Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 61
Like Tree11Одобрявам

Инвертори Panasonic или Haier?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #16

    Re: Инвертори Panasonic или Haier?

    Техно, и Панасоника не е върха на сладоледа. Не е безизвестен факта, че Панасоник трудно се справят с отопление при ниски темпоератури. То и във книжката му си пише де. Само най-скъпия им инвертор топли при ниски температури.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    63
    #17

    Re: Инвертори Panasonic или Haier?

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Техно, и Панасоника не е върха на сладоледа. Не е безизвестен факта, че Панасоник трудно се справят с отопление при ниски темпоератури. То и във книжката му си пише де. Само най-скъпия им инвертор топли при ниски температури.
    Aми да ама моя Panasonic 15 ска inverter Малайзия се справя добре , а живея в Русе където е доста студено , до -15 няма проблеми с отоплението...Гарантирам. И отбелязвам че като пише на Panasonica че е 12 15 и т. н. наистина е така за разлика от разни други фирми. Ефтините модели не броим въобще,по цената се познават. Точно през терасата на 15 метра отсреща в момента виждам Осака 18-ска с по-малко външно тяло от Panasonic 15 - ска ! Парите Човек не ги дава само за характеристики написани на книга ,а за нещо реално...

  4. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #18

    Re: Инвертори Panasonic или Haier?

    Tecno,като "знаеш колко дървено е направен",що не ми отговори на въпроса за грешката на моята машина HSU12 HV03 R2/SDB,а си мерите пишките тук само и се тупате по гърдите и говорите колко дървени били еди -кои си марки??Грешката е F21-Frost removing temperature sensor fault.Айде сега да видим кой ще отговори пръъъъв-Балканския лъъъв!Питах-заминал ли си е тоя датчик или не?Благодаря Ви и тук за отговорите!В другата тема не получих такъв,надявам се ,санким,белким,чунким,тук да получа!

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #19

    Re: Инвертори Panasonic или Haier?

    Е тука няма екстрасенси. Викаш техник и ти проверява датчика.

  6. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #20

    Re: Инвертори Panasonic или Haier?

    Julian,въпроса беше в това,че всеки може да напише за еди-коя си марка че е дървена,ама поне да се обоснове
    иначе пишман-майстори с лопата да ги ринеш.Питам човек,който си е имал работа с Хайер,а не такъв,който е чул че хайер-ите били дървета.На мен ми е пределно ясна разликата м/у Китай и Япония.За екстрасенси си има друг форум,и,слава Богу,не ми е притрябвал такъв все още.Тук,понякога си губите времето в излишни спорове,вместо,ако знаете ,и ако наистина сте в час,да дадете съвет.Ако не знаете си замълчете,не да пишете глупости и да се излагате!Сори за острия тон!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    103
    #21

    Re: Инвертори Panasonic или Haier?

    Имам 2бр.х Haier AS 12HM03 (B) от 2 години. Зимно време работят от септември до април като през най-студените месеци сметката за ток не навишава 100лв. за цялото домакинство. През лятото не мога да кажа колко ток харчат понеже не работят постоянно. Като цяло съм много доволен. Ако имаш въпроси пиши на ICQ 256158253 ще ти отговоря.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #22

    Re: Инвертори Panasonic или Haier?

    Цитат Първоначално публикувано от gomor
    Julian,въпроса беше в това,че всеки може да напише за еди-коя си марка че е дървена,ама поне да се обоснове
    иначе пишман-майстори с лопата да ги ринеш.Питам човек,който си е имал работа с Хайер,а не такъв,който е чул че хайер-ите били дървета.На мен ми е пределно ясна разликата м/у Китай и Япония.За екстрасенси си има друг форум,и,слава Богу,не ми е притрябвал такъв все още.Тук,понякога си губите времето в излишни спорове,вместо,ако знаете ,и ако наистина сте в час,да дадете съвет.Ако не знаете си замълчете,не да пишете глупости и да се излагате!Сори за острия тон!
    е кажи ми как да се обоснова. Аз ти казвам,че в книжката пише, че работи до -5 градуса, а ти ми говориш да се обоснова. Ако искаш нареждаме няколко климатика и правим измерване кой колко харчи и отдава. Само дето ще трявба да почакаме да стане зима. Панасоник и има сравнително малки външни тела. Няма как да стане да топли при много ниски температури. Ако искаш намери си сервизната документация и виж таблицатра с режимите. Преди време ги коментирахме тези неща. Ясно се вижда в таблицата, че само скъпия им инвертор топли при ниски температури.
    mkukas одобрява това.

  10. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #23

    Re: Инвертори Panasonic или Haier?

    Julian,спинкаш човечеГоворим за Хайер,не за Панасоник.Хайер-а ми и на -18 градуса си бачка без проблем.По мое мнение,проблемът идва от това,че в последните няколко дни жегите и температурите са непоносими.Външното тяло е подложено цял ден на тоя пек.Миналата година не съм имал проблеми.Сега мисля че му идва в повечко на външното тяло.Не искам да споря,просто се опитвам да мисля логически.

  11. Banned
    Тук е от
    Dec 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    107
    #24

    Re: Инвертори Panasonic или Haier?

    Цитат Първоначално публикувано от gomor
    Грешката е F21-Frost removing temperature sensor fault.Айде сега да видим кой ще отговори пръъъъв-Балканския лъъъв!Питах-заминал ли си е тоя датчик или не?Благодаря Ви и тук за отговорите!В другата тема не получих такъв,надявам се ,санким,белким,чунким,тук да получа!
    -ами няма как така дистанционно да ти се отговори щото трябва да се направят някои замервания но все пак:
    1. проверяваш куплунга CN10 на платката на външното тяло дали не се е извадил нещо - ако да го напъхваш!
    2. ако не ,вадиш го и мериш на него съпротивлението на сензора(има особености) но ако е късо или безкрайност - значи е аут!
    3. има и малка вероятност от скапан електролит C32 /4,7uF - просто се сменя с нов!
    4. ако всичко до тук е в ред - значи прецакана платка (по точно проц. IC1) - обикновенно се сменя!(има и други варианти ,но те са за ентусиасти)

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #25

    Re: Инвертори Panasonic или Haier?

    gomor
    Haier като цяло работят сравнително добре в сравнение с други китайски клими
    Но че са направени дървено е вярно.Отвори един не китайски климатик и ще си отговориш на въпроса защо говоря така.
    Нормално ли е според теб, за да сe свали например турбината на вътрешното тяло да се разглоби почти всичко.И на всичко отгоре да излезе заедно с мотора,защото китайчето залепило винта с който се застопорява турбината към мотора за всеки случай да не падне.
    А да свалиш кондензната вана при залепен накрайник на дренажа?В повечето случаи се сваля,но със счупен накрайник.
    Спомням си и че Hisense бяха така направени.Ама нищо чудно,защото някои елементи между тях са съвместими.
    Кабели залепени с хартиено тиксо,които трябва на натикваш за да не се показват под трудно слагащият се капак.
    Ниско качествени пластмасови части.
    Може би не всичките им модели са направени така, но тези модели които съм обслужвал ми направиха лошо впечатление като сглобка

    А за това що не ти отговоря на въпроса за датчика ми звучи като: Докторе тук ме боли главата има ли ми нещо?

    Но както и да е. Електрониката отчита грешка при следните случаи
    1.Датчика е отворен
    2.датчика е на късо
    3.Но има и случаи на бавно възтановяване,което пак се възприема като грешка
    Така че ако не можеш да си го провериш сам си извикай техниците.Момчетата ако са печени знаят какво да правят.
    И другия път не казвай ,че сме си мерили пишк..те защото ти се излагаш.

  13. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #26

    Re: Инвертори Panasonic или Haier?

    аз пък си мисля, че не би трябвало да има разлика в цената/качеството между :

    made in "anywhere" и made in china .....


    поне досега такива са ми наблюденията с компите.

    нали търговеца им дава същата гаранция ...




  14.  
     
  15. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #27

    Re: Инвертори Panasonic или Haier?

    Еее,най-после!Трябваше ли да пиша за п...ки за да получа отговор,като всичко можеше да стане по-лесно.Нали тоя форум е за това-който може да помага на незнаещите като мен.Благодаря на всички отговорили ми и се извинявам още веднъж за острия тон!Julian,аз да не съм луд да дам толкова пари за климатик,който работи на -5 градусаДругия път седни,почини малко,събери си мислите,прочети и чак тогава ми отговориАйде,без лоши чувства,трябва да се уважаваме!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    63
    #28

    Re: Инвертори Panasonic или Haier?

    Цитат Първоначално публикувано от siliev
    Това за замръзването е много относителна работа брчед. Моите два хайера са работили без проблеми на -12 -14 градуса а са замръзвали на 0. Всичко зависи от влажността на въздуха. Когато е кишаво и мъгляво времето, е най.вероятно да замръзне защото въздуха е много влажен, а когато е сух студ трябва да ти кажа че ще работи и на -20 градуса без проблеми. А относно хайерчетата имам ги две инверторчета. Едното е честотен инвертор а другото DC и двете са огън бий, нямам никакви оплаквания. Кефя се даже на добрия си избор.
    Моля дай по-точен модел на DC-то и по-подробно инфо щом си доволен , защото трябва да вземам още 3 бр. и не ми се ще да се хвърлям на най-скъпите клими ....

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #29

    Re: Инвертори Panasonic или Haier?

    Цитат Първоначално публикувано от siliev
    Това за замръзването е много относителна работа брчед. Моите два хайера са работили без проблеми на -12 -14 градуса а са замръзвали на 0. Всичко зависи от влажността на въздуха. Когато е кишаво и мъгляво времето, е най.вероятно да замръзне защото въздуха е много влажен, а когато е сух студ трябва да ти кажа че ще работи и на -20 градуса без проблеми. А относно хайерчетата имам ги две инверторчета. Едното е честотен инвертор а другото DC и двете са огън бий, нямам никакви оплаквания. Кефя се даже на добрия си избор.
    Климатик на който пише че се препоръчва да работи до -6гр може и да работи при -12-14 гр но топли доста по-малко и с голям разход на ел .енергия.Коефициента на ефективност СОР може да падне от 3,4 до1,4 .

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #30

    Re: Инвертори Panasonic или Haier?

    Цитат Първоначално публикувано от siliev
    Ами единият ми е Haier 12H03/R2(DB) а другия HSU-12H03/(BP)1 а това с коефициента на ефективност е така само ако климатиците започнат да замръзват и по тоя начин енергията отдадена за размразяването вече ни е в загуба.
    Не само размразяването е причината а и самата конструкция ,външния топлообменник и компресора.Дори при качествените и скъпи климатици при -12гр коефициента на ефективност СОР пада до 2,5 - 3 а на другите пада доста повече!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инвертори Gree с компресори Daikin
    От antonovn във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 113
    Последно: 14-09-15, 21:16
  2. Продавам честотни инвертори.
    От denuchi във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 04-07-11, 19:32
  3. Haier или Panasonic
    От Fusion във форум Климатици Haier
    Отговори: 20
    Последно: 29-06-11, 08:29
  4. Haier - DC инвертори
    От edi1 във форум Климатици Haier
    Отговори: 16
    Последно: 01-11-09, 17:57
  5. Hitachi RAS/RAC-E14H2, Haier HSU-12H03/H(DBP) или Haier HSU-12HB03/R2(DB)
    От did във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-12-06, 19:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе