Страница 65 от 67 ПърваПърва ... 15556364656667 ПоследноПоследно
Резултати от 961 до 975 от общо 1005

GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #961

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Ще напиша нещо и за да стане ясно, става въпрос специално за марката от заглавието на темата. Всяко машина която се монтира се завежда по електронен път към фирмата дистрибутор и при монтаж същата трябва да въведе модела със серийните номера в системата, за да бъде издадена гаранционна карта. Още при въвеждането има опция която предлага две години безусловна гаранция или пет години срещу технически преглед на машината, който се извършва около датата на монтажа от фирмата монтирала машината. Колко ще струва този преглед решава всяка фирма, но той трябва да бъде съпроводен от платежен документ за това и на самата гаранционна карта се попълват резултатите от техническия преглед. Друг е въпроса дали всички които продават марката практикуват това. Съмнявам се много. Много по лесно е да "лъзнат" клиента с петте години и да го "цоцкат" за щяло и нещяло. Всеки клиент има право на избор и той трябва да бъде запознат с него преди да се издаде гаранционната карта.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #962

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от loshiat Виж публикацията
    Какво ми сравняваш климатици с автомобили.Климатика си е уред като пералнята,като печката и така нататък.Тези с хладилниците и печките дето ги продават да не са умрели от глад като ги продават,гледам са затворили магазините.Че даже и с 5 г. гаранция както са уредите ,горките живи да ги оплачеш.Този с климатика сигурно без печалба работи,направо на заводски цени ни ги дават и чакат на монтажа само,който не е малък 180лв.Какво влага в тези 180лв стойка за климатика и 6 дюбела и ,ако трябва малко фреон да добави съответно.То всичко си има в комплекта.Питам за какво се дава тази гаранция като аз трябва да си плащам.Автомобила струва от 30000лв нагоре ,а климатика 1000лв.Просто няма база за сравнение.
    Напротив, сравнението е съвсем точно и коректно. Автомобилът е уред, който служи да ти придвижи задника от точка А до точка Б и като се замисля, май е доста по-заменим от климатика, защото има алтернатива - такситата. А като ти се скапе климатика през лятото, трябва да се изнесеш на хотел, което си е доста по-тромаво и скъпо.
    Що се отнася до цените, автомобилът струва 10 000 лева, а се продава за 40 000. Докато надценката при хубавите климатици е само 2 пъти, не повече. Оторизираният сервиз на която и да е марка има два пъти по-висока часова ставка от тази на монтажниците на климатици, дори и от тази на техниците на климатици, въпреки по-ниското им ниво на компетентност и техническа грамотност от тази на хладилните техници. Пиша го, защото имам много наблюдения, при това от извора. Правилният монтаж и пускане в експлоатация на машина от висок клас струва много повече от 180 лева. Друг е въпроса, че има и за по 45.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #963

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    dodo_pv сравнението ти е изобщо несъвместимо.Тука си чешем езиците за битова техника ,която има стандартна гаранция в европейският съюз 2г.И не искам да плащам за нещо ,което е регламентирано.Пък колко струва монтажа и така нататък не ме интересува.Пазарна икономика е.Ти като искаш вземай и 300лв за монтаж или го слагай в цената на климатика ти си решаваш.Пък кой ще купи от тебе вече не знам.За автомобили темата е друга.Намери ми нов автомобил за 10000 и аз ще го взема веднага ,където струва както пишеш 40000.Разликата между битова техника и автомобили е доста голяма за пари да не говорим.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #964

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Разликата между битовата техника и леките автомобили е само в размера и цената. Дали искаш да плащаш или не, не се интересува нито търговеца, нито производителя. Те диктуват цените и ще ти бъркат толкова надълбоко в джоба, колкото преценят. Нов автомобил за 10 000 лева ще намериш в първия срещнат магазин за автомобили, но ще платиш за него 40 000 или ще ходиш пеша. В магазините за климатици и други битови уреди се процедира по същия начин.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    160
    #965

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от loshiat Виж публикацията
    Какво ми сравняваш климатици с автомобили.Климатика си е уред като пералнята,като печката и така нататък.Тези с хладилниците и печките дето ги продават да не са умрели от глад като ги продават,гледам са затворили магазините.Че даже и с 5 г. гаранция както са уредите ,горките живи да ги оплачеш.Този с климатика сигурно без печалба работи,направо на заводски цени ни ги дават и чакат на монтажа само,който не е малък 180лв.Какво влага в тези 180лв стойка за климатика и 6 дюбела и ,ако трябва малко фреон да добави съответно.То всичко си има в комплекта.Питам за какво се дава тази гаранция като аз трябва да си плащам.Автомобила струва от 30000лв нагоре ,а климатика 1000лв.Просто няма база за сравнение.
    това не е сравнение, а пример

  7. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #966

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Темата за гаранция на климатик (включително и с по-горе цитираните "примери" и "сравнения" с леки автомобили и т.н.) съществува отделно и като си спомня - там точно се уточни всичко за законната и безусловна 2 годишна гаранция, както и търговската гаранция за 5 и 10 години при климатиците.

    Също така има и отделна тема как се извършва монтаж, какво се влага и кое колко струва.

    Има отделна тема и за тъй наречената "профилактиката".....

    А тук темата е GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #967

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Здравейте.

    Някой измервал ли е на охлаждане gree change 9ката реално до колко вата пада минимума?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    119
    #968

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    На отопление 12-ка на Change при мен съм виждал най-малко до 370, но това се случва много рядко през 90 процента от времето преди оф седи на 400.Грий Lomo 9-ката пада до 360 преди оффа. Още малко като се постопли времето ще пиша и какво е положението при охлаждане.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    15
    #969

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Здравейте,

    Предстои ми закупуване на климатик и засега съм се спрял върху Gree. Ще се ползва за стая 13-14 квадрата. Има външна стена към тераса, която с дограма. Апартамента е тухлен и има изолация, всички други стаи се отопляват или охлаждат от климатици Мисля си , че 9ка ще ми стигне, но кажете ми дали не е по добре 12-ка. Гледам моделите Change и Violа. Засега разбирам, че Change е по-тих и има по-малко вибрации, но Viola е по-икономичен и има повече екстри. Не можах да намеря мнения реално кой е по-добър. Разликата в цената е близо 100лв. : Change 876лв. , Viola 966лв.

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #970

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    mkoev, щом сте се спрели на Gree, ще Ви посъветвам да изчакате (все още няма внос) и да си закупите Gree GWH09ACC-K6DNA1A (LCLH) Fairy. Напълно Ви е достатъчен като параметри за Вашето помещение.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    15
    #971

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    mkoev, щом сте се спрели на Gree, ще Ви посъветвам да изчакате (все още няма внос) и да си закупите Gree GWH09ACC-K6DNA1A (LCLH) Fairy. Напълно Ви е достатъчен като параметри за Вашето помещение.
    Благодаря за съвета. За този ли става въпрос? Продава Климатици Варна GREE GWH09ACC-K6DNA1A FAIRY R32 Сервиз Клима

    Освен GREE ще погледна и рециклираните японки на Варна клима, но за тях ще питам в съответната тема след като видя какво имат на склад

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #972

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Сошо има ги,монтирах вече 9,12 и 24-ка.Щях да им направя едно кратко ревю ама с тея мачове няма време.Вътрешното е голямо с дисплей йонизатор и wi-fi дистанционото е с подсветка.Външното е също пораснало високо е 60см.но пък вече е едноредово и на 12-та нагревател има на тавата но не и външен на компресора,като заключение -Бива.

    Изпратено от моят Galaxy S6 с помощта на Tapatalk

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #973

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    И ние монтирахме 12-ки, но преди седмица ми казаха, че 9-ки нямали още. Затова така написах.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  17. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    1
    #974

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Уж в описанието пише - Електрически нагреватели на картера на компресора и на дренажната вана а necata2 казва че е само на тавата интересно ми е къде е истината мисля да си взимам 2 такива при нас зимите понякога са много лоши особенно януари и избора е точно на този зареди нагревателите и цената ...?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #975

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Доколкото съм се занимавал -мисля че и при U-Crown не слагат подгрев на компресора . Но не би трябвало да има проблем да се пуска дори и при ниски температури- просто не го изключвайте от захранването.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор между GREE GWH12KF, SANG GWH12MB и Nippon - KFR 14 DC LUX
    От miroslavkl във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 8
    Последно: 19-10-12, 23:07
  2. Става ли Gree GWH12KF za 32 кв.м.
    От kudj00 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 3
    Последно: 02-08-12, 11:40
  3. Отговори: 3
    Последно: 12-05-11, 11:07
  4. Малко помощ за избор/купуване на ново РС
    От Cko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 07-10-05, 09:18
  5. Нещо ново в Win XP Update?!
    От bestman във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 19-02-04, 16:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе