Страница 24 от 25 ПърваПърва ... 1422232425 ПоследноПоследно
Резултати от 346 до 360 от общо 371
Like Tree10Одобрявам

Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #346

    Отговор: Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

    Много си е добра машината, аз също съм доволен, макар лятото да не го пускам.Оказа се успешна серия.8 години е на пазара вече.За минимума е така, само за протокола - на охлаждане е 155 вата по сервизно , не 115.И аз на отопление не съм го виждал да слиза под 200 вата.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    24
    #347

    Отговор: Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

    Привет на всички.Токущо се регистрирах и искам да попитам относно този модел на мидеа MIDEA MSV1-18HRN1дали ще ми върши работа.Въпроса ми е следния:Смятам да го ползвам и през зима и през лято.В апартамент съм в гр.Бургас.Апартамента е ново строителство с изолация с пвц дограма(двоен стъклопакет)изложението ми е изток.Стаята в която предстои да го монтирам е 30кв. и височина 2.5м.Апартамента е на 2-ри етаж с три вътрешни стени и не е краен.Ще се радвам на всеки отзовал се на въпроса ми.Става дума за обикновена сплит с-ма а не за инвертор.А цената в момента му я гледам около 950лв Или да взема хитачито от техномаркета коета предлагат за 989лв с монтаж 14-ка.че и инвертор бре бре.Искам да уточня,че съм в това жилище от миналото лято и имам една 12-ка на Осака която монтирах във всекидневната при нанасянето ми пък и тя не е инвертор и много време работи и доста малко почива.Долу горе от порядъка на 15-17мин работа и 5-6мин почивка.И февруарстата ми сметка за ток,която беше за около 40 дни платих 174.лв. Това с бойлер, проточен бойлер в кухнята лаптоп крушки кафемашена микровълнова и.т.н.Мисля,че това хитачи ще работи поне на половината работа на Осаката.Вие как мислите?Благодаря предварително на отзовалите се.И тава хитачи какво е?h1 или h2

  4. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,195
    #348

    Отговор: Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

    kunataaa
    Ами тази MIDEA MSV1-18HRN1 има консумация 1.630 kw и COP 3.42.Нека я сложим да работи зимата по следния начин:
    от 24 часа да работи 12 часа компресора и 12 часа да почива това прави 20 kw на ден.И нека сега сметнем 20 kw по 30 дни = 600 kw на месец или 600x0.20ст. =120 лв. на месец за ток само за ламята която под -5 гр. може да те изненада и с по-високи сметки за ток.Вземи си качествен климатик ако смяташ да се отопляваш с него задължително да е инвертор.И хитачито ще е малко за това помещение.Ето нещо такова ти трябва от ниския ценови клас:
    Климатик GREE GWH18KG Този е с 12 кг. вътрешно и 47 кг. външно тяло и съм го виждал как работи.
    Ако държиш да е Мидеа поне вземи инвертора :Климатик Midea MSV1-18HRDN1
    Ето ти от средния клас което също ще се справя на отопление добре: Климатик Daikin FTXN50L/RXN50L
    А ако имаш повечко парички взимай това: Климатик FUJITSU AWYZ14LB NOCRIA
    Успех!!!
    Този пост е редактиран от bobovo; 02-09-13 в 11:11.
    VeleV.Klima одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    24
    #349

    Отговор: Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

    Daikin FTX35JV/RX35JV Мнинея за това колети?

    - - - - - - - - - -

    http://megaelectronics.bg/klimatici/...-35rx35jv.html Или това?

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #350

    Отговор: Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

    по-добре НИДЕЙ.БОБОВО ти е предложил-НОКРИЯ.а бе с пръдня боя не става

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    24
    #351

    Отговор: Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

    Защо всеки 2-ри тук си мисли,че ако еден климатик е от порядъка на 1600-3000лв и е много хубав и здрав.Има и не чак толкова известни марки и на даста приемливи цени , който вършат същата работа УСПЕХ НА ВСИЧКИ СЪС СКЪПИТЕ МАШИНИ АЗ ПАК ЩЕ РАЗЧИТАМ НА ОСАКАТА на която тази зима ще и бъде 8-ма без ремонти и каквито и да е проблеми пък и да се счупи на другия ден нов за 600лв и работа 8-ма година че той ми излиза ПОДАРЕН. ОЩЕ ВЕДНЪЖ УСПЕХ НА ДАИКИНИТЕ,МИТСОМИШИТАТА ДЖЕНЕРАЛ ФУДЖИТСО И ДРУГИ СИЛНИ МАРКИ НО ТЕ СА ДОСТА КИНТИ ЗА БАЙ ГАНЬО“
    aruba_man одобрява това.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #352

    Отговор: Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

    Цитат Първоначално публикувано от kunataaa Виж публикацията
    Защо всеки 2-ри тук си мисли,че ако еден климатик е от порядъка на 1600-3000лв и е много хубав и здрав.
    Ами как да ти кажа - трудно е да се обясни. Вземи си климатик от 2000-3000лв. и ще разбереш.

    Има и не чак толкова известни марки и на даста приемливи цени , който вършат същата работа.
    То и между трабант и бентли няма разлика по тази логика. А щом си доволен от осаката - няма причина да я сменяш.
    VeleV.Klima и Mega харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,787
    #353

    Отговор: Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

    Ей ти един климатик за твоя бюджет от полунеизвестна марка http://varnaklima.com/index.php?page...product_id=234 и след края на гаранцията да го хвърлиш ще си е избил парите :rolleyes:

  11. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #354

    Отговор: Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

    А дали го има? Аз щото се обадих за JDR-a (281), викам да ида го видя, ама го нямало наличен. Просто си правят нещо като колекция от всички модели, които са имали и като удариш на камък, почват да ти предлагат друго, което имат в момента.

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #355

    Отговор: Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

    Не знам защо ама копа са го завишили доста по моите сметки е 4,2.
    mirandi одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #356

    Отговор: Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Не знам защо ама копа са го завишили доста по моите сметки е 4,2.
    Баш толкова си е,номинала му е 3,6kw.-не,че е от значение в случая.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    4
    #357

    Отговор: Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

    Цитат Първоначално публикувано от kunataaa Виж публикацията
    Привет на всички.Токущо се регистрирах и искам да попитам относно този модел на мидеа MIDEA MSV1-18HRN1дали ще ми върши работа.Въпроса ми е следния:Смятам да го ползвам и през зима и през лято.В апартамент съм в гр.Бургас.Апартамента е ново строителство с изолация с пвц дограма(двоен стъклопакет)изложението ми е изток.Стаята в която предстои да го монтирам е 30кв. и височина 2.5м.Апартамента е на 2-ри етаж с три вътрешни стени и не е краен.Ще се радвам на всеки отзовал се на въпроса ми.Става дума за обикновена сплит с-ма а не за инвертор.А цената в момента му я гледам около 950лв Или да взема хитачито от техномаркета коета предлагат за 989лв с монтаж 14-ка.че и инвертор бре бре.Искам да уточня,че съм в това жилище от миналото лято и имам една 12-ка на Осака която монтирах във всекидневната при нанасянето ми пък и тя не е инвертор и много време работи и доста малко почива.Долу горе от порядъка на 15-17мин работа и 5-6мин почивка.И февруарстата ми сметка за ток,която беше за около 40 дни платих 174.лв. Това с бойлер, проточен бойлер в кухнята лаптоп крушки кафемашена микровълнова и.т.н.Мисля,че това хитачи ще работи поне на половината работа на Осаката.Вие как мислите?Благодаря предварително на отзовалите се.И тава хитачи какво е?h1 или h2


    Здравейте нови и стари членове на форума,

    Какво си хареса последно?Аз си купих това HITACHI - RAS-E14HA+RAC-E14HA от техномаркета,но ей така просто влезнах да разглеждам други работи и си викам що да не си взема 1 климатик и след 5 минути вече го бях избрал ,като ми хареса цената и добрите параметри според консултанта(Нито разбирам от климатици, нито съм се интересувал досега).Може ли някой да ми каже мнението си за този климатик.Моите първи впечатления са,че външното тяло(интересно защо...)едва ли не е по безшумно от вътрешното.Не знам аз ли съм много чувствителен,но снощи го оставих на 24 градуса в стая 3x3x3 метра и ми се струваше,че шуми доста на най-ниската степен на вентилатора.А взех по голям климатик,защото ми трябва да го пускам и в преходния ми хол(като е отворена вратата на спалнята) за по 1-2 часа вечер колкото да вечеряме и да не ни е студено.Много разводних темата,но просто ми беше интересно дали съм направил грешка със спонтанния си избор.Хубав ден на всички!!!
    Този пост е редактиран от bezimen; 09-11-13 в 15:06.

  16. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #358

    Отговор: Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

    В 27м​3 би трябвало да няма проблеми с отоплението дори с отворената врата към хола.

  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    4
    #359

    Отговор: Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

    За спалнята нямам притеснения,но не знам дали като стане студено ще може да се отоплява и хола или ще се пуска и едното делонги с което се отоплявах и до сега.Климатика е монтиран точно срещу вратата на хола и затова си мисля,че ще успява малко или много,но едва ли ще намаля мощността и ще работи постоянно на пълна параТака или иначе до месец ще се разбере

  18. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #360

    Отговор: Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

    Мисля си, че ще успее да пречупи въздуха и в хола. Когато виждаш, че се тормози при екстремни ситуации ще включиш някоя духалка или радиатор и по този начин ще облекчиш работата му.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 24 от 25 ПърваПърва ... 1422232425 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 19:08
  2. Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения
    От todoplam във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 15
    Последно: 12-08-11, 08:36
  3. Hitachi RAS/RAC-E14H2 или Hitachi RAS/RAC-D10EX3
    От Svetlio70 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 13:23
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения
    От lubo74 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 2
    Последно: 14-11-07, 11:08
  5. Hitachi RAS/RAC-E14H2 vs. RAS/RAC-14EH1
    От blago във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 12-07-07, 20:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе