Страница 44 от 88 ПърваПърва ... 34424344454654 ... ПоследноПоследно
Резултати от 646 до 660 от общо 1318

Климатици Hitachi

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #646

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от Dobroman Виж публикацията
    До около 1100 лв не е проблем, ако е с монтажа.
    Лично мнение.
    Има ли смисъл да смениш стария си климатик с отново стар НО НОВ ВНОС!!!!
    Стига бе хора мислете малко тук се превърнахме на сметище.
    Сега ако е нещо ,че нямаш пари и търсиш нещо за500-600 лв...ок такъв е момента .
    Но да си подготвил 1100 лв и да си вземеш пак стар климатик ми се вижда глупаво.
    За 1100-1200 лв нови машини като Fuji LmC,hitachi, Panasonic,Mitsubishi,daikin,та дори и по-евриния Gree Change,
    Ще ти свършат работа .
    Щом си бил до сега с Осака всички от средния клас ще ти харесат.

  2.  
     
  3. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #647

    Отговор: Климатици Hitachi

    Първо - смяна на Осака с Японски К2У е като от Опел Кадет да се качиш на Мерцедес 124-ка.
    Второ - комшията ми има един от предложените от теб, нов. Ела, застани под двата отдолу/на първия етаж сме/, заслушай се и после кажи кой е новия и кой е "изхвърления"!

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #648

    Отговор: Климатици Hitachi

    Не може всички да са много умни като вас! Има и глупаци като нас дето дават по 1500 лв. за климатик втора употреба. Ако не друго поне после не се оплакваме, че машините ни за 2500 лв. са шумни и им пукат пластмасите.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #649

    Отговор: Климатици Hitachi

    Това е моето мнение.
    Аз бих предпочел пред Мерцедес 124 да си взема нова Опел Астра ,а ти си карай 124!!
    това съм аз.Всеки сам си решава.
    Относно втора употреба климатик аз НИКОГА няма да дам 1500 лв за такъв.
    Като е толкова хубав ще си взема примерно за 3000 нов.
    Както вече казах всеки сам си решава.
    До колкото знам това е форум и всеки е свободен да си изкаже мнението.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #650

    Отговор: Климатици Hitachi

    Що тогава се оплакваш от Дайсекая? Да видя някъде аз да се оплаквам от моят Дайсекай или Дайкина? Конкретно човекът попита за 2 машини Хитачи К2У, а вие как му помогнахте? Всеки има право да е заблуден, но хайде да не сте последна инстанция и да не заблуждавате другите.

  7. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #651

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Това е моето мнение.
    Аз бих предпочел пред Мерцедес 124 да си взема нова Опел Астра ,а ти си карай 124!!
    това съм аз.Всеки сам си решава.
    Относно втора употреба климатик аз НИКОГА няма да дам 1500 лв за такъв.
    Като е толкова хубав ще си взема примерно за 3000 нов.
    Както вече казах всеки сам си решава.
    До колкото знам това е форум и всеки е свободен да си изкаже мнението.
    Лошо няма че изказваш мнение. Въпроса е, че убеждаваш човека във никакъв случай да не си взема втора употреба. Може да няма възможност за нов. Може да има познат с К2У и да иска и той такъв. Според моето скромно мнение, за тези пари по добър вариант е втората употреба.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #652

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Що тогава се оплакваш от Дайсекая? Да видя някъде аз да се оплаквам от моят Дайсекай или Дайкина? Конкретно човекът попита за 2 машини Хитачи К2У, а вие как му помогнахте? Всеки има право да е заблуден, но хайде да не сте последна инстанция и да не заблуждавате другите.
    Мен не ме мисли аз от дайсекая или ще се отърва след тази зима или направо ще се местя в другото жилище.
    в момента жената ме държи в този апартамент.
    Затова и дайсекая беше сложен в последния момент миналата зима на 22 декември ,а го поръчах на 20-21.
    Изказвам мнение за даисекай 8 ,за да може някои друг да не се набута.
    Пък като толкова му хареса на някой да го вземе.
    Както казах ВСЕКИ СИ ЗНАЕ И РЕШАВА

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    95
    #653

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Не може всички да са много умни като вас! Има и глупаци като нас дето дават по 1500 лв. за климатик втора употреба. Ако не друго поне после не се оплакваме, че машините ни за 2500 лв. са шумни и им пукат пластмасите.
    Сериозно ли ще похарчиш 1 500 лв за климатик на 13 години? Честно?

    ОК, съзнавам че има съвсем резонно търсене на такива машини. За тези години, как не се е намерила фирма да поръчва нови такива? Имам предвид, чисто маркетингово, има установено търсене на машини с части и характеристики на т.нар. "японки" отпреди 10+ години. Вероятно такова търсене би се намерило и в други страни от ЦЕ, ИЕ и ЮЕ. Говорим за вече изпитана технология, изпитани части. Та, мисълта ми е, защо го няма еквивалентното предлагане - официално и на нови машини с тия показатели? Чисто икономически размишлявам, поне от това разбирам професионално.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #654
    Цитат Първоначално публикувано от Sergey Виж публикацията
    Сериозно ли ще похарчиш 1 500 лв за климатик на 13 години? Честно?

    ОК, съзнавам че има съвсем резонно търсене на такива машини. За тези години, как не се е намерила фирма да поръчва нови такива? Имам предвид, чисто маркетингово, има установено търсене на машини с части и характеристики на т.нар. "японки" отпреди 10+ години. Вероятно такова търсене би се намерило и в други страни от ЦЕ, ИЕ и ЮЕ. Говорим за вече изпитана технология, изпитани части. Та, мисълта ми е, защо го няма еквивалентното предлагане - официално и на нови машини с тия показатели? Чисто икономически размишлявам, поне от това разбирам професионално.
    Ми, може да надживеят тези, които се продават в момента. Чисто икономически: къде е ползата за производител + търговец от дълговечни продукти?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    95
    #655

    Отговор: Климатици Hitachi

    Да, вероятно могат.

    А ползата - установена технология и части, разработени преди години; части, поръчани в съответния мащаб; без разходи за R&D; пак с изнасяне на производството в страни с ниски разходи за труд, т.е.като цяло - минимални разходи. Продажбените цени - малко по-ниски от еквивалентните нови машини на нашия (или съответния) пазар. Та, ползата би била съвсем осезаема, и все пак не го виждаме реализирано

    п.с. сори, темата стана много за почистване

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #656

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от Sergey Виж публикацията
    Да, вероятно могат.

    А ползата - установена технология и части, разработени преди години; части, поръчани в съответния мащаб; без разходи за R&D; пак с изнасяне на производството в страни с ниски разходи за труд, т.е.като цяло - минимални разходи. Продажбените цени - малко по-ниски от еквивалентните нови машини на нашия (или съответния) пазар. Та, ползата би била съвсем осезаема, и все пак не го виждаме реализирано

    п.с. сори, темата стана много за почистване
    Разбирам те напълно .
    Не знам дали е от образованието и сферата на дейност .
    Няма смисъл да обясняваш тези неща на хората с К2У..... там е загубена кауза.
    Това, което ще стане е постоянно опониране и безкрайни и безмислени спорове.
    Този пост е редактиран от avenger; 17-10-17 в 21:24.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #657

    Отговор: Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от Sergey Виж публикацията
    Сериозно ли ще похарчиш 1 500 лв за климатик на 13 години? Честно?
    Миии, тъп съм и дадох 1500лв. с монтажа!
    Моля ви не се упражнявайте по теми, които не разбирате, а и не четете какво пише. Къде видя, че съм купил машина на 13г??Тази машина беше монтирана в къщи на 6-тата година от производството си. Вие смятайте, кога е произведена, продадена, монтирана, работила в Япония, демонтирана, докарана до България, профилактирана и монтирана в къщи. Колко да и е наработката. Тази машина е модел 2009г. и все още нямааналогичен модел за европейския пазар /в 2017г./
    И кой Ви каза, че няма внос на нови такива машини? Пускал съм линк, ама кой да чете.
    Пак ви моля хора-за миг си представете, че има и хора, които не са по-прости от вас, а някои даже може да са по-грамотни технически.
    Като не ви интересува такава техника, не се изказвайте неподготвени и не пречете на другите да научат нещо.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #658

    Отговор: Климатици Hitachi

    Аз бих дал с удоволствие едни 1500лв за Toshiba RAS-221PDR ама никой не може да ми намери

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #659

    Отговор: Климатици Hitachi

    По темата моля!

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #660

    Отговор: Климатици Hitachi

    Ех тази тошиба, във всяка тема се вре.
    25RPC, продава ли се? И колко е по-различно от 35RPC?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 44 от 88 ПърваПърва ... 34424344454654 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 20:08
  2. Hitachi RAS-D14EX2 или Hitachi RAS-D14EX3
    От bebka във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-12, 22:07
  3. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 17:42
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 или Hitachi RAS/RAC-D10EX3
    От Svetlio70 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 14:23
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 20:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе