Страница 46 от 88 ПърваПърва ... 36444546474856 ... ПоследноПоследно
Резултати от 676 до 690 от общо 1318

Климатици Hitachi

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    76
    #676

    Red face Отговор: Климатици Hitachi

    Здравейте! След като отпадна една друга машина по съвет на Александър, защото монтажниците бяха фирма монтираща на Технотата (не спечелиха доверието ми ) ,реших да взема Хитачи 25 РПБ(бюджета бе 1000лв. с монтаж ) . Фирмата изглеждаше по -добра и по-известна от другата, имаше фейсбук и отзиви добри(заложих за по-качествен монтаж но уви ). Климатика го монтираха, но се опитаха с вакума да ме прекарат .Направих скандал ,изпуснаха фреона и сложиха нов, но машината неработеше добре -фреона се чуваше и при тръгване и при спиране и при работа на топло и студено.Свалиха я и я пратиха в сервиза на хитачи ,от там тия дойдоха и тръбният път свалиха ,останах само със стойките . Пак го монтираха с 4 метра дълъг път, но шумът при тръгване и преди спиране в режим на влизане он-оф остана и леко при работа на топло и студено.Сега чакам да сменят фреона че там допълнили (в сервиза ) само по монометър . А фирмата монтажист ми сложила турски фреон ,след изпускането на оригиналният от компресора .Абе голям филм ! Аз си подадох оплакване в защита на потребителя и чакам развитие .Един месец с тия по мъките ходим.Когато работи външното тяло, съска повече от другият ми климатик .А там .когато ме викнаха в сервиза забеляза ,че тънката траба вибрираше на тласаци и така се усещаше и на допир, и така се и предаваше шумът във вътршешното тяло . С две думи чува се фреона на излизане от външното и този шум се предава нагоре във вътрешното в някаква степен .
    Този пост е редактиран от asa77; 22-10-17 в 23:17.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,750
    #677

    Отговор: Климатици Hitachi

    Чета и за пореден път се убеждавам, колко мъка има по този свят....

  4. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #678

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от asa77 Виж публикацията
    Сега чакам да сменят фреона че там допълнили (в сервиза ) само по монометър .
    Боже Господи... Да им имам сервиза и работниците..

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #679

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от asa77 Виж публикацията
    А фирмата монтажист ми сложила турси фреон ,след изпускането на оригиналният от компресора .
    Едва ли точно в това ти е проблема. Впрочем, оригиналния фреон на машината ти е китайски...

  6. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #680

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от asa77 Виж публикацията
    реших да взема Хитачи 25 РПБ(бюджета бе 1000лв. с монтаж ).
    За тези пари не може да се иска много от климатика. За пореден път пиша, че за такъв бюджет има едни други климатици.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    76
    #681

    Отговор: Климатици Hitachi

    Нямам думи хора ще видя дали ще се оправи с фреона .Говорих с няколко съфорумци монтажисти в други краища на България за модела такъв проблем не би трябвало да имам -казаха/

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #682

    Отговор: Климатици Hitachi

    ъахахаха побързай че зимата идва ..

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    76
    #683

    Отговор: Климатици Hitachi

    Имам конвектор 3000 кв Теси Ама на тия ще им стане студено има време !

    - - - - - - - - - -

    - - - - - - - - - -

    Сега съм го пуснал и се чува като канализационна траба при прииждане на топлото и като тръгне след ОФФ , спира шума до фазата на влизане във ОФФ отново се чува тогава . НО, е доста по-тихо от началото като бе .
    Този пост е редактиран от asa77; 22-10-17 в 23:46.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #684

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от asa77 Виж публикацията
    Нямам думи хора ще видя дали ще се оправи с фреона .Говорих с няколко съфорумци монтажисти в други краища на България за модела такъв проблем не би трябвало да имам -казаха/
    На мен ми е чудно, как очакваш да няма никакви шумове, при положение, че при климатиците по тръбите тече течно-газова смес под високо налягане?! Ако шумът от фреона толкова те дразни, тогава по-добре се ориентирай към друг тип отопление - парно, конвектори и т.н.
    Ако искаш максимално обезшумяване, накарай монтажниците да ти прекарат тръбния път изцяло от външната страна в пластмасов канал, вътре в стаята да остане само вътрешното тяло. Но дори и така пак ще имаш шумове от фреон при тръгване/спиране.

  12. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #685

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от asa77 Виж публикацията
    но се опитаха с вакума да ме прекарат
    Ти беше ли при монтажа? При мен дори не бяха качили помпата, но след третото напомняне отидоха до колата да я вземат и вакуумираха към 15мин. Можех да се заям за още минути, но като знам как ги измъчих с монтажа, реших да не злобея.
    Този пост е редактиран от splendor; 23-10-17 в 00:16.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #686

    Отговор: Климатици Hitachi

    Незнам дали ще помогне при теб ,но при мен помогна.
    Спецовете ще кажат .
    Нека ти сложат заглушител!!?
    На Панасоника сложиха и се оправи .....

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #687

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Ти беше ли при монтажа? При мен дори не бяха качили помпата, но след третото напомняне отидоха до колата да я вземат и вакумираха към 15мин. Можех да се заям за още минути, но като знам как ги измъчих с монтажа, реших да не злобея.
    Само да отбележа, че вакуума не се измерва в минути.

  16. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #688

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Само да отбележа, че вакуума не се измерва в минути.
    Разбира се, но все пак някакво вакуумиране, е от по-добро от никакво такова.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    76
    #689

    Отговор: Климатици Hitachi

    Първоначално публикувано от asa77
    Нямам думи хора ще видя дали ще се оправи с фреона .Говорих с няколко съфорумци монтажисти в други краища на България за модела такъв проблем не би трябвало да имам -казаха/

    Jack Krauser

    На мен ми е чудно, как очакваш да няма никакви шумове, при положение, че при климатиците по тръбите тече течно-газова смес под високо налягане?! Ако шумът от фреона толкова те дразни, тогава по-добре се ориентирай към друг тип отопление - парно, конвектори и т.н.
    Ако искаш максимално обезшумяване, накарай монтажниците да ти прекарат тръбния път изцяло от външната страна в пластмасов канал, вътре в стаята да остане само вътрешното тяло. Но дори и така пак ще имаш шумове от фреон при тръгване/спиране.
    asa77

    • Значи, освен шума на турбината и при дефрост фреона за секунди друго не е нормално да се чува .А и нали го свалиха и те чуха за какво става реч (фирмата монтажист).Написали да се смени някакав винтил но в сервиза и това не са направили, само фреона доляли по монометър(сега каза инженера )след монтажа се отбих да им кажа ,че продалжава в лека фаза всичко .Климатика е изцяло външен монтаж сиреч тръбите излизат зад него директно 4м,.Този и вънка му съска тялото като работи все едно испускаш гума ,митсубишито чувам само компресора и винтила май като изчатква при изключване .АЗ знам какви шумове да очаквам ,но не и канализационни тръби вързани за вътрешно тяло а фреонови -надявам се че ме разбра.И четете ,описал съм случаят и с кой съм говорил и дали е нормално. Не пишете ,,гьотеря“!




    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Ти беше ли при монтажа? При мен дори не бяха качили помпата, но след третото напомняне отидоха до колата да я вземат и вакуумираха към 15мин. Можех да се заям за още минути, но като знам как ги измъчих с монтажа, реших да не злобея.
    бях през цялото време .
    Само къде не монтирах “)
    Този пост е редактиран от asa77; 23-10-17 в 01:53.

  18. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #690

    Отговор: Климатици Hitachi

    Ползваха ли оксижен? Може да има полузапушена заварка.

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 46 от 88 ПърваПърва ... 36444546474856 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 20:08
  2. Hitachi RAS-D14EX2 или Hitachi RAS-D14EX3
    От bebka във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-12, 22:07
  3. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 17:42
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 или Hitachi RAS/RAC-D10EX3
    От Svetlio70 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 14:23
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 20:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе