Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 27 от общо 27
Like Tree18Одобрявам

Външното тяло заскрежава странно ASYG09LМCA???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #16
    Това го споделих за тези на които климатика им е в спалнята и външното тяло им е шумно когато се развърти до максимал.Могат да активират функциите LOW NOISE и ECONOMY за ограничаване на развъртането на компресора само вечер.
    Mig82 одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #17

    Отговор: Външното тяло заскрежава странно ASYG09LМCA???

    -4° ~ 5° и сравнително сухо време - 75% влажност, от часове работи без да е размразявал, питата е сравнително равномерно заскрежена отвън и отвътре... в тъмното трудно го снимах.




  4. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    152
    #18

    Отговор: Външното тяло заскрежава странно ASYG09LМCA???

    Цитат Първоначално публикувано от GLARYS Виж публикацията
    С LOW NOISE климатика се ограничава до максимална мощност-650 вата.С ECONOMY климатика се ограничава до максимална мощност-1050 вата.
    Тва с тея функции не го знаех утре ще го разцъкам тои като не ми е под ръка и няма много преки наблюдения кво прави как работи що работи

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    10
    #19

    Отговор: Външното тяло заскрежава странно ASYG09LМCA???

    Пробвал съм и 2-те функции,наистина външното утихва и започва да работи по-безшумно.При ECONOMY сваля зададената температура с 2 гр.При LOW NOISE не се сещам,но мисля,че пак си изтърваше градусите.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    152
    #20

    Отговор: Външното тяло заскрежава странно ASYG09LМCA???

    Тая сутрин и аз го цъкнах на Економи, ееее друго си е, така бачка като нормален климатик, не се пъне на макс, ще го видя до обяд кво ще се случи с темепратурата в сутерена но 2 часа по късно нямаше особена разлика да е станало по студено. вентилатора го цъкнах на Ауто да е максимално ефективен.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #21

    Отговор: Външното тяло заскрежава странно ASYG09LМCA???

    За 6-ти сезон използвам климатици за отопление и съм разбрал че колкото по-малко си играя с дистанционното - толкова комфорта е по голям а сметките по малки.Имайте в предвид че всяка промяна на градусите бърка в джоба. За мен е "екстрите" еконъми и лоу нойс са пълен фъш - умишлено ограничват компресора и защо при положение че става студено, то без това вече машините са фабрично скопени та да ги удушвате още повече.

    За мен верният режим е Heat - вентилатор Auto - температура кой както му е комфортно - при мен е 22.
    dodo_pv, edi1, Aleksandars и 3 други харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #22

    Отговор: Външното тяло заскрежава странно ASYG09LМCA???

    Ето снощи как изглеждаше мицуто с ивица по средата и нашия който почти няма скреж,
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Иван Вълков одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #23

    Отговор: Външното тяло заскрежава странно ASYG09LМCA???

    Пак ще се повторя моя е вакуумиран. 1 час след публикуването на моята снимка беше идеално чист. Работи в непосилни за него условия от гледна точка на помещението и външните температури и съответно не може да си достигне заданието колкото и да се зори. Ще си поиграя с ECONOMY включено още ден два и ще го спирам да не се мъчи, а и жената се нерви яко (може и да го ревнува).

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #24

    Отговор: Външното тяло заскрежава странно ASYG09LМCA???

    За да не се мъчи машината в такива студове се пуска допълнително отопление, а не се спира!

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    152
    #25

    Отговор: Външното тяло заскрежава странно ASYG09LМCA???

    Резултата от економито при вчерашния експеримент е че се справя но само в стаята без отворени врати, абе аз като цяло съм приятно изненадам че тая машина дето я предвидихме само за тая стаичка сега топли целия сутерен, що ли не послушах техника да сложим 12 ка, ама викам то за 14 кв стая с таван висок 2,10 дограма и всичко за ко ми е 12 ка тука да е преоразмерена. ама еи го сега квартирантката топли целия етаж при външни -8 вчера и днес, даже кат чили му е по леко при тея темп, оня ден при -1 и мъгливо бая зор видя Та към момента съм я инструктирал ако иска да топли всичко когато я няма да го намаля на 20 и вентилатор ауто, като си доиде и е хладно да затвори вратата и да си го усили Щом се оказва и че не само моя прави тея черти по питата явно си са така и спирам да го мисля
    Инак е така за протокола от всичките ми фуджита/фуджицута, най-добре бачка ЛДЦ-то, тои е 12 ка в 16 кв стая бе изолация с дограма, денем е на 23 градуса, духне духне па поспре, много лесно се справя, тои обаче е и единствения дето брах ядове с него, то не бяха мотори на турбината то не бяха изгорели платки, ша каиш че са го правили в столипеново Най тих е от всички обаче, ни вън се чува ни вътре Имам и един ЛБЦ тои ми е първия бая си буботи отвън
    bobivg одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    10
    #26

    Отговор: Външното тяло заскрежава странно ASYG09LМCA???

    Сигурно питането ми няма да е много по темата. Първи сезон съм с LUCA, навсякъде чета как тази марка прави често дефрост, а другите не правят с дни. В София е климатика, до сега съм го виждал само заскрежен външното тяло и дефрости си прави през няколко часа, не ми пречат, не усещам кой знае какъв дискомфорт от тях. Та какво лошо има ако прави често дефрости?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #27

    Отговор: Външното тяло заскрежава странно ASYG09LМCA???

    Прави и ненужни дефрости тая марка, ама чак пък чести... .
    Гледай си кефа(топлото), че ако знаеш какви по-зле има.
    bobivg, shener84 и milanov харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Климатик Fujitsu asya 12 lgc заскрежава вътрешното тяло
    От veskoki във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 24
    Последно: 04-02-17, 17:45
  2. [DAIKIN FTXS25J2V1B] Заскрежава вътрешното тяло.
    От sieskei във форум Климатици Daikin
    Отговори: 8
    Последно: 10-01-17, 23:02
  3. 09 LDC - шум от външното тяло
    От lightman във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 10
    Последно: 11-12-13, 00:58
  4. След профилактика вътрешното тяло се заскрежава
    От petur_bs във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 41
    Последно: 11-10-11, 17:42
  5. ME MSZ-GA25VA - странно обледеняване на външното тяло
    От Yas във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 6
    Последно: 11-01-08, 23:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе