Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Hitachi RAS/RAC-14EH1 - проблем с размразяването

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    52
    #1

    Hitachi RAS/RAC-14EH1 - проблем с размразяването

    привет на всички! от миналата година сьм собственик на климатик хитачи закупен от техномаркет враца.модела на хитачи е RAS/RAC 14EH1.стаята за която е предназначен за отоплетие е 17 квадрата.искам да ви попитам нормално ли е на всеки 50 минути работа след това да прави размразяване от порядька на 20-25 минути за което през това време на размразяване духа леко студено и стаята направо изстива.благодаря предварително

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    168
    #2

    Re:питане за климатик хитачи

    мисля, че времето за размразяване, което казваш е малко в повече! трябва най-много до 10 мин да е размразил, ако всичко е ок!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    52
    #3

    Re:питане за климатик хитачи

    а нормално ли е през това време на размразяване да духа студено което напрактика цялата стая изстива и си губи смисала на цялото време през което е отоплявал стаята.

  5. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #4

    Re:питане за климатик хитачи

    Не трябва да духа студено.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #5

    Re:питане за климатик хитачи

    Не духа студено, а върти стайния въздух и затова ти се струва като студена струя....

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    52
    #6

    Re:питане за климатик хитачи

    а дефроста на какьв интервал от време е нормално да го прави и после колко време е нормално да работи преди да напрви отново дефроста

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    168
    #7

    Re:Hitachi RAS/RAC-14EH1 - проблем с размразяването

    всичко е много относително и строго индивидуално! зависи от атмосферни условия, зададена темп. и т.н. факторите са много. той сам най-добре ще си прецени кога да размразява, не го мисли! важното е да топли...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    65
    #8

    Re:Hitachi RAS/RAC-14EH1 - проблем с размразяването

    Не духа студено, а върти стайния въздух и затова ти се струва като студена струя....


    Ммдддддддааааааааа ама не как ще върти въздуха в стаята като през тръбите във вътрешното тяло фреона е със ниска температура ?!?
    Аз съм собствених на друг модел хитачи и от опит знам че направо си уха студено.Даже това съм го споделял в този форум.Но пък важното е че после много вързо стопля (поне това ни е утехата)

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #9

    Re:Hitachi RAS/RAC-14EH1 - проблем с размразяването

    Абе по време на дефрост, когато вътрешната пита е ледено студена, вентилаторът трябва да е спрял! Какъв е този малоумен климатик, кой му е писал софтуера

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    52
    #10

    Re:Hitachi RAS/RAC-14EH1 - проблем с размразяването

    колега температурата която сьм му задал е 28 градуса а навьн е около минус 8 градуса.вьтре в стаята когато работи може да се каже че е топло но в момента на дефроста имам чуството ,че става много студено.искам да ви попитам нормално ли е това а сьщо така да ми кажете как се дьржи при сьщите тези условия например един климатик от марката Фуджицу сьщо инвертор.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    94
    #11

    Re:Hitachi RAS/RAC-14EH1 - проблем с размразяването

    Цитат Първоначално публикувано от ivailo1975
    колега температурата която сьм му задал е 28 градуса а навьн е около минус 8 градуса.вьтре в стаята когато работи може да се каже че е топло но в момента на дефроста имам чуството ,че става много студено.искам да ви попитам нормално ли е това а сьщо така да ми кажете как се дьржи при сьщите тези условия например един климатик от марката Фуджицу сьщо инвертор.
    Аз имам подобния на твоя E14H2 и като изклучим, че вчера беше събрал лед някакси под компресора други проблеми нямам. Но моя като спре за дефрост не духа винтилатора. Ако си под него просто от собствена конвекция излиза по студен въздух, което мисля си е напълно нормално, защото климатика обръща режима на работа и се охлажда вътрешната пита за да загрее външната и да я размрази. При мен след 45 минути работа размразява около 7 минути. Отоплявам около 26-27 м2 с височина 2.6 на 22 градуса. Външна изолация и PVC дограма.
    На майка ми в офиса има Фуджи ASYA 12 еми и то си работи по същия начин, но странното е, че стаята изтива доста повече но дограмата е стара дървена и духа.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    52
    #12

    Re:Hitachi RAS/RAC-14EH1 - проблем с размразяването

    при мен вьншната стена е с вьтрешна изолация и PVC дограма,но като го настроя на 28 градуса работи около 45-50 минути и след това размразява 10 минути но имаше случай когато размразяваше окло 25 минути иначе стаята която отплявам е 17 квадрата с висачина 2.6 метра панелно жилище с южно изложение

  16. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #13

    Re:Hitachi RAS/RAC-14EH1 - проблем с размразяването

    ivailo1975
    Задал си прекалено висока температура, затова бързо трупа скреж и минава в дефрост режим. Смъкни температурата на 24- 25гр. и ще видиш как времето му наработа ще се удължи. Иначе, не е нормално по време на дефрост да върти който и да е вентилатор

    пп. Фуджитцуто ще се държи по същия начин

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    52
    #14

    Re:Hitachi RAS/RAC-14EH1 - проблем с размразяването

    аз си мислех,че фуджицу-то ще се даржи по добре от това хитачи но понеже не разбирам от климатици реших да попитам в този форум.колега ти сигурен ли си че това фуджицу сьщо ще се даржи по сьщия начин при тези зададени параметри аз все си мисля,че като казват че фуджицуто са една класа над хитачи мисля,че по добре трябва да се даржи и да топли по добре с по малко дефрост разбира се ,но пак казвам не разбирам и затова питам тук в този форум дали да го сменям тва хитачи с фуджицу

  18. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #15

    Re:Hitachi RAS/RAC-14EH1 - проблем с размразяването

    При тази външна температура и тази настройка каквото и да сложиш все по този начин ще работи. Другия вариант е да вземеш значително по мощен климатик.
    Но, ако гониш температури от порядъка на 28гр. слагай кюмбе за 100лв и ще ти е мирна главата

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ras-14eh1 hitachi--проблем
    От icho99 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 12
    Последно: 25-06-13, 17:23
  2. ПРЕМЕСТЕНО: Hitachi RAC-14EH1
    От Jackas във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 0
    Последно: 22-08-11, 23:47
  3. Hitachi RAS/RAC-14EH1 - не отоплява добре
    От avram4o във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 12
    Последно: 06-11-09, 01:07
  4. Hitachi RAS/RAC-14EH1 - как се обезвъздушава и вакуумира?
    От AleksofT във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 68
    Последно: 27-04-09, 00:05
  5. Hitachi RAS/RAC-E14H2 vs. RAS/RAC-14EH1
    От blago във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 12-07-07, 21:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе