Резултати от 1 до 14 от общо 14

Hitachi RAS/RAC-E10H2 - така ли трябва да работи?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    64
    #1

    Hitachi RAS/RAC-E10H2 - така ли трябва да работи?

    Имам въпросния климатик и ми направи впечатление следното нещо , когато е на режим топло и вентилатор на AUTO духа на максимална степен независимо дали доближава зададените градуси , и след като компресора изключи напълно изключва и вентилатора , а доколкото знам трябва палавно с увеличаване на вътрешната температура да намаля и вентилатора.
    За съжаление това не се случва при мен и ми се струва че имам дефект в климата , ако тук има някой с подобен да сподели моля.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #2

    Re: Въпрос за Hitachi RAS-RAC E10H2

    аз съм с е14h2 и мисля, че и при мен е така - поне не духа на 1-ва степен
    /м/у другото така си постига по-бързо зададените градуси/


    но нека не приключваме темата, нека и други с такива клими да кажат

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    261
    #3

    Re: Въпрос за Hitachi RAS-RAC E10H2

    Аз съм с Хитачи 10HH и при мен е същото. Нормално е да духа силно в началото за да затопли възможно най-бързо помещението. След като достигне температурата, минава в друг режим и вече само я поддържа.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    24
    #4

    Re: Въпрос за Hitachi RAS-RAC E10H2

    Цитат Първоначално публикувано от drago7708
    Имам въпросния климатик и ми направи впечатление следното нещо , когато е на режим топло и вентилатор на AUTO духа на максимална степен независимо дали доближава зададените градуси , и след като компресора изключи напълно изключва и вентилатора , а доколкото знам трябва палавно с увеличаване на вътрешната температура да намаля и вентилатора.
    За съжаление това не се случва при мен и ми се струва че имам дефект в климата , ако тук има някой с подобен да сподели моля.
    В книжката е написано защо прави така, това не дефект. Така достига по-бързо зададената температура.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    64
    #5

    Re: Въпрос за Hitachi RAS-RAC E10H2

    Май някой тук не чете добре какво съм написал малко по горе а именно:
    Казах че духа на макс винаги когато е на ауто режим фана.
    т.е това е ясно че ако примерно в стаята е 16 гр а аз го пусна на 22 гр в началото ще работи на макс но с достигането на зададената температура би трябвало да намали оборотите .
    Това при мен не е така винаги си духа на макс независимо дали е достигнал или не зададената температура.
    Едва когато компресора спре изцяло тогава се изключва и вентилатора и т.н. по същата схема , просто на ауто режим винаги си духа максимално.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re: Въпрос за Hitachi RAS-RAC E10H2

    На Ауто не трявба да духа на маскимална скорост. АКо и при повторното включване пак духа на максимум значи има дефект.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    10
    #7

    Re: Въпрос за Hitachi RAS-RAC E10H2

    До колкото знам този климатик не е точно инвертор а от серия бигфлоу което било обикновен климатик с термопомпа.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #8

    Re: Въпрос за Hitachi RAS-RAC E10H2

    Цитат Първоначално публикувано от javmil
    До колкото знам този климатик не е точно инвертор а от серия бигфлоу което било обикновен климатик с термопомпа.
    Това пък какво е: "обикновен климатик с термопомпа" ? Всички климатици са термопомпи. Не искам да обиждам, ама ми звучи като писание на журналист...

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #9

    Re: Въпрос за Hitachi RAS-RAC E10H2

    Има една подробност че вентилацията в режим ауто зависи и от това на каква темература е задано от дистанционното тоест колкото е по висока повече духа и обратно ниска t салбо духа. Има и друг варянт прблем с вътрешна електроника който е доста вероятен.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    64
    #10

    Re: Въпрос за Hitachi RAS-RAC E10H2

    До колегата по горе с малоумното изказване /javmil/ че това не били точно инвертори , колега този модел е инвертор и то доста добър с ротационен правотоков компресор , с интелигентен модул за управление PAM на компресора.

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    9
    #11

    Re: Въпрос за Hitachi RAS-RAC E10H2

    Здравеите,колко кв.м. може да отоплява този модел климатик.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #12

    Re: Въпрос за Hitachi RAS-RAC E10H2

    15, максимум 20 квадрата /до 50 субика/, но все пак зависи от изложение, изолация, дограма...

  16. did
    did е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    59
    #13

    Re: Въпрос за Hitachi RAS-RAC E10H2

    Може ли да Ви помоля да ми дадете линк или да ми изпратите инструкция за 14 ката. Доволни ли сте все пак?

    Благодаря Ви!

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #14

    Re: Въпрос за Hitachi RAS-RAC E10H2

    За една маркова 9-ка максималната площ е около 25 квадрата. 15 са най-ниския клас китайки. КОнкректно за това хитачи нищо немога да кажа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. daiseikai 6 така ли трябва да работи
    От imegogo във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 5
    Последно: 27-11-13, 21:25
  2. Hitachi RAS/RAC-14EH1 - така ли трябва да работи?
    От roskos във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 104
    Последно: 07-08-12, 21:59
  3. Samsung SR-L39WEB-ТАКА ЛИ ТРЯБВА ДА РАБОТИ
    От stanimir197_7 във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 29-06-11, 23:27
  4. Отговори: 5
    Последно: 08-12-08, 10:16
  5. Hitachi RAS/RAC-25YH5 - така ли трябва да работи компресора?
    От plastkomfort във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 16
    Последно: 02-12-08, 22:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе