Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 54

HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    38
    #1

    HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    Здрасти на всички фенове на марката и не само на тях! Купих си въпросния климатик и днес ми го поставиха, но ще бера ядове ми се струва.. Интересува ме каква трябва да бъде температурата на на струята на този климатик, като гледам си е чисто Е14h2 с нов външен вид, струва ми че не духа много топло, а още по лошо е че навън беше 4-5 градуса а стаята която е 60кубика тухла с дървени дограми не се стопли много. Нямах под ръка истински термометър но измерих температурата на стаята с една нокия,която принципно мери долу горе точно и климатика направи около 20 градуса в стаята след цял час работа. Утре ще замеря струята с истински термометър, но когато застана под него не ми се струва че духа мн топло, а по скоро силно..нагласен е на отопление и автоматичен внтилатор. Слагах го на 24-26 градуса все тая, за сравнение тука имам един стар 12 хайер конвенционален и на максимална струя духа по топличко и го замерих около 46градуса си духа. Другото което забелязах е че като го стартирам мига оранжевата лампа (Operate), която дава сигнал че се затопля и приготвя за отопление, но веднyж като го спрях тази лампа остана да мига..защо мига след като съм го спрял?Другото което забелязах е че над 20градуса външното тяло става по шумно, сложа ли го на 20 градуса и си намалява оборотите.Моля за малко информация за да знам когато утре отида в др апартамент и измеря температурата на струята дали работи нормално климатика и ако може да ми кажете това мигане след като съм го спрял какво означава? Та ако има някакъв проблем да се обаждам на сервиза докато е още прясно..Мерси..

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #2

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    Четох във форума,че тия "японските" хитачита ги ремонтират перфектно,на 100% ... с Шарп.
    А иначе не се разбира за наличие на проблем,но с лоша дограма и без изолация не очаквай да те топли в 60 кубика.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #3

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    Цитат Първоначално публикувано от Zagata
    Другото което забелязах е че като го стартирам мига оранжевата лампа (Operate), която дава сигнал че се затопля и приготвя за отопление, но веднyж като го спрях тази лампа остана да мига..защо мига след като съм го спрял? Та ако има някакъв проблем да се обаждам на сервиза докато е още прясно..Мерси..
    Вероятно си го "сгащил" в момент, когато е стартирал размразяване на външното. Този индикатор мига при размразяване. Индикатора продължи ли да свети или угасна след време? Ако не спре да мига след време, се обади на фирмата. Но, най-напред си прочети упътването.

  5. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #4

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    Той и Шарп за 1000 лв. толкова ще топли. Остави климатика да си бачка, на 22 го остави. Стените ти са още студени и затова не може да затопли. Аз имам същия климатик, железен е. Ако ми дадат 1000 лв. за климатик пак ще сложа същия. То и на мене вчера Дайкина не може да ми направи градусите, викам кво му стана на хайванина, до оня ден си бачкаше - то от бурята покрива заминал в комшиите!

    Днес, като му наместихме покрива и се оправи - почна да топли!

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #5

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    Първо си мисля, че е малък за помещението освен ако не е добре изолирано.Освен това колегите са прави, трябва време да темперира стените и помещението.От 5-6 години само се правят козметични промени на Н2 серията, която се оказа добра, и то работата отива все по на зле.Н1 си е провал, WX8 е малко по-добре, единственото свястно нещо е SX8, ама там говорим за друг клас и други пари.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    38
    #6

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    Мерси много за отговорите на всички! Avast като мигаше спрян погледнах външното тяло и нищо не се случваше и аз пак го пуснах и му дръпнах шалтера и мигането изчезна :D Aruba_man моя модел е наследника на твоя, но са еднакви..мн е тихо външното тяло..не съм свикнал на такава тишина Можеш ли да замериш струята за да може да сравним утре..ще съм ти мн благодарен! johny01, уплатнено е всичко но все пак не е пвц..а колкото до шарпа за тези пари не ми се вярва да е някаква голяма машина..точно като моята машина..не очаквам мн от нея, а да ми е топличко долу горе

  8.  
     
  9. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #7

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    Струята е много относително нещо, климатика си знае неговата! При + 5 може да ти издухва 35 градуса, докато при - 10, може да ги прави и 60. Ти не му се меси, той си знае работата. Остави го на 22, на автоматичен вентилатор и си налей пиенето!

    Подовия Дайкин при 10 градуса навън ми вадеше 40, пък четях, че на хората им вадел 50! Оня ден на 0 градуса външна гледам вади 55 (термометъра няма повече). На 17 настроен, в стаите беше 21. Луда работа. Ако тръгнеш да се занимаваш с него - спукана ти е работата! Остави го да си бачка, той си знае работата!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #8

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    Zagata, знам, че ти е тръпка в момента да "разцъкаш" машината . Не го бъзикай много много. Ако пак ти мига "оперейшън" и си сигурен, че не се размразява - обади се на фирмата. Честито и със здраве да си го ползваш!

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #9

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    Той и Шарп за 1000 лв. толкова ще топли. Остави климатика да си бачка, на 22 го остави. Стените ти са още студени и затова не може да затопли. Аз имам същия климатик, железен е. Ако ми дадат 1000 лв. за климатик пак ще сложа същия. То и на мене вчера Дайкина не може да ми направи градусите, викам кво му стана на хайванина, до оня ден си бачкаше - то от бурята покрива заминал в комшиите!

    Днес, като му наместихме покрива и се оправи - почна да топли!
    Кой покрив на комшиите или твоят?На къщата или на клиаматика и изобщо какво разбираш под покрив???

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #10

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    Брей,Аруба,на -10,викаш,вади 60.В стаята да не си палнал камина и да е 40 гр?

  13. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #11

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Кой покрив на комшиите или твоят?На къщата или на клиаматика и изобщо какво разбираш под покрив???
    Моя покрив изхвърча, доколкото може да се нарече покрив. Климатика съм го сложил в една постройка в двора. Окачен таван, отгоре малко вата и после са директно ламарините, колкото да избута тази зима! Догодина ще вдигам втори етаж от гредоред, 30 квадрата, зала за банкети с приятели. Две стени от червени тухли и две стъклени. Нещо такова мисля:



    И слагам Емурата за фасон!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    119
    #12

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    От опита ми с Hitachi E10H2 мога да ти кажа кога и за какво свети operate лампичката. Първо, нормално ,при туко що стартирал на отопление - загрява вътрешното тяло , дидочето мига през около 3 сек. Второ при размразяване когато прехвърли четирипътния винтил пак започва да мига до края на цикала. И трето след като е изгасен климатика а започва да мига лампичката при затворен шлюз и спрял компресор и вентилатори ,това било някаква грешка получена когато компресора работи много време на високи обороти , пък неможе да загрее вътрешното тяло до желаните градуси.
    Тоя случай съм го имал няколко пъти миналата зима когато бяха големите студове -15 -20 с лоща излоация на тръбния път и големи топлозагуби.
    А също вчера ми се случи за 1 път - гася го и си лягам а той почва да мига като в случай 3 и си помислих ,че пак е дал тая грешка , обаче не ми се ставаше и викам утре сутринта ще го оправя и след 3-4 мин се включваа компресора и почва да работи на охлаждане , вентилатора спрян ,шлюза затворен ,и се шашнах ,и ставам излизам на терасата, а той .... размразява . След 1 мин спря и лампичката угасна . Явно съм го сгащил точно когато се е канел да се размразява и съм го спрял
    Дано съм бил полезен

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    38
    #13

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    Благодаря на всички за вниманието и отделеното време! Измерих струята на климатика варираше между 32градуса при зададени 22 и когато зададох 26 вдигна 38 градуса. Климатика работи около час и половина и аз отидох под него и в един момент започна да духа хладничко, спря и започна да му мига оранжевата лампа като нищо не се случваше..просто стоеше и лмапата мигаче с цикличност 1..тоест един път мига и седи светната, един път мига стои светната.. Излязох да видя тялото навън какви ги върши, но там нищо не се случваше нито чуваше , застанах да видя питата не беше обледена , нито се затопли , нито отдели вода иии след около 4 мин климатика пак започна да се подготвя за отопление и си тръгна. Това нормално ли е според вас? Честно казано очаквах да топли повече...работата стана набутвация Да викам ли сервиза или просто това може климатика? Забравих да кажа че външната температура беше около 1 градус, а вътре беше 18 когато пуснах климатика..

  17. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #14

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    От написаното от теб, оставам с впечатление, че този климатик само го включваш и изключваш. Температурите са достатъчно ниски вече, не го изключвай. Остави го да работи поне 24 часа и тогава сподели. Успех. При мен без изолация при - 25, климатика си топли разкошно 25-те квадрата хол.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #15

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    Цитат Първоначално публикувано от Zagata
    Благодаря на всички за вниманието и отделеното време! Измерих струята на климатика варираше между 32градуса при зададени 22 и когато зададох 26 вдигна 38 градуса.
    А поддържа ли зададената температура? Когато наближи/достигне зададените градуси, е нормално да духа по-хладен въздух.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 19:08
  2. Hitachi RAS-D14EX2 или Hitachi RAS-D14EX3
    От bebka във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-12, 21:07
  3. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 16:42
  4. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 19:34
  5. Хмммм, невалиден??? ключ за SP2 build 2149???
    От LordOfEvil във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 20-06-04, 13:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе