Страница 46 от 67 ПърваПърва ... 36444546474856 ... ПоследноПоследно
Резултати от 676 до 690 от общо 1005
Like Tree932Одобрявам

Gree Amber/C&H Supreme

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #676

    Gree Amber/C&H Supreme

    @Rado Smilkov, пробвал ли си да го настроиш на 23-24гр., да видиш как се държи тогава?

  2.  
     
  3. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #677

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    @Rado Smilkov, пробвал ли си да го настроиш на 23-24гр., да видиш как се държи тогава?
    Да, след около час на над 2000W, не ми издържаха нервите и го върнах на 18, помещението беше 20 C°, изключи един път през това време, след 20 мин от iFell-a пак включи... Вярно, за 15-ина мин ги вдига градусите, духа като адски казан, бълва огън и жупел... просто търся по -плавна и "инверторна" работа на машината... И да, къщата си има повечко топлозагуби, отколкото би ми харесало, но... Около 0 е далеч по-добре, ама дори когато го монтираха, външна около +3 и го тестваха, с около 1400W бачкаше при 22 C ° задание...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #678

    Gree Amber/C&H Supreme

    Е как няма да бълва жега, при 2kW консумация? То ако не бълва, няма да е нормално. Направо си работи като духалка...
    bobivg и Rado Smilkov харесват това.

  5. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #679

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Rado не мога точно от описанията да разбера в каква квадратура и кубатура е климатика.Ако това което си написал....:

    '' Vizi, ако климатикът не е оразмерен, тоест "заврял" съм го, то ако затворя вратата и го оставя час - два да работи, не би ли трябвало 45м2 да са му тамън''....

    45m2 в неизолирана къща ще му са ''тамън'' ако ги разделиш на две.Това са множко и за 18-ка,не за 9-ка.Защо е сложен този размер не знам,има си хора да преценяват.
    Но повтарям,че не разбирам от описанието дали е точно това или не и затова се въздържам от повече коментари...пък и щом фактите говорят,че хаби....
    Колегите които са разбрали по-добре вероятно ще ти помогнат.

    п.с.Пък и ако квадратурата е такава как изобщо прави квито и да са градуси,че и да се изключва,колкото и да хаби...

    Още един цитат:''скапан Самсунг AQV12NSAN, дето на -10 и 22 настройка папака около 400W''

    Сега сложих ватмера за 1/2 час на моя ME FD 35 cop 4,62...водеше се хиперинвертор,но сега годините са други....28м2/2,65 височина...2 етаж кооперация от 3 изложение юг-запад,външна температура около 5гр.,слънцето свети много силно в прозореца,другия прозорец е с пусната външна щора от най-скъпите,дори има термоизолация...климатика не е спиран,зададена темп. 23 гр.
    Потребление около 380 вата.За SAMSUNGa не знам как ги прави,цитирам само факти,специалистите ще обяснят по-добре,,аз вече съм пас до края на наддаването.....
    Този пост е редактиран от cable; 14-01-19 в 13:10.

  6. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #680

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Cable, няма наддаване. Само мнения събирам.
    Помещението е една стая 20м2 с таван 2,3 м височина = 45 кубика приблизително. Това на затворена врата, тоест - 9-ка би трябвало да е ОК!, Ама се държи като конвенционалка, 30 мин. духа, 30 спи, като духа, прави го с над 2000 W консумация. Като му отворя вратата към кухнята ( 15м2х2,3=35м3), пак същото, не искам да топля другата стая да е 22 градуса при задание 22 градуса, просто 17-18 би било да е ок, за да не се буди майка ми на 8-10 C°. Самсунгът вЕрно е луд... всъщност работи в много топъл хол в София ( по нова година отсъствахме една седмица, бях изключил тока на целия апартамент), на 15 С° го намерих помещението, та реално се пуска октомври и се гасаи април, като просто с 21 градуса настройка си поддържа 20 градуса и си бръмчи. Не очаквам Амбърът, въпреки че е по-висок клас климатик, да харчи толкова, все пак е експлоатиран при по-тежки условия, но разход от 15-20kW дневно би бил поносим, с оглед условията - пак да кажа, и не очаквам да връща енергия в мрежата...
    Получих препоръка с едни малко по-различни настройки от съфорумец, ще пробвам по телефона да ги сетна ( с живо дистанционно), да видим как ще се държи тези дни с тях. Само да вметна, засичал съм го с три енергийни монитора, два от тези:
    http://steinberger.bg/product/4046/i...kwe-pmb02.html
    и един:
    https://www.praktiker.bg/bg/Home-sys...STUHL/p/489154
    да не би нещо в уредчето да е проблемът... не е.
    Този пост е редактиран от Rado Smilkov; 14-01-19 в 13:57.

  7. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #681

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Не знам RADO,казах,че няма да коментирам,има специалисти.(Аз като свърши сезона,засега само чета,щото не съм писател,а читател.),та малко извън темата...
    Колега Рафалиев,знам,че си против к2у,ама този SAMSUNG си заслужава квато и да е цена....Да не стане ...''а после се обърнаха нещата''?

    https://poltora-bobra.livejournal.com/455337.html

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #682

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Гри изискват минимална височина 3 метра по спецификация. Това, разбира се, е трудно постижимо, но поне 2.60 е желателно. Това го знам от познат, собственик на фирма за климатици, който е голям фен на Гри и е монтирал хиляди такива.
    И наистина при мен машината работи чудно, а е от най-големите дървета на марката. Не съм го взел за отопление, но често го ползвам, защото работи наистина чудно (вчера и нощес до 12 часа е работил на 23 градуса и 400 W с редки офове в над 60 кубика. Загуби не е като да няма, защото е отворено към съседни стаи, където е по-хладно (около 21-22 градуса). Радиаторите ми са за промиване и не могат да смогнат добре с отоплението.
    Обаче, имам наблюдения, че 9-ките на марката са орязани 12-ки - демек минимумът е като на 12-ката или даже по-висок. В този ред на мисли предполагам, че или имаш чудовищни загуби или машината се бърка поради ниските тавани и проблеми с циркулацията на въздуха. При всички случаи работа на 2000 W не е правилна, не е комфортна и не е икономична.
    Аз не съм експерт в областта но за мен Гри са си за просторни помещения.9-ките, които се предлагат в БГ не са 9-ки реално. На пазара се предлага Лайт версията на Amber под марката Inventor и тя е с нисък минимум наистина, но защо не предлагат тази версия самите Гри - не знам.
    Аз не бих сложил Гри в стая 15 квадрата на 2.60 за отопление. За охлаждане моята става (минимумът е под декларирания или около 100 W) - за Амбър не знам как са нещата на охлаждане.
    Rado Smilkov одобрява това.

  10. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #683

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Самсунгът не е к2у, купуван е нов от Технотата през 2006-2007 година, промоция: два s-invertora-а за 1200 лв. с ДДС( дори за тогава за две инверторни машини беше много евтино!). Монтираха ми ги фирми извън технотата, единият сдаде багажа след месец, не ми признаха гаранцията, млад и зелен бях още... 'щот не е монтиран от тяхна фирма, както и да е. Та така - единият не се оправи, остана за резервни части в мазето, другият - живият, не е спирал, пак казвам, блокът е топъл, машината работи в 25м2 хол., профлактика (изкъпване си правим всяка година), може малко да е за фреон, че тая година на януарските студове повече от 35 C° не вади, притеснява ме нещо... Пу-Пу да не му е уроки!
    Визи, с всичко съм съгласен, освен с тая пуста височина, тогава, предполагам, щеше по инструкция да се монтират на средата на стаята... знам ли... Да бичи с над 2000W докато догони, добре, а после да се кротне, ма не, тоя директно офф след това. 7-ца Амбър не се продава у нас, какато казах - вижда се, че е орязана - и то май софтуерно само, 12., а държах да е и под -15 C° работеща машината, в тоя ценови диапазон - това е. Стенли даде идея за един режим(настройки), ще го пробвам тия дни и ще докладвам.
    Молбата ми е Бисо и други ползватели на Амбър 9. и 12. да кажат как са им настройкитие в момента спрямо температурите и как е папкането?
    Този пост е редактиран от Rado Smilkov; 14-01-19 в 14:45.

  11. Junior Member Аватара на biso65
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    108
    #684

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Rado Smilkov не му се впрягай толкова на ватметъра.. Да,наистина похапва климатика като го надуеш и работи като конвенционален,но пък както описваш при теб си има доста топлозагуби.. Нямам представа как решава машината колко да форсира компресора,но при мен сега стартира на около 1500 вата за около минута,минава плавно на около 1200 - 1000,работи около 10 - 15минути така и след това ВИНАГИ ОФФ за около 15 минути... Та така като ги разделиш се пада едно средно 500 - 600 вата на час... Аз вече не му дебна макс и минимум,засичам му месечния разход и за тези условия при мен ме устройва! Да, наистина и аз първоначално очаквах да е като другите ми климатици,но явно този има друг алгоритъм на работа, важното е че ГРЕЕ несъпоставимо с друга деветка,всъщност моите другите са 4 дванайски и 2 осемнайски, с чиста съвест мога да кажа,че Амбъра бълва повече жега от осемнайските...
    Rado Smilkov одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #685

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Мисля, че по инструкции минималната допустима височина е 3 метра - за всички останали Гри-та толкова.
    ПС: Между друготот на Dodo2000 феята се оказа май дефектна. Не пречи и Амбърът да е дефектен. Аз съм виждал как работи Амбър 12-ка, но в 35 квадрата.
    Този пост е редактиран от Vizi; 14-01-19 в 15:32.
    ccankov73 одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #686

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Мисля, че по инструкции минималната допустима височина е 3 метра - за всички останали Гри-та толкова.
    https://gree-magyarorszag.hu/dynamic...12K_(LCLH).pdf
    страница 33.
    Вярно бе Vizi!
    Възможно ли е на хората машините им да не работят като инвертори точно заради това?
    п.с. на stainway май му беше по-висок тавана и му работи нормално.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 14-01-19 в 16:01.
    Vizi одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #687

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    И на Рафата , случая с музея .

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Панагюрище
    Мнения
    103
    #688

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Височината е дават 250см...300см е отстоянието,но не им е това проблемът,а скапаният софтуер и разположението на датчика! Доста си поиграх,за да му намеря подходящо място .

  17. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #689

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    250 cm отстояние от под до климатик, което прави около 3 метра обща височина. На повечето климатици има подобни изисквания, но излиза обикновено около 260 cm светлата височина. На колегата е 230 cm.
    ПС: И между другото моето дърво няма проблем с температурата, а горкото си няма и I feel даже. Първият път като стартира винаги издува за да загрее бързо, прави после оф и постепенно преминава към нормална работа. Като затворя преградата и остане в 30 кубика - почва он/офа и не работи комфортно в режим отопление.
    Този пост е редактиран от Vizi; 14-01-19 в 16:26.

  18. Junior Member Аватара на biso65
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    108
    #690

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от Христев Виж публикацията
    Височината е дават 250см...300см е отстоянието,но не им е това проблемът,а скапаният софтуер и разположението на датчика! Доста си поиграх,за да му намеря подходящо място .
    А би ли споменал нещо повече? Например къде му премести датчика и как се държи машината? Амбър ли е или друг модел?

    - - - - - - - - - -

    Сега му хвърлих едно око на уреда - работи на 800W Амбъра и все така си прави он-оф... Имаше и малко водица в легена отдолу(около литър)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 46 от 67 ПърваПърва ... 36444546474856 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree - грешка оЕ
    От colours във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-16, 20:44
  2. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  3. Gree vs. Midea
    От divi4 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 05-01-10, 23:44
  4. Gree ACS-09GP
    От vanko68 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-09, 22:32
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе