Страница 3 от 67 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 1005
Like Tree932Одобрявам

Gree Amber/C&H Supreme

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #31

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    LMCA/Е участва в много "битки" и сравнения в този форум само със сумо боец като амбер не беше сравняван , явно вдига нивото Освен да се самоцитирам как
    12 LMCE мърка на qaiet с "последни сили" с 360w. в 18кв.м , 48куб.м.изолирана крайна стая в къща 1 етаж.
    Точно се зарадвах, че тази тема се развиваше много добре с повече информация за тази интересна машина Амбър и хоп пак почна мерене на чурки. Малко ли беше сагата МХИ - Фуджитсу, та да дойде ред и да намесваме и Грее?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #32

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Когато се дава погрешна информация да аплодираме ли ?

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    И като стане -15° нежната машина на фуджицу ще е на края на силите си.
    Нелепо е сравнението във всеки един аспект на двете машини но нека качествата на Амбер не се изтъкват на база оплюване на машина предназначена за изолирани жилищни помещения ... доказала се във времето.

  4. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #33

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Когато се дава погрешна информация да аплодираме ли

    Нелепо е сравнението във всеки един аспект на двете машини но нека качествата на Амбер не се изтъкват на база оплюване на машина предназначена за изолирани жилищни помещения ... доказала се във времето.
    Ако се има предвид с погрешната информация и твоята не е точна. Първо напиши колко изолация имаш на къщата, колко квадрата е, каква изложение е и къде се намира и тогава почни да сравняваш, но е хубаво да го правиш в темата за Фуджитсу. Тук нека си остане за Амбър и Супрем.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #34
    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Ако се има предвид с погрешната информация и твоята не е точна. Първо напиши колко изолация имаш на къщата, колко квадрата е, каква изложение е и къде се намира и тогава почни да сравняваш, но е хубаво да го правиш в темата за Фуджитсу. Тук нека си остане за Амбър и Супрем.
    С какво да сравнявам , брато с бабините приказки ли ? Обърка се нещо ... не съм аз само не искам да чета простотии.

    За изолацията - имам толкова че загубите да са 360w на -12. ! Така по ясно ли е ?
    Този пост е редактиран от Mig82; 18-06-18 в 05:11.
    mystikalrs одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #35

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    С какво да сравнявам , брато с бабините приказки ли ? Обърка се нещо ... кой сравнява.
    Не съм се объркал брато. Сравняваш твоята машина при едни условия с други 12лмца при други условия. Това, че при теб не цвили не значи, че другаде не го прави.
    Аз спирам със спама.
    Ще помоля Сашо да разчисти нещата, които не са свързани с Амбър и Супрем.
    tony34al одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #36

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Относно шума-винаги е относително-зависи много и от монтажа според мен.
    Но за конкретно обсъждания модел-прилагам 11часа и 54 мин запис на GREE Amber GWH12YD-S6DBA2A при минусови температури.
    След 50-тата минута става доста тих.
    Приятно гледане:

    Този пост е редактиран от stainway; 18-06-18 в 01:12.
    Kapone и Mig82 харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #37

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Ами сигурно е така-аз прегледах само няколко секунди в различни периоди. Нека по-наблюдателните проследят какво прави през тези почти 12 часа Може и да дефроства
    За мен лично въпроса е решен и съм обяснил моите (кратки) наблюдения в темата за C&H. Надявам се въпросния Амбер/Supreme да е още по-добър от U-Crown/VIP

    П.П. Не знаем и в какво помещение/изолация е монтиран въпросния климатик от записа. Просто един вид ориентация.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Писах по-рано,че питах в Gree България и ми казаха,че внесените Amber,въпреки,че ги водят Nordic не са с двустъпалния компресор.На стр. на Gree пише двойнороторен(не двустъпален,а те изрично ме уверяваха,когато рекламираха U Crown,че двустъпалния е по-добър).Не знам дали е вярно,ама ще изчакам някой месец и те да са наясно и пак ще ги питам.Но за тази цена аз поне по-добър климатик не виждам.Ще видим и на практика ,но както вече е ясно с UCrown тези модели са почти без конкуренция за цената си.Като гледам новата серия LN на ME -над 3700 лв.12-ка,която освен r32(което се оказва с не голяма разлика) не виждам кой знае ква промяна от MH35.Ако нещо в Gree България бъркат крайно време е да се поправят...ама те си знаят де.

    • I-Feel мини сензор в дистанционното управление
    • Електростатичен филтър
    • Вграден WiFi адаптер
    • Автоматично насочване на въздушният поток по вертикала и хоризонтала
    • Двойнороторен компресор
    • Охлаждане: -18°C~+52°С
    • Отопление: -30°C~+24°C

    Amber – инверторна моно-сплит система | GREE България
    Има разлика между двойнороторен и двустепенен компресор.
    Освен ако не са направили някакъв Франкенщайн специално за БГ би трябвало да е двустепенен .
    Доколкото съм изчел при грее сигнатурата на компресорите за R410A е следната:
    Нормален роторен QXA-xxxx:


    Двойнороторен QXAS-xxxx:

    И двустепенен QXAT:


    При новия фреон R32 съответно :
    Нормален роторен- QXF-xxx
    Двойнороторен- QXFS-xxx
    Двустепенен - QXFT-xxx

    Ако може да се вярва на сервизната документация- тогава може да се заключи, че Amber/Supreme имат еднакви външни.
    Разликата е само във вътрешното тяло (разположение на температурния датчик) и цвят.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от stainway; 18-06-18 в 04:33.
    cable, Jack Krauser и Rafailiev харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #38

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Ми май не "дефроства" , явно така си работи поне този от клипа .... и въпреки компресирания файл. Странно как никъде не му снимат комсумацията при нормално задание , ей тоя македонец ли е ... само го "изрязва" и сякаш умишлено НЕ снима ватметъра в началото на всеки клип : https://m.youtube.com/channel/UCYVgIpwXt9qOo8k4HpbK5IA.

  11. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #39

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Това с шума в клиповете не знам дали добре го разбирате.Аз се опитвам на компютъра,където много слабо се чува.На телевизора се чува добре,но при голямо усилване на звука,а аз не знам на практика точно колко трябва да усиля.Затова съм малко скептичен.
    >stainway,повече вярвям на тебе за двустъпалния компресор,но като питах в Gree ми казаха,че ще ми дадат компетентния човек и той каза да изчакам малко да види сервизното,след което отговори,че не е с двустъпален компресор.В смисъл,че отговора не беше от случаен човек на телефона и наизуст(поне така изглежда).
    Другото поради което ме съмнява е цената.Тъй като за Supreme18 ми казаха 2069 лв.(а на друг колега още по-висока).Ако приложим ''логиката решава'' в случая тъй като C&H продават малко по-евтино аналогичните модели от Gree(1959лв. за 18) очаквам,че вероятно има някаква разлика.Не ,че в България има нещо логично де
    ...p.s...Няма да ме учуди много и каченото на сайта сервизно което си показал да не е на климатиците които продават...В бг всичко е възможно.
    Този пост е редактиран от cable; 18-06-18 в 14:13.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #40

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    За мен не е толкова странно ако C&H искат по-висока цена. Все пак го предлагат в 3 цвята и с по-луксозно вътрешно тяло.
    А и това " Попитай за цената" е много тъпо, но те си знаят.
    Може да ги правят по специална поръчка-индивидуално за всеки по мярка

    Температурният датчик изведен отпред е също подобрение мисля и дава повече възможност при монтажа. Предполагам,че външното може да се комбинира с различни вътрешни-сега видях например,че C&H предлагат VIP вътрешни при мултисплит :
    Мултисплит
    Спомням си,че ми направи впечатление на кашона на моя VIP пишеше -One Unit-на външното, сигурно има и за 2 ,3 ….

    Всеки може да изтегли и сравни сервизните на Gree и C&H. Ето линкове:
    Амбер-09-12:
    http://gree-bulgaria.com/wp-content/...9k~12k_207.pdf
    Supreme- 09-12:
    http://www.coolheat.lt/assets/Upload...reme-09-12.pdf

    Amber 18:
    http://gree-bulgaria.com/wp-content/...er-18K_202.pdf
    Supreme 18:
    http://www.coolheat.lt/assets/Upload...reme-18-24.pdf

    Аз не виждам разлика във външните тела и използваните компресори -за мен единствено вътрешните са различни.

    П.П.@Kapone- Ако имате възможност да погледнете (снимате) стикера на външното тяло. Ако е GWH09YD-S6DBA2A/O -нещата са ясни
    Ако не-почваме да гадаем отново
    Този пост е редактиран от stainway; 18-06-18 в 14:27.
    cable одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #41

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    [QUOTE=stainway;878666]За мен не е толкова странно ако C&H искат по-висока цена. Все пак го предлагат в 3 цвята и с по-луксозно вътрешно тяло.
    А и това " Попитай за цената" е много тъпо, но те си знаят.

    От много странно до много тъпо....Като ги питах първия път беше преди да пуснат Gree Amber и ми казаха цена.Днес реших да питам пак и отговора е,че все още няма наличности и цена и реклама на другите модели.Не знам пък и не ми е работа какво точно правят-нямат климатици и само блъфират вероятно.Ама когато някой блъфира рисковете са и за партнъорите му(в случая потенциалните клиенти).
    Ще изчакаме колегата ако снима стикера на външното на Gree Amber,може би по-лесно ще се разбере,иначе да говориш с бг.представители може да се окаже само загуба на време.Добре,че заникъде не бързаме де.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #42

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Наистина в БГ цените следват някаква собствена логика. В Холандия VIP/Supreme e малко по-евтин от U-Crown/Amber около 50-75 евро.
    В Гърция е май същото: Amber 12 ( с двустепенен компресор: 834 евро:
    https://www.proenergy.gr/gree-amber-...f=bestprice.gr
    C&H Supreme Gold 12- 699 евро:
    https://www.leroymerlin.gr/gr/therma...btuh-62289654/
    cable одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #43

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Това за 1350 лв Supreme 12 ka си е супер далавера.
    Тук короната е 2000лв.
    Явно от всички балкански държави ние сме най— богатите !
    cable, jonny33 и stainway харесват това.

  17. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #44

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    >stainway,май съм познал за цените
    предполагам,че и в бг цените ще са подобни на гръцките,а пък и Гърция е близо.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #45

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Ето и още един ОЕМ Elecrolux Viking с двустепенен компресор -мисля,че се вижда QXAT:
    Jack Krauser одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 67 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree - грешка оЕ
    От colours във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-16, 20:44
  2. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  3. Gree vs. Midea
    От divi4 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 05-01-10, 23:44
  4. Gree ACS-09GP
    От vanko68 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-09, 22:32
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе