Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 129

Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #16

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления

    За да не гадаете ето нещо: www.eurovent-certification.com – официален сайт за климатични и други системи. Там ги има тези модели (които бил ментета). За нечувалите го- там всеки уважаващ производител си сертифицира продукта и се представя неговата студова, отоплителна мощности, консумацията и някои други характеристики. Там са Mitsubishi, Toshiba-Carrier, Panasonic, Daikin Hitachi дори Gree, както и много други, но липсват Осаки, Нео, Беко, Бард и т.н. Така че ментета няма.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #17

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от bigmouth
    За да не гадаете ето нещо: www.eurovent-certification.com – официален сайт за климатични и други системи. Там ги има тези модели (които бил ментета). За нечувалите го- там всеки уважаващ производител си сертифицира продукта и се представя неговата студова, отоплителна мощности, консумацията и някои други характеристики. Там са Mitsubishi, Toshiba-Carrier, Panasonic, Daikin Hitachi дори Gree, както и много други, но липсват Осаки, Нео, Беко, Бард и т.н. Така че ментета няма.
    И така да е - аз за тези Н1, Н2 и тем подобни нищо не намерих. Поправи ме ако греша, просто не се рових много много.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #18

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления

    Аз имам сервизно за Е10H2. На него пише "February 2006 Hitachi Household Appliances (Wuhu) Co.,Ltd".
    Същото пише и при YH5.
    Т.е. тези 2 модела идват от завода в Wuhu, Китай!
    Някой ако има за H1 ще е интересно да се види дали наистина е "японски".

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #19

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления

    На сервизното което имам за модела RAS/RAC-E10/14/18H(H) е написано, че е отпечатано в Малайзия и текста е
    "APRIL 2005 Refrigeration & Air-Conditioning Division".

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    52
    #20

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления

    Пише че има йонизатор,вярно ли е това ?
    ---------------
    Plasma Ion Unit -Yes така пише ?!


    valen1: Последователни постове - Не

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    52
    #21

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления

    Plasma Ion Unit -Yes така пише ?!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    52
    #22

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления

    http://www.hitachiaircon.com/argws/f...%20Mounted.pdf

    ето ви характеристиките за този модел,струва ми се много удачен вариант за 1000лв

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #23

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления

    Хаха, я виж дали пише там RAS/RAC-D14EX3 и дали има пресен въздух, както го дават в ТМ.

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #24

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от MEBELDIZAIN
    http://www.hitachiaircon.com/argws/f...%20Mounted.pdf

    ето ви характеристиките за този модел,струва ми се много удачен вариант за 1000лв

    Става за охлаждане.А пък с тоя рекламиран PAM активен модул, че били първи(pioneer) са първи, само че този модел е първи и то само като модел в рамките на климатиците произвеждани от Хитачи.В сравнение с климатиците произвеждани от други производите са доста в края по въвеждането на тази технология, явно са чакали да поевтинее, за да я купят и въведат и в своите климатици.

  12. no1
    no1 е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    3
    #25

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления

    Такааа. Нека се включа и аз по темата. На 12.12.09 си купих от ТМ климатик Хитачи 14EX3 за да си сменя старото НЕО 12, което си работи перфектно, но под -3, -4 вече (нормално) не духа топло. Та въпросното Хитачи духа в помещение 45м2 (не кубични), което на книга трябва да е абсолютно недостатъчно. Още повече в района на Горна Баня винаги сме 2-3 градуса по-студено от града. Та през последните 10-на дни имаше външни температури от -2 до -14 и то за няколко дни. Климатика се справи супер, духа си топло както трябва, няма ГРАМ лед отзад и размразява перфектно. Средно време на дефрост - око 5мин. Няколко пъти го засекох да стигне 7-8 мин. Настройките са нощно време 22-23, през деня до 25-26. Не съм мерил колко стига но се седи по потник пред телевизора.
    Къщата е с изолация, АЛ. дограма. изолация на тавана - вата 20-40см, под - съседи - топлят. 3 външни стени с доста прозорци.
    Тънък момент, често пропускан е, че зимата задължително трябва да има дебели пердета или щори по дограмата. Това ДРАСТИЧНО намалява топлозагубите, тъй като се променят граничните условия на топлопреноса. Според моите наблюдения закрити прозорци (с намалена въздушна циркулация) намаляват нуждите на климатика с минимум 20%.
    Климатика е много тих - и вън и вътре.
    Така, че моят първи опит с Хитачи засега - тестван при тежички условия е много положителен. Другият ми климатик е конвенционален Панасоник 12UW - грее като печка вече втора зима - не е за вярване.
    Не знам версията ЕХ3 дали е по-различна от ЕН1/2, но климатика работи превъзходно.
    Весели празници на всички.

  13. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #26

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления

    За редовна цена от 1150 лв. - 4,2 kw номинал, 4,16 COP, плазма, йонизатор, бежов панел. Добре звучи сякаш.

    http://www.technomarket.bg/products/...ras-rac-d14ex3

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #27

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления

    14EX3 си е фактически 35WX8. Не знам, какви точно фокуси правят китайците и защо едни и същи климатици се продават с различно обозначение, WH8 е серията, обявена, в сайта на Хитачи. Климатика си е доста читав за тези пари. Много е тих и незабележим. Когато работи на on/off обаче, не е много икономичен. Наблюденията ми са на основа показанията на китайско уредче, мерещо моментна консумация. Под 350W изключва компресора. За сравнение, 12LGC пада до 250W, преди да изключи. Но, май това е единственото предимство на 12LGC. Просто, прекалено много се преекспонира този модел на Фуджитсу и за това е много популярен.

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    За редовна цена от 1150 лв. - 4,2 kw номинал, 4,16 COP, плазма, йонизатор, бежов панел. Добре звучи сякаш.
    Плазма - няма. Йонизатора...абе има някакъв зачатък, но това е по-скоро биберон, вдигащ цената за наивни рибоци, щот' те били чували, че плазмата и йонозатора са е-хееее
    Абе, за тези пари "доволен шъ устаниш" . Съжалявам, че вторият ми климатик не е пак такъв, а се набучих с 12LGC.

  16. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #28

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления

    Ти нищо не каза за тази зима, а беше обещал да споделиш! Има ли ефект след като го отдели на отделен кръг? Уж щеше да е голяма зима, а даже и -20 не стана. Миналата зима беше по-голям бахър!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    134
    #29

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от no1
    ... изолация на тавана - вата 20-40см...
    Бреее, че това е повече от изолацията на котела на теца. ЦЦЦ. Този таван направо си е черна дупка за топлината. Няма начин и една калория да се измъкне от там.

  18. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #30

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления

    Добре изглежда.Остава само да се провери дали работи добре.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC 35WX8 - впечатления
    От avast3 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 62
    Последно: 27-02-13, 23:13
  2. Hitachi RAS-D14EX2 или Hitachi RAS-D14EX3
    От bebka във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-12, 21:07
  3. Hitachi RAS/RAC-D14EX3 антибактериален филтър
    От Abadon във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 29
    Последно: 17-11-11, 08:34
  4. HITACHI RAS/RAC-D14EX3 - става ли за 22m² ?
    От sladi4kia във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 3
    Последно: 14-10-10, 22:03
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 - споделете впечатления
    От pako1 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 2
    Последно: 05-02-07, 02:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе