Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 54

HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    38
    #31

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    Цитат Първоначално публикувано от titan_83
    Абе има някакъв проблем тоя климатик. Както казаха по-горе не може 32° на мах. За сравнение ти давам измислената ЕH2 серия. При снеговалеж , цялата пита в сняг ,изкарва на максимум 48 . Това вчера го проверих специално за теб да видя, да не би и при мен, да е така. Аз искам друго да те питам - колко ти е тръбния път и знаеш ли дали са го вакумирали. Като пипнеш дебелата тръба на крана на външното тяло трябва да е гореща - ако е , значи има или някъде запушване , или прегъната тръба ,или лоша изолация.

    Друг е въпроса ,че два едни и същи климатици /визирам ЕH2 серията / топлят по различен начин. За сръвнение имам същото хитачи на братовчед ми , но той с 1 метър път, а аз с 5м. При него работи по- шумно и значително по-малко топли / немога да ти кажа градуси/. И двата поставяни от 1 и съща фирма ... абе иди ги разбери тия машини
    Днес е по халдно навън, но климатика го бях спрял защото не живеем там. Пуснах го и поработи около час и половина и при зададени 22 градуса духа с 40градуса, като задам 32 духа с 44 градуса. Колко време му трябва да развие максимални градуси за отопление?? Тръбния път е около 2 метра, нямам идея дали са го вакумирали видях само някакво подобие на помпа със червен и син винтил с маркучи, което беше закачено към климатика като го поставяха..сигурно с това са го пълнили.Ако в такава прогресия намалява отоплението представям си какво ще стане на -10 )

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #32

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    Компресора трябва до 10 мин. да се е развъртял на макс. обороти.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    38
    #33

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    Здравейте отново!! Днес беше -2 и направих нови замервания.. Колкото и температура да задам 25 или 32 вътрешното тяло духа с 42-43 градуса. Температурата на входа на вътрешното тяло е около 23 градуса. Температурата на стаята(която е доста голма около 25 квадрата) беше 15 градуса сутринта в стаята до 6 вечерта в стаята беше 22 градуса при зададени 25. Това нормално ли е или пак да викам техниците и да пробвам рекламация в техното? Бтв по едно време слънцето напече външното тяло и тогава климатика задуха на 48 градуса, като залезе пак 42-43. Моля за съвет.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    156
    #34

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    За съжаление май толкова си може...под -5 ще трябва да му помагаш!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #35

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    Направи си изолация. Този климатик ще стопли 25 м2, само ако нямаш големи загуби. Не знам кой те е посъветвал да си вземеш тази машина за това помещение, но ако имаш пушка иди и го гръмни. Ако нямаш изолация, то ти трябва климатик с най-малко 5kW номинал на отопление, ако зимата по твоя край е мразовита. Не мъчи машината. При отрицателни температури, трудно ще ти докара 25*С. Климатика се пъне да докара заданието и му се налага по-често и за по-дълго да се размразява, при което помещението изстива(ако нямаш изолация - чувствително). Задай му 21*-23* и не го ръчкай много. Ако си го оставил на 18*/19* и искаш да вдигнеш на 23* примерно, не му задавай директно 23*, а повишавай постепенно с 1* през 0,5-1 час. В противен случай рискуваш да не можеш да стоплиш и в края на месеца да платиш дебела сметка. Хитачи имат отвратителен дефрост. Има или няма нужда, климатика задължително се обезскрежава през 40-60 минути, дори и навън да е -10* и във въздуха няма грам влага. Поне моят е така, но предполагам, че и при теб няма да е по-различно.
    За твое успокоение ще ти кажа, че за 25 м2, колегите във форума, които много обичат да дават съвети, се замислят доста (даже избягват) да препоръчват за отопление твоята мечта - 12LGC на Fujitsu. Айде, действай!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    38
    #36

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    Мерси за отговорите отново! Знам че е голямо помещението и ще помагам на климатика в големите студове с един радиатор теси, но главния ми въпрос остана без тоговор тези температури нормални ли са за климатика ми и като паднат повече температурите навън и температурите на вътрешното тяло ще паднат?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #37

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    Цитат Първоначално публикувано от Zagata
    Мерси за отговорите отново! Знам че е голямо помещението и ще помагам на климатика в големите студове с един радиатор теси, но главния ми въпрос остана без тоговор тези температури нормални ли са за климатика ми и като паднат повече температурите навън и температурите на вътрешното тяло ще паднат?
    ДА, нормални са, в условията, които описваш. Свиквай с климатика и го изучавай, доколкото имаш желание и възможност
    П.П. Абе, ти май, много четеш из форумите . Преди е-еххххе години имаше един сериал на режисьора Дейвид Линч. Казваше се "Туин Пийкс" (Twin Peaks). Там имаше една култова фраза: "Совите не са това което са". Само една фраза, а колко много казва, а?


  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    94
    #38

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    Колега, един съвет и от мен. Аз съм с E14-H2, но все пак. Остави го включен за по-продължително време без да го изключваш, дори може да е на максимална скорост на винтилатора (да кажем за 24 дори 48 часа) и виж как ще се държи тогава каква температура ще направи. Иначе не знам на каква степен на вентилатора го държиш, но разликата като гледам е 19 градуса на вход/изход и ако е като моя доста духащ не е малка мощноста дори и на 3-та степен да е, по сметки спрямо моя на 3-та е малко над 3 кв. отдаваната мощноста. Просто явно е голямо помещението или е много зле с изолацията.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    38
    #39

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    hunterA, благораря ти за поста..мн полезна информация ми сподели и ще измеря разликата на входа и изхода и ще оставя машината да работи няколко дни да видим какво ще стане.. huntera само не разбрах при твоя климатик разликата м/у температура на изход и вход е 19 градуса или ми казваш за моя? ако е за моя можели дами кажеш при тебе колко е разликата? Иначе съгласен съм че помещението ми е голямо и ще му помагам принципно, но просто искам да се уверя че климатика е наред и топли точно колкото др хитачита било h2 или h3, но най интересното е че никъде в нета не намерих сервизна информация за климатика ми или поне табличка с работни температури, само в книжката пише при отопление че работел до -15...луда работа

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    94
    #40

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    Цитат Първоначално публикувано от Zagata
    hunterA, благораря ти за поста..мн полезна информация ми сподели и ще измеря разликата на входа и изхода и ще оставя машината да работи няколко дни да видим какво ще стане.. huntera само не разбрах при твоя климатик разликата м/у температура на изход и вход е 19 градуса или ми казваш за моя? ако е за моя можели дами кажеш при тебе колко е разликата? Иначе съгласен съм че помещението ми е голямо и ще му помагам принципно, но просто искам да се уверя че климатика е наред и топли точно колкото др хитачита било h2 или h3, но най интересното е че никъде в нета не намерих сервизна информация за климатика ми или поне табличка с работни температури, само в книжката пише при отопление че работел до -15...луда работа
    Здравей колега Zagata, за твоя видях писъл си в някой от постовете си, че
    Цитат Първоначално публикувано от Zagata
    ... Колкото и температура да задам 25 или 32 вътрешното тяло духа с 42-43 градуса. Температурата на входа на вътрешното тяло е около 23 градуса. ...
    т.е. 19 - дори 20 градуса е разликата (ако разбира се си пресметнал правилно) което за твоя климатик както видях е с 3 степени на винтилатора и на най-висока е колкото моя обем въздух изтласква 10.8 м3./мин., така че вземи измери на нея температурите, за да имаме представа приблизителната му мощност на отдаване, но най хубаво го остави да поработи малко повечко време и да се види дали като си затопли стените и темперира как ще е (ще си подържа ли зададената температура и така на татък). А температурата на изкарания въздух е много относително нещо, понеже зависи от това колко силно върти вентилатора (колкото повече въздух по ниска температура) дали работи на пълна мощност (все пак е инвертор и може да работи на 50% само, според неговия алгоритъм) и други фактори може да има. Аз лично съм в голямо помещение, но доста добле топлоизолирано, климатика работи постоянно денонощно и така съм му намерил цаката. Като стане по студено дигам с 1 градус и продължава да си подържа зададената от преди температура, но аз на повече от 21 градуса в помещението не дигам т.е. 22, макс 23 зададени на дистанционното по принцип и при мене се получава факта с един градус да е по на доло температурата реално от зададената, и спрях да я гледам а си гледам термометъра в помещението и като захладне покачвам с един градус. За температурата която предпочитам максимум до 23, вече в хипер студове на 24 съм вдигал, но това при - 19 - 20 градуса и си ги подържа 21 без да слагам никакъв допълнителен уред за да помага.

  13. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #41

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    Понеделник вечерта ходихме в апартамента, където е моето култово топлещо Хитачи да гледаме Сампдория-Дженоа. Вечерта, температурите не бяха много ниски, падна до -8. Когато в 21 пуснах климатика, температурата в стаята беше 10 градуса. Зададох му 23, но до 3-4 сутринта така и не направи повече от 20. Оставих го да работи. Снощи като минах пак, вече си беше направило 23 градуса. Затова ти казвам, остави го този климатик да работи поне 2-3 дена без да го изключваш. Единственото, което не ми хареса, че на 4-та степен на вентилатора е доста шумен, докато Дайкините почти не се чуват!

  14.  
     
  15. SBG
    SBG е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    5
    #42

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    Аз лично съм много доволен, вярно първите два дни и аз като теб имах същите притиснения, но когато хайвана си "нае" помещението всичко си дойде на място. Само едно да отбележа по-добре изобщо не го изключвай както е написано и по-горе, второ когато е студено колкото повече му повишаваш градусите толкова повече се мъчи, както са написали и останалите посни го 22 градуса и го остави поне 12 часа, след това го прави каквото искаш. А всъщност искам да попитам тези 60 кв/м с какъв точно климатик искаш да ги стоплиш ( имам впредвит колко BTU ) не можах да прочета никъде. Не разбирам но би следвало да е поне 26 или 30-ска, пак казвам не разбирам може и да греша, но ми е интересно....

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    38
    #43

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    SBG, даже не съм си помислил с този климатик да топля 60квадрата..това по скоро звучи като мечта :D Ставаше дума за кубични метри,, Проблема е решен климатика ми е преместен в 15 кв. метра и чат пат топли, но определено не е от най топлещите и си мисля че за по големи квадратури просто ще е непосилно.. За голямата ми стая се ориентирах към Дайкин 18 инвертор мисля че ще е мн по добре... Иначе в тези 15 квадрата мн по добре се държи хитачито..незнам моя ли не топли много или му е било голямо помещението...Здраве да е. Благодаря на всички за вниманието, информацията и желанието си да помогнат!!!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    134
    #44

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    Забелязах, че на нашите H3-ката на Автоматично си регулира температурата като намаля и усилва температурата на струята и вентилатора, докато на работа имам 1 Мидеа, която освен скоростта на вентилатора се и изключва, но никога не духа хладко (студено). Кое е нормалното??? На мен ми се струва, че не е много нормално както си седиш да ти духне хладно във врата. А в книжката има само обяснение на бутоните и нищо за настройки и режими на работа и т.н.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #45

    Re:HITACHI RAS/RAC-S14H3A Хмммм

    МИДЕА-та сигурно е конвенционална.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 19:08
  2. Hitachi RAS-D14EX2 или Hitachi RAS-D14EX3
    От bebka във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-12, 21:07
  3. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 16:42
  4. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 19:34
  5. Хмммм, невалиден??? ключ за SP2 build 2149???
    От LordOfEvil във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 20-06-04, 13:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе