Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567
Резултати от 91 до 99 от общо 99
Like Tree14Одобрявам

Hitachi RAC/RAS 35FH6

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    21
    #91

    Отговор: Hitachi RAC/RAS 35FH6

    Няма да рискувам въпреки ,че цената е съблазнителна 570лв без монтаж разбира се, за още малко пари ще си купя новата серия РРА ,пък и модела Н2 е вече на 8-9 години.Благодаря на отговорилите.

  2.  
     
  3. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #92

    Отговор: Hitachi RAC/RAS 35FH6

    Другият, на когото са продали обратната комбинация, не се е върнал в магазина. Явно е доволен.
    VeleV.Klima одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #93

    Отговор: Hitachi RAC/RAS 35FH6

    Вземай го, щом е 570 лева.Н2 серията е корава машина, моя го лангъркам вече 6 години и не ще да мре, работи като змей.И АРУБА-та смени вярата, ама ХИТАЧИ-то не го маха.Все го чакам моя да умре и да го сменя с нещо от висок клас, ама вече се изредиха сума ти нови машини от високия клас през годините и все не мога да си взема.Ще чакам.Иначе 25PPA е абсолютно същия, само с друго вътрешно тяло и малко по-тих вътре на книга.35-ицата вече е друга работа, там има хардуерни промени в сравнение със старите серии.
    aruba_man и mystikalrs харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    24
    #94

    Отговор: Hitachi RAC/RAS 35FH6

    Здравейте и от мен. Искам да попитам как да запусна режим почистване? Гледам в упътването на копчето за жалузите има друг символ няколко линии една върху друга и стрелка а при мен на дистанционното нямам такъв. А, като дам ресет на дистанционното ми излиза символа на дисплея. Не знам и затова питам

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    65
    #95

    Отговор: Hitachi RAC/RAS 35FH6

    Имам въпросния модел 35-ца , стаята е 17 кв. с изолация и пвц дограма. Комшии нямам от никаде панел. Тази нощ беше -16 навън зададен е на 24 градуса в стаята е 19 . В момента съм пуснал радиатор да му помогне малко че ми е доста хладно

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #96

    Отговор: Hitachi RAC/RAS 35FH6

    Изолация и добра дограма оправят нещата. Аз в спалнята съм с мидея конвенционал и при зададени 20 подържа 22 ама имам окачен таван 2см изолация на двете външни стени и над нея пвц ламперия + външна изолация но ефекта се усети след поставяне на пвц дограмата. Преди с алуминииевата беше студено.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #97

    Отговор: Hitachi RAC/RAS 35FH6

    Малко впечатления от два броя хитачи D10EX3 и Е14Н3 , съответно топлещи спалня но с отворена врата към коридора и другата спалня общо 21 квадрата , 14 -ката топли дневна и кухня с обща площ около 26 квадрата. Климите се представят чудесно дори и при -11 -12 във варна , дефростват верно на около 50 минути но за кратко 5 минути. Подържат си 23 градуса навсякъде , работят денонощно.Сметката ми е 200 лева за 31 дена , като това включва цяло домакинство + 2 малки бебета , с една дума готвим , перем , бойлер , отопление , осветление , малък конвектор аирелек 500 вата под прозореца на детската стая против конденз , съдомиялна ,хладилник голям , телевизори и т.н.
    Този пост е редактиран от dragomir7708; 31-01-14 в 10:33.
    mystikalrs одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #98

    Отговор: Hitachi RAC/RAS 35FH6

    Цитат Първоначално публикувано от Tihomir Stankov Виж публикацията
    Имам въпросния модел 35-ца , стаята е 17 кв. с изолация и пвц дограма. Комшии нямам от никаде панел. Тази нощ беше -16 навън зададен е на 24 градуса в стаята е 19 . В момента съм пуснал радиатор да му помогне малко че ми е доста хладно
    По нормален път си разбрал, че му е нужна помощ, че щом няма някой комшия да топли, му е зор на Хитачито. Така описана ситуацията, предполагам нямаш изолация на тавана на стаята, силно препоръчвам да направите такава, за да отпадне нуждата от радиатора, а и за да намалее разхода на електричество!
    Относно дограмата, препоръчвам троен стъклопакет с 4-сезонно/обикн/К-стъкло - понеже си отбелязал дограма, но без инфо за стъклата. За целта трябва да може дограмата да носи 32-мм стъклопакет.

    Драго, мисля че в случая конвектора е само излишен разход на ток. Проветряването е много по-добра идея, при положение, че климатиците си бачкат спокойно. Хем и се освежават помещенията!
    Този пост е редактиран от V_Simeonov; 01-02-14 в 01:50.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    65
    #99

    Отговор: Hitachi RAC/RAS 35FH6

    Да дограмата е ПВЦ но с обикновенни стъкла а изолацията е на единствената външна стена 3 см Фибран външна изолация. На тавана ще направя изолация на лято 100% . Задържаха се температурите 3 дена под -11 в нашия град и без радиатора над 18 неможе да вдигне , сутринта дори беше 17 градуса в стаята а тя е само 17 квадрата , явно комшии да имаш е голяма работа

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567

Подобни теми

  1. Климатик Hitachi Ras/Rac-35FH6
    От dYfs във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 3
    Последно: 04-11-12, 11:25
  2. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 19:08
  3. Hitachi RAS-D14EX2 или Hitachi RAS-D14EX3
    От bebka във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-12, 21:07
  4. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 16:42
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 19:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе