Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Haier HSU-09HVA103/R2(DB) - Според Вас има ли проблем?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    15
    #1

    Haier HSU-09HVA103/R2(DB) - Според Вас има ли проблем?

    Мисля,че този климатик има някакъв проблем.В края на миналия сезон(началото на 2010) ни монтираха климатика,но нямахме термометър и не съм забелязала дали е достигал зададените температури.От 1 месец започнах да го пускам вечер и още когато не беше толкова студено забелязах че неможе да достигне зададените температури.Сега гледам термометъра и на него долу поставен на спалнята показва 17-18 градуса,а горе на дисплея 24.Качих го на гардероба и там показва 20 градуса.Климатика не спира да работи независимо че показва температурата зададена и вече уж достигната според дисплея.Тази вечер падна сняг и към сутринта започна едно размразяване на всеки 1-1,5 часа.Това нормално ли е?Не само че не показва вярна температура ами и като започне да размразява в стаята става 15 градуса.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re:Проблемен ли е според вас този климатик HSU 09HVA 103/R2 DB

    По принцип самата марка е проблемна.В колко квадрата помещение е, изолирано ли е.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #3

    Re:Проблемен ли е според вас този климатик HSU 09HVA 103/R2 DB

    Очаква се, при външна температура под -5°С тази "машина" да няма възможност да работи.....или по скоро, ще чуваш шума който ще издава, но ефект никакъв....

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    15
    #4

    Re:Проблемен ли е според вас този климатик HSU 09HVA 103/R2 DB

    Почти 15 кв.м.Изолация има,ама и при температури над 0 не затопли до 20-22 градуса.А и този дисплей дето показва горе че е достигнал зададената температура ме притеснява.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    15
    #5

    Re:Haier HSU-09HVA103/R2(DB) - Според Вас има ли проблем?

    Здравейте отново.Гледам темата ми не е изостанала много назад,а не съм писала доста отдавна.Писна ми от тоя климатик,ако знаех че така ще е никога нямаше да го купя.След големите премеждия с това че не вдигаше повече от 15 градуса за 2 дена температурата и идване няколко пъти от страна на некадърните монтажници,който като доидоха само ми гледат колко е струята и казваха че няма проблем сама успях да разбера къде е проблема след стоене 1 час до климатика.Оказа се че датчика на температурата е сложен много ниско и подава грешна информация че температурата е достигната и така климатика работеше 3 мин и след това изключваше.Това те не го разбраха а идваха 2 пъти и си тръгваха.Още тогава говорих с тях и им казах че този климатик е проблемен и ми вкарва влагата от отвънка а те ми се смеят и казват че това е невъзможно.Моля ви помагайте какво да правя да се оплача ли в защита на потребителя ако не искат да ми съдействат.Значи проблема е следния,като включа климатика ако не работи влагоуловителя след 8-10 часа зависи навън какво е времето в цялата стая всички 4 стени на височина 30 см.от земята всичко е вода.Цялата спалня и гардероба отдолу също са с вода.Махах цветята да не да е от тях проблема,пусках нормална печка е няма го този проблем.В момента в който заработи климатика всичко става вода.Искат да ме изкарат че проблема е в кооперацияте,че била съхнела,че санировката е проблемна,да съм накарала да изрежат едно парче санировка че сигурно там има проблемни тухли абе всичко друго е проблем ,но не и климатика.Моля ви помогнете със съвет дали е възможно да е от климатика и къде да търся проблема.Само да кажа че имам абсолютно същата стая по-голяма по същия начин разположена като тази ,но по кофти че терасата е северна,но там няма грам конденз.е верно че климатика е дженерал,ама аз не мрънкам че ми се образува на дограмата конденз,а че целите мебели и стени потърат във вода ако не работи влагоуловителя.Забравих да спомена че живея на морето а там винаги има влага във въздуха дори и да изглежда че навън времето не е мъгливо.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #6

    Re:Haier HSU-09HVA103/R2(DB) - Според Вас има ли проблем?

    Имах такъв случай.Оказа се че в самата ПВЦ дограма няма пробити дупчици и стаята ставаше почти херметична.Хората си сложиха една вентилационна решетка на отвора за комин и се оправиха нещата.Това да се уточня се прави в къща където не се палят печки,защото ...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #7

    Re:Haier HSU-09HVA103/R2(DB) - Според Вас има ли проблем?

    Дупките в PVCто са за друга цел.Нямат връзка с херметизиране или разхерметизиране на стаята.Сложихме PVCта уж да изолираме и уплътним по-добре, сега гледай да ни накараш да ги разпробием. За вентилационната решетка- съгласен.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    15
    #8

    Re:Haier HSU-09HVA103/R2(DB) - Според Вас има ли проблем?

    Нямам комин в нея стая за да сложа решетка,а и под вратата има един пръст разстояние и си минава въздух.При вас конденза в цялата стая по стените ли беше?При мен не е само на прозорците,а отдолу на гардероба,отстрани и отзад зад цялата спалня +всички свободни стени.А и как да си обясня че с нормална печка няма конденз?

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #9

    Re:Haier HSU-09HVA103/R2(DB) - Според Вас има ли проблем?

    Конденз има когато в стаята температурата е по ниска от точката на оросяване. Явно ти е студена стаята.
    При нас в хола живееше сина ама откакто се изнесе не ползваме стаята и стои затворена тази зима за първи път се появи мухал и външната стена течеше яко конденз по нея. Когато пуснем климатика конденза изчезва.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    15
    #10

    Re:Haier HSU-09HVA103/R2(DB) - Според Вас има ли проблем?

    При мен като не работи климатика всичко е наред и стаята е 10 градуса.Като го пусна става конденза.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #11

    Re:Haier HSU-09HVA103/R2(DB) - Според Вас има ли проблем?

    Конденза е реално влага намираща се в помещението която се отлага върху студени повърхност. От климатика няма как да взлиза влага вътре в помещението (освен ако не е замазана дупката за тръбите...но това реално не е свързано със самия климатик). Предполагам че при теб се случва следното.
    1. В стаята има влага (в самите стени или в въздуха вътре)
    2. Като пуснеш климатика той бързо загрява въздуха в помещението в следствие на което влагата в няго се отделя по студените повърхности - стени, гардероби, прозорци... въху каквото се сетиш)
    3. С други уреди за отопление може би нямаш този проблем защото те няма този капацитет на климатика. Те загряват по бавно въздуха вътре и това дава възможнос стените да се темперират също.

    Остави климатика да поработи няколко дни - не го форсирай от 10 градуса (в стаята) на 30 зададени от дистанционното - Остави го по бавно да темперира помещението и веднъж като достигне зададена температура не го изключвай/намаляй прекалено много иначе отново ще имаш студени стени и проблеми.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #12

    Re:Haier HSU-09HVA103/R2(DB) - Според Вас има ли проблем?

    Точно в това че са студени стените тоест климатика се пуска от време на време и не може да затопли повърхностите.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    15
    #13

    Re:Haier HSU-09HVA103/R2(DB) - Според Вас има ли проблем?

    sunmanbg,никога не пускам климатика на 30 градуса.винаги е зададен на 21-22 и много радко да засиля на 24 ако ми е студено.Климатиците ми никога не са работили на повече от 24 градуса така че бързото загряване не е проблем.Освен това миналата зима като го монтирахме климатика работи 3 месеца без да се изключи и имаше възможност да отопли добре стените за 3 месеца.след монтирането още на 1 седмица от установяването на проблема купихме влагоуловителя като си мислех че крайната стена като не е санирана от там идва проблема.3 месеца климатика работи с влагоуловителя без да се изключва защото в момента в който се изключи след 6-7 часа всичко е във вода.Това лято стената се санира и сложихме климатик и във хола.Тази зима стоим и спим само там,защото няма грам влага(даже ми пресъхва гърлото),а и не ми се налага да ми бръмчи цяла нощ влагоуловителя.Поради това че не се намира решение на проблема ми съм се принудила зимата да не спя в спалнята.Освен това за да ми върви гаранцията ми вземат 40 лв.профилактика а даже не ми погледнаха филтрите.Е аз за какво ги давам тези пари като не го ползвам и имам реален проблем и никой не го интересува че си дадох парите а не го ползвам.За това ви моля ако имате идея към кого да де обърна за съдействие.

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #14

    Re:Haier HSU-09HVA103/R2(DB) - Според Вас има ли проблем?

    Сещам се за една съседка на сина която скоро идва да търси влагоуловител. Та на същата сложихме климатик 12LGC в дневната а в спалнята е с конвектор. Та при нея в спалнята където е конвектора е тръгнал мухал дори и по долната част на матрака, а в дневната където е климатика няма проблема.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #15

    Re:Haier HSU-09HVA103/R2(DB) - Според Вас има ли проблем?

    Проблема ти иглежда супер странен...ако климатика е причината за влагата единственото нещо (колкото и абсудно да звучи) е през дренажната тръба да влиза влажен въздух в стаята...
    Предположението ми е следното - ако имаш достъп до дренажната тръба (би трябвало да е близо до външното тяло - това е една полу прозрачна тръба за изтичане на вода лятото от климатика навънка) пробвай да я запушиш с нещо- сложи найлон отпред и я замотай с тиксо. Възможно е (въпреки че ми е трудно да го повярвам) когато върти вътрешната турбина да създава по ниско налягане във вътрешното тяло и за засмуква студен (и влажен) въздух от вънка. Сама разбираш че климатика сам по себеси няма как да "вкарва" влага в стаята - тази влага влиза от някъде (или с по-горе описания абсурден метод) или от стените.
    Като почне да кондензира в стаята от къде почва това да се случва - в близост до климатика или е "равномерно".

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Haier HUM 24 HA 03/R2 проблем
    От frick във форум Климатици Haier
    Отговори: 4
    Последно: 10-08-13, 23:16
  2. Проблем с Haier HSU-12HT03(B)
    От Alex73 във форум Климатици Haier
    Отговори: 8
    Последно: 27-02-12, 21:24
  3. HAIER HSU-12RU03/R2 (SDB) - ПРОБЛЕМ!!
    От alexandrovpl във форум Климатици Haier
    Отговори: 9
    Последно: 11-01-11, 18:00
  4. Haier HSU-12RA03/R1(B) - проблем
    От Mr. Bean във форум Климатици Haier
    Отговори: 14
    Последно: 17-02-10, 00:16
  5. Hitachi RAS/RAC-E14H2, Haier HSU-12H03/H(DBP) или Haier HSU-12HB03/R2(DB)
    От did във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-12-06, 20:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе