Страница 47 от 67 ПърваПърва ... 37454647484957 ... ПоследноПоследно
Резултати от 691 до 705 от общо 1005
Like Tree932Одобрявам

Gree Amber/C&H Supreme

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    54
    #691

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Хора аз тези дни малко го поръчках моя и от това, което виждам е, че намерих две настройки, с които климатика се държи коренно различно.

    ifeel, дистанционното не директно да го духа климатика, вентилатора на AUTO - работи почти постоянно и без да спира като регулира освен силата на турбината, но и колко топло да духа.
    ifeel, дистанционното няма значение май къде е, вентилатор на конкретна степен - работи до зададена температура и спира, после като падне с 2 градуса включва, докато я стигне и спира.

    Та, това което търсите май се постига само с AUTO. Аз май имам потенциален проблем с дистанционното, който е мааалко странен. Ама имам чуството, че вечер като е по-тъмно (не знам дали има общо) почва да не мери много коректно и понякога показва с няколко градуса повече.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #692

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Моят U-Crown си работи баш като инвертор. Монтиран е в 30м2 хол с големи топлозагуби заради голямата площ прозорци и това, че съм на първи етаж а под мен има напълно необитаеми магазини.
    В момента навън е 0°С и той си работи с около 630вата и това е от часове и дни и единствено време в което спира Ена всеки 2 - 3 часа за бърз дефрост. Винаги преди дефрост качва температурата в стаята с 1 градус над заданието и след като приключи дефроста чака температурата в стаята да падне с 2 градуса при което се пуска, като консумацията моментно достига до максимала му 1700вата и след това плавно си слиза до около 630 вата.
    Това е при температури около 0-та. На -5 забелязах, че вдига минималната консумация на около 750вата и пак си работи без да спира. На -11 консумацията отива на 960вата. За по-ниски температури нямам наблюдение, но сигурно ще качва още консумацията.
    Като цяло нямам съседи и смятам, че консумацията е в реда на нещата. Над 0-та консумацията е около 520 вата.
    Пуснал съм го на фиксирана 3-та степен на вентилатора и без iFeel на 22 градуса, като аз си стоя в хола по къс ръкав.
    Като цяло не съм напълно убеден, но мисля, че климатика се адаптира към помещението в което работи. Когато го пуснах да работи с тези настройки правеше много често on/off и работеше доста неефективно и никога не слизаше до минимумите, за които ви писах, но след няколко дена непрекъсната работа спря да прави on/off и свали минималната консумация и сега работи перфектно.
    bobivg, rosswen, stainway и 1 други харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    54
    #693

    Re: Gree Amber/C&H Supreme

    Ами чакам си умните контакти и ще видя моя колко харчи.

  5. Junior Member Аватара на biso65
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    108
    #694

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от alextk69 Виж публикацията
    Като цяло не съм напълно убеден, но мисля, че климатика се адаптира към помещението в което работи. Когато го пуснах да работи с тези настройки правеше много често on/off и работеше доста неефективно и никога не слизаше до минимумите, за които ви писах, но след няколко дена непрекъсната работа спря да прави on/off и свали минималната консумация и сега работи перфектно.
    Приятелю,аз моя Амбър го чакам да се адаптира към помещенията вече 4 месеца,ама ядецСега около нулата работи на 800 вата при зададени 24 без ай фийл и си минава в оф през 10-15 минути Когато го монтираха септември при +5 и нагоре работеше с 500 вата и пак минаваше в оф.Хубавото му е че не духа постоянно с 300 вата и 25 градуса струя...Въпрос на вкус,на мен ми допада когато духа да е топло,а после да минава в заслужен оф

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от alextk69 Виж публикацията
    Като цяло не съм напълно убеден, но мисля, че климатика се адаптира към помещението в което работи. Когато го пуснах да работи с тези настройки правеше много често on/off и работеше доста неефективно и никога не слизаше до минимумите, за които ви писах, но след няколко дена непрекъсната работа спря да прави on/off и свали минималната консумация и сега работи перфектно.
    Приятелю,аз моя Амбър го чакам да се адаптира към помещенията вече 4 месеца,ама ядецСега около нулата работи на 800 вата при зададени 24 без ай фийл и си минава в оф през 10-15 минути Когато го монтираха септември при +5 и нагоре работеше с 500 вата и пак минаваше в оф.Хубавото му е че не духа постоянно с 300 вата и 25 градуса струя...Въпрос на вкус,на мен ми допада когато духа да е топло,а после да минава в заслужен оф
    alextk69 одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #695

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Да отговоря на всички с въпросите към мен.
    Амбъра в музея се справя да “ обръща “въздуха .Няма начин да знам консумация итн.
    Не съм против Японските клими , а съм против купуванете на уреди втора употреба .( все едно да си купя боксерки втора ръка и в химическо да са изпрани пак са втора ръка )
    Щом е за Самсунг ще се замисля
    Оказа се ,че и аз имам Самсунг 12 ка
    bobivg одобрява това.

  7. Junior Member Аватара на biso65
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    108
    #696

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Качиха се днес малко над 0та градусите и Амбъра отреагира веднага - одеве работеше на 600W и пак от време на време си минава в офф. За отопляемите помещения няма да пиша пак,сигурно вече знаете.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #697

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Biso, аз само благородно завиждам...

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
    biso65 одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #698

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    >Rado...
    Колега,не рзбирам как при такова огромно(меко казано)потребление не си се обърнал към Gree или фирмата която ти е монтирала климатика,ние от форума и да искаме няма как нищо да направим!
    Иначе и аз ти завиждам и то повече.За Samsung-a.Защото моя климатик,който струваше над 2000 без монтаж откакто му сложих уреда(4 дни) гори по над 400w на час и то при температури от 0 до над 10 гр, вчера.
    Но и даже от това не се оплаквам,сметката ми за ток за декември е 163 лв. като освен този климатик в хола работи още един в спалня,един маслен радиатор в кухня(топла) +2 влагоуловителя от време на време и над 50 лв. сметка без тези неща.
    Ама да не се отвличам,че и без това в темите за климатици доста постове се трият.

  11. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #699

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Искам като се обърна към фирмата, да съм убеден, че съм опитал всички варианти и не е 'щото аз не съм направил нещо като хората... Ще помъча още малко и май ще пробвам да го сменя, може да съм с късата клечка и дефектна бройка просто... 22 - 30 kW ( при -5 до -8 С)на ден са ми байгън, честно... Самсунгът харчи около 350-370 W/h при 21С настройка във вътрешен хол в София в блок с парно, където не пада под 15С температурата, не е някакво необичайно геройство...

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

  12. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #700

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Какво да направиш като хората?...Затова питаш в Gree и фирмата която го е монтирала.Хайде да не излизаме с презумция ,че всички са ................и никой нищо няма да помогне при огромен и явен проблем.И пък тука са всичките специалисти и от разстояние откриват проблеми,за кавито се представят някои де.Ха дано.
    SAMSUNGa ми е ясен(поне така си мисля).Той щом даже и работи при -10 трябва банкет да даваме,камо ли да го мерим.
    И аз в спалнята съм с LG за които писах като ги купихме,че на всички изгоряха платките,ама от тогава бива.Всъщност може и малките ми сметки да се дължат на него(да е някакъв вид perpetuum mobile като SAMSUNG).

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #701

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от Rado Smilkov Виж публикацията
    Та, климатикът, вари го печи го, работи като конвенционалка - он/офф. Пробвах го на ауто, на различни степени на турбината, с iFeel, дистанционното седи на масичка срещу него на 60 см. от пода. През деня е настроен на 18 С° - в кухнята има Прити камина (с фурна, модел FM 12kW) на дърва, майка ми става около 6-7 и я пали, престава да я зарежда около 2100, до 2200 е изгоряло всичко и тук идва ролята на климатика. На 18 С° е ясно, че почти не включва, просто Притито през деня е достатъчно, идеята беше да престане посред нощ да става и да зарежда, разбутвайки си съня. Имаше един злополучен Хичо преди Амбъра (RAS14eh1 - модел, известен с това, че след -1С° се смахва и не топли (има си тема даже...). Каквото и да правя, за мен Амбъра харчи повече от очакванията ми за климатик, клас А+++ и SCOP 5! Vizi, сравнявам с 20 годишна конвенционалка Пана (SC-A95KE, който замалко да засиля към изхода, ако не беше съфорумец - @babati) - 900W на -8 в София, скапан Самсунг AQV12NSAN, дето на -10 и 22 настройка папака около 400W, един GE35VA, с който се топлим в офиса.
    Амбъра наистина много топли, всеки път го твърдя, просто духа 10 МИН, после 10 почива, пак включва и така - и то с по 2200W фучи, виждал съм го развъртян до 2850W, а не би трябвало да може, поне според това от сайта на вносителя -
    Отопление W 745 (130 – 2400
    , та се чудя дали не влизам в хипотезата на dodo2000...
    Потвърждавам написаното като начин на работа и на моя климатик. Така като чета това описание явно излиза, че на климатика ми може и нищо да му е нямало а просто китайската пръчка така да работи - като конвенционалка 24-ка а не като инверторен 12-ка.
    Моята стая е 14кв. но държах вратата отворена за да стопля и съседното помещение - коридор 10кв. Както и да го настройвах - работи известно време на макс и като затопли заспива, нищо, че вратата е отворена и се усеща как лъха студен въздух от нея. С функцията IFeel работеше малко по-коректно. Без нея се е случвало климатика да не се включи с часове. Радвам се за момента, че се отървах от това недоразумение, още повече ще се зарадвам като видя преведени парите по сметката ми.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #702

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Ами много добре,вместо да се мъчиш говориш с компетентните лица(органи) и си решаваш проблема.Пък за китайските пръчки вече си знаеш,да не вземеш сега на някой Huawei mate 20 pro да се натресеш или на DAIKIN правен в Gree!
    Rado Smilkov одобрява това.

  16. Junior Member Аватара на biso65
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    108
    #703

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Абе то за китайски пръчки не може да се говори ангро...Напоследък лафа е: "не е ли китайско,значи е менте" Има си стока и стока...Тук на няколко места гледах горди собственици снимали си техниката на която пише "use in japan only" И се чудя по каква логика са решили,че са БАШ японски? Може би по това,че са колибки по дистанционните ли Според мен има "малка" разлика между use и madeКато и Нокията - нея хич не я правят в Китай....
    Този пост е редактиран от biso65; 18-01-19 в 13:23.
    Rafailiev одобрява това.

  17. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #704

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Ами много добре,вместо да се мъчиш говориш с компетентните лица(органи) и си решаваш проблема.Пък за китайските пръчки вече си знаеш,да не вземеш сега на някой Huawei mate 20 pro да се натресеш или на DAIKIN правен в Gree!
    Cable, жена ми е с Mate 10 pro... аз съм с Redmi Note 5 pro... не казвам, че е пръчка, просто може моята бройка да е такава, малко сбъркана... Далече съм от идеята, че всичко е в бяло или черно, напротив, тайната на живота обикновено е в нюансите и сенките между двете крайности, а не обичам крайностите, 'щото фанатизмът ми е чужд, без значение от посоката ( моля, не приемайте и това твърдение като абсолютно )... Просто вероятно машината е с някакъв дефект, не марката, виж при другите как си работи прилично - примерно при Бисо. Просто моята страшно харчи, не мога да приема, че имам 1000-2000W загуби на час, не е пасивна къща, вярно, ама не е и от гола тухла единичка, и стая с отворен прозорец непрекъснато...
    rosswen и biso65 харесват това.

  18. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #705

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Ами така е,има на един сайт за климатици на който пише къде е произведен(но тук не мога да дам линк защото е забранен).Та за куриоз,чукнах да видя ''хиперинвертори''.И само URURU не беше в КИТАЙ(Тайланд)-разгледах повечето от най-скъпите.Другите като инвертори и др. не ги гледах.Всеки има глава на раменете си,чете ...мисли и така.
    p.s.Повечето тука мислят само за климатиците си.В раздела за ''избор на смартфон'' стр.132 съм дал снимка и линк към официалния сайт на AnTuTu.Не е зле който иска да коменира Китай да види по-напред.....
    https://forum.setcombg.com/%D1%81%D0...D0%BD-132.html
    Този пост е редактиран от cable; 18-01-19 в 14:43.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 47 от 67 ПърваПърва ... 37454647484957 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree - грешка оЕ
    От colours във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-16, 20:44
  2. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  3. Gree vs. Midea
    От divi4 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 05-01-10, 23:44
  4. Gree ACS-09GP
    От vanko68 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-09, 22:32
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе