Страница 61 от 88 ПърваПърва ... 1151596061626371 ... ПоследноПоследно
Резултати от 901 до 915 от общо 1318
Like Tree633Одобрявам

Климатици Hitachi

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #901

    Отговор: Климатици Hitachi

    Аз имам повече.
    ccankov73 одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #902

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Видях, че на 1-1,5 метра от него пода е по-топъл и че външната стена е по-студена от него. Това ли е целта на задачата? Какво се случва по-далече и не централно срещу него?. Там колко е?
    Пред климатика е най-топло,когато вън е студено даже духа яка жега и паркета пари.В другите части на стаите пода е 23,8-24гр.И спирам,че стана много-офф от темата за което се извинявам.
    rosswen одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,875
    #903

    Отговор: Климатици Hitachi

    necata2, пиши в темата за подови Дайкини.
    Може и на други да им е интересно.
    Да не разводняваме тука.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    25
    #904

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    necata2, пиши в темата за подови Дайкини.
    Може и на други да им е интересно.
    Да не разводняваме тука.
    Преди някоко дни си взех от Зора стенен Хитачи RAK35RPC/RAC35WPC да отоплявам хол 25 кв. метра с две външни стени, без изолация, който преди отоплявах прилично с едно LG 12, но реших да го заменя, след като трябваше след почти 9 години експолаатция да дам 250-300 лв. за ремонт. Млако след монтажа на Хитачито първоначално вътрешното тяло започна да отказва да слуша командите от дистанцонното, което някакси се оправи от само себе си, може би защото щяха да идват сервизните техници, извършили монтажа. Обаче междувременно установих, че като задам температура примерно 22 градуса на дистанционното, в стаята прави 18 според индикацията на самото дистанционно или 19,7 според един друг по-точен според мен дигитален термометър, който ползвам. Дойдоха техниците, бърникаха нещо по дистанционото, убеждаваха че, че този модел на Хитачи бил върха и като си тръгнаха историята продължи - температурата в стаята е с до 3-4 градуса по-ниска от зададената. Сигурно не е проблем да се стопля като надуя климатика до 32 градуса, ама се питам колко повече ще трябва да го дуя, като стане навън -25 примерно, доколкото според някои силно украсени спесификации греел. Започнах да съжалявам, че не си запазих стария климатик, при който разликата междустайната и зададената тевмпература никога не е надвишавала 1-2 градуса. Някой дали е имал подобни проблеми и смятате ли че всичко това е нормално?

  6. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #905

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от BGanio Виж публикацията
    Преди някоко дни си взех от Зора стенен Хитачи RAK35RPC/RAC35WPC да отоплявам хол 25 кв. метра с две външни стени, без изолация, който преди отоплявах прилично с едно LG 12, но реших да го заменя, след като трябваше след почти 9 години експолаатция да дам 250-300 лв. за ремонт. Млако след монтажа на Хитачито първоначално вътрешното тяло започна да отказва да слуша командите от дистанцонното, което някакси се оправи от само себе си, може би защото щяха да идват сервизните техници, извършили монтажа. Обаче междувременно установих, че като задам температура примерно 22 градуса на дистанционното, в стаята прави 18 според индикацията на самото дистанционно или 19,7 според един друг по-точен според мен дигитален термометър, който ползвам. Дойдоха техниците, бърникаха нещо по дистанционото, убеждаваха че, че този модел на Хитачи бил върха и като си тръгнаха историята продължи - температурата в стаята е с до 3-4 градуса по-ниска от зададената. Сигурно не е проблем да се стопля като надуя климатика до 32 градуса, ама се питам колко повече ще трябва да го дуя, като стане навън -25 примерно, доколкото според някои силно украсени спесификации греел. Започнах да съжалявам, че не си запазих стария климатик, при който разликата междустайната и зададената тевмпература никога не е надвишавала 1-2 градуса. Някой дали е имал подобни проблеми и смятате ли че всичко това е нормално?
    Този модел на Хитачи не е върха но е стабилна машина и топли зимата. 3-4 градуса между зададената и поддържаната е голяма разлика. Едно от нещата, които оказват влияние е къде е монтирана машината. Дали са спазени инструкциите при монтажа. Възможно е машината да прави топъл джоб около нея и затова да е така. На какво положение са ви клапите и на каква степен на вентилатора го държите?

  7. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #906

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от BGanio Виж публикацията
    Преди някоко дни си взех от Зора стенен Хитачи RAK35RPC/RAC35WPC да отоплявам хол 25 кв. метра с две външни стени, без изолация, който преди отоплявах прилично с едно LG 12, но реших да го заменя, след като трябваше след почти 9 години експолаатция да дам 250-300 лв. за ремонт. Млако след монтажа на Хитачито първоначално вътрешното тяло започна да отказва да слуша командите от дистанцонното, което някакси се оправи от само себе си, може би защото щяха да идват сервизните техници, извършили монтажа. Обаче междувременно установих, че като задам температура примерно 22 градуса на дистанционното, в стаята прави 18 според индикацията на самото дистанционно или 19,7 според един друг по-точен според мен дигитален термометър, който ползвам. Дойдоха техниците, бърникаха нещо по дистанционото, убеждаваха че, че този модел на Хитачи бил върха и като си тръгнаха историята продължи - температурата в стаята е с до 3-4 градуса по-ниска от зададената. Сигурно не е проблем да се стопля като надуя климатика до 32 градуса, ама се питам колко повече ще трябва да го дуя, като стане навън -25 примерно, доколкото според някои силно украсени спесификации греел. Започнах да съжалявам, че не си запазих стария климатик, при който разликата междустайната и зададената тевмпература никога не е надвишавала 1-2 градуса. Някой дали е имал подобни проблеми и смятате ли че всичко това е нормално?
    Модела не е баш върха но за тези пари си заслужава,аз вече две години ползвам две машини от този модел и нямам оплаквания.Температурата на дистанционното не я гледайте,тя не всеки път показва точно.Вдигнете му малко температурата на работа и го оставете да темперира добре стаята.Стига да ви е направен добре монтажа ще останете доволен от машината.
    Защо не качите снимки на монтажа?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Монтана
    Мнения
    51
    #907

    Отговор: Климатици Hitachi

    Здрасти и моя така работеше с 2 градуса разлика според дистанционно то това се коригира, в книгата си пише как. Както казаха и другите оставиго 2,3 дни да темперира, ако не стане викаи техниците. И друго за мен е по скоро някакъв бъг, когато компресора не работи не може да се сменят позиции те на клапите ( за насочване на въздушния поток).

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    25
    #908

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Този модел на Хитачи не е върха но е стабилна машина и топли зимата. 3-4 градуса между зададената и поддържаната е голяма разлика. Едно от нещата, които оказват влияние е къде е монтирана машината. Дали са спазени инструкциите при монтажа. Възможно е машината да прави топъл джоб около нея и затова да е така. На какво положение са ви клапите и на каква степен на вентилатора го държите?
    Ами надявам се да са спазени инструкциите за монтажа, след като го прави монтажната фирма, работеща със Зора и с вносителя. Днеска идваха пак техниците, гледаха и уж настройваха дистанционното, което по едно време заработи, после отказа, после пак и така досега, когато пак не ще да задейства вътрешното тяло. Затова вече ми е трудно да кажа кое на каква позииця е. Аз на дистанционното и да задам нещо, звук не издава и не се приема от вътрешното тяло. По принцип цял ден държах вентилатора на средна позиция. А вътрешното тяло е монтирано на мястото на стария климатик - много близко до тавана - примерно около 6-7 см.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Модела не е баш върха но за тези пари си заслужава,аз вече две години ползвам две машини от този модел и нямам оплаквания.Температурата на дистанционното не я гледайте,тя не всеки път показва точно.Вдигнете му малко температурата на работа и го оставете да темперира добре стаята.Стига да ви е направен добре монтажа ще останете доволен от машината.
    Защо не качите снимки на монтажа?
    Да му вдигна температурата, ама точно сега това не мога да го направя с дистанционното, което пак не може да командва вътрешното тяло. А аз не грледам температурата на дистанционното, а на един дигитален термометър, койти си седи на 19 градуса цяла ден. Това прави 3 градуса разлика спрямо зададената температура, което за мен е много и не е нормално. 3 климатика ми минаха през ръцете, но такова чудо не съм виждал.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Lorda_^ Виж публикацията
    Здрасти и моя така работеше с 2 градуса разлика според дистанционно то това се коригира, в книгата си пише как. Както казаха и другите оставиго 2,3 дни да темперира, ако не стане викаи техниците. И друго за мен е по скоро някакъв бъг, когато компресора не работи не може да се сменят позиции те на клапите ( за насочване на въздушния поток).
    2 градуса ще преживея, но 5 - не! Явно за да се топля с този климатик, ще трябва техниците да се пренесат у нас да живеят.

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #909

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от BGanio Виж публикацията
    А вътрешното тяло е монтирано на мястото на стария климатик - много близко до тавана - примерно около 6-7 см.
    Е точно тук е заровено кучето с голямата разлика между зададена и достигната температура. Премерете температурата горе до вътрешното тяло на нивото на термодатчика и ще видите, че няма или има съвсем малка разлика.
    Mega и rosswen харесват това.

  12. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #910

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от BGanio Виж публикацията
    Ами надявам се да са спазени инструкциите за монтажа, след като го прави монтажната фирма, работеща със Зора и с вносителя. Днеска идваха пак техниците, гледаха и уж настройваха дистанционното, което по едно време заработи, после отказа, после пак и така досега, когато пак не ще да задейства вътрешното тяло. Затова вече ми е трудно да кажа кое на каква позииця е. Аз на дистанционното и да задам нещо, звук не издава и не се приема от вътрешното тяло. По принцип цял ден държах вентилатора на средна позиция. А вътрешното тяло е монтирано на мястото на стария климатик - много близко до тавана - примерно около 6-7 см.

    - - - - - - - - - -


    Да му вдигна температурата, ама точно сега това не мога да го направя с дистанционното, което пак не може да командва вътрешното тяло. А аз не грледам температурата на дистанционното, а на един дигитален термометър, койти си седи на 19 градуса цяла ден. Това прави 3 градуса разлика спрямо зададената температура, което за мен е много и не е нормално. 3 климатика ми минаха през ръцете, но такова чудо не съм виждал.

    - - - - - - - - - -


    2 градуса ще преживея, но 5 - не! Явно за да се топля с този климатик, ще трябва техниците да се пренесат у нас да живеят.
    Качи снимки как е монтирана машината? Коя фирма го монтира? Смени батерийте на ДУ може да са стари.

    Honor Play с помощта на Tapatalk
    Rafailiev одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #911

    Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Е точно тук е заровено кучето с голямата разлика между зададена и достигната температура. Премерете температурата горе до вътрешното тяло на нивото на термодатчика и ще видите, че няма или има съвсем малка разлика.
    И аз така смятам. Сега остава някой да сподели, по сервизно какво трябва да е минималното отстояние на вътрешното тяло от тавана.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #912

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от BGanio Виж публикацията
    -много близко до тавана - примерно около 6-7 см.
    Това не е добре. Моя климатик го накарах да оставят 20 санта от тавана и такива температурни разлики няма при мен. Сменете батериите на дистанционното и пробвайте пак. Както е написал Генади може да дадете снимки и от монтажа, Просто информативно сложиха ли ви нов тръбен път и вакуумираха ли машината?
    rosswen и Genadi80 харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    25
    #913

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Това не е добре. Моя климатик го накарах да оставят 20 санта от тавана и такива температурни разлики няма при мен. Сменете батериите на дистанционното и пробвайте пак. Както е написал Генади може да дадете снимки и от монтажа, Просто информативно сложиха ли ви нов тръбен път и вакуумираха ли машината?
    Сложиха всичко, защото старият климатик беше напълно демонтиран и само дупката в стената беше останала, която използваха. Питам се, как на същото място LG-то работеше с температурна разлика от 1-2 градуса, а Хитачито не ще. Ето и снимка.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #914

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от BGanio Виж публикацията
    Сложиха всичко, защото старият климатик беше напълно демонтиран и само дупката в стената беше останала, която използваха. Питам се, как на същото място LG-то работеше с температурна разлика от 1-2 градуса, а Хитачито не ще. Ето и снимка.
    Като гледам снимката,има няма 5 см от тавана.По мое предположение затова машина не работи както трябва.
    Викни пак фирмата да го свалят малко по надолу ,за да може да поема въздух.

  18. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #915

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от BGanio Виж публикацията
    Сложиха всичко, защото старият климатик беше напълно демонтиран и само дупката в стената беше останала, която използваха. Питам се, как на същото място LG-то работеше с температурна разлика от 1-2 градуса, а Хитачито не ще. Ето и снимка.
    Струва ми се задушен този климатик. Моят сега го мерих е на 21 от тавана и на 40 от страничната стена. Пробвай да го държиш известно време на 4-та степен на вентилатора и вдигни клапите малко по на високо и виж как ще се отрази на температурата. Не каза дали са го вакуумирали.
    rosswen и Genadi80 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 61 от 88 ПърваПърва ... 1151596061626371 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 19:08
  2. Hitachi RAS-D14EX2 или Hitachi RAS-D14EX3
    От bebka във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-12, 21:07
  3. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 16:42
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 или Hitachi RAS/RAC-D10EX3
    От Svetlio70 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 13:23
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 19:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе