Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 129

Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #46

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления

    Не мога да си представя, кой би предпочел това, пред RAS-13SKVP2-E.

  2.  
     
  3. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #47

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Да, за монтажа знам, но ми се струва ,че миналата година 25-цата беше към 2400-2500 без монтаж, може и да бъркам.
    2400-2500 беше 18-ката, този модел има и 18. После се качваха през 200 лева за 25 и 35.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Не мога да си представя, кой би предпочел това, пред RAS-13SKVP2-E.
    Как кой, аз естествено.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #48

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления

    Сега прегледах темата за SX8 от миналата година.Там сме коментирали и по-ниски цени.

  5. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #49

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления

    Да, прав си. Аз чаках да ги намалят, те ги увеличили. Скоро май няма да си купя Хитачи, усещам, че ще ходя към Балчик за Дайкин.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #50

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления

    Някой продал ли е SX8 досега? Или някой да си е купил? При тази цена автоматично се скача на най-доброто - Дайсейкай. Трябва да си само луд фен /Аруба/.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #51

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления

    Той Аруба само се ежи, не е толкова луд да даде 3 бона за това.

  8.  
     
  9. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #52

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления

    Точно, за 2 бона мога да го отнеса, не повече.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #53

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Не мога да си представя, кой би предпочел това, пред RAS-13SKVP2-E.
    E аз също! До 18.11 са на 899 и 999 с монтажа съответно D10 и D14ЕХ3. И ги продават като топъл хляб.

    Нещо стана дума за Евис - та там 35WX8 e на 1490 клиентска цена - т.е. и при другите дилъри.

    Интересното е, че в ТМ имаха една останала брошурка /на български/ на Хитачи, но с италиански адрес посочен на нея, и че Вашият дистрибутор е ТМ - България. На тази брошурка бяха и H-сериите.

    До последно не вярвах, че от Хитачи правят такива магии, ама явно според мен /и не задължавам никой с мнението си/ РАЗЛИКАТА в моделните линии за Испания, Италия, Гърция и нашите ТЕХНО-та и продаваните Официално от дистрибуторите Е САМО В УПРАВЛЕНИЕТО/СОФТУЕРА на машините. Това ми споделиха и като си купувах 25YH5-цата - ама не им хванах вяра, че само това ще е разликата с 35. Е вече вярвам на 95%.
    Това си го обяснявам с ЕДНАКВИТЕ размери и тегло на телата при 10/14 и 25/35 - ците! Оттук и следва естествено по-"маломощните" да са ПО-ЕФЕКТИВНИ при еднакви размери на изпарителите и кондензаторите при различно работно налягане на системите. Пък те японците са си сметнали, че е по-евтино да правят еднакви тенекии, а не 4 различни размера, пък и естесвено в Китай.

    Не съм се занимавал с хладилна техника и нека по-знаещи и можещи да изкажат мнение дали съм на прав път.

    Да допълня само за дефроста. Както чета мненията и съобразно наблюденията върху моя 25 - дефроста на 25/35 е доста по-дълготраен, което явно е ненужно и при големи студове машините не могат да си наваксат загубите на помещението при повече от 10 минути дефрост на всеки час. Докато това НЕ се забелязва при 10/14ЕХ3 и също не замръзват, макар и при наполовина по-кратък дефрост. /Тука за ОБЛЕДЕНЕНИТЕ YH4 i YH5 - на TIMBERLAND не става дума а, тоя пич къде се изгуби?/

    П.С. Някъде имаше писания за испански католог за Хитачита - публикуван някъде от ЕДИ1 - ако може линкче, моля!?!

    При студовете НЕО-то ми бачкаше също безотказно - е малко по-шумно, а в най-големите студове и чат пат като трактор - но се справи отлично, само не е ясно точно на каква цена

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #54

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления

    Това е инструкцията на монтаж на ЕХ3 - http://www.hapm.hitachi-asia.com/ind...D14EX3(EN).pdf .Това е исканския каталог - http://www.construible.es/construibl...tachi-2011.pdf .При Н2 дефроста е с максимална продължителност 12 минути.същия е при YH4 и YH5.Имам и диаграмите, ама не ми се разчитат, да видя, дали има някаква софтуерна разлика в алгоритъма.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #55

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления

    А сега де...На RAS-D14EX3 тези му дават COP 3,91 и ЕЕR 3,46; Техното - 4,16/3,57; а тия направо се оляха - 4.28/4.31.
    Някой знае ли кои от представените данни не са лъжливи? Аз предполагам, че на първата фирма.
    Почвам да се съмнявам и че компресорът е "винтов".

    p.s. Сигурно търговците вече си печатат сами лепенките за телата. Пазарна икономика.
    Видях, че има доста "кучета" с компресори на Hitachi.

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #56

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления

    По каталог ЕЕР е 3,57, а КОП 4,16.На 10-ката ЕЕР е 4,31, а КОП 4,30.СКРОЛ е компресора /по каталог поне/.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    24
    #57

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления

    Въпрос за модела - този е с падащ преден панел. Въпросът е сам ли се отваря панела или става ръчно. При мен става ръчно, ако искам да го отворя, трябва да се катеря по столовете. Мислех, че следа да става автоматично при избор на extended air flow или както там беше.
    Също така, като се отвори, може ли да си стои отворен, защото така топли повече и въздуха из цялата стая се завихря, или трябва да си го затварям регулярно? При кои случаи се отваря, и изобщо, за чий ..... ми е този падащ преден панел????

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #58

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления

    Такива модели дето да се отваря ръчно предният панел за да засмуква въздух няма. Може моторчето дето го отваря да е развалено, букса да се е измъкнала, да са ти бутнали тяло на което да са му взели моторчето и прочие хипотези.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #59

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления

    Бебка, както казва Вален, автоматично трябва да се отваря и машината сама си следи за отварянето, до колко да отвори според необходимия дебит на въздуха и кога да си го затвори накрая.Не го напъвай на ръка.Викай тези, дето са го монтирали.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    24
    #60

    Re:Hitachi RAS/RAC-D14EX3 - впечатления

    И те го отвориха на ръка. В упътването не пише на коя функция се отваря и по кое време, затова питам, ако някой е работил с такъв климатик... да не би да се отваря като достигне определена температура? Като го изключих, пак не се затвори. Иначе, чисто нов си чеше, няма как да са взели моторчето, защото аз си го разопаковах. Освен да звъня в ТМ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC 35WX8 - впечатления
    От avast3 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 62
    Последно: 27-02-13, 23:13
  2. Hitachi RAS-D14EX2 или Hitachi RAS-D14EX3
    От bebka във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-12, 21:07
  3. Hitachi RAS/RAC-D14EX3 антибактериален филтър
    От Abadon във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 29
    Последно: 17-11-11, 08:34
  4. HITACHI RAS/RAC-D14EX3 - става ли за 22m² ?
    От sladi4kia във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 3
    Последно: 14-10-10, 22:03
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 - споделете впечатления
    От pako1 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 2
    Последно: 05-02-07, 02:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе