Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 54 от общо 54

HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    134
    #46

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    Не. такова е. И хич не ме интересува тя. Въпроса е Хитачито правилно ли работи и ако имя някой упътване за Хитачи в pdf да даде.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #47

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    Съвсем нормално си работи.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    38
    #48

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    Отново съм в темата. Както бях писал преди известно време климатика го изместихме в стая, която е 15кв метра. Понеже не живеем там климатика не се ползва и на практика си е нов, обаче по тея дни се наложи..няма такъв студ. Климатика работи 12 часа като издухва от струята между 27 и 34 градуса топъл въздух ако може да се нарече топъл, В стаята беше 11 градуса, за 12 часа климатика направи 13 градуса в стаята, като ссъм го пуснал на 25 градуса с автоматичен вентилатор, фучи супер силно духа, но си духа хладно. Оставил съм го да работи в момента настроен на 22градуса и авт. вентилатор, ако не направи поне 20 градуса за 36 часа мисля да викам фирмата, която отговаря за гаранцията. Миналата година ги виках 2 пъти и техниците ми казаха че толкова може. А стига бе 13 градуса??? Не мисля че това е нормално. Стаята е тухлена с дървени дограми, но са уплатнени със селикон и от никъде не духа. Другото, гледах прогнозата на синоптик бг в Русе е -4 грасуса, значи ако падне на 15 и тоя климатик се превръща в ненужен вентилатор, какъвто си е в момента. Интересува ме, ако техниците пак ми кажат че толкова си може след 36 часа работа мога ли да се обърна към технополис или в най добре към комисия за защита а потребителите и кой трябва да ми напише нещо като протокол, че климатика не работи правилно, при положение че в поддържащата фирма ми казват че е нормално да духа с такава температура в тази малка стая? Бтв стаята все още няма мн мебели, но не мисля че това е чак такъв проблем. Благодаря отново на отзовалите се. Позрави. Забравих, на около 1 час замръзва климатика и минава в дефрост, самия дефрост отнема около 20мин, тялото се чисти пверфектно...Външното тяло също работи на макс според мен.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    134
    #49

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    Цитат Първоначално публикувано от Zagata
    Забравих, на около 1 час замръзва климатика и минава в дефрост, самия дефрост отнема около 20мин, тялото се чисти пверфектно...Външното тяло също работи на макс според мен.
    И на нашите пак така прави А при ония минус 20 работата беше 50:50 и ручеше като трифазна ермомелка и не грееше хич. Усещам, че тоя модел е пълен провал или е правен за 10 квадрата стая с перфектна изолация и мин външна температура 0 градуса.

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #50

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    При -4° външна имаш температурна разлика 21° изход- вход. Разликата е добра и показва, че климатика работи според възможностите си. Вдигни температурата в стаята до 22° и тогава гледай вход-изход и дали поддържа.

    Моят обикновен модел при -7° има разлика изход-вход 17° (вход 22° - изход 39°) и топли.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    38
    #51

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    Днес нещата стоят много по различно и съм радостен. Климатика работи 36 часа и когато отидох в апартамента , стаята беше привидно топлаааааааа. Направих измервания..при зададени 22 в другия край на стаята беше 21.5 според темометъра, а климатика издухваше 43.4 градуса, по външното тяло имаше доста скреш, а навън е -8. Даже тялото наван си беше намалило оборотите, пуснах го на 25 градуса и тръгна да се размразява, този път се дефтостна перфектно за около 10минути.. Честно казано имах големи притеснения, но явно са били напразни, защото климатика си е нваксал(от 11 градуса първоначално в стаята, може да са били и по малко по нощите) и 22 градуса с перфектни за мен, пък и климатика не е много скъп, но щеше да е разочароващо ако поне 22 не може да направи, но в България е така..хората нямат много пари и винаги се налага да минеш малко метър което е голям минус. Благодаря на всички които писаха в темата, дадоха ми добри съвети и помогнаха. Поздрави.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    134
    #52

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    Е да ама си го взел за да се топлиш и като ти се наложи да се топлиш при под минус 15 се почва с псувните.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    38
    #53

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    Цитат Първоначално публикувано от freakobg
    Е да ама си го взел за да се топлиш и като ти се наложи да се топлиш при под минус 15 се почва с псувните.
    Пак , че и толкова може..мислех че и толкова не може freakobg, ти с кой модел си и какво е положението на -15 при теб?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    134
    #54

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    Аз нямам. Същия модел е при баща ми. Писах по-горе кво прави при минус 20. Те понеже са хол+спалня разделени с плъзгаща врата и не може да дуне у гайда тоя климатик. Та през деня затварят вратата да духа само в хола, а вечер я отварят и палят парното с половин чувал въглища и така тия 2 седмици. Ама за точна температура колко прави не мога да ти кажа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 20:08
  2. Hitachi RAS-D14EX2 или Hitachi RAS-D14EX3
    От bebka във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-12, 22:07
  3. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 17:42
  4. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 20:34
  5. Хмммм, невалиден??? ключ за SP2 build 2149???
    От LordOfEvil във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 20-06-04, 14:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе