Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 42 от общо 42

управляващ модул за Haier HSU-12HD03/R2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #31

    Re:управляващ модул за Haier HSU-12HD03/R2

    10 кома вече е нещо друго, но това не пречи да го смениш тръбния за проба. Нормално е да измериш на буксата на платката същото(или почти ) съпротивление колкото е това на датчика, такаче може и да има проблем в самота платка. Има и още един вариянт: когато си мерил буксата и захранването е работило там е имало напрежение което променило показанията на омметара

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #32

    Re:управляващ модул за Haier HSU-12HD03/R2

    Точно с епром може да имаш такива проблеми защото не чете всички битове понякога а и те имат определен брой цикли за справка питай м.петров от форума той имаше проблеми с един хаер и след като му пратих нов записан епром вече няма проблеми.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    74
    #33

    Re:управляващ модул за Haier HSU-12HD03/R2

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Точно с епром може да имаш такива проблеми защото не чете всички битове понякога
    Велев я пак повтори за паметите Ей по голяма смешка не бях чел скоро и то за проблем с вентилатор доколкото разбирам Може да си добър монтажник и климатичар но май електрониката не ти е силна страна Това за битовете и циклите може да го разправяш на маса в кръчма но не и в професионален форум Вярвай ми независимо че минавам за върл противник на писането на памети бинове дъмпове и тн в интернет простансвото съм преточил повече софтуер отколкото ти си си бръкнал в джоба например като броика

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #34

    Re:управляващ модул за Haier HSU-12HD03/R2

    Цитат Първоначално публикувано от fishev
    Велев я пак повтори за паметите Ей по голяма смешка не бях чел скоро и то за проблем с вентилатор доколкото разбирам Може да си добър монтажник и климатичар но май електрониката не ти е силна страна Това за битовете и циклите може да го разправяш на маса в кръчма но не и в професионален форум Вярвай ми независимо че минавам за върл противник на писането на памети бинове дъмпове и тн в интернет простансвото съм преточил повече софтуер отколкото ти си си бръкнал в джоба например като броика
    Само че има една подробност завършил съм електроника.
    И защо в този форум вместо да помагате само се заяждате и самоизтъквате.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #35

    Re:управляващ модул за Haier HSU-12HD03/R2

    Ако грешката се оказва във вътрешен вентилатор, опитай да поставиш малко смазка във втулката която е в другия край на турбината, и се увери че турбината се върти много лесно и свободно.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    74
    #36

    Re:управляващ модул за Haier HSU-12HD03/R2

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Само че има една подробност завършил съм електроника.
    И защо в този форум вместо да помагате само се заяждате и самоизтъквате.
    Това хубаво че си го завършил То и аз имам скалпел но нямам претенции че съм хирург И след като сме колеги хайде да си поговорим що е памет и какво има в нея Направи ли си труда да сравниш двата бина и да видиш разликите по редове И дали не се беше скапал самия интеграл катоподложка а софта да си е бил читав Или палим Понито и тръкаме памети щото е много модерно да се пише софтуер Ако искаш можем да си попишем и за процесорите Що е процесор какво има в него и какво прави в климатика или всяко друго изделие Друга тема като пишеш памети и си завършил електроника можеш ли да промениш алгоритъма и да намалиш или увеличиш времето за дефрост на всеки един инвертор Или да накараш 9-ката да заработи като 12-ка само със промяна на нещо в някой ред на прословутия епромТова не е заяждане задавам прости въпроси и чакам прост отговор Във форумите се споделят мнения за да не се открива топлата вода всеки ден

    Ако цялата тази енергия я беше впрегнал да помогнеш на @ddddk, щеше да си много по- полезен.
    Моля придържайте се към темата! Чепкането и нападките на лс!
    Jackas

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    13
    #37

    Re:управляващ модул за Haier HSU-12HD03/R2

    Здравейте колеги,

    Първо благодаря на Jackas за намесата.

    @splitservice: турбината се върти много леко. Чиста е. Има баланси. Не подскача при пуск и не трепти при въртене. Въпреки това ще и пръсна едно WD40 в другия край. Това ще стане през уикенда.

    @VeleV.Klima: Да. Не съм се отказал да сменя епрома. Както писах и по-рано първо ще пробвам регионално. Това ще се опитам да направя през седмицата между празниците.

    @jony: ще пробвам ново мерене при закачен на платката и изключен от контакта. Бих го сменил, но мисля, че се продават в комплект с въздушния. Те и без това са на една букса. Но автърмаркет датчиците са с отделни букси и двете отделни малки буксички не влизат в общия слот на платката. Трябва да режа букси и да внаждам кабели. За момента не ми се прави тази интервенция, особено като е само за проба.
    Така и никой не ми даде инфо за различното съпротивление при различни температури?

    @fishev: Така не ми помагаш. Ако нямаш за цел да ми помагаш, моля пропусни тази тема.

    В заключение благодаря за участието и съпричастността на всички.

    Поздрави,
    Д

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #38

    Re:управляващ модул за Haier HSU-12HD03/R2

    Не слагай WD! WD-то първоначално "смазва", но след това запича! Отвори и смажи втулката с технически вазелин.

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #39

    Re:управляващ модул за Haier HSU-12HD03/R2

    Датчиците на Хаера са с различни стойности тръбния и въздушния.
    Тръбния е 10К при 25градуса а въздушния 25К пак при 25гр.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #40

    Re:управляващ модул за Haier HSU-12HD03/R2

    Датчик 10кОм/25гр.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #41

    Re:управляващ модул за Haier HSU-12HD03/R2

    Колега splitservice тази таблица е на Мидея.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #42

    Re:управляващ модул за Haier HSU-12HD03/R2

    10кОм датчици не зависят от производителя на машината, идентични са и за Haier и др. Сега се мъча да изкарам и някаква таблица за въздушния който по спецификация е 23кОм/ 25гр., но е в голям файл и ще пробвам малко да го оразмеря и тогава ще го кача.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Haier HSU-12HD03/R2(DB) - мига за грешка
    От walio във форум Климатици Haier
    Отговори: 20
    Последно: 10-12-12, 17:19
  2. проблем с климатик Haier * HSU-12HD03\R2(DB)
    От ka4kata във форум Климатици Haier
    Отговори: 15
    Последно: 20-01-12, 19:50
  3. Haier HSU-12HD03/R2(DB) - проблеми
    От Kotyo във форум Климатици Haier
    Отговори: 66
    Последно: 17-11-11, 17:43
  4. Продавам IPM за климатик HAIER HSU-12HD03/R2(DB)
    От Tati_go във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 06-01-11, 00:53
  5. Haier HSU-12HD03/R2 (DB) - заледява и не топли
    От bimbolet във форум Климатици Haier
    Отговори: 20
    Последно: 10-01-08, 21:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе