Страница 57 от 67 ПърваПърва ... 7475556575859 ... ПоследноПоследно
Резултати от 841 до 855 от общо 1005
Like Tree932Одобрявам

Gree Amber/C&H Supreme

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #841

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    dodo2000, нали не очакваш да ти кажат, че машината е имала проблем?!
    Rado Smilkov одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на biso65
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    108
    #842

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от Rado Smilkov Виж публикацията
    Кратос, хапнал е на Бисо, моят се наплюскал, а твоят - само е замезил... [emoji16]

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
    Това за пореден път доказва условията при които работи машината...
    Kratos87 одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #843

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    dodo2000, нали не очакваш да ти кажат, че машината е имала проблем?!
    И това го има... поне се радвам, че разкарах това китайско недоразумение, а 500-те лв с които се набутах все ще ги изкарам. От както е сложен Генерала - близо месец съм повече от доволен от работата на машината. Интересното е, че около мен масово хората слагат Гриита. Онзи ден гледах как на апартамент в съседния блок сложиха 3 - по едно за всяка стая. Добре, че 99% от хората нямат ватметри и не се интересуват от това колко ток гори климатикът им и как работи при определени условия, че ще вземат масово след това да се отказват от тия китайски пръчки.

  5. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #844

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Додо, не генерализирай толкова, твоят беше определено проблемен, моят... по-скоро има някой бъг, но при Визи примерно стар модел си бачка нормално, при Бисо - като моят модел е ок консумацията и т.н. Не бива да изпадаме чак в крайности, съдейки само от нашия частен случай - има и много хора, който са ок с марката. Важно е човек да е доволен и спокоен. [emoji3][emoji482]

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #845

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Виж как отваря очите един ватметър за 20лв.
    zxc0 одобрява това.

  7. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #846

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Миланов, за Флюка да не говорим, [emoji3] макар при мен и електромерът да е достатъчно ясен и еднозначен...

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #847

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Виж как отваря очите един ватметър за 20лв.
    Кви 20 лв, енергото безплатно ги раздават, и то с доживотна гаранция .

  10. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #848

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от Rado Smilkov Виж публикацията
    но при Визи примерно стар модел си бачка нормално
    Не бачка нормално. По книга трябва да падне до 200w а то под 400w не пада.
    Rumb@ta и Mig82 харесват това.

  11. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #849

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Моето дърво пада до около 370 при няколко градуса под 0-ата. За някоя друга минута преди оф пада и до 100. При сегашните условия въобще не може да става дума за минимум - стартира, стига до 800+ вата, слиза до 100-ина за 1-2 минути и спира. Целият цикъл е около 5 минути. Моделът е Кози, а не Амбър, но така си работят Гри-тата.

  12. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #850

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Ако не може да отдава топлина при 200W консумация поради нисък СОР, естествено че ще го направят да работи на висока такава. Е, при 20 външна може и да падне на 200 и за това са го написали в характеристиките, като минимум. Ама при такава външна - файда йок...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #851

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Моята цепеница съм я описал достатъчно добре, но продължава да прави впечатление, че при по-високи външни температури си повдига значително минимума.Примерно при външна +12 работи на около 650-700 вата, докато при външна температура около 0-та пада на около 500-530 (и при моите условия, даже не минава в офф, явно толкова са ми загубите-(33м2/90м3+ къща и т.н.)
    Предполагам е заради типа компресор -старите Хансол си бяха с двойнороторни, но от Хансол 2-слагат двустепенни . Явно има и разлика с хладилния аген-доколкото прочитам при Амбер на R32 -около и под нулата се повдига минимума, при U-Crown на R410 спада. Отделно шума...В така наречените сервизни и на двата модела няма посочени минимуми
    На охлаждане за голямо удоволствие, поне при мен спада на до 120 вата и почти не съм наблюдавал офф. От друга страна като сравнявам дневната/седмична/месечна консумация с колеги от тукашния форум-потреблението е поразаително еднакво при сходни условия.
    Разбира се едно Уруру работи на 120-140 вата, но при температури около нулата отива на 750 постоянно, а при мен става по-нисък разхода.
    По-добре ли е да работи он/офф или с много нисък минимум- предполагам, че всеки ще избере минимума, но в голямо помещение може да се получи и усещане за хладна струя. Аз поне така го чувствам .
    В крайна сметка ако общия разход е еднакъв -въпрос на избор . Има цепеници на всякакви цени, цветове и форми
    Този пост е редактиран от stainway; 03-03-19 в 16:05.
    valyo68 и biso65 харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #852

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Stainway, имам ги двата варианта в къщи и мога да потвърдя, че по-високият минимум / повдигането му при ниски външни температури повишава комфорта. Ниските минимуми са от значение при охлаждане, поне що се отнася до нашите помещения. Ако не са достатъчно малки по обем, ниските минимуми при отопление са недостатък.
    valyo68, stainway и biso65 харесват това.

  16. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #853

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Недостатък са, ако СОР-а му е малък. Но ако е много голям?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #854

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    И аз това се опитвам да обяснявам-просто ми прави впечатление, че U-Crown работи най -оптимално при външна +2/-2 градуса, докато Амбер, въпреки 2- те EEV ,новия фреон и по-големите дебити, сякаш се представя по-добре при +2/+7 градуса (като консумация) .
    Rado Smilkov одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #855

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Румба, дайсейкай 5 е с висок cop на минимум, но не работи добре с него при отопление. Слабата въздушна струя е недостатъчна за голямото помещение (10-ка в около 56 - 58 кубика югозапад). Като му дам ръчен вентилатор на 2, минава в повторно кратковременен режим на работа, но само първите 2 - 3 цикъла са с топла струя. После сваля пак минимума и ги разрежда, като вее неприятно хладно. Стаята е детска и голяма. Затова го държа на автоматичен вентилатор и му повишавам градусите, като се успи на един цилиндър. При дайсейкай 8 този проблем липсва, работи в също така голямо помещение, но не пада под 180W (13-ка е). Негов проблем е по-неадекватната автоматична скорост на вентилатора при някои условия. COP е почти еднакъв и при двете машини.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 57 от 67 ПърваПърва ... 7475556575859 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree - грешка оЕ
    От colours във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-16, 20:44
  2. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  3. Gree vs. Midea
    От divi4 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 05-01-10, 23:44
  4. Gree ACS-09GP
    От vanko68 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-09, 22:32
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе