Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 69

Hitachi RAS/RAC-14EH1 - как се обезвъздушава и вакуумира?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #31

    Re:Как се обезвъздушава и вакумира климати

    Цитат Първоначално публикувано от cooler
    Ооо Miry говори ми .... не знаеш какъв таралеж в гащите е влага в системата и как се вади такава влага то са филтри дехидратори то са алкохоли, продухване с азот ... а ако е зима и нагряване на цялата система и много често в края на занятието трябва да се сменя и четирипътен вентил а това е най неприатния ремонт по фреоновата част колегите знаят .... както казах цъскането и фъскането е с пръдня боя по някога става но и мирише
    Не ми е много ясно как попада тази влага в системата, но е ясно че не е в резолтат че климатика не е вакумиран.
    Би ли ми казал като грамаж колко грама влага е достатъчно за да се подпуши системата,като обем колко литра въздух се намира във вътрешното тяло и тръбния път и сапоставимо с процента влажност колко грама би влязла в системата.

    Vanko никога не е късно да станеш за резил,само който не ра боти той не греши а и казват че човек се учи от грешките си,случвало ми се е да изпортвам нештата и да се дъня безгрешни хора няма.
    Случвалу ми се е да ходя след колега но никога не сам казвал нищто против него а просто взимам повече от обичаино.
    Малко вероятно е пътищата ни да се засекът, просто съм толкова добър че нямам конкуренция в наше село.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #32

    Re:Как се обезвъздушава и вакумира климатик HITACHI RAC-14EH1

    Ако се вземе примерно вътр.диаметър на една капилярка да е 1 мм,за да се запуши тя е необходим около 1 мм3,което е 0,001 гр вода.Не ми се смята сега в колко обем,на каква влажност и прочие,но си я има ВИНАГИ в тръбите,които монтираш и във вътрешното тяло,в което отваряйки го за работа,си нахлува въздух.А в него ВИНАГИ има влага.Да не говорим ако си бил навън на студено и внесеш кангала на топло,какво става ? Ми конденз,разбира се.А ако е дъждовно или мъгла? Да не би да спираме да работим?

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #33

    Re:Как се обезвъздушава и вакумира климатик HITACHI RAC-14EH1

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Ако се вземе примерно вътр.диаметър на една капилярка да е 1 мм,за да се запуши тя е необходим около 1 мм3,което е 0,001 гр вода.Не ми се смята сега в колко обем,на каква влажност и прочие,но си я има ВИНАГИ в тръбите,които монтираш и във вътрешното тяло,в което отваряйки го за работа,си нахлува въздух.А в него ВИНАГИ има влага.Да не говорим ако си бил навън на студено и внесеш кангала на топло,какво става ? Ми конденз,разбира се.А ако е дъждовно или мъгла? Да не би да спираме да работим?
    Да се запуши не е достатъчно, а трябва да се задържи и да издържи на 20-30 бара налагане.пак казвам капилярка от влага не запушва запушва след капилярката в областа на ниското налягане.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #34

    Re:Как се обезвъздушава и вакумира климатик HITACHI RAC-14EH1

    Да ама не........... дроселирането започва от самата капилярка и тея 20-30 бара въобще не са страшни при 1 мм2 сечение на капилярката още повече към края на тръбичката вече налягането е доста по ниско и най накрая имаш фундаментални пропуски в приложната магия....

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #35

    Re:Как се обезвъздушава и вакумира климатик HITACHI RAC-14EH1

    И аз ще се влюча по темата
    За капилярите и замръзването, според мен замръзват точно там където става впръскването в изпарителя - края. Като пример мога да дам домашен хладилник който има влага и запушва. Просто леко затоплям точно там където е връзката на капиляра с изпарителя и моментално чувам шума на фреона и отпушването. Теоретично съм съгласен че дроселирането започва много по-назад, но практически това мога да псоделя като опит. За влагата при нова инсталация:
    1. При запояване на тръбите пускам да тече азот през тях и отвътре остават идеално чисти. Това което се образува, люспите и мизерията са в следствие на влагата. Така че с азота това се отстранява. Друго предимство на тоя метод - по-бързо се достига желания вакуум. (Тука не казвам че няма да направя 1-2 спойки без азот - случва се и да има)
    2. След като всичко е готово, продухване на целия тръбен път с азот отново. Оставям го да си циркулира около 10мин (наблюдателното ми стъкло е толкова зелено, че няма накъде). После надувам системата с N2 на поне 300psi и оставям така за минимум 1 час.
    3. Вакуум на поне 500 микрона. И след това добавяне на фреон ако е нужно и отваряне на вентилите и това е.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #36

    Re:Как се обезвъздушава и вакумира климатик HITACHI RAC-14EH1

    Като по учебник ....

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #37

    Re:Как се обезвъздушава и вакумира климатик HITACHI RAC-14EH1

    Като по учебник ама я го вижте provigo на какви цени работи. Нима в България не може да се осигури същото качество на работа за тези пари.

    Цитат Първоначално публикувано от provigo
    Значи много е просто, и за всякакви неща - монтажи, ремонти и т.. когато работи 1 човек ставката е 75$/ч. Засича се времето от тръгване с колата и после се добавя още 30мин за връщането. Ако клиента е много претенция, му взимаш колкото време си бил при него и си работил + 1ч. транспорт. Ако сме двама, ставката е 125$/ч. Като материалите (тръби, изолации, кабели и т.н.) за монтажите са си отделно, както и чарковете при ремонта. Като си калкулирам и времето където ходя да взема частта от доставчика. За друго не се сещам. Също има и обекти където предварително се прави цена, там вече трябва опит за да си възможно по-прецизен в преценката.

    Едно Фуджитсу минисплит 12-ка примерно. Стандартен монтаж 3-4 метра тръба, сравнително лесен монтаж тотал излиза около 4000-4500$ с машината всичко, готова да работи. Захранващите кабели се поставят в ПВЦ тръби, монтаж на шалтер в близост до външното тяло, понеже там отива захранването, и накрая покриване на тръбния сноп със алуминиев канал цвят по желание на клиента.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #38

    Re:Как се обезвъздушава и вакумира климатик HITACHI RAC-14EH1

    Да приятелю, подобни са инструкциите за монтаж на VRF-ки. И тук никой не говори за цени, а за това как трябва да е. И в тази връзка от постовете си личи кой как работи

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #39

    Re:Как се обезвъздушава и вакумира климатик HITACHI RAC-14EH1

    Цитат Първоначално публикувано от bigmouth
    Да приятелю, подобни са инструкциите за монтаж на VRF-ки. И тук никой не говори за цени, а за това как трябва да е. И в тази връзка от постовете си личи кой как работи
    А защо не се каже кой как работи и за какви пари работи.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #40

    Re:Как се обезвъздушава и вакумира климатик HITACHI RAC-14EH1

    имаше такава тема зимата:
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,38602.0.html

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #41

    Re:Как се обезвъздушава и вакумира климатик HITACHI RAC-14EH1

    Цитат Първоначално публикувано от miry
    А защо не се каже кой как работи и за какви пари работи.
    И как да кажа как работя .... заповядай на мои монтажи ... може и с фотоапарат, лист и молив а иначе цените ги има разпечатани с обяснения в офиса ми

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #42

    Re:Как се обезвъздушава и вакумира климатик HITACHI RAC-14EH1

    Що как да кажеш? Ами то има един начин да се работи и това е да се работи добре. Имаше преди една приказка "Не карай с крака и ръце, а с ум и сърце!". Същото може да се приложи и за работата.

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #43

    Re:Как се обезвъздушава и вакумира климатик HITACHI RAC-14EH1

    Ами не знам там у чужбината как е, но тук на човек работещ много за малко пари му се вика глупак. Ако работиш малко и за малко пари пак си глупак. Най-добре е да работиш малко за много пари. Според парите и работата, за малко пари малко или нискокачествена работа.

    Старият строй, който манипулативно успяваше да накара широки маси от хора да работят ентусиазирано и с голямо желание за най-различни измислени високи идеали си замина. Сега наемните работници за работата си искат пари.

    Опитите да се търсят служители работещи мотивирано със старание и желание за цели различни от парите продължават и в момента. Разбира се, че има и такива хора но са малко като по голямата част от тях са с ниски знания и слаб професионализъм в тяхната си област на развитие.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #44

    Re:Как се обезвъздушава и вакумира климатик HITACHI RAC-14EH1

    Хе хе по този начин обобщено естествено че аз работя НАЙ-добре ....

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #45

    Re:Как се обезвъздушава и вакумира климатик HITACHI RAC-14EH1


    cooler №1

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ras-14eh1 hitachi--проблем
    От icho99 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 12
    Последно: 25-06-13, 16:23
  2. ПРЕМЕСТЕНО: Hitachi RAC-14EH1
    От Jackas във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 0
    Последно: 22-08-11, 22:47
  3. Hitachi RAS/RAC-14EH1 - не отоплява добре
    От avram4o във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 12
    Последно: 06-11-09, 00:07
  4. Panasonic CS/CU-RE12HKE или Hitachi RAS/RAC-14EH1
    От avram4o във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 3
    Последно: 26-09-08, 18:35
  5. Hitachi RAS/RAC-E14H2 vs. RAS/RAC-14EH1
    От blago във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 12-07-07, 20:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе