Страница 11 от 88 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 1318
Like Tree633Одобрявам

Климатици Hitachi

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #151

    Re:Климатици Hitachi

    почвам да се чудя има ли смисъл заради 20 дни екстремен студ да се гони климатик който да покрие всички нужди? мога да дам 1000-ка по-малко и да държа една духалка в резерв ако стане нужда

    офф
    напоследък поиграх с калкулатори за помпи въздух-вода - дали ще си вземеш машина която да е сметнат пада или по-малка с ел нагревател - цената на ел за един сезон излиза една и съща - въпроса е кой ще даде няколкото хилядарки отгоре за по-голямата помпа която ще се справя без нагревателя.
    гледам и ще има голям бой в сектора от което ще намажем ние - като цени и като технологии които ще преминат към машините въздух-въздух.


  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    141
    #152

    Re:Климатици Hitachi

    Да си призная, че и на мен ми мина през ума тази еретична мисъл. Топля една стая c климатик от три години, по-миналата имаше период на минус 20 - 22 градуса и се наложи да му помагам с маслен радиатор. За мен това е нормално при такива температура и кофти стая. Миналата есен добавих един конвектор Airelec, но не се наложи да го ползвам, температурите не падаха до -20.

    Бях отишъл с парите за два D14EX3 в ТМ, никой не ме атакува от червенодрешковците и това ми даде възможност да огледам добре вътрешното тяло. Впечатлението, което остави в мен е "еФтинджос". Произведени са в Китай. Отказах се от тях, чувствайте се свободни да ми се подигравате за критерия.

    Сега издирвам 12LDC, 09LDC се намира, него ще го сложа в спалнята, 12-ката ми трябва за дневната. Известно ми е, че те също се произвеждат в Китай.


  4. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #153

    Re:Климатици Hitachi

    Най-накрая някой да осъзнае истината за Хитачи.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #154

    Re:Климатици Hitachi

    Истината за Хитачи е серията SX8 ако говорим за европейският пазар, всичко друго е решение за бедняшкият пазар.

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #155

    Re:Климатици Hitachi

    скъп ни е точеца за да купуваме машини за по и под 1000-ка...
    с кофти машина си набутан за следващите 2 3 години, а когато, а не ако вдигнат тока няма да се пести. казвано е много пъти - за да се избие машината трябва да работи а не да стои.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #156

    Re:Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от BLUE1
    Истината за Хитачи е серията SX8 ако говорим за европейският пазар, всичко друго е решение за бедняшкият пазар.
    Съвсем точно.Освен SX8, другото е бюджетно решение, но и за тях си има приложение.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    15
    #157

    Re:Климатици Hitachi

    Здравейте на всички! Доста почетох за Хитачито, къде хубави, къде по-лоши неща (във всички случаи полезна информация) и искам да попитам някой за съвет. Взехме климатик RAS-SV22X но сега сме в момент на изпробване и нямам особено мнение за работата му. Като цяло какво е мнението ви за тази серия? Благодаря предварително :-)

  10. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #158

    Re:Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от Diyana
    Здравейте на всички! Доста почетох за Хитачито, къде хубави, къде по-лоши неща (във всички случаи полезна информация) и искам да попитам някой за съвет. Взехме климатик RAS-SV22X но сега сме в момент на изпробване и нямам особено мнение за работата му. Като цяло какво е мнението ви за тази серия? Благодаря предварително :-)
    Здрасти-хубава машинка сте си взели-от върховите серии,а впечатленията вие ще ги споделили.Съвет не ви трябва след, като вече сте го взели,а и дали ще работи добре зависи в какво помещение(обем) сте го сложили.Климатика е 7ца с много добри показатели,но до около 15м²,като и в 17 добре работят-зависи от изолацията вече.

  11. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #159

    Re:Климатици Hitachi

    Diyana, първо добре дошла във форума.
    Като цяло моделът е много добър и би се справил чудесно в стая 15-16м2 с нормални топлозагуби.
    Това са характеристиките му:
    Модел 2008г.
    Охлаждане: 2.2 (0.5 - 3.3)kW; Консумация: 360 (70 - 800)W; EER - 6.11
    Отопление: 2.5 (0.5 - 5.8)kW; Консумация: 400 (65 - 1490)W; COP - 6.25
    При 2о отдава 4.2kW
    APF=6.2
    Оригиналното ДУ е с № RAR-3Q2


    В какво помещение е монтиран климатика?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    15
    #160

    Re:Климатици Hitachi

    Ще дам мнение малко като застуди :-) За сега уж работи добре, но не можем да преценим. Утре ще ни монтират Мицубиши 18ка в другата стая и смятахме да сравним. Иначе стаята е 15кв., само дограма без изолация, западно изложение. В магазина ни го продадоха за 12ка, аз сега малко се пообърквам? последно 7ца или 12ка е?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    46
    #161

    Re:Климатици Hitachi

    умножаваш номиналната стойност в твоя случай 2,5 по 3,41 и получаваш BTU 8.5 = 9 ка на отопление и 7,5 на охлаждане.
    Така съм чувал от колеги от форума.

  14.  
     
  15. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #162

    Re:Климатици Hitachi

    Би трябвало да се справи Хитачи-то със стаята и е чиста 7-ца, а не 12-ка. BTU-тата (7-ци, 9-ки, 12-ки и т.н.) се дават в режим на охлаждане, не на отопление.
    Я кажи моделът на това Мицубиши, мисля че няма да е 18-ка? Колко е голяма стаята, в която мислите да го ползвате?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    15
    #163

    Re:Климатици Hitachi

    Имайки предвид, че стаята е мега студена през зимата, ние искахме да е 12ка, за да има малко "запас". Мислете ли, че друг климатик 12 ще върши по-добра работа? Защото директно отивам и го връщам. Сега много се притеснихме, още повече всичко, което изчетох, че Хитачитата не топлили през зимата......

    Мицубишито като модел не го запомних, него братовчед ми го урежда заедно с монтажа (той е инженер по климатични инсталации) и мисля, че всичко ще е наред. Ще го ползваме за 35кв. стая -хол и трапезария. Би трябвало да е ОК?

  17. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #164

    Re:Климатици Hitachi

    Само да не излезе, че е 14-ка вместо 18-ка.Дай модела да видим какъв е,че да имаш възможност да го върнеш преди да е монтиран.

  18. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #165

    Re:Климатици Hitachi

    И моята 100V 7-ца е в стая със същата големина и СЗ изложение, но има вътрешна изолация. Справяше се чудесно миналата зима. Много зависи какви t искаш да поддържаш вътре.
    Обади се на братовчед си и го питай за модела на това Мицубиши.
    И следващия път първо питай и после купувай, както и давай повече данни за стаите, в които ще се ползват климатиците и от кой град си.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 88 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 19:08
  2. Hitachi RAS-D14EX2 или Hitachi RAS-D14EX3
    От bebka във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-12, 21:07
  3. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 16:42
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 или Hitachi RAS/RAC-D10EX3
    От Svetlio70 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 13:23
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 19:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе