Страница 12 от 88 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 1318
Like Tree633Одобрявам

Климатици Hitachi

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    15
    #166

    Re:Климатици Hitachi

    Хитачито- западно изложение, без изолация, дограма, 15кв., панелен блок, Пловдив. Температурата искам да е около 23-24 градуса (много рядко по-висока). Тези 7ци да не са равни на 10ки/12ки от другите модели климатици, заради показатели или нещо друго? Или са си просто 7ци. Това, че са го монтирали, няма да ме спре да им го върна.

    Утре ще кажа моделът на Мицубишито преди да го монтират, но там трябва всичко да е наред.

    Нямаше как да питам преди това, защото все не намирах подходящи форуми. Чак като го взех по случайност попаднах на този линк Много тъпо

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #167

    Re:Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от Diyana
    Хитачито- западно изложение, без изолация, дограма, 15кв., панелен блок, Пловдив. Температурата искам да е около 23-24 градуса (много рядко по-висока). Тези 7ци да не са равни на 10ки/12ки от другите модели климатици, заради показатели или нещо друго? Или са си просто 7ци. Това, че са го монтирали, няма да ме спре да им го върна.
    Diyana мисля,че тази 7ца ще се справя с отоплението-но на каква цена без изолация,е друг въпрос.Иначе 7 си е 7,но някои ''консултанти'' злоупотребяват с по високите номинални,а и най вече с максималните им стойности като ги представят за 10 и 12ки.
    А за мицубишито се застраховай първо-изпиши модела-само ще ти е от полза,но преди да го купиш.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    15
    #168

    Re:Климатици Hitachi

    Здравейте на всички и много благодаря за съветите :-) В крайна сметка днес фирмата дойде и си го отремонтира, върхана ни парите и всичко това без никакви разправии(само като споменахме потребителите и НАП), за има-няма два часа проблемът беше решен. И ние сме много щастливи :-) Сега отново сме в търсене на климатик, но този път ще се съветвам и май ще се спрем на друга марка.

    За Мицубишето бяхме говорили да е този модел(ако си спомням правилно серията): SV36TS, но последно братовчед ми какво са се разбрали не знам. Ще ни го слагат в петък и ще се консултирам преди да са го поставили. Ако можете да дадате съвет, ще е много ценен :-)

    Още веднъж много благодаря! :-)

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #169

    Re:Климатици Hitachi

    36 си е 12ка пример от днес прибраме се от монтаж и човек ме чакаше да видим едно митсубиши че падал предпазителя е оказа се пробил компресор но климатика беше с индекс 28 което си е 9ка а човека твърдеше че го е купил за 12ка.

  6. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #170

    Re:Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    36 си е 12ка пример от днес прибраме се от монтаж и човек ме чакаше да видим едно митсубиши че падал предпазителя е оказа се пробил компресор но климатика беше с индекс 28 което си е 9ка а човека твърдеше че го е купил за 12ка.
    Е всеки разбра,че 28ца не е 9ка, а 10ка и ако има номинал от 4,2kw. на отопление какво е?Покажи масовите 12ки дето продаваш какъв номинал имат?Като изключим 12LD и още един-два модела.

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #171

    Re:Климатици Hitachi

    Тази 28ца е конвенционал с едноредов кондензатор. Как ще е 10ка като е 2,8Х3.41=9.540бту

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #172

    Re:Климатици Hitachi

    Е то по тая логика и 25-цата не е 9-ка, защото 2,5х3,41 = 8,53 бту. Европейските "9-ки" също са 2,5 кВ на охлаждане, там май спор няма, че са 9-ки
    А и не виждам какво сте се хванали в тези цифрички, мощността на всеки конкретен модел е важна, защото има 9-ки, има и 9-ки.

  10. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #173

    Re:Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Как ще е 10ка като е 2,8Х3.41=9.540бту
    И последно ,числото 9,54 не клони към 10,а към 9?!Бравос.

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #174

    Re:Климатици Hitachi

    И 10тка да е не е 12ка за каквато е платил климатика не е втора употреба.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    41
    #175

    Re:Климатици Hitachi

    Привет, колеги!
    Преди малко повече от месец сменихме 6-годишния Нипон с Хитачи - 35FH6. Доволен съм от машинката, но имам едно питане - има ли някаква причина да влиза в дефрост режим при слънчево време и температура 4-5 градуса, при условие, че външното тяло изобщо не е заскрежено? И дали е точно дефрост - изпъшква вътрешното тяло и жълтата лампа започва да мига много бавно.
    Има ли някаква причина да се притеснявам или така си е нормално?

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #176

    Re:Климатици Hitachi

    Да, дефрост е.Не се притеснявай, и моя се случва да дефроства понякога при такива условия.Между другото дефроста при ХИТАЧИ е много добър, винаги си изчиства питата до сухо, както се казва и тавата не задържа вода, понеже отвора е голям и наклоните са добри.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    24
    #177

    Re:Климатици Hitachi

    Здравейте!
    Имам Hitachi RAS/RAC-E14H2 от около 3г и благодарение на него в най-големия студ + парното в кунята на 5 за 30 мин ми се стопляше около 50 кв от апартамента, не знам каква кубатура е. Лятото охлаждам с голям зор около 65кв.м. Общо апартамента ми е към 77кв.м.
    Вчера си взех D14EX3. Смятам да махам парното, апартаментът е панелен, на последен етаж, но има изолация на покрива, изолирани стени на подпокривното, изолация на външни стени и дограма с троен стъклопакет.
    Изчетох доста неща неприятни неща тук в темата, но аз засега съм доволна. И двата са правени в Китай, но съм преценила, че при наличие на световно име, внедрени системи за контрол на качеството като ISO и други подобни няма значение кой точно жълтурчо ми сглобява климатика - той е еднакъв навсякъде. Да не говорим, че не всички части на сглобяваните в Япония са японски.

    Имам обаче няколко въпроса:
    Как разбирате колко градуса ви духа климатика? Аз лично настройвам градусите, пускам на мах мощност да достигне температурата и след това я намалям с една степен.
    Колко често зареждате фреон?
    С какъв спрей си обезмирисявате климатика?
    Има ли някой с D14EX3 и какво е мнението му за него от гл. т. на опита?

    Много ви благодаря за отговорите

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #178

    Re:Климатици Hitachi

    Първо, добре дошла .За охлаждането на 65 квадрата и отоплението на 50 квадрата, направо и вземаш акъла на машината.На охлаждане обикновено 14-ицата се ползва за около 35 -40 квадрата, а на отопление за около 60 кубика/ около 20-23 квадрата/ ти я тормозиш здраво.За това, каква е температурата на потока, който излиза от климатика, слагаме един термометър и след малко разбирапе, ама няма смисъл да го правиш, това са си експерименти. Гледай да ти е топло, друго не ти трябва.Фреон не зареждаме често, само ако го загубим някъде, т.е. само ако системата изпусне от някъде.Иначе фреона не се хаби, стои си вътре и не се зарежда машината.Някои хора от форума имат серията WX8, която е същато като твоята машина ЕХ3 и казват, че са доволни от работата и.Та, за парите си машината се представя много добре.През зимата го оставяй да си работи на някаква постоянна температура, така е най-добре и за машината и за комфорта ти.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    24
    #179

    Re:Климатици Hitachi

    Много ти благодаря за бързия отговор.
    Тъй като досега не съм била на 100% на климатик, а и доста отсъствам от вкъщи, планирам, докато ме няма да го оставям на 18гр да си подържа някаква температура. То като цяло в апартамента е около 16, без отоплителни уреди.
    Сега изчитам темите за тези климатици, но все си мисля, че новия има йонизиращ филтър и върти въздуха... какво се оказва? Че няма ли?

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1320068667[/time]_________________________________________________

    И още нещо - какъв главобол могат да ми докарат колегите от монтажа?
    Защото от ТМ ми предлагат една доста неизвестна фирма и нещо се притеснявам за монтажа, а знам, че е важен. Пък гаранцията с тази фирма важи

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #180

    Re:Климатици Hitachi

    Дори и на 16-17 да го оставиш е добре, но не го спирай.По принцип го рекламират с йонен генератор, но най-вероятно става дума за нано-титановия филтър.За монтажа божа работа, зависи дали хората са съвестни.Напълно е възможно да ти откажат вакуумиране на системата, но ти настоявай, защото е задължително, да ти изолират двете тръби поотделно, а не заедно, да ти нивелират добре телата.В общи линии това е най-важното.Ползвай фирмата, която ти предлагат, те ще ти поемат гаранцията, имат си техни договори с ТМ за монтажа и обслужването.
    stiv13 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 88 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 19:08
  2. Hitachi RAS-D14EX2 или Hitachi RAS-D14EX3
    От bebka във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-12, 21:07
  3. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 16:42
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 или Hitachi RAS/RAC-D10EX3
    От Svetlio70 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 13:23
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 19:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе