Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 84
Like Tree53Одобрявам

Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на biso65
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    108
    #61

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Цитат Първоначално публикувано от fen4eto88 Виж публикацията
    Здравейте, включвам се да споделя впечатления. Откакто е поставен климатика е вкл. в режим на отоплени като максимум съм го оставял на 23 градуса. Работи откакто е монтиран (пълен месец и 10-на дни) с режим на перката - АВТО. Шумен е леко като се включи - първите 2-3 минути прави страхотна струя, предполагам перката почва на макс обороти, после минава може би на 2-а скорост. Огромен дебит топъл въздух... Топля 110-115 м2 разпределени в 3 стаи, кухненски бокс и общо помещение от около 35 м2 с този Амбър 12-а. Не се задъхва тази машинка за миг - в общото помещение (където и е монтиран) при задание 23 градуса прави 23,5-24 докато в останалите макс. 20-21. Пиша отново как се представя, т.к. тук, в Шумен, застудя от няколко дни.
    Като цяло виждам само положителни страни - около 15 лв. е сметката за климатика за 15 дни в които е работил, стопля бързо, справя се с отоплението на целия апартамент (засега).
    Техниците ми споменаха да не качвам градусите над 24 за да не си сменя алгоритъма на работа климатика, да държа перката в режим авто и да не го изключвам изобщо. Перката си се чува, но лично аз свикнах. Спим и с дете на 3 год. като не е проблем и за него, не му прави впечатление кога се вкл. и изключва. Разбира се е въпрос на усещане, за всеки индивидуално
    Дано се справя добре и при продължителен студ..отново ще се включа с мнение.
    ПП. Някой с Амбър може лид а каже в какъв режим на отопление ползва климатика си - степен на перката, градуси, функция I Feel и др.?
    При мен положението е следното: Амбър 9ка 2 помещения 3х4 и 4х4 + антре между тях. Къща,партер,никой не помага от тук от там с парно...Работещ от 1.10 до 1.11 на 22 градуса и втора степен на вентилатора - разход за месеца -15лв отчетени на уред само за климатика.Да но от 1.11 до 1.12 картинката се промени драстично 40лв пак по уреда при зададена тарифа 21стотинки... Да ,промених на 23 градуса заданието и минах на автоматичен режим на вентилатора, но много се качи и консумацията когато работи и когато е в режим офф - от 13-14W на 70-80W Държи градусите там където е монтиран,а в стаята около 20-21.До сега не съм усетил дефрост,само днес беше леко заскрежил горната част на външната пита. Работи като конвекционален - он-оф...
    Този пост е редактиран от biso65; 01-12-18 в 16:46.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #62

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    >biso65
    1.40лв. за споменатите помещения е много добър разход.
    2....зададената тарифа 21стотинки е некоректна,тъй като трябва да се усредни 2/3дневна +1/3нощна.Не съм смятал скоро,но мисля средно е около 0,17 ст.Това прави разлика близо 20% или разход под 35 лв....Даже прекалено добре ми изглежда за този голям обем.
    Rado Smilkov и biso65 харесват това.

  4. Junior Member Аватара на biso65
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    108
    #63

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    >biso65
    1.40лв. за споменатите помещения е много добър разход.
    2....зададената тарифа 21стотинки е некоректна,тъй като трябва да се усредни 2/3дневна +1/3нощна.Не съм смятал скоро,но мисля средно е около 0,17 ст.Това прави разлика близо 20% или разход под 35 лв....Даже прекалено добре ми изглежда за този голям обем.
    Ами аз му зададох на уреда такава тарифа за да ми е кеф после като дойде сметката от енергото
    VanDan одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    55
    #64

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Да. И едно допълнение-задавате 20 градуса в режим на отопление. Изключвате захранването и го пускате отново. В рамките на 30 секунди от включването натискате последователно +,-,+,-,+,-, в рамките на 5 секунди. Трябва да се появи "0" на дисплея на вътрешното тяло. Тогава е махната компенсацията от +3 градуса.
    Същото може да се направи и за +1 или +2 градуса съответно на 19 или 18 градуса зададена температура.
    Ако не сте доволен от резултата-изключвате захранването и махате батериите на ДУ за 10 минути. Пускате захранването и изчаквате , докато клапата се отвори/затвори, слагате батериите в ДУ и го ползвате в заводски настройки.

    П.П. Това важи само за сензора на вътрешното тяло. Сензорът в ДУ си работи точно с функцията I Feel.(мисля)
    При мен това нещо не става. Само ми се променя от 20 на 21 градуса и дотам. Пробвах всичко, което си написал. Къде греша?


    Изпратено от моят MI 8 SE с помощта на Tapatalk

  6. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #65

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Дено, извинявай, какъв е климатикът, кой модел, де - беше CH твоя, нали? А защо искаш да правиш корекции - нещо се успива ли и он/офф работи, или много подминава заданието?
    Не съм го пробвал това на Амбъра още (предстои да опитам), де, и ще споделя става ли. Бисо, ти тествал ли си го тоя мод случайно?
    Стейн най-добре да каже, ако сте с еднакви машини.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    55
    #66

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Цитат Първоначално публикувано от Rado Smilkov Виж публикацията
    Дено, извинявай, какъв е климатикът, кой модел, де - беше CH твоя, нали? А защо искаш да правиш корекции - нещо се успива ли и он/офф работи, или много подминава заданието?
    Не съм го пробвал това на Амбъра още (предстои да опитам), де, и ще споделя става ли. Бисо, ти тествал ли си го тоя мод случайно?
    Стейн най-добре да каже, ако сте с еднакви машини.
    Климатика е Cooper&Hunter - SIGMA. Проблемът е, че на 25° изключва много бързо. На апликейшъна ми показва при зададени 25°- 30°+ и изключва, което държи стаята студена, защото долу е 20°. Намерих тази настройка, обаче не мога да я направя, нещо ми се губи явно. Затова търся мнение за да го отрегулирам!

    Изпратено от моят MI 8 SE с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #67

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    За добро или зло моделът Sigma няма нищо общо с Грее и тези настройки не работят.Предполагам е монтиран близо до ъгъл/стена откъм страната на температурния датчик...
    Евентуално можете да се опитате да изместите датчика ето така:
    https://forum.setcombg.com/климатици...tml#post852354

    Другият вариант е да пробвате функцията "I feel"- ДУ трябва да може да комуникира с вътрешното тяло, за да работи правилно тази функция
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    55
    #68

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    За добро или зло моделът Sigma няма нищо общо с Грее и тези настройки не работят.Предполагам е монтиран близо до ъгъл/стена откъм страната на температурния датчик...
    Евентуално можете да се опитате да изместите датчика ето така:
    https://forum.setcombg.com/климатици...tml#post852354

    Другият вариант е да пробвате функцията "I feel"- ДУ трябва да може да комуникира с вътрешното тяло, за да работи правилно тази функция
    Ами на ъгъл е и е плътно до тавана. Дефакто лявата страна на вътрешното тяло е до стената.

    Изпратено от моят MI 8 SE с помощта на Tapatalk

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #69

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Жалко... Все пак бих опитал с температурния датчик на ДУ-функцията I Feel. Просто намерете място на ДУ на някоя масичка или друго и проверете дали при това положение има обмен на информация (натиснете някой бутон).Задайте му 22-23 градуса или колкото ви е приятно и го оставете за известно време.
    Може би ще получите повече помощ в темата за C&H....

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    55
    #70

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Жалко... Все пак бих опитал с температурния датчик на ДУ-функцията I Feel. Просто намерете място на ДУ на някоя масичка или друго и проверете дали при това положение има обмен на информация (натиснете някой бутон).Задайте му 22-23 градуса или колкото ви е приятно и го оставете за известно време.
    Може би ще получите повече помощ в темата за C&H....
    Пробвах преди с I feel, но май нищо не стана! Пък и апартамента се отдава под наем и нямам много време и възможност за експерименти. Ще видя с датчика, но не намирам в ръководството къде точно се намира! В Cooper&Hunter - България, не му помогнаха с абсолютно нищо при мой други въпроси и съм ги отписал. Засега намирам нужната ми информация само тук от различни потребители! Моята логика е че щом бързо се нагрява тоя датчик, явно го грее доста директно и е нужно лека корекция. Ще видя как стоят нещата при първа възможност!

    Изпратено от моят MI 8 SE с помощта на Tapatalk

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    55
    #71

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Цитат Първоначално публикувано от deno Виж публикацията
    Пробвах преди с I feel, но май нищо не стана! Пък и апартамента се отдава под наем и нямам много време и възможност за експерименти. Ще видя с датчика, но не намирам в ръководството къде точно се намира! В Cooper&Hunter - България, не му помогнаха с абсолютно нищо при мой други въпроси и съм ги отписал. Засега намирам нужната ми информация само тук от различни потребители! Моята логика е че щом бързо се нагрява тоя датчик, явно го грее доста директно и е нужно лека корекция. Ще видя как стоят нещата при първа възможност!

    Изпратено от моят MI 8 SE с помощта на Tapatalk
    Местоположение

    Изпратено от моят MI 8 SE с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #72

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Не желая да се меся в темата ви но визуално климатика е добре като отстояние от тавана, Но да спомена че миналата седмица идва единствения ни клиент с фери 12ка за втори климатик не искаше вече грито. Според неговите думи имало голям хистерезис и не подържа добре температурата а и бил шумен. Та това явно си е характерно за китайските марки преди от мидеята имаше същите оплаквания за температурата.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #73

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Датчика би трябвало да е отляво на климатика , а там няма ъгъл ... даже си има доста простор.

    Тавана ми се струва височък на коя степен на вента го държите ?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    55
    #74

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Не желая да се меся в темата ви но визуално климатика е добре като отстояние от тавана, Но да спомена че миналата седмица идва единствения ни клиент с фери 12ка за втори климатик не искаше вече грито. Според неговите думи имало голям хистерезис и не подържа добре температурата а и бил шумен. Та това явно си е характерно за китайските марки преди от мидеята имаше същите оплаквания за температурата.
    То това всъщност не е грее ами Cooper&Hunter. Според мен е ок позициониран, но имаше едни проблеми и го отваряха да видим, дали е ок. Оказа се че проблем нямало, но инфото в сервизите е много на ниско ниво! Та не знам, но е възможно при самото отваряне да не е позициониран датчика правилно - ще видим...

    Изпратено от моят MI 8 SE с помощта на Tapatalk

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #75

    Отговор: Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D

    Наистина е добре поставено вътрешното и не би трябвало да има проблем. Преди да го разглобят работеше по-коректно?
    Самият датчик е сравнително лесно да се премести. В сервизното, колкото и да е оскъдно има процедура по разглобяването:
    http://www.cooperandhunter.bg/shop/i...C18K%2C24K.pdf
    Все пак попитайте в тази тема:
    https://forum.setcombg.com/други-мар...unter-103.html
    Ivocho може да има о-добро наблюдение върху двете Сигми...
    Този пост е редактиран от stainway; 25-02-19 в 17:16.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree Amber/C&H Supreme
    От cable във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 1004
    Последно: 28-02-21, 14:07
  2. Gree "Change" GWH12KF или " Fairy" GWH12ACC ?
    От rado555 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 20
    Последно: 14-09-18, 10:24
  3. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  4. Gree ACS-12GP
    От dindo във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 11
    Последно: 29-10-11, 12:29
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе