Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 41 от общо 41

HITACHI RAS/RAC-14EH2 - не отоплява при -5

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #31

    Re:HITACHI RAS/RAC-14EH2 - не отоплява при -5

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    Нормално е на хиляди продадени Хитачита да има 10-20 проблемни. То процентът на статистическата грешка е по-голям. Като гледам щото от втората употреба за извънземния пазар хич няма оплаквания, въпреки намаляващите им позиции. Почти съм убеден, че ilio636 го изключва през деня и затова сега вечер с тези температури му дефроства често. И моят Дайкин в момента дефроства на час, ама го пускам само вечер. На 22 градуса с автовентилатор вади 55 градуса (термометъра толкова има). За час прави 24 градуса, като почва от 10.
    Те 'ората от Дайсейкай 6 се оплакват, какво останало за Хитака, нали?!

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    От Хитачито не са се оплакали. Добре е положението.
    Те "твоите" студентки ще излязат бая корави копилет@, явно рикийката и винцето са в изобилие

  2.  
     
  3. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #32

    Re:HITACHI RAS/RAC-14EH2 - не отоплява при -5

    Ами виждаш, че и двойно по-скъпи климатици могат да имат проблем, вследствие на монтаж или друго. Предвид, че Хитачи е много продавана марка от ТМ заради съотношение цена/качество, това, че досега един човек се е оплакал от чест дефрост, без да е споменал как ползва климатика, не е сериозно да се съмнявате в качествата на машинката. Нека да паднат още малко температурите и тогава ще си проличи. Това 0 градуса нищо не е за Хитачи.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #33

    Re:HITACHI RAS/RAC-14EH2 - не отоплява при -5

    Цитат Първоначално публикувано от ilio636
    Нормално ли е този климатик да разскрежава на всеки 45-50мин. при външна температура 0 -2C, за около 15мин...
    Да

    Цитат Първоначално публикувано от ilio636
    и първите 2-3 от тях духа студено вътре...
    Не съм много сигурен. По принцип, вътрешният топлообменник може и да се заскрежи леко, а вентилатора си върти с някакви мин. обороти и се създава усещане за хлад.

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    Като гледам в още една тема търсят помощ за изгорял компресор на Хитачи, но тези оплаквания може би са от бройки с фабричен дефект. Иначе Хитачи са "голяма сила" и топлят като змей - 27м2, панелка без изолация и т.н. и т.н.
    Аз като гледам, за Хитачи почти никакви оплаквания няма в последно време. Или хората поумняха и не ги купуват или климатиците си кютат кротко и няма много нужда от реклама по форумите. За мен и двата варианта са добри, но по ми се ще да вярвам, че сме умен народ. Що годе прилична машинария на сносна цена все някой ще се намери да произведе.

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    Онзи ден влизам в един офис 20-22кв.м. хората вътре с якета и тракащи зъби. На стената закачено Hitachi RAS-35 YH5 и настроено на 28гр. духа прилично хладно. На излизане погледнах външното, определено работеше на пълна мощност.....файда никаква, а външната температура беше едва 0 гр.
    Мерси!
    Да беше влязъл в къщи тази вечер. В спалнята - студ! 12LGC застинал като мраморна статуя. Духа хлад и не вдига оборотите на вътр. турбина по команда от дистанционното. Изключване от мрежата за 15мин. и тръгна. И това не му е за първи път. Май на пролет ще си ходи тоя убавец, че нерви не ми останаха с него. Ама ти знаеш. Май и ти имаше от златната реколта LGC. Ще го дам на gnf да му се радва. Той му е фен.

  5. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #34

    Re:HITACHI RAS/RAC-14EH2 - не отоплява при -5

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    Май и ти имаше от златната реколта LGC. Ще го дам на gnf да му се радва. Той му е фен.
    Имам, имам. Проблеми с вентилатора нямам, но при-10гр. е готов да литне заедно със стената но пък не мога да кажа че не топли

  6. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #35

    Re:HITACHI RAS/RAC-14EH2 - не отоплява при -5

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    Аз като гледам, за Хитачи почти никакви оплаквания няма в последно време. Или хората поумняха и не ги купуват или климатиците си кютат кротко и няма много нужда от реклама по форумите. За мен и двата варианта са добри, но по ми се ще да вярвам, че сме умен народ. Що годе прилична машинария на сносна цена все някой ще се намери да произведе.
    Предходната зима май наистина липсваха оплаквания от марката. А предстоящата зима ще я обобщим на пролет.

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    Ще го дам на gnf да му се радва. Той му е фен.
    Ако е безвъзмездно може и да си помисля дали да го взема Само не се сещам кога съм му станал привърженик

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #36

    Re:HITACHI RAS/RAC-14EH2 - не отоплява при -5

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    Имам, имам. Проблеми с вентилатора нямам, но при-10гр. е готов да литне заедно със стената но пък не мога да кажа че не топли
    Еееех, късметлия си ти! Аз техническото недоразумение, произведено от Хитачи, на моменти го забравям, че съществува, а технолигичното чудо на конкуренцията - то не бе клокочене, тракане, фучене на външното тяло, игри с дистанционното и щепсела...А м/у другото съм си приготвил специална бутилка, с която поливам тавата, че всички отвори по нея не стигат да се отече водата след размразяване. А и монтажът е чудо. И пръчка за шушулките съм си приготвил. Идилия откъдето и да погледнеш.

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    Предходната зима май наистина липсваха оплаквания от марката. А предстоящата зима ще я обобщим на пролет.
    Май, май! Предстоящата зима - като предходната. Те моделите са си същите и кусурите им са си същите.

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    Ако е безвъзмездно може и да си помисля дали да го взема
    На този свят безплатно е само сиренцето в капана за мишки.

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    Само не се сещам кога съм му станал привърженик
    Препрочети си постовете от миналия есенно-зимен сезон, когато този чудесен климатик беше на промоушън за по илядо пари парчето

  8.  
     
  9. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #37

    Re:HITACHI RAS/RAC-14EH2 - не отоплява при -5

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    На този свят безплатно е само сиренцето в капана за мишки.
    Първо каза, че ще ми го дадеш и се зарадвах. После си казах, ето намазах машинка за кухнята на вересия. А сега се разочаровах, искаш пари. Отказвам се, няма да го купувам.

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    Препрочети си постовете от миналия есенно-зимен сезон, когато този чудесен климатик беше на промоушън за по илядо пари парчето
    Останал си с погрешни впечатления. Доколкото си спомням никъде не съм писал, че харесвам LGC-серията

    П.С. Да продължим на ЛС, че стана голям ОФФ с този диалог помежду ни.

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    3
    #38

    Re:HITACHI RAS/RAC-14EH2 - не отоплява при -5

    Вече реших проблема с Хитачи-то, "специалиста" който ми го монтира е вкарал гофрето което е за конденза на вътрешното тяло във долната част на външното и там имаше около 5 см. лед (дебелина), след интервенцията от моя страна няма дефрост няма и студено духане. Иначе от 1 месец не съм го спирал изобщо и никога не е работил толкова добре както сега.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #39

    Re:HITACHI RAS/RAC-14EH2 - не отоплява при -5

    Нищо не си решил. Вътрешното тяло няма навика да прави много конденз по това време на годината.

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    3
    #40

    Re:HITACHI RAS/RAC-14EH2 - не отоплява при -5

    Незнам колко кондез прави по това време на годината ама вече се стоплих, мисля че това не е станало за една нощ, всяка вечер е залеждал малко по малко и така повече от месец.

  13. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #41

    Re:HITACHI RAS/RAC-14EH2 - не отоплява при -5

    Мда,гофрето го е отнесло,без да има вина в случая.Просто от няколко дни се покачиха температурите.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. PANASONIC CS/CU-W12GKE спира да отоплява при промяна на температурата
    От nqmapa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 29-01-15, 00:05
  2. Отоплява ли Panasonik CS/CU-YE12MKX
    От method3 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 8
    Последно: 21-05-12, 12:11
  3. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 20:08
  4. Fujitsu ASYB12LDC - ще отоплява ли без проблеми 38 m²
    От drakona25 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 16
    Последно: 27-07-10, 07:23
  5. Hitachi RAS/RAC-14EH1 - не отоплява добре
    От avram4o във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 12
    Последно: 06-11-09, 01:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе