Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 99
Like Tree14Одобрявам

Hitachi RAC/RAS 35FH6

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    37
    #16

    Отговор: Hitachi RAC/RAS 35FH6

    Благодаря за отговорите!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    37
    #17

    Отговор: Hitachi RAC/RAS 35FH6

    Колеги,
    моля за малко помощ, от 2-3 дни имам следния проблем:
    Климатика работейки спира работа тъй като релето на таблото за контактите изключва, като го включа релето отново изключва.
    Изчаквал съм за около 2-3 мин и понякога изключва, понякога започва отново да работи (вчера стана вечерта към 20часа, а през нощта беше спрял да работи-релето беше отново изключило).
    Не се случва всеки ден- това е проблем, който съм констатирал от 2-3 дни...
    На какво се дължи според вас този проблем?
    Филтри и т.н. всичко се чисти, градусите са 23-24 (настроени) и т.н., размразява нормално...
    Климатика е гаранционен, купен е преди 2 месеца, но преди да звънна в сервиза искам да се уверя, че "повредата не е в моя телевизор", т е. в мен а не в машината
    Благодаря предварително!!!

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #18

    Отговор: Hitachi RAC/RAS 35FH6

    Провери си първо контактите, ел. инсталацията и самия предпазител.Какви сумарни товари имаш на предпазителя.Може и предпазителя ти вече да е за смяна.Под реле автоматичен предпазителя ли имаш предвид.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    37
    #19

    Отговор: Hitachi RAC/RAS 35FH6

    Колега Еди1,
    благодаря за пореден път, че се отзова.
    Досега не съм имал подобни проблеми- от токове не разбирам, ще трябва явно да викам ел техник.
    Иначе под реле имам в предвид автоматичен предпазител- от онези тип "палче", като го включа понякога пада при работа на климатика.
    За проба включих на същия контакт и без да пипам друго една духалка ( 2 киловата) за 10-на минути- нямаше проблем...

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #20

    Отговор: Hitachi RAC/RAS 35FH6

    Викни някой еладжия да попрегледа нещата.Може в климатика да има слаба връзка някъде.Може да махнеш капаците и да попритегнеш болтовете на двете тела, НО ПРИ ИЗКЛЮЧЕНО ОТ КОНТАКТА ЗАХРАНВАНЕ.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    37
    #21

    Отговор: Hitachi RAC/RAS 35FH6

    Благодаря Еди1 !!!

    - - - Обновено - - -

    - - - Обновено - - -

    Колеги,
    докато намеря ел техник да огледа положението- табло-контакти и т.н., (така се разбрах с момчетата от сервиза), вчера след 18ч. вечерта климатика пак ми погоди този номер и при всяко включване изключваше предпазителя на таблото, чак сутринта се оправи, жената сега е вкъщи и каза, че е наред.
    Та въпросът е да не би онези от ЧЕЗ да са виновни- след 18ч да има спад на напрежението (сутринта по ТВ-то хора от София се оплакваха за ток 180- 190V, ), възможно ли е?
    Какво може да стане с климатика ако продължа да го ползвам, да не вземе да изгори, странното е, че почти 2 месеца работи без проблем и не е изключвал по този начин...
    А и вечерта на същия контакт включих 2 квт./ч. духалка и не е имало проблеми, не е ли странно?
    Благодаря на всички отзовали се...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    65
    #22

    Отговор: Hitachi RAC/RAS 35FH6

    От 3 часа и аз съм със въпросния климатик. Първите ми впечатления са много добри , много тих и стопли стаята много бързо .
    Ако има нещо занапред ще пиша 6 от мен

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #23

    Отговор: Hitachi RAC/RAS 35FH6

    В колко квадрата си го сложил ? Как е като шум и с какво го сравняваш ? През колко време размразява ? Като го оставиш на най-ниската степен на вентилатора чува ли се ? Питам защото се замислям за един 25FH6 за една спалня 13 кв .

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    65
    #24

    Отговор: Hitachi RAC/RAS 35FH6

    Стаята където го сложих е 17 квадрата със Пвц без изолация панел . 35-цата е модела на супер ниската скорост не се чува нищо аз просто не го чувам може и да съм глух незнам хах . До сега съм бил със 9 мидеа , 12 финлукс и 17 Осака за мен няма база за сравнение . Други наблюдения нямам защото го имам от 7 часа за сега му давам 6 за парите си .

    - - - Обновено - - -

    Някои може ли да ми отговори каква е разликата и изобщо има ли разлика от :
    Hitachi RAC/RAS 35FH6 и

    Hitachi RAC/RAS 35YH6


  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #25

    Отговор: Hitachi RAC/RAS 35FH6

    Едното е обозначение на вътрешното а другото на външното тяло.:

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    65
    #26

    Отговор: Hitachi RAC/RAS 35FH6

    Ясна работата От вчера откакто го сложиха до днес съм го държал само на 23 градуса и в стаята е 23 идеално топличко е . Климата 24 часа на 23 + боилер компютър телевизор по цял ден , едно готвене с фурната и крушките навсякаде светеха че имаме гости 24 Киловата но стените бяха сравнително студени на стаята а сега са много топли . Дори теракота на земята вече не е леден . През ноща вън беше 2 градуса а сега е 4 градуса и има лека мъгла това е за сега 17 квадрата хол с ПВЦ без изолация

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    16
    #27

    Отговор: Hitachi RAC/RAS 35FH6

    Аз не мога да го хвана колко ток харчи!Имам го от края на септември!Включил съм го от първи ноември та да сега не е изключван.Спиран е само за почистване на филтрите/много ме радва индикатора за замърсен филтър,супер екстра си е/.Денем,защото няма никой в жилището е на 18 градуса,вечер го вдигам до 23-24 градуса,досега заради меката зима не съм задавал над 24 градуса да вида как е!Жилището е панелка на втория етаж,без изолация,дограмата е стара дървена!Отоплявам с него 22 кв.м. стая,с две външни стени,едната от които е с прозорци!Стаята е източно разположена.Много е тих климатика,с изключение на автоматичната степен.В жилището има обичайните уреди,хладилник,бойлер,телевизор,готварска печка,лаптоп.Та за сметките за ток......... ноември - 110,00 лв , декември - 145,00 лв и кулминацията декември - 172,00 лв!Трима души обитаваме жилището,с еднакви и постоянни нужди от електричество,ако мога така да се изразя,та за това съм в неведение за сметките и не мога да определя колко точно харчи само климатика!Както и да е!Имам друг въпрос , трябва ли да мия и антибактериалния филтър и филтъра с активен въглен ,когата измивам другите филтри!И колко време се ползват тези двата малките филтъра преди да се наложи да ги изхвърля и да купя нови?

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #28

    Отговор: Hitachi RAC/RAS 35FH6

    Сменят се на 1 година по инструкция.Аз моите ги хвърлих след първата година и от тогава си карам без тях, не е болка за умирачка.Могат да се мият с вода, после ги остави да изсъхнат добре.

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #29

    Отговор: Hitachi RAC/RAS 35FH6

    Зеления се мие той е зеолитов белия не съм сигурен за него но като гледам материала на филтрите при Хитачито може и да се мие. Ако нямаш упътване на Български дръпни си го от тук

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    65
    #30

    Отговор: Hitachi RAC/RAS 35FH6

    Искам да питам нещо което не ми е ясно , кога климатика говоря за този модел примерно работи на макс. Имам предвид това му е по каталог за отопление Отопление 0.9-4.2-5.0 kw . Кога прехвърля от мин 0.9 на номинал 4.2 на максималното 5.0 Мерси

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатик Hitachi Ras/Rac-35FH6
    От dYfs във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 3
    Последно: 04-11-12, 11:25
  2. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 19:08
  3. Hitachi RAS-D14EX2 или Hitachi RAS-D14EX3
    От bebka във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-12, 21:07
  4. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 16:42
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 19:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе