Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456
Резултати от 76 до 84 от общо 84

Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    55
    #76

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Наистина е добре поставено вътрешното и не би трябвало да има проблем. Преди да го разглобят работеше по-коректно?
    Самият датчик е сравнително лесно да се премести. В сервизното, колкото и да е оскъдно има процедура по разглобяването:
    http://file:///C:/Users/Miroslav/Des...2K,18K,24K.pdf
    Все пак попитайте в тази тема:
    https://forum.setcombg.com/други-мар...unter-103.html
    Ivocho може да има о-добро наблюдение върху двете Сигми...
    Ами нямам наблюдение, защото допреди работеше само на охлаждане. Обезателно ще попитам, пък да видим. Благодаря за насоките!

    Изпратено от моят MI 8 SE с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    62
    #77

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    А колко е висок тавана? Мен ми изглежда височък /около 3 м./ Тия зададени 23 и ако е висок тавана, няма как да стопли помещението. С I feel трябва да се получи , ако има видимост м/у климатика и дистанционното.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #78

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    И аз това писах (за тавана) , ако го държи на някоя тиха степен на вента няма как да стопли пода. Но колегата се насочи към други решения ...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    55
    #79

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Цитат Първоначално публикувано от vesod Виж публикацията
    А колко е висок тавана? Мен ми изглежда височък /около 3 м./ Тия зададени 23 и ако е висок тавана, няма как да стопли помещението. С I feel трябва да се получи , ако има видимост м/у климатика и дистанционното.
    260 е височината

    Изпратено от моят MI 8 SE с помощта на Tapatalk

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    55
    #80

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    И аз това писах (за тавана) , ако го държи на някоя тиха степен на вента няма как да стопли пода. Но колегата се насочи към други решения ...
    Колкото и да е високо, проблема е че много бързо набира температурата и изключва

    Изпратено от моят MI 8 SE с помощта на Tapatalk

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #81

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Аз не казвам че височината е голяма а че степента на вента на която желаете да работи е малка за тази височина. Сега ви погледнах старите ппстове и в друга тема казвате че :

    Цитат Първоначално публикувано от deno Виж публикацията
    Здравейте, имам sigma 12, обаче имам някакъв проблем с него. Когато работи на ниска скорост на фана изключва и показва грешка H1! Това ми казаха че е претоварване на компресора... На висока скорост не го показва! Не може да смогва и се претоварва компресора ли е възможната причина или нещо друго. Тия техници искат да ми обяснят, че платката е дефектирала?! И другият проблем че няма свързване на wifi - то... Някой ако е успял да ме светне, че тия т.н. сервиз и поддръжка няма идея какво става и как точно. Та ако може малко помощ.

    Изпратено от моят MI 8 SE с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    55
    #82

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Аз не казвам че височината е голяма а че степента на вента на която желаете да работи е малка за тази височина. Сега ви погледнах старите ппстове и в друга тема казвате че :
    Тоя проблем е решен.

    Изпратено от моят MI 8 SE с помощта на Tapatalk

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    55
    #83

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Цитат Първоначално публикувано от deno Виж публикацията
    Тоя проблем е решен.

    Изпратено от моят MI 8 SE с помощта на Tapatalk
    И все пак си е стандартна височината, всички климатици са ми на тази височина - и не би трябвало да е проблем! 260см.Според мен всичко е до настройки

    Изпратено от моят MI 8 SE с помощта на Tapatalk

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    53
    #84

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Здравейте, да споделя и аз опит с Gree Fairy 12-ка, монтирана декември.

    Първите дни ми изпили нервите, докато осъзная какво се случва. Температурният датчик в тялото - тотално неадекватен, първоначално показва температура 4 градуса под тази в стаята, после почти не се вдига, въпреки затоплянето на стаята с няколко градуса, съответно климатикът продължава да работи на мах. Монтажът е по-особен, тръбите влизат в гипскартона през дупка директно зад тялото и сякаш датчика мери температурата не в стаята, а между гипскартона и стената. Подпъхнах там нещо между тялото и гипскартона, никаква разлика. Но ако със сешоар духна отстрани в отворчето, където според друга тема тук е датчика, бързо му се вдига показателя.

    Зарязах го като разбрах, че има датчик и в дистанционното (кой па го кръсти "I feel"). Той отначало показваше пък +2 спрямо реалното, но след 1-2 дни се самокалибрира и почна да показва точно.

    Първите 1-2 седмици почти всеки ден (някой ден и по 2 пъти) намирах климатика самоизключил се. Токът не е спирал, другите климатици вкъщи си работят. На дистанционното индикация за включен таймер няма. Все пак разцъках бутоните за тамер, и спря да се самоизключва.

    Жалузите му държа насочени нагоре (имам си причина). След размразяване обаче ги насочва надолу, и първите цъкания за промяна на положението им не работят. Трябва да превъртя всички позиции, та да ги насоча пак нагоре. Омръзна ми да се занимавам с това, и се оказа, че след като стигне температурата и спре да духа, при следващото тръгване ги връща сам горе.

    Подгряващите жици на тавата на външното тяло. Някой се чудеше, че Gree-то му дърпа много ток и когато не духа. Заради тях е. Падне ли навън температурата под 1-2 градуса, дори климатикът да е изключен, ПРОДЪЛЖАВА ДА НАГРЯВА ТИЯ ЖИЦИ. 80 вата нон стоп консумация там, ако ще климатикът да е денонощно изключен. Когато работи (в смисъл духа), ги нагрява по-малко. Когато размразява питата или не работи, ги нагрява на мах. При размразяването на питата разбирам, ама другото е... идиотия.

    Ефективност на работа. Като изключим глупостта с терможиците, от нея съм доволен. Топли 2 стаи от къща (близо 50 м2), другото отопление е над тях, така че освен тавана им други топли стени нямат. Голямата стая, в която е, почти не се ползва, и зададената температура е 18 градуса. И в другата става толкова. Разходът му през най-студените дни на януари беше по 10 kWh на ден, т.е. по около 1.90 лв/ден. Нямаше много студ тая зима. През другите дни е 6-7 kWh на ден. Предполагам, че намалява и разхода на другите два климатика, които топлят горния етаж, т.е. (малка) част от тоя разход се компенсира там.

    П.С. Опитах сега номера с +-+-+-, коментиран по-рано в темата, и при мен не се получи нищо.
    Този пост е редактиран от ggurov; 12-03-19 в 19:27.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456

Подобни теми

  1. Gree Amber/C&H Supreme
    От cable във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 1004
    Последно: 28-02-21, 15:07
  2. Gree "Change" GWH12KF или " Fairy" GWH12ACC ?
    От rado555 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 20
    Последно: 14-09-18, 11:24
  3. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 18:41
  4. Gree ACS-12GP
    От dindo във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 11
    Последно: 29-10-11, 13:29
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 22:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе