Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21
Like Tree13Одобрявам

Gree "Change" GWH12KF или " Fairy" GWH12ACC ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    5
    #1

    Gree "Change" GWH12KF или " Fairy" GWH12ACC ?

    Климатизатора ще се ползва в режим охлаждане и отопление включително,в изцяло санирана къща. До сега същата функция успешно/след санирането/ изпълняват 2 бр " Haier" 12 000 btu,12 годишни,неинверторни.Идеята е да бъдат подменени и двата климатика с нови "Gree". Въпроса ми към колегите от форума е : Новия модел "Fairy" ли да избера,или да заложа на изпитания вече" Change"? Това,което виждам в сайта на Gree Bulgaria,като технически спецификации за двата модела,в плюс на новия е : замяната на хладилния агент R410 a, с Р32 и вграден Wi-Fi адаптер. И накрая,видях в един магазин един " Change" 12-ка на мн добра цена,но вместо обичайното обозначение "
    GWH12KF-K3DNA6G" излиза "GRS121EI/JCDAN2 ". Тези обозначения не ми излизат никъде като разяснение,а прочетох някъде във форума,че има различни модели "change"12,някои от които са например за по южни географски райони и логично няма да работят добре през зимата у нас.Благодаря предварително на колегите,които ще се отзоват по темата
    oska одобрява това.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #2

    Отговор: Gree "Change" GWH12KF или " Fairy" GWH12ACC ?

    Това което сте видяли е внос от Гърция, за тяхния пазар.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    oska и rado555 харесват това.

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    5
    #3

    Отговор: Gree "Change" GWH12KF или " Fairy" GWH12ACC ?

    Благодаря за бързия и полезен отговор , Aleksandars Ще се радвам да ми помогнете в разрешаването на дилемата "Change " или " Fairy" да избера,ако разбира се,някой има вече наблюдения и база за сравнение между новия и стария модел на Gree.

  5. Novice
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    6
    #4

    Отговор: Gree "Change" GWH12KF или " Fairy" GWH12ACC ?

    Серията Change (GWH12KF-K3DNA6G) с фреон R410 вече не се внася.
    Може да намерите евентуално при някой от дистрибуторите на Gree - http://gree-bulgaria.com/партньори-в-българия/
    Серията Fairy (GWH12ACC-K6DNA1D) с фреон R32 има налични навсякъде.

  6. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    5
    #5

    Отговор: Gree "Change" GWH12KF или " Fairy" GWH12ACC ?

    Знам,че модела " Change" е спрян от производство,но все още има наличности в складовата мрежа. Въпроса ми беше, дали си струва да заложа на стария модел/с всичките му плюсове и минуси/ или да слагам наследника " Fairy". Почти нищо няма писано за този модел,което е нормално-монтира се от 2-3 месеца. Но все пак колегите с опит биха могли да споделят какви са им впечатленията от техническа гледна точка,практическата ще я видим....зимъска,кога сняг забръска. Инак колегата/по форум/ " Necata2" е споделил,че " Fairy" 12 -ка има нагревател САМО на тавата,но не и на компресора,а също и че е ЕДНОРЕДОВ и в заключение " бива" !?? Това не са ли очевадни минуси в случая,спрямо предходния модел " Change" ? Отделно, в сайта на Грее пише,че компресора на "" Fairy" е двойнороторен,с подгрев на тавата и компресора. На кое да вярвам сега....Много ще бъда задължен/за по бира де/,ако някой направи кратко,но реално ревю на " Fairy"

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    15
    #6

    Отговор: Gree "Change" GWH12KF или " Fairy" GWH12ACC ?

    Аз се хвърлих в боя с 4 такива, па ще му мислем след това В събота ще монтират 2 и чак септември месец др 2... Aleksandars беше ги препоръчвал на няколко души и аз ги харесах, мойте ще ги ползвам предимно за лятото и в преходните месеци. Мисля че за нови модели може само да се стискат палци да са сполучливи.
    Този пост е редактиран от iliyan1989; 31-07-18 в 16:27.
    rado555 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #7

    Отговор: Gree "Change" GWH12KF или " Fairy" GWH12ACC ?

    Цитат Първоначално публикувано от rado555 Виж публикацията
    Отделно, в сайта на Грее пише,че компресора на "" Fairy" е двойнороторен,с подгрев на тавата и компресора. На кое да вярвам сега....
    Нормален роторен е компресора-само 24-цата е с двойнороторен компресор.
    9-ката е с капилярка, 12-цата с ТРВ и едноредов топлообменник.
    Сервизната документация може да се погледне тук:
    http://gree-bulgaria.com/wp-content/...9k-24K_206.pdf
    Мен ме притеснява нивото на шум-дават го 26 дб на най-ниска степен....
    rado555 одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #8

    Отговор: Gree "Change" GWH12KF или " Fairy" GWH12ACC ?

    Става машината,и на мен ми идва малко шумна.За тези пари няма как да е с качеството и харектеристики на топ модел.Това че е едноредов е компенсирано с по-голяма височина на топлообменика.Ако ги сравняваш с KF като сглобка и качество на вложените материали са на едно ниво-Китайско тъй,че взимай новия модел.
    rado555 одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #9

    Отговор: Gree "Change" GWH12KF или " Fairy" GWH12ACC ?

    9-ката е супер безсмислена. 12-ката е с по-мощен компресор, ТРВ, а има еднакви минимални дебит и шум като 9.
    stainway одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #10

    Отговор: Gree "Change" GWH12KF или " Fairy" GWH12ACC ?

    Днес монтирахме фери 12 ка вътрешното тяло е доста голямо хубава пласмаса на вид но ми се струва шумен дори на 1ва степен фана работи странно на тласаци. Външното е с доста рехав и еденичен кондензатор има вибрация при която се забелязва клатенето на външното. Има eev и подгрев на тавата но не вярвам да топли на -22 както го дават.При настроен на 16градуса не можа да се развърти повече от 849вата. Според мен KF беше по добре като хардуер.
    Този пост е редактиран от VeleV.Klima; 01-08-18 в 21:34.
    oska, stainway, Mig82 и 1 други харесват това.

  13. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    5
    #11

    Отговор: Gree "Change" GWH12KF или " Fairy" GWH12ACC ?

    От всичко,което прочетох не съм оптимистично настроен за " Fairy ". По съвет на колега от форума разгледах моделите на " CH ",а именно : "Nordic" и " Arctic " 12000 wtu. Отзивите в темата за Купър и хънтър са предимно положителни,което определено ме кара да се замисля. Като ще е китаец....прави ми впечатление,че жълтурковците когато пускат нова марка на пазара,излизат с добре барнати модели за да се наложат и после я подкарват през просото. Тая бизнес "стратегия" ми е позната от родното производство в миналото

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    160
    #12

    Отговор: Gree "Change" GWH12KF или " Fairy" GWH12ACC ?

    а кой е с по тихо вътрешно файри или чейндж?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    15
    #13

    Отговор: Gree "Change" GWH12KF или " Fairy" GWH12ACC ?

    Fairy е 26db и Change 25db, е Amber e 21db, но там и цената е почти двйна... Аз си мисля че феята с 7 степени на вентилатора би трябвала плавна да превключва от едната на др степен и това да доведе за по добър комфорт. Ще си кажа впечатленията като обикновен потребитал след като ми ги поставят.
    Този пост е редактиран от iliyan1989; 04-08-18 в 15:46.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    15
    #14
    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Днес монтирахме фери 12 ка вътрешното тяло е доста голямо хубава пласмаса на вид но ми се струва шумен дори на 1ва степен фана работи странно на тласаци. Външното е с доста рехав и еденичен кондензатор има вибрация при която се забелязва клатенето на външното. Има eev и подгрев на тавата но не вярвам да топли на -22 както го дават.При настроен на 16градуса не можа да се развърти повече от 849вата. Според мен KF беше по добре като хардуер.
    Днес тествах на колко ще се качи, при външна температура 30С и зададена вътрешна температура 16, вентилатора на макс.... Качи се на 1560вата... Което е странно, защото по книжка макса е 1450.
    В момента съм задал 23с и си поддържа 340вата, а като е на оф 20-30.
    За шума не е най-тихия, но не е и най-шумния(за спане на мен не ми пречи). Не усещам "тласъци".
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от avenger; 18-08-18 в 20:32.

  18. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #15

    Отговор: Gree "Change" GWH12KF или " Fairy" GWH12ACC ?

    340W минимум ли му е?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 14
    Последно: 28-05-18, 14:08
  3. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  4. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 17:53
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе