Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 61
Like Tree11Одобрявам

Инвертори Panasonic или Haier?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    115
    #46

    Re: Инвертори Panasonic или Haier?

    Цитат Първоначално публикувано от siliev
    http://www.haier.com/products/product.asp?proID=3390 Това е, което намерих за климатика ти, колега. Щом си се спрял на хайер, значи ще си доволен, само това мога да ти кажа. Във всечки супер-луксозни китайски хотели климатиците са само една марка и точно HAIER.
    И са номер едно в света по продажби на климатична техника, познайте защо
    Ами това, което ме светнаха, че съм си взел клима клас С, т.е. не бил много ефективен и икономичен. Някой може ли да ми каже каква точно е разликата при сметки за ток при клас А и С / моя / в пари ?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #47

    Re: Инвертори Panasonic или Haier?

    НИкой, ама никой неможе да ти каже каква е разликата всметки за ток при едини и другия клас. Още повече зависи и какви са топлопритоците за дадена стая. Специлано този климатик незнам дали е клас C или друг. Не ми се отваря страницата на haier.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #48

    Re: Инвертори Panasonic или Haier?

    Цитат Първоначално публикувано от siliev
    Да и Балканкар беше ама главно защото японците ни изкупуваха електрокарите заради чугуна
    Бих добавил - олово...
    Но не само това беше причината!
    Проблема на Балканкар и ред други родни предприятия от тези години беше управлението - огромните шапки, които се издържаха и липсата на сериозен стимул за нововъведения... Хайер имат подобен проблем, но далеч по-ограничен както поради мащабите, така и поради спецификата на модела на държавен капитализъм.

    Това, което исках да ти подскажа е, че най-голям не винаги означава най-добър. Можем само да гадаем какво би се случило с Хайер, който произвежда май всичко, без автомобили, ако остане без протекциите на държавата - най-малкото като клиент.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #49

    Re: Инвертори Panasonic или Haier?

    siliev,
    Съдейки по отговора ти не можем да се разберем дори за обсъжданата тема! Извинявай, че въобще започнах...

    Колкото до сравнението - опитай да сравниш продаденото от Хайер на чужд пазар с продаденот на същия пазар от Фуджитсу например, като елиминираш ефекта на деФакто експортните субсидии (прегледай споровете с ЕС и САЩ)

    А самия Хайер - има и добри и не толкова добри попадения. Нововъведения има, но повечето са тип китайски, с проблеми с интелектуалната собственост... И да - Китай се развива добре и е силно напред спрямо нас и дори Запада, и е в 19ти век в други райони - въпрос на това къде са консуматорите.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #50

    Re: Инвертори Panasonic или Haier?

    Нека кажа нещо като човек който знае какво представлява хаера. Хаера е сбиртак от крадени технологий на различни японски марки. Дизайна на вътрешни тела копие на чофу дистанционо на тошиба външно тяло като конструкция разположение на елементи и дизайн на фуджитсу компресор мацушитa made in P.R.C електроника копира шарп с модул шиндинген който е много проблемен. Като цяло работи добре но има сравнително завишена консумация. Сега мога да кажа и един сериозен недостатък за това че моделите са много и е пълен хаос. Най големия проблем е сервизирането защот части осигуряват само К.и.К и от тях почти неможе да се купи нищо. Скоро ме потърси човек с такъв климатик на 3 години с гръмнал модул не е гаранционен и няма от каде да се купи модул та сега климатик за над 1000лв е за каде сами се досещате. Затова най хубавия климатик е този за които и след 5 години има части и от каде да се поръчат.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #51

    Re: Инвертори Panasonic или Haier?

    Цитат Първоначално публикувано от siliev
    ... Мисля, само че не е редно да даваш мащабни оценки за интелектуалната собственост на производител от такъв ранг ...
    Не съм си позволявал да я давам аз (т.к. не съм експерт) - дават я институции, в т.ч. международни. Факт е, че повечето ощетени предпочитат в крайна сметка да си затворят очите, поради желанието за достъп до китайския пазар. За разлика от корейците преди тях, които поне купуваха лицензи, китайците направо копират - затова и по-сложна машина като кола не бих си купил от тях засега.
    Хайер обаче, освен с индиректна подкрепа от този тип (airclima е описал някои наблюдения, макар и с малко крайни определения), разполага често пъти и с директна държавна подкрепа, което меко казано нарушава някои правила на СТО, ама... нали са Китай - някои са по-равни от други.

    И пак да кажа - спрямо Хайер сам по себе си нямам нищо против. Благодарение на тяхното (пак да кажа - И субсидирано) производство много хора притежават климатици например.
    Което обаче си е още един отговор на въпроса ти, от който започнахме:
    Цитат Първоначално публикувано от siliev
    И са номер едно в света по продажби на климатична техника, познайте защо
    - определено не смятам, че е защото са просто добри?

  8.  
     
  9. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #52

    Re: Инвертори Panasonic или Haier?

    Не съм фен на Панасоник но да се сравнява с Хаер е просто смешно.Продажбите са едно , а качеството е савсем друго.
    Пример:
    Рено и Майбах.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #53

    Re: Инвертори Panasonic или Haier?

    Те панасоник не са от най-качествените климатици.

  11. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #54

    Re: Инвертори Panasonic или Haier?

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Те панасоник не са от най-качествените климатици.
    Напелно съм съгласен с теб.
    Цитат Първоначално публикувано от siliev
    Само дето Майбахите дето ги продават в Бг. са сглобявани н Танганайка а HAIER-ите са си истински, демек нищо не каза!
    Много си заблуден!
    Ако ти харесват толкова много хаерите си купи колкото пожелаеш, но недей да заблуждаваш хората.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    11
    #55

    Отговор: Re: Инвертори Panasonic или Haier?

    Здравейте я прочетете кой купи компанията General.
    Не казвам че Haier е по добро но определено има повече пари.
    https://www.cnet.com/news/its-offici...ongs-to-haier/

  13. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #56

    Отговор: Re: Инвертори Panasonic или Haier?

    Цитат Първоначално публикувано от trekker Виж публикацията
    Здравейте я прочетете кой купи компанията General.
    Не казвам че Haier е по добро но определено има повече пари.
    https://www.cnet.com/news/its-offici...ongs-to-haier/
    General Electric нямат нищо общо с Fujitsu General !
    VanDan и ruuni9 харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    11
    #57

    Отговор: Re: Инвертори Panasonic или Haier?

    Здрасти аз не говоря за Fujitsu говоря за General Appliances а там мисля, че влизaт и климатици с името само General.

  16. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #58

    Отговор: Re: Инвертори Panasonic или Haier?

    Цитат Първоначално публикувано от trekker Виж публикацията
    Здрасти аз не говоря за Fujitsu говоря за General Appliances а там мисля, че влизaт и климатици с името само General.
    Не, климатиците с марка "General" са собственост на Fujitsu.
    ruuni9 одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    11
    #59

    Отговор: Re: Инвертори Panasonic или Haier?

    Моля погледнете home products и ще видите, че има и климатици.
    All Kitchen Appliances from GE Appliances | GE Appliances

  18. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #60

    Отговор: Инвертори Panasonic или Haier?

    Едно си баба знае, едно си баба бае...
    bobovo, Aleksandars, ruuni9 и 2 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инвертори Gree с компресори Daikin
    От antonovn във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 113
    Последно: 14-09-15, 21:16
  2. Продавам честотни инвертори.
    От denuchi във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 04-07-11, 19:32
  3. Haier или Panasonic
    От Fusion във форум Климатици Haier
    Отговори: 20
    Последно: 29-06-11, 08:29
  4. Haier - DC инвертори
    От edi1 във форум Климатици Haier
    Отговори: 16
    Последно: 01-11-09, 17:57
  5. Hitachi RAS/RAC-E14H2, Haier HSU-12H03/H(DBP) или Haier HSU-12HB03/R2(DB)
    От did във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-12-06, 19:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе