Страница 1 от 13 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 188

Нокрия

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    90
    #1

    Нокрия

    Здравейте , взех си нокрия 14 но няма копче за УВ лампата , как се пуска тази екстра.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:Нокрия

    Тези, които имат модела могат да кажат от преки наблюдения, но това което в момента прочетох от ръководство за ползване, е че UV лампата се включва само и единствено за 2 минути при активирана функция COIL DRY, която пък е с продължителност 20 минути. Функция COIL DRY се активира ръчно, чрез бутон на дистанционното управление за да се изсуши топлообменника преди изключване на климатика след режим COOL или DRY.

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #3

    Re:Нокрия

    не съм се и замислял дали и кога работи. то и не се и вижда - в повечето рекламки брошурите светят когато чисти филтрите , но дали е така?
    интересно питане.
    толкова добре си бачка че се ползва само он-офф бутона

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    48
    #4

    Re:Нокрия

    ако може, да използвам темата да не отварям нова: мисля да си купя такава нокриа 14 ,но незнам дали ще ми сварши работа? искам да отоплявам с нея помещение от 24 кв2 + бокс 9 кв2 и коридорче от 6 кв2 ,или общо 39 кв2 или 108 м3 -кубика, дали тази машина е подходяща и ще се справи или да се насочвам към нещо друго?

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #5

    Re:Нокрия

    То че ще стане,ще стане...Но ако климатика е в едното помещение,в другото винаги ще има някаква темп.разлика.
    И трябва да се помисли за мястото на монтажа - да може да духа от едното към другото помещение ( или в коридора,ако е между тях).

  7. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #6

    Re:Нокрия

    Иначе аз я монтирам 14-ката в помещения от 35 до 50м2 ,но тук при нас си е и зимата по топло.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    48
    #7

    Re:Нокрия

    благодаря за отговорите,значи да не търся друг климатик ,нокриата ще свърши работа. тази стая от 24кв2 и бокса са почти кажи речи едно цяло,нямат врата помежду си,а само нещо като барплот което ги разделя, все едно си едно цяло помещение от 33кв2 а климатика ще духа право от единия краи към другия, само коридора е отделен с врата и е в старни ,но там и да има малка температурна разлика не е голям проблем, апартамента е с външна изолация и пвц дограма, дано нокрия 14 наистина сварши работа,ако имате някакви съмнения моля пишете преди да съм я поръчал поздрави !
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1345983100[/time]_________________________________________________

    искам да се обарна и към притейателите на този модел и към запознатите, интересува ме на самия стикер на външното и вътрешното тяло написано ли е изрично " nocria" освен цифрите на модела ? мерси предварително

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    48
    #8

    Re:Нокрия

    привет, да разбирам ли че щом няма други мнения значи за нокриата, няма да е проблем да се справи с отоплението на тези квадрати?! мерси...

  11. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #9

    Re:Нокрия

    слагай ще се справи. просто няма друга подобна машина трябва иначе 18-ка или 2 12ки. ако ще е с 1 климатик та това е .

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    48
    #10

    Отговор: Re:Нокрия

    привет, моля за вашето мнение, проблем ли ще е за нокрията , ако външното тяло е монтирано исцяло на северна стена, ще се мъчи ли повече в големите студове и ще окаже ли влияние на топленето в сравнение ако е монтирано на източна стена? мерси...

  13. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #11

    Отговор: Нокрия

    здравей имаше хитачи един файл с добри практики за монтажи при студен климат - ще го потърся.

    сложи си нагревателче в тавата , спестява главоболия

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    48
    #12

    Отговор: Нокрия

    като се поразрових още малко, и на не едно място откривам че е дори препоръчително външното тяло на климатика да се монтира на северна стена или поне южна?! това за южната стена си го обяснявам по някакъв начин ,но за северната стена немога да се сетя, каква е логиката?...

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #13

    Отговор: Нокрия

    бях ги качил преди всички картинки но ги изтриха.

    не се притеснявай ако тръбният път стане малко по дълъг, все пак минимум трябва да е 3 метра. ако сложиш метър два отгоре не е проблем. дори би трябвало да е по-добре за дефростите според темите тук не че нокриата има проблем с тях.

    обърни внимание на дренажа на външното - да не замръзне и да направи проблем, кофти са им тавите на тиа нокрийки само това е кусура.

    къде да инстали&#1.png

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    48
    #14

    Отговор: Нокрия

    благодаря ти колега, в такъв случай мисля че ще намеря място на стената с източно изложение, там растоянието между външното и вътрешното тяло , ще ми е много малко ,но ще накарам техниците да навият някъде малко тръбен път ,поне до 3 метра, и мисля ,че нещата ще се получат, надявам се да не бъркам някъде...

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    48
    #15

    Отговор: Нокрия

    привет, наи накрая ми монтираха желаната нокриа, доволен съм от монтажа, чиста работа ,3м тръбен път, 20мин. вакумиране и т.н., но... сега имам едни съмнения които не ми дават мира, тази машина която си купих и ми монтираха дали е нокрия ?!?!?! моля кежете, защото никъде,ама никъде неоткрих дори и малко надписче ,,нокриа,, ,нито на климатика ,нито на кашона ,нито в ръководството, и незнам дали е нормално това?! толкова пари, уж нокриа пък никъде да не го пише??? иначе модела не е AWYZ14 LBC ,a e AWHZ14 LBC и толкова, всичко друго си е като на снимките в нета, по-късно ще кача и снимков материал...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 13 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Коя да бъде машината? Нокрия или ...
    От joro_vk във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 505
    Последно: 06-10-21, 17:34
  2. Къде се намират датчиците на Нокрия
    От Ibr1975 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 05-01-13, 17:51
  3. Дайкин FTXS50J Proffesional или Фуджицу AWHZ 18 LB(нокрия)
    От Румен1 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 24
    Последно: 01-09-11, 17:14
  4. Колеги дайте инфо европейска и японска Нокрия
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 5
    Последно: 15-04-11, 13:38
  5. Отговори: 0
    Последно: 27-08-09, 22:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе