Страница 14 от 88 ПърваПърва ... 412131415162464 ... ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 1318
Like Tree633Одобрявам

Климатици Hitachi

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #196

    Re:Климатици Hitachi

    Това е машината за Вас. Но трябва да се съблюдава монтажа, че тея дето ги монтират на ТМ климите ... по добре да не казвам. Да не пропуснат ЗАДЪЛЖИТЕЛНОТО вакуумиране поне 15 минути.

    Кви са тия 18 градуса - аз не си и помислям за стакива студове , е разбира се, че е по-здравословно, и за децата. Но ако максимум топлите до 22-23 - то и 10-ката ще е достатъчен. Поледни и редакцията на предния ми пост.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #197

    Re:Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от eddy
    Трудно е да се сравняват, неидентични помещения, които имат и съответните топлозагуби. Питай Аваст до тази зима, преди да сложи изолацията, как беше Освен това вземете замерете консумацията за 24ч и я преизчислете за час, за да може поне на тази база да сравнявате, защото може твоя или неговия да работи он/офф и в конкретен момент да храчи 500-600В като се е форсирал, след 20 сек да е 250В, а след това да спре примерно.
    Разбира се, че трябва да се преизчисли, за да се получат реалните стойности, които със сигурност ще са доста по-малки. И ако неговите са само моментни, както предполагам за 14-ка при 23*С и при тоя обем на помещението, си е цяло постижение.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #198

    Re:Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от eddy
    Трудно е да се сравняват, неидентични помещения, които имат и съответните топлозагуби. Питай Аваст до тази зима, преди да сложи изолацията, как беше Освен това вземете замерете консумацията за 24ч и я преизчислете за час, за да може поне на тази база да сравнявате, защото може твоя или неговия да работи он/офф и в конкретен момент да храчи 500-600В като се е форсирал, след 20 сек да е 250В, а след това да спре примерно. На мен в момента с вкл икономичен режим Фуджитсутата ми бачкат он/офф и харчат около 4,5кВ/ ден единия в около 45м3, Т вътре е около 22 гр, а зададена е около 23 в едната стая, в другата зададена 22 и около 22 вътре, но и там разхода е с близо 1кВ по-нисък ( има само една външна стена и гипскартон на тавана ) кубатурата е идентична.
    Съгласен съм с всичко написано. Ще коментирам само едно нещо - какво е било положението преди да направя изолация. Беше си добре, докато бях с каминката и не дотам приятно с климатиците. Каминката по книга е 10 kW. Дори и да стане много студено, като набумтя кюмбето си е жега, но климатика си е хилав в сравнение с живия огън. При 3 външни стени и без помощ отгоре, отдолу и отвън направо си клякаше. Каквато и бръмчалка с подобна мощност(4kW) да бях сложил, щеше да се предаде. Още повече, че при -15° мощността в най-добрия случай ще е 2-2,5kW, а по-надолу... Просто "много студ у наше село, ва"

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    2
    #199

    Re:Климатици Hitachi

    Здр. купих си хитачи RAS/RAC E14H3 и искам да знам дали щте ме топли през зимата стаята в която е монтиран е 16кв. също така ме интересува дали е икономичен Казаха ми че с бюджет от 1000лв. това е наи доброто което може да се купи или някои панасоник

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #200

    Re:Климатици Hitachi

    Би трябвало да те топли.Стаята не е голяма.

    Но вече постфактум бих отговорил ЗАВИСИ какви са ти очакванията:

    1. за това до колко градуса искаш да те топли.Едно е предоставената ти мощност на отопление при +7, друго е при -7 градуса под нулата.

    2. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатика за отопление/охлаждане?

    3.Само теб ли ще топли или и някой друг(а)= , защото критериите ви за " ме топли през зимата " може да се различавт с 4-5 градуса и тогава...


    Пък и в крайна сметка какъв е смисъла на въпроса ти-ако кажем :"Ще топли/няма да топли" вече си дал парите и отговорите във форума няма да променят нито отоплителната мощност на климатика, нито ще ти върнат парите, а още по-малко ще умилостивят ядосаната ти
    че преди да купиш/похарчиш парите си пренебрегнал нейното чувство за "топло"... и ако започнеш много да философстваш най-много да ти наложи мораториум на докато ти дойде акъла...

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    2
    #201

    Re:Климатици Hitachi

    Да така е вече сам дал парите и мира не ми дава дали не сам се набутал с това хитачи защото първия ми климатик е mitsubishi hyper inverter и сега като ги сравнявам двата разликата е голяма но за митцубищи не мога да си помисля с този бюджет затова избрах хитачито нали и те са японски/китаиски

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #202

    Re:Климатици Hitachi

    osinator как не може да си помислиш за Mitsu с този бюджет?Ами този ти пасва идеално за твойте 16м2и е само с 100лв. над бщджета ти.
    www.klimatici.biz/%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%BA-mitsubishi-electric-ge25va.html
    Но и Hitaka би трябвало да се справя с това помещение.


  10. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #203

    Re:Климатици Hitachi

    без да искам да дразня и споря - мицубишито е по зле от хитачито - само един довод : темата за модела е в пъти по-голяма от колкото за модела хитачи.

    коментара искам да го погледнете леко с насмешка но и леко сериозно защото все пак и това има значение.

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #204

    Re:Климатици Hitachi

    estqwerty по тази логика най-зле трябва да са фуджицу.фуджи/дженерал и дайкин, и те са с най-много.

    Истината е че това са най-купуваните климатици, след като панасоник се издъниха с компресорите.

    Специално за фуджицу след около 25-30 внезапни прекъсвания и идвания на тока и още около 15-на токови удара не бих го сменил с друг климатик.За мен това е москвича-минава ако се наложи и през река, там където ладата и мерцедеса ще си останат...

    За съжаление в България нямаме пътища за мерцедес, в спартански условия надеждността е най-силния критерии за избор... нито стабилно напрежение по ел.мрежата и това е законно или почти недоказаумо, тъй като основния контрол по спазването на нормативите за качеството на подаваната ел.енергия е предоставен от държавата на самите естествени монополисти енерго дружествата...

    И от дайкина съм доволен по отношение надеждността-той също е преживял без повреда всички токови удари), за цената му обаче бих предпочел тошиба.Ако имаше модел 14LDC на фуджицу, вместо дайкина навремето за хола щях такъв да купя...

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    9
    #205

    Re:Климатици Hitachi

    Купихме си хитачито - мноооого ни е хубавичко с него. Дано и занапред е така

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #206

    Re:Климатици Hitachi

    Да ви е честит и да ви топли дълго.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #207

    Re:Климатици Hitachi

    Nevinna честито и от мен.Ако имаш възможност сподели как беше монтажа.А бе ако може направо качи някоя снимка да го видим.

  16. Member Аватара на karambam
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    гр. Видин
    Мнения
    200
    #208

    Re:Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от Nevinna
    Купихме си хитачито - мноооого ни е хубавичко с него. Дано и занапред е така
    Честито! (Добре,че ме послуша!) Много да ви топли зимата и да е икономичен! Режи салатата,сипвай ракията,прескочи и за бира,че идвам! С мъжа ти ще го полеем-ако искаш заповядай и ти!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    24
    #209

    Re:Климатици Hitachi

    Здравейте, дали някой знае на коя степен на FAN SPEED климатикът е най-икономичен?
    Тъй като има много мощна струя, до вчера го настройвах на 2ра степен - more quiet или ultra quiet, защото ни е в спалнята и прави сериозен въздушен поток. Снощи обаче реших да го сложа да духа на авто режим и не съм го чула досега. Нито съм видяла да се размразява. Работи ли инверторът тогава, в книгата пише, че сам определя режима по въздухът, който излиза от него. Но той като че ли не работи. Тих е, не усещам въздушна струя.... не се размразява.
    Какъв е този режим авто? Подходящ ли е за икономичен режим на работа или да настройвам пак въздушната струя? Става въпрос за степента на духане

  18. boy
    boy е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #210

    Re:Климатици Hitachi

    Bebka,по това време на годината режимът трябва да бъде ОТОПЛЕНИЕ,а вентилатора на АВТО.Така е наи-добре.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 88 ПърваПърва ... 412131415162464 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 19:08
  2. Hitachi RAS-D14EX2 или Hitachi RAS-D14EX3
    От bebka във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-12, 21:07
  3. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 16:42
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 или Hitachi RAS/RAC-D10EX3
    От Svetlio70 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 13:23
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 19:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе