Страница 3 от 25 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 371

Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1
    #31

    Re: Мнения за климатик HITACHI RAS/RAC-E14H2

    Здравейте. И аз съм от собствениците на 14ЕН1. Доволен съм от машината по принцип. Дайте мнение дали е нормално при тези външни температури / -10/ и при зададени на дистанционното 25 гр. в стаята да е 22 гр. Установих също, че външното тяло започна яко да ръмжи. Появиха се и вибрации. На какво се дължи това?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    77
    #32

    Re: Мнения за климатик HITACHI RAS/RAC-E14H2

    Цитат Първоначално публикувано от dimitrov79
    Здравейте. И аз съм от собствениците на 14ЕН1. Доволен съм от машината по принцип. Дайте мнение дали е нормално при тези външни температури / -10/ и при зададени на дистанционното 25 гр. в стаята да е 22 гр. Установих също, че външното тяло започна яко да ръмжи. Появиха се и вибрации. На какво се дължи това?
    Здравей, много е важно на каква степен е вентилатора, ако го държиш на ниските не очаквай да стопли а дори и на 30 градуса да го сложиш. Зависи и колко ти е голяма стаята. Аз съм 22 м2 и на 25 градуса на предпоследната степен на вентилатора (3-та степен) за около 1 час се затопля значително и след това карам на 22-23 градуса на 2-ра степен на вентилатора за поддържане на температурата.

    Относно шумовете и вибрациите и при мен ги има и аз забелязвам, че се увеличиха откакто паднаха драстично температурите. Например тази сутрин като го пуснах в 5 часа (беше -11 градуса) първите няколко минути се чуваше дори и вътре в стаята но като поработи поутихна малко а и си затопли стаята както трябва което ме навежда на мисълта че си работи нормално. В интерес на истината от както са ми го монтирали не са били положителни температурите но при -2 -3 не беше толкова шумен. Сега като се позатопли и пак шуми така ще питам техниците дали е нормално.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    107
    #33

    Re: Мнения за климатик HITACHI RAS/RAC-E14H2

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Тия от ТМ побъркали ли са се или са недоспали? Проста сметка показва 4,20/1,11 = 3,78 COP. Само в Термо-Клима е даден с реалния си COP.
    Иначе доколкото съм чел във форума, машината е прилична.
    Вече и Техномаркета е наред... :
    HITACHI RAS/RAC-E14H2:
    - DC ИНВЕРТОР PAM КОНТРОЛ
    - ВИСОК СОР 3,21 ПРИ ОХЛАЖДАНЕ ( КЛАС А ) / 3,78 ПРИ ОТОПЛЕНИЕ ( КЛАС А )
    ...

    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09023417 Утря ще ми монтират една 14-ка ... ще пиша как е.


  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    1
    #34

    Re: Мнения за климатик HITACHI RAS/RAC-E14H2

    Здравейте! И аз имам същия климатик /китайския вариант/. Взехме го преди десетина дни, а днес светна зелената лампа за почистване на филтъра. След като отворих и видях, че филтъра е абсолютно чист, пак го затворих и го пуснах да работи. Чудя се дали ще е проблем, че не го изчистих все пак ?!! И въпроса ми е и вие ли чистите филтри на всеки 200часа/8 дни/ както пише в упътването?

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #35

    Re: Мнения за климатик HITACHI RAS/RAC-E14H2

    Зависи от запрашеността на помещението.Моите понякога ги чистя всяка седмица, друг път на две седмици, но обикновено на първана седмица са чисти и нямат нужда от смукане.Няма да имаш проблеми, освен, ако не ги "забравиш" по-дълго време.

  7. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #36

    Re: Мнения за климатик HITACHI RAS/RAC-E14H2

    krasikremе, няма какво да го засичаш с хронометър. Мойте ги мия през седмица-две - когато се сетя. Вадя ги и на душа ги обливам обилно с вода - праха пада на момента, после ги изтръсквам и подсушавам с хавлия(3 минути е цялата процедура). Хвани си и ти система, с времето ще усетиш за колко време - колко се цапат, пък и не е фатално толкова и да са запрашени малко в повече. Друг е въпроса ако се пуши в помещението или се готви ...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    79
    #37

    Re: Мнения за климатик HITACHI RAS/RAC-E14H2

    Моля помогнете,вече две седмици чета в интернет за климатици и най на края се спрях на хитачи 14Н1 защото бил японски но като отидох в техномаркета продавача вика че били зглобявани в япония с китайски компресор такъв вариант изобщо не предполагах че може да има ,по нагоре прочетох че м/у Н1 и Н2,НН няма разлика така че заслужава ли си да дам 200лв повече.Помещението ми е 75м/куб/ хол с кухня без изолация,ПВС дограма,от долу гаражи ,от горе неотопляемо. Каквото ме посъветвате това ще направя. Благодаря предварително.

  10. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #38

    Re: Мнения за климатик HITACHI RAS/RAC-E14H2

    Ако искаш да ти е топло - не се стряскай от цената(това е с монтажа), климатика е надежден(монтират и забравяш). Остави ги тия Хитачита, не четеш ли че са пълни с бъгове? От 100 модела на БГ пазара 80 са под всякаква критика - не си играй на тото - купи си доказана машина и ще ти е мирна главата. И бягай далеч от *маркети, има специализирани магазини само за климатици и купуваш и монтират и сервиз(дано не се налага) - три в едно

    http://www.bulclima.com/bg/product/1...erter-em-.html

    П.С> даже бих казал че ти трябва и по-мощен, но цените отиват в космоса. И този мисля че ще се справи, само в най-студеното(-15) може леко да духа на по-височки обороти, но не е страшно.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    79
    #39

    Re: Мнения за климатик HITACHI RAS/RAC-E14H2

    Пиши на кирилица!
    Крис

  12. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #40

    Re: Мнения за климатик HITACHI RAS/RAC-E14H2

    kuuuuul, за твоето помещение ти трябват над 5 киловата номинална мощност. С това Хитачи към което си се насочил ще седиш на студено ми се струва. Виж и тая машина, доста е мощна. http://v-clima.com/prod.php?id=47 Не ме разбирай погрешно, не се пъна да те убеждавам в каквото и било, но ще дадеш 1000лева почти на вятъра - не се купува машина всеки ден - помисли пак.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    79
    #41

    Re: Мнения за климатик HITACHI RAS/RAC-E14H2

    пропуснал съм нещо много важно имам локално парно и .климатика ще бъде за допълване и пролет/есен.Вече се замислям за някоя мидея или осака щом хитачито не струва

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #42

    Re: Мнения за климатик HITACHI RAS/RAC-E14H2

    Вземаш си Мидея 12 HRI-това е желязната инверторна машина на Мидея.Абсолютно безотказна.Мои клиенти са си я пускали на -18° и за 15 мин е стопляла.Цената е около 750-800 лв.Оса аките ги забрави.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #43

    Re: Мнения за климатик HITACHI RAS/RAC-E14H2

    Недей слуша глупостите, че Хитачите не струва. Ама наистина ако си вземаш Хитачи да не е от Техномаркет техните модели Н1 и Н2. Има си фирми които предлагат YH6 или WX8. Виж и в www.hitachiaircon.com, че няма нищо общо с актулните предлагани от тях модели. А аз мога пък да ти кажа, че и като работа нямат нищо общо. А за мидеята моя съвет е че са хубави, ама по-добре конвенционална.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    79
    #44

    Re: Мнения за климатик HITACHI RAS/RAC-E14H2

    видях ги ама и те китайски,а за конвенционалните като цена по ме устройват и мога да взема и 18ка ама да ли си заслужава?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    79
    #45

    Re: Мнения за климатик HITACHI RAS/RAC-E14H2

    знаете ли някоя фирма за клим. която да прави някаква промоция в момента за софия

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 25 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 20:08
  2. Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения
    От todoplam във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 15
    Последно: 12-08-11, 09:36
  3. Hitachi RAS/RAC-E14H2 или Hitachi RAS/RAC-D10EX3
    От Svetlio70 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 14:23
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 - мнения
    От lubo74 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 2
    Последно: 14-11-07, 12:08
  5. Hitachi RAS/RAC-E14H2 vs. RAS/RAC-14EH1
    От blago във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 12-07-07, 21:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе