Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 22 от общо 22

Haier HSU-09HVA103/R2(DB) - Според Вас има ли проблем?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    15
    #16

    Re:Haier HSU-09HVA103/R2(DB) - Според Вас има ли проблем?

    sunmanbg,благодаря ти ти си единствения който не се мъчи да изкара че проблема не е в стените,санировката а макар и абсурдно може все пак проблема да е в климатика.Не съм забелязала точно къде първо започва да кондензира.Мисля че отдолу под климатика и срещуположната стена където духа.Може би по посока завъртане на въздуха,но пак казвам не съм сигурна защото не съм гледала това,а и много рядко пускам да работи климатика без влагоуловителя,не ми се иска да прецакам спалнята за която съм дала толкова много пари.Това с вътрешната турбина как да го разберем дали може да е от там макар и малко вероятно.И понеже всички твърдят че климатиците не вкарват нищо от отвън как си обяснявате ,че вътре в стаята ми е влизала миризма от пушаците на комините който са запалени и се е образувала мъгла от дим.Това е ставало без да се отваря стаята от никъде цял ден и се прибирам от работа и вътре се усеща лек мирис на дим.

  2.  
     
  3. tevtonec
    Guest
    #17

    Re:Haier HSU-09HVA103/R2(DB) - Според Вас има ли проблем?

    100% проблемът ви не е от климатикът...а по-скоро от санировката и дограмата (влагата,която се просмуква от основите на сградата,няма накъде да отива,освен навътре и нагоре)

  4. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #18

    Re:Haier HSU-09HVA103/R2(DB) - Според Вас има ли проблем?

    От климатика е абсурд да се получава влага!!!За да се увериш вземи в ръката парче тоалетна хартия изпани го отпред където духа и задръж няколко минути.Ако се навлажни значи е от климатика.При толкова много влага както обясняваш ако е от климатика със сигурност ще се навлажни хартията.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    15
    #19

    Re:Haier HSU-09HVA103/R2(DB) - Според Вас има ли проблем?

    bobovo,благодаря ти ще пробвам и ще докладвам какво се е случило.

  6. tevtonec
    Guest
    #20

    Re:Haier HSU-09HVA103/R2(DB) - Според Вас има ли проблем?

    mmrrrr... няма смисъл да докладваш,ние знаем,какъв ще е резултатът...единственото спасение ,за да нямаш конденз е да оставяш климатикът постоянно да работи и да поддържа температура,над 15 градуса..всичко останало е спам и търсене "под вола теле"

  7. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #21

    Re:Haier HSU-09HVA103/R2(DB) - Според Вас има ли проблем?

    Цитат Първоначално публикувано от tevtonec
    mmrrrr... няма смисъл да докладваш,ние знаем,какъв ще е резултатът...единственото спасение ,за да нямаш конденз е да оставяш климатикът постоянно да работи и да поддържа температура,над 15 градуса..всичко останало е спам и търсене "под вола теле"
    На същото мнение съм и аз.Но нека да пробва.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #22

    Re:Haier HSU-09HVA103/R2(DB) - Според Вас има ли проблем?

    аз също съм на мнение че климатика няма нищо общо - тази зима 30 дек. влязах в нова къща - конденз имаше по ламината на пода, а първите 2 седмици стъклата не се изпотяваха а течаха, конденз зат гардероби шкавчета, под леглото - а бе навсякъде. мога да постна снимки на сътклата от новогодишното парти.
    приятелката ми има малка джунгла в спалнята и си я полива редовно. първо и аз гледах лошо цветята но после се успокоих че не е от тях.
    След първото простиране на изпрани дрехи в стаята разбрах каква грешка съм направил

    целия януари съм отварял прозорци да проветрявам, вентилаторчето в банята не е спирано и откакто сложих аспиратор също го пускам да изкарва каквото може и отивам да пия някое кафе за час два.

    влагоуловител реших да не купувам - 200те лева за нещо да гори ток и да бръмчи отидоха за е.он.

    за мене големия номер е - дръжките на дограмата на 45градуса - уплатнението отпуска и се открехва джама и има някаква микровентилация. или горе долу ефекта на стара дървена дограма ако щете.
    сега стъклата се изпотяват на 1 2 пръста в долния край и то в спалнята а там пускам радиатор само вечер. в хола няма нищо по прозорците.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Haier HUM 24 HA 03/R2 проблем
    От frick във форум Климатици Haier
    Отговори: 4
    Последно: 10-08-13, 22:16
  2. Проблем с Haier HSU-12HT03(B)
    От Alex73 във форум Климатици Haier
    Отговори: 8
    Последно: 27-02-12, 20:24
  3. HAIER HSU-12RU03/R2 (SDB) - ПРОБЛЕМ!!
    От alexandrovpl във форум Климатици Haier
    Отговори: 9
    Последно: 11-01-11, 17:00
  4. Haier HSU-12RA03/R1(B) - проблем
    От Mr. Bean във форум Климатици Haier
    Отговори: 14
    Последно: 16-02-10, 23:16
  5. Hitachi RAS/RAC-E14H2, Haier HSU-12H03/H(DBP) или Haier HSU-12HB03/R2(DB)
    От did във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-12-06, 19:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе