Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Haier или Panasonic

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    11
    #1

    Haier или Panasonic

    Моля за съвет Haier 09HA103/R2 или Panasonic CS/CU-UW9GKE. Помещението е около 20м3 с топлоизолация, PVC дограма 5 камерна, район Симеоново. Ще се ползва основно за отопление.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #2

    Re:Haier или Panasonic

    нито единия от 2та ?

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #3

    Re:Haier или Panasonic

    Този модел Панасоник е много слаб като мощност. Освен това ако ще ползваш неинверторен климатик за отопление трябва да вземеш по-големичък. Хайера не го познавам какъв е, но едва ли е някакво чудо на техниката ако е на подобни пари. Ти какъв бюджет имаш?

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    11
    #4

    Re:Haier или Panasonic

    За съжаление бюджета е максимолно изтънен, но все пак климатика трябва да върши работа. Препоръки?

  6. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #5

    Re:Haier или Panasonic

    Щом е основно за отопление Fusion - сега се задава лято,и няма да ти е първа грижа-имаш време до есента да посъбереш още малко парички за по класна машина.Ако държиш пък толкова сега да монтираш и евентуално да го ползваш и на охлаждане-отиваме на японски втора ръка, или някой читав модел на Мидея?

  7. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #6

    Re:Haier или Panasonic

    втора употреба?стар, но доказан?с гаранция?

  8.  
     
  9. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #7

    Re:Haier или Panasonic

    Цитат Първоначално публикувано от Fusion
    За съжаление бюджета е максимолно изтънен, но все пак климатика трябва да върши работа. Препоръки?
    Пак не казваш ориентировъчно с колко пари разполагаш, за да сме по-конкретни.

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #8

    Re:Haier или Panasonic

    Едва ли повече от 750лв като гледам моделите посочени в първия пост.

  11. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #9

    Re:Haier или Panasonic

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    втора употреба?стар, но доказан?с гаранция?
    По принцип им дават по една година гаранция с опция за удължаване до общо 3г.,като за следващите 2г.след първата се доплаща по 50лв. за година,което е по желание на клиента,а не задължително.

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    11
    #10

    Re:Haier или Panasonic

    Мислех че на Хаиера гаранцията е 3 години както го пише в сайта на Технополиса и понеже цената е с монтаж ме заинтригува. Мислех че и понеже помещението не е много голямо нещо по-непретенциозно ще свърши работа. Между другото имам едно Gree 9BTU конвенционално, което топли перфектно помещение малко по-малко от това. Някакви мнения за Gree-тата и кой ги внася. Бюджета наистина е свит, но понеже сега ремонтирам стаята за която ми трябва ми се щеше да се монтира сега, за да мога да скрия и захранващия кабел и тогава да продължа с тапети, ламинати и т.н. Склонен съм да дам до към 900 лева, но с монтаж и гаранция поне 2 години без разни доплащания, профилактики и т.н. Мисля че съм достатъчно грамотен за да мога да отворя лятото външното тяло да почистя с въздух под налягане, дори мога и да го поизмия при спрян ток с водоструйка, но не някой да ме рекетира с 50 лева на година за да дойде да включи климатика и да ми каже че работи перфектно, да си прибере парите. Като стана на приказка, наистина ли една Midea може да е по-добра от Panasonic?

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #11

    Re:Haier или Panasonic

    Това за в кои град става дума? А тия 50лв ги заплащаш защото човека е ангажиран с твоя климатик следващата година я да го зареди или дойде да смени датчик или каквото и да е. Това е вид абонамент както плащаш за без да ползваш мобилния телефон плащаш за подръжката месечна такса.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    11
    #12

    Re:Haier или Panasonic

    Извинявай ама това е смешно - като си купя телефон и се повреди никой не ме кара да се абонирам при него за да ми го ремонтира. Освен това, ако се наложи "смяна на някой датчик или допълване с фреон" през зимата, означава ли че ще чакам сервиза до лятото?
    И все пак се отклоняваме от темата - питах за съвет или предложение.

  16. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #13

    Re:Haier или Panasonic

    Предложения:
    CS/CU-E12CKP - Панасоник, рециклиран с нов оригинален скрул японски компресор, нов оригинален вътрешен мотор на вентилатора 650 лева с ДДС, две години безусловна гаранция
    CS/CU-UW12GKE - Панасоник, употребяван около 3 месеца, демонтиран поради неплащане, 430 лева с ДДС, две години безусловна гаранция, пет години безусловна гаранция на компресора



  17. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #14

    Re:Haier или Panasonic

    Хвърли един поглед на това http://www.bulclima.com/klimatici-i-...neral/ash12ub,въпреки че е конвенционален работи по-добре от двата които си посочил.

  18. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #15

    Re:Haier или Panasonic

    Страницата не се зарежда, ама за конвенционален модел на fujitsu general ако говориш имам го и мога да ви кажа какви са му недостатъците.Сложен ми е в спалнята-Първо много е шумен и 2-те тела, наистина мощен е, но до към. -5 от там надолу издъхва.Изведнъж вентилатора на въшното тяло не се изключва никога чак като вдигне много налягане изключва- по ток? голям недостатък според мен.Жалко, че не мога да кача снимка на платката му да видите какво представлява. Съжалявам сега, че дадох толкоз пари, ама е късно вече.
    Според мен офертата на climamarket e най на далавера при посочената гаранция хем и парички ще му артисат на човека Ама нека сам си прецени.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инвертори Panasonic или Haier?
    От ru-boy във форум Климатици Haier
    Отговори: 60
    Последно: 18-10-17, 20:57
  2. PANASONIC CS-XE12NKEW/CU-E12NKE-3 или PANASONIC CS-XE12MKEW/CU-E12MKE-3
    От Rangelov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 9
    Последно: 07-10-12, 19:11
  3. panasonic cs-a90ke и panasonic cu-e90ke. Къде е вярното им местонахождение?
    От lzxcvbnm във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 23
    Последно: 27-11-11, 17:00
  4. Коя е по добрата плазма PANASONIC TX-P42X10E или PANASONIC TH-46PY8P?
    От tattoo777 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 21-05-09, 11:34
  5. Hitachi RAS/RAC-E14H2, Haier HSU-12H03/H(DBP) или Haier HSU-12HB03/R2(DB)
    От did във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-12-06, 19:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе