Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29

Брум, жужене от външно тяло на Hitachi RAK35RPB/RAC35WPB

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    66
    #1

    Брум, жужене от външно тяло на Hitachi RAK35RPB/RAC35WPB

    Здравейте,
    През почивните дни си монтирах климатик Hitachi RAK35RPB/RAC35WPB . Още при пробното пускане ми направи впечатлени, че освен бръмченето на компресора, шума от вентилатора и шума на фреона се чува и един не много силен брум, жужене , наподобяващ брума на трансформатор с разхлабени ламели. Климатика съм го монтирал аз. Това ми е третата машина която монтира и мисля че съм спазил всички основни специфики при монтирането, включително вакумиране около два пъти по повече от час, около три час проба под вакум, и още толкова под налягане на 1,5 бара за пропуск в с-мата .
    Преди монтажа съм свалил горния и страничния капак за да монтирам нагревател. Пипах само по дъното и предимно около изпарителя.
    Климатика го пуснах да работи само около половин час докато го оглеждах при теста и после го спрях, и повече не е пускан.
    Брума не го оприличавам като резонанс на някакви вибрации! При натискания по корпуса и побутване на различни посоки звука НЕ изчезва.
    Моля дайте предположения от какво може да е въпросния брум(жужене) и евентуално решение.
    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #2

    Отговор: Брум, жужене от външно тяло на Hitachi RAK35RPB/RAC35WPB

    Определено няма нужда да вакумираш два часа, а с 1.5 бара никакъв пропуск няма да хванеш.
    По проблема ти.. Или имаш дросел с хлабав магнитопровод/или незатегнати видии/, или бобината на четирипътника нещо се е разбучала.
    Свали предният капак и провери от къде точно идва брумът.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    66
    #3

    Отговор: Брум, жужене от външно тяло на Hitachi RAK35RPB/RAC35WPB

    Проблема е,че външното тяло е монтирано на външна стена, на 3-тия етаж и няма възможност за проверка в работещ режим. Варианта е само да се свали тялото, но тогава няма да работи и не мога да разбера което прави брума. Целта на питането ми е с вашите съвети и помощ да локализирам максимално точно източника на брума и евентуално решение, после да свалям тялото.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #4

    Отговор: Брум, жужене от външно тяло на Hitachi RAK35RPB/RAC35WPB

    Цитат Първоначално публикувано от иванвас Виж публикацията
    .... с вашите съвети и помощ да локализирам максимално точно източника на брума и евентуално решение, после да свалям тялото.
    За съжаление моята кристална топка нищо не показва...., но тук има един колега който по описание на мирис поставя диагнози :-)


    Надявам се осъзнаваш абсурдността на очакванията ти!

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #5

    Отговор: Брум, жужене от външно тяло на Hitachi RAK35RPB/RAC35WPB

    дай му гас на макс - може повредата да не е в твоя а в климатика на съседите. изфорсирай - пусни спри разръчкай малко... и чак тогава ако проблема е в твоя телевизор викай вишка и го гледай на място работещ.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #6

    Отговор: Брум, жужене от външно тяло на Hitachi RAK35RPB/RAC35WPB

    със стойките да не си улучил някоя арматура

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    66
    #7

    Отговор: Брум, жужене от външно тяло на Hitachi RAK35RPB/RAC35WPB

    По скоро очаквах предположения от специалистите, базирани техния опит и познания. Нещо като отговора на Rumb@ta
    За съжаление моята кристална топка нищо не показва...., но тук има един колега който по описание на мирис поставя диагнози :-)
    А може би твоята сила наистина е в кристална топка, но понеже вече е тъмно на вън и на топката не можеш да видиш кой е моя климатик и да разгадаеш мистерията...
    П.С. Ако има нужда от поясняващи въпроси-питайте, ще давам максимално изчерпателни отговори.

    Звукът определено не е дрънчене, тракане. вибриране или резонанс. По скоро е жужене, свистене.
    Този пост е редактиран от иванвас; 11-11-15 в 00:19.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #8

    Отговор: Брум, жужене от външно тяло на Hitachi RAK35RPB/RAC35WPB

    иванвас, какво точно очакваш да ти кажат специалистите без оглед на място? По товоите описания могат само да гадаят или очакваш някой да има същите симтоми като твоя климатик и да ти опише какво е направил? Нещата са специфични и следва да се огледа външното тяло в работен режим. Това, че то е монтирано на неподходящо място за обслужване е съществен проблем, на който следва да намериш решение. Рано или късно ще се наложи да стигнеш до въпросното тяло.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #9

    Отговор: Брум, жужене от външно тяло на Hitachi RAK35RPB/RAC35WPB

    Цитат Първоначално публикувано от rukar Виж публикацията
    иванвас, какво точно очакваш да ти кажат специалистите без оглед на място? По товоите описания могат само да гадаят...
    Аа-амммм...

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #10

    Отговор: Брум, жужене от външно тяло на Hitachi RAK35RPB/RAC35WPB

    Колега,тази есен сложих въпросния климатик само че 25-ца.Определено това е най тихия климатик който съм си купувал.Имаш някакъв проблем явно и успех с разнищването на загадката

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    66
    #11

    Отговор: Брум, жужене от външно тяло на Hitachi RAK35RPB/RAC35WPB

    Пределно ми е ясно, че без оглед никой няма да се ангажира с категорично заключение, аз и не искам да ангажирам някого за мнението му. Затова и казах "предположения".

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #12

    Отговор: Брум, жужене от външно тяло на Hitachi RAK35RPB/RAC35WPB

    Запиши звука и го качи някъде. Възможно е нещо вътре да дрънчи, примерно незакрепени добре тръби, кабели или ламарини.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #13

    Отговор: Брум, жужене от външно тяло на Hitachi RAK35RPB/RAC35WPB

    Описваш шум, наподобяващ магнитострикция, но не си ни го качил някъде, за да го чуем. Ако звукът е от бобината на вентила, би трябвало да отсъства при единият от режимите.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    66
    #14

    Отговор: Брум, жужене от външно тяло на Hitachi RAK35RPB/RAC35WPB

    Ако звукът е от бобината на вентила, би трябвало да отсъства при единият от режимите.
    Имаш в предвид охлаждане и отопление? Климатика е в режим отопление и за топленето-топли. Ще го пробвам на охлаждане дали го има и ще опитам да запиша звука.

    - - - - - - - - - -

    https://youtu.be/CMh8jpPCaWY
    Това успях да запиша. дано успеете да чуете въпросното жужене.
    Този пост е редактиран от иванвас; 11-11-15 в 12:11.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #15

    Отговор: Брум, жужене от външно тяло на Hitachi RAK35RPB/RAC35WPB

    Не се чува брум. По-скоро шум от инвертора. За да стане по-добър записа, остави телефона да легне директно на тялото на машината.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Hitachi RAK35RPB/RAC35WPB
    От onera във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 29
    Последно: 13-11-18, 14:49
  2. Дразнещо силно жужене от външното тяло на General ASHG 12 LE
    От chefobg във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 10
    Последно: 01-06-14, 20:43
  3. Отговори: 5
    Последно: 14-07-13, 12:55
  4. Шум като жужене при вътрешно тяло на климатик ASHG 12 LE
    От Митева във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 23-01-13, 00:36
  5. MHI SRK20ZG-S - жужене във вътрешното тяло
    От plamen_gr във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 04-12-09, 22:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе