Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 38

Спря да топли 14 EH!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #16

    Re:Спря да топли 14 EH!

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Това определение май не е за всички модели на Хитачи защото от 35FH5 нямам оплаквания.
    Ъхъ! Както казват "Умните глави" у форума: Не гледай марката, а модела! FH5 е доста приличен климатик. Като тръгнах да си избирам първия климатик се доверих в избора 100% на мои близки, които се отопляват с 3 бр. FH5 и знам как се държи. Във фирмата за климатици обаче ме насочиха към по-новия и по-скъп тогава WX8. Доверих се и не съжалявам за избора, но все ме гложди леко отвътре, че FH5 е малайзийски, а моят е китайски.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #17

    Re:Спря да топли 14 EH!

    Не е споменато какво отоплява това хитачи , изложение изолация квадратура и т,н , при мен няма проблем Е10Н2 в 22 м2 , при -13-15 повече от 22 градуса не направи но пък и не отказа да работи на макс.мощност постоянно докато бяха кучите студове.
    Аз винаги държа климата включен още от началото на зимния сезон , не пестя , климатика е включен постоянно 24/7 в седмицата и само вечер и когато ни няма се намаля на 19 градуса , когато сме у нас е на 23-25 градуса.

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #18

    Re:Спря да топли 14 EH!

    Тук не са писали отзиви от този модел на Хитачи rac-d14ex3 дето беше на промоция за 999лв в техното но снощи си говорихме с мой клиент на който шурея и тъста му си взеха такива Хитачита и каза че изобщо не успяват да топлят 14градуса било в стаята. И това откакто паднаха температурите.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #19

    Re:Спря да топли 14 EH!

    То зависи в какви помещения са ги сложили, как са ги монтирали техниците и как си ги експлоатират.Иначе из темите за ХИТАЧИ има доста доволни хора от ЕХ3.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    61
    #20

    Re:Спря да топли 14 EH!

    Стаята е кухня, около 7 кв.м , изложение западно, отпред-остъклена тераса/ПВЦ/,в момента нагласено на 23г, изходяща Т -35, входяща- 24, външна според синоптиците минус 2 . Машината е монтирана над апартамента, Тръбния път е около 3м. Не е спирано освен за почистване на филтрите. Вентилатора на авто, режим- отопление. Машината е преоразмерена, идеята беше да се усвои терасата, но не постигнахме консенсус със жената и остана така.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #21

    Re:Спря да топли 14 EH!

    Какво означава
    Машината е монтирана над апартамента
    ??? На покрива ли е външното тяло или просто е над дивото на тавана ви???

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    61
    #22

    Re:Спря да топли 14 EH!

    На последен етаж съм и машинат а е инсталирана около 1 м. над нивото на тавана. Тръбният път върви първо нагоре, на височината на горния капак слиза надолу и влиза във вътрешното тяло. Когато го поставяха не вакуумираха тръбите, може ли да е от това???

  10. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #23

    Re:Спря да топли 14 EH!

    Не мога да си представя как може да има хора които още монтират без да вакумират.Айде едно време 2002-2006-та повечето машини бяха конвенционалки и се ползваха предимно за охлаждане ма сега с тези скъпи инвертори да ти се свиде да пуснеш една помпа за 15 мин. си е направо престъпление.

    valentin1000 като знаеш за вакумирането защо им разреши да монтират без да ти го вакумират?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    61
    #24

    Re:Спря да топли 14 EH!

    bobovo, винаги съм искал да дам компетентно мнение по дадена тема / по която съм компетентен разбира се/. И съм си мълчал когато не разбирам нещо. Форумите са за взаимопомощ, не да ругаем колко е тъп другия.
    Въпросът ми беше ясно поставен - спря да топли, какво да направя без да викам майстори. Отговорите са :
    а/
    б/
    в/
    Иначе се получава както във вица ''Каква е разликата м/у англииския , руския и българския форум''

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #25

    Re:Спря да топли 14 EH!

    Е не отговори изцяло на въпроса: На покрива ли е външното тяло??? Това за форумите отдавна го знаем.

    Така мога само да гадая. На пръв поглед ако е на покрива можеш да видиш дали външното тяло не се задръстило със сняг или лед и той да пречи на климатика.

    На секънд поглед може да е от липсата на вакумиране(лоша консистенция на фреон+масло+ влага), а може и фреона да е отлетял постепенно с времето.

    На трети поглед за такъв монтаж задължително се правят маслени трапове, които ако ги няма компресора за 3 години може да е заминал ...Особено при натоварването на компресора в това студено време и липса добро смазване.

    Тези ако не е от горните има голяма вероятност просто така да си работи климатика и без това има доста оплаквания от "хитачи, мамата си влачи"...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    61
    #26

    Re:Спря да топли 14 EH!

    Да на покрива е

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    61
    #27

    Re:Спря да топли 14 EH!

    Здравейте, преди зададох въпроса какво да се прави от тук нататък след като спря да топли. Първо се обърнах кум форума, получих съвети / и подигравки колко съм глупав/ които според мен проработиха , но до време. След това се обърнах към фирмите и към вносителите К§К. От фирмите - нищо, от К§К предложиха да сменят платката на външното тяло при цена 800-1000лв. Обясних на жената че за тези пари ще взема чисто нов климатик, отговорът- ами такива са цените.Обадих се на Евис- Русе. От там предложиха да сменят платката с оборотна на модел 35. НО....... Платката я нямаха в момента. Да ще доиде по късно и ще я сменят с оборотна, но това ще стане когато вече е топло тоест много късно. Климатика ще работи нормално през лятото и няма да може да се прецени каква е ползата или вредата от смяна на тази платка/ цената около 240 евро/
    И отново въпросът е какво да се прави, да се купи друг на мястото на този,/това Хитачи да се ползва за други цели, спрял съм се на фуджицу 12 LD/ , или 240 евро за нова платка с надежда да работи добре???
    Моля отново за съвет

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #28

    Re:Спря да топли 14 EH!

    Прочети из целият интернет има оплаквания от софтуера и електрониката на тази марка, че не позволява или не може като възможности да форсира компресора, а може и моделът компресор, който са ползвали да не може да се форсира, както на другите производители на компресори.

    И за други четях, че сменят платки уж с друг софтуер, но мнения на доволни ползватели след това няма, как пък един не се похвали, че проблемът му се е решил. Като не става, не става, няма смисъл да го мъчиш. Ако искаш го оставяш, но зимата пускаш и печка да му помагаш или кардинално направо го махаш, като не върши работа няма за какво да ти виси на стената.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #29

    Re:Спря да топли 14 EH!

    Компресора на Н1 и Н2 по принцип и добър, но оборотите са ограничени доста.От максимални 7000 в минута по спецификация, на 10-ката са ограничени на 4400, а на 14 до 5200.Имат голям запас, но дори и да ги вдигнат, при тези топлообменници надали ще има много голям ефект.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    61
    #30

    Re:Спря да топли 14 EH!

    Тоест да разбирам че препоръчвате нова машина???

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-25YH4-спря да топли
    От todor1376 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 7
    Последно: 04-12-14, 20:03
  2. Климатика спря да топли добре.
    От zaqza във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 01-12-14, 20:56
  3. National CS-G25K-W -Спря да топли
    От ambrozia403 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 36
    Последно: 16-06-12, 00:14
  4. GENERAL ASH 9 USB - спря да топли
    От Rus_Fot във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 15-01-11, 12:26
  5. И моя Panasonic CS/CU-E12DKE спря да топли
    От MikiOne във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 40
    Последно: 13-01-10, 09:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе