Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 54

HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    38
    #16

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    А поддържа ли зададената температура? Когато наближи/достигне зададените градуси, е нормално да духа по-хладен въздух.
    avast3, при зададени 22 градуса в стаята е 18, а струята е 32 градуса... студено си е, а най студеното време тепърва идва...честно казано съм недоволен и имах по големи очаквания, гадното е че незнам дали толкова си може климатика или моя нещо е дефектен, а може и нещо от монтажа..незнам Като му задам 32 градуса духа с 44градуса и на около час и нещо размразява..вярно че не ми е малката стаята, но с 32 градуса струя трудна работа според мен и когато вляза от др стая в хола където е климатика въобще не си личи че е пуснат климатик. Мисля да се обадя на фирмата която го монтира утре, явно мъките започват..знаех си че трябва да се напъна и да си взема Фуджитсу, но просто бюджета беше ограничен Мерси на всички за помоща и ако има някакво развитие ще пиша , за да може хората които си вземат този климатици да са наясно с възможностите му и проблемите около него.. Забравих да попитам нещо.Едно време на маркетите имаше някаква простотия че ако уреда ти излезе дефектен за някакъв срок ти го сменят с нов директно...това важи ли все още или вече се занимаваме само с фирмата която монтира и сервизира?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #17

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    от Техномаркет ли е купен ?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #18

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    Цитат Първоначално публикувано от Zagata
    avast3, при зададени 22 градуса в стаята е 18, а струята е 32 градуса... студено си е,
    Това никак не е добре, особено ако си мерил при ниска степен на вентилатора. И моето Хитачи не блести особено с възможности, но ми издухваше такава хладна струя при температури по-ниски от -10/-12*С предната зима. Тази година нещата са значително по-добре, особено снощи при -9*С ме изкефи максимално. Но, за това ще пиша в друга тема, когато му дойде времето.

    Цитат Първоначално публикувано от Zagata
    ..знаех си че трябва да се напъна и да си взема Фуджитсу, но просто бюджета беше ограничен
    Ако говориш за модела LGC на Фуджитсу и компания, не си изтървал кой знае какво . Имам и такъв. За топленето нямам забележки, но от там нататък...откъде да започна ?

    Цитат Първоначално публикувано от Zagata
    Едно време на маркетите имаше някаква простотия че ако уреда ти излезе дефектен за някакъв срок ти го сменят с нов директно...това важи ли все още или вече се занимаваме само с фирмата която монтира и сервизира?
    Има си закон за защита на потребителите. Там са ти описани правата. А и във форума има информация как да постъпиш, когато става въпрос конкретно за климатици.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    38
    #19

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    От Техномаркет е, а струята я мерих на автоматичен вентилатор..доста силно духаше.. Аваст да за същата серия говорих,защото принципно ми трябва климатик за отопление..а в случая за красота

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #20

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    Zagata, ще ти препоръчам нещо. Може да ти се стори странно, но ако можеш го направи. Няма да обяснявам защо. Ако, климатика е на токов кръг, където е подвързан хладилник(фризер), включи го към кръг, където няма такъв, ако можеш.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    38
    #21

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    Zagata, ще ти препоръчам нещо. Може да ти се стори странно, но ако можеш го направи. Няма да обяснявам защо. Ако, климатика е на токов кръг, където е подвързан хладилник(фризер), включи го към кръг, където няма такъв, ако можеш.
    нищо няма вързано на този кръг..само климатика е, но използвам разклонител със защита от пренапрежение и мълнии. Преди това беше директно в контакта,но пак така си беше.. 32 градуса струя е прекалено малко нали?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #22

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    Цитат Първоначално публикувано от Zagata
    . 32 градуса струя е прекалено малко нали?
    Наистина е малко човече и то при напънат климатик.Друго е ,ако си е направил зададените градуси и ги поддържа.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #23

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    Цитат Първоначално публикувано от Zagata
    нищо няма вързано на този кръг..само климатика е, но използвам разклонител със защита от пренапрежение и мълнии. Преди това беше директно в контакта,но пак така си беше.. 32 градуса струя е прекалено малко нали?
    Ами, от тук нататък, ако си сигурен, че ел. инсталацията ти е наред и с напрежение не по-ниско от 160/170V и нямаш "прекалено китайски" енергоспестяващи лампи, то остава само да подадеш рекламация в магазина, от който си го взел. Но, ако ти го е монтирала "оторизирана" фирма, пък си го купил от другаде, става ма-за-ло. Климатика ли не е наред, монтажа ли не е добър...иди, че доказвай

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #24

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    нямаш "прекалено китайски" енергоспестяващи лампи,
    Би ли обяснил какво виляние оказват лампите? Интересно ми защото наскоро монтирах у нас - какво влияние могат да оказват в вътрешната инсталация и как?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    119
    #25

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    Абе има някакъв проблем тоя климатик. Както казаха по-горе не може 32° на мах. За сравнение ти давам измислената ЕH2 серия. При снеговалеж , цялата пита в сняг ,изкарва на максимум 48 . Това вчера го проверих специално за теб да видя, да не би и при мен, да е така. Аз искам друго да те питам - колко ти е тръбния път и знаеш ли дали са го вакумирали. Като пипнеш дебелата тръба на крана на външното тяло трябва да е гореща - ако е , значи има или някъде запушване , или прегъната тръба ,или лоша изолация.

    Друг е въпроса ,че два едни и същи климатици /визирам ЕH2 серията / топлят по различен начин. За сръвнение имам същото хитачи на братовчед ми , но той с 1 метър път, а аз с 5м. При него работи по- шумно и значително по-малко топли / немога да ти кажа градуси/. И двата поставяни от 1 и съща фирма ... абе иди ги разбери тия машини

  13. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #26

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    Що пък да е измислена E,H2 серията. Сертифицирани са даже и в евровент, които някои хора много обичат да цитират.
    Климатика по принцип си е произведен за средиземноморските страни (Италия и Испания), което не му пречи(при мен) да дъни и на -25!

    http://www.eurovent-certification.co...=ok&go_rech=15

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #27

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    Цитат Първоначално публикувано от sunmanbg
    Би ли обяснил какво виляние оказват лампите? Интересно ми защото наскоро монтирах у нас - какво влияние могат да оказват в вътрешната инсталация и как?
    Вътре в лампите има електронна платка с капацитивен елемент, която може да създаде смущения, които да повлияят на електрониката.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    38
    #28

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    Днес незнам дали защото е по топло около 3 градуса навън или съм замерил температурата когато климатика е преминал в поддъжащ режим(тогава беше -3), но днес замерихме след дефтост и изчакване на 15мин работа на компресора при зададени 22 градуса на климатика вътрешното тяло вади 44,6 градуса. Набичих го на 32 градуса и вътрешното тяло направи 48.8 градуса, техника от фирмата която ми го монтира дойде и беше много коректен и огледа машината и казва че това са и възможностите и че зимата мн хора с еоплаквали от тези хитачита че не топлят добре. За справка замерих тук стария си Хайер който е он-офф машина на тея градуси навънка удари 51.5 градуса.. Явно климатика ми е нормален или като падне температурата под 0 и умира или съм се вкарал в някакъв филм....като паднат пак температурите ще замеря отново и ще пиша какви температури прави. Изказвам големи благорарности към всички които писаха в темата ми и помогнаха по един или друг начин!!!!

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #29

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    Вътре в лампите има електронна платка с капацитивен елемент, която може да създаде смущения, които да повлияят на електрониката.
    Е че то покажи ми една електроника дето да няма капацитивен елемент в нея...Електрониката на електро спестяващите крушки реално повдига напрежението което е на входа - нещо което прави ТХО-то на всяко едно CRT. По съм склонен да приема че включени големи консуматори от рода на перални, печки, миялни биха дали отражение от колкот 25 ватовата енерго спестяваща крушка...

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #30

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    Цитат Първоначално публикувано от sunmanbg
    Е че то покажи ми една електроника дето да няма капацитивен елемент в нея...Електрониката на електро спестяващите крушки реално повдига напрежението което е на входа - нещо което прави ТХО-то на всяко едно CRT. По съм склонен да приема че включени големи консуматори от рода на перални, печки, миялни биха дали отражение от колкот 25 ватовата енерго спестяваща крушка...
    Минал съм по един път. Доста съм наблюдавал и съм си направил някои изводи. Новите модели на Хитачи явно имат доста чувствителна и капризна електроника. След като направих "някои неща" това лято, климатика се държи по коренно различен начин сега, в сравнение с предната зима. Старая се да давам съвети, само и единствено на база личния ми опит. Дали енергоспестяващите лампи оказват влияние? Амииии... . Само ще спомена, че инсталацията ми е стара и осветлението е на един и същ кръг с контактите. Където можах, коригирах нещата, но не мога да подменя цялата инсталация.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 19:08
  2. Hitachi RAS-D14EX2 или Hitachi RAS-D14EX3
    От bebka във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-12, 21:07
  3. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 16:42
  4. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 19:34
  5. Хмммм, невалиден??? ключ за SP2 build 2149???
    От LordOfEvil във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 20-06-04, 13:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе