Страница 41 от 78 ПърваПърва ... 31394041424351 ... ПоследноПоследно
Резултати от 601 до 615 от общо 1166
Like Tree963Одобрявам

Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #601

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    12-ка в 38 квадрата при тоя студ си е постижение. Живот и здраве следващите седмици ще бодна един такъв да охлажда, а пък в преходните сезони може и да се изхитря да го ползвам вместо газта индивидуално за тая стая в зависимост от решенията на оня уж независим регулатор.
    Пробвай, може пък и да ти хареса, и да забравиш за газта.
    Genadi80 и Rafailiev харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #602

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Щом ще се пробваш и за отопление не прави компромис с избора на климатик. Само за охлаждане е лесно. В апартамент с добра изолация и "добри" съседи е изкушаващо да ползваш климатици. Аз в къщата, знаеш от 17г. съм на локално парно, от които последните 9г. на природен газ и никога няма да забравя за него. Климите ми само си охлаждат.
    Природен газ (газът) е в м.род ед.ч.
    estqwerty и rosswen харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #603

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    И при мен никога няма да е основно отоплението на климатик май - жената ще ме очисти. А освен това се плануват в бъдеще и малки преустройства, които могат да оставят климатика да бачка в 19 квадрата и тогава 18-ка няма да е вариант. Аз имам представа как топли климатик при отрицателни температури и не ме кефи (имам наблюдения и върху топ модели, не само върху цепеници).
    estqwerty одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #604

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    И при мен никога няма да е основно отоплението на климатик май - жената ще ме очисти. А освен това се плануват в бъдеще и малки преустройства, които могат да оставят климатика да бачка в 19 квадрата и тогава 18-ка няма да е вариант.
    Щом си харесал тази машина ,я взимай.

    Sent from my Sony Z3 using Tapatalk
    splendor и toto4ev харесват това.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #605

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    И при мен никога няма да е основно отоплението на климатик май - жената ще ме очисти. А освен това се плануват в бъдеще и малки преустройства, които могат да оставят климатика да бачка в 19 квадрата и тогава 18-ка няма да е вариант. Аз имам представа как топли климатик при отрицателни температури и не ме кефи (имам наблюдения и върху топ модели, не само върху цепеници).
    Освен японците, финландците и българите май не се сещам някой друг да използва климатици за отопление през зимата.
    При джапанките и без това зима почти няма, в Токио през декември средните температури ги дават +11°/+4°, а на финландците при 18 градуса им става топло и се събличат по ризки.
    Viking72 и Genadi80 харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #606

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Това кой на какво се отоплява е безсмислен спор, който винаги възниква по темите. От това което съм чел и виждал(чувал) въпросната машина е от най-тихите от евтинджоса, а за мен това има значение. Спя доста леко и се будя лесно - за това отоплението на климатик за спалните е изключено към момента, а пък да забия 3 хилки за машина дето ще я ползвам 3 седмици в годината за охлаждане и 1-2 за отопление не си е оферта.
    VanDan и ponyasd харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #607

    Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Като гледам 12-ката, предлага шум под 30db на 1-ва и 2-ра степен на турбината. Което го прави по-тих от конкурента му, в този ценови клас 12lmc, който на 2-ра степен е шумен за 12-ка (32-33db). Отделно, че аз на 26кг. малко външно телце, не бих се доверил в нашите мъгливи условия. Виж Хитака е с 33кг. и по-голямо вътрешно, по-яка машина изглежда. Отворите на външното също са екстра, много по-трудно ще е да замръзне тавата.
    Jack Krauser одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #608

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Като гледам 12-ката, предлага шум под 30db на 1-ва и 2-ра степен на турбината. Което го прави по-тих от конкурента му, в този ценови клас 12lmc, който на 2-ра степен е шумен за 12-ка (32-33db). Отделно, че аз на 26кг. външно тяло не бих се доверил в нашите мъгливи условия. Виж Хитака е с 33кг. и по-голямо вътрешно, по-яка машина изглежда. Отворите на външното също са екстра, много по-трудно ще е да замръзне тавата.
    Корекция,34 е външното.

    Sent from my Sony Z3 using Tapatalk

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #609

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Корекция,34 е външното.

    Sent from my Sony Z3 using Tapatalk


    Това е извадка от сервизното, на него най-много вярвам. В повечето сайтове го дават 34кг., но в повечето от тях, чето пъти грешат. Както и да е, не смятам, че 1кг. е някаква значителна разлика.
    Genadi80 одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    95
    #610

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Идеална машина се оказа! При мен работи на 22°, от време на време и 23°; най-често на 3-та степен на вентилатора и през нощта на 2-ра. Топли, тих... Често оставям отворена вратата към коридора. Само за стаята ( ~ 20 кв.м.) е повече от достатъчен. Това с т.нар. "дефрост по време на всеки 50 мин." е нелепа легенда, кой знае откъде дошла. Климата почти не размразяваше онези дни при -10°/-13°. (Знам, щото ме събори грипът и си седях вкъщи) Горе-долу един път на два дена. По него познавам кога навън е омекнало, щото влиза в он-офф Иначе в по-големия студ работи нон-стоп.
    За февруари ми е изхарчил 184,1 kWh, отчетено по вградения му ватметър. За тия дни от 01.03. текущо до момента - 35 kWh.
    rosswen одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #611

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Sergey Виж публикацията
    Идеална машина се оказа! При мен работи на 22°, от време на време и 23°; най-често на 3-та степен на вентилатора и през нощта на 2-ра. Топли, тих... Често оставям отворена вратата към коридора. Само за стаята ( ~ 20 кв.м.) е повече от достатъчен. Това с т.нар. "дефрост по време на всеки 50 мин." е нелепа легенда, кой знае откъде дошла. Климата почти не размразяваше онези дни при -10°/-13°. (Знам, щото ме събори грипът и си седях вкъщи) Горе-долу един път на два дена. По него познавам кога навън е омекнало, щото влиза в он-офф Иначе в по-големия студ работи нон-стоп.
    За февруари ми е изхарчил 184,1 kWh, отчетено по вградения му ватметър. За тия дни от 01.03. текущо до момента - 35 kWh.
    И при мен всичко е 6,лошото само е че ме нямаше вкъщи от сряда до днес,и незам колко често са дефроствали.Работния диапазон в последната седмица е бил 23 през деня,и 25 през ноща.По време на снега тук в началото на миналата седмица едната машина се беше обледила здраво и бачка доста преди да дефростне.
    Това което мога да кажа е че машините са топлещи и икономични.
    Наздраве на всички.
    Jack Krauser, toto4ev, rosswen и 2 други харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #612

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Зимата свърши,как се представиха вашите 35RPC?Доволни ли сте?

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Монтана
    Мнения
    51
    #613

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Здравейте да напиша няколко думи, истината е че дори надмина очакванията ми. Както сподели един колега с по хубавия модел РХБ , като че ли под -5 (около) климатика размразява по рядко почти не съм го засичал през деня. Но по редките дефрости бяха с по голяма продължителност около 10-12 минути . Въпреки това подържаше зададената температура , усещаше се че се е понапънал компресора за да смогва . Консумация се повиши ( нормално ) , но в крайна сметка за месеца средно колкото и за януари.
    С други думи , доволен съм.
    И малко реклама да му направя, тези дни прибирайки се към къщи минавам покрай един известен и не много на почит тук магазин за климатици. Вътре освен мостри имаше около 5 броя хитака за монтаж.
    Поздрави.
    Този пост е редактиран от Lorda_^; 11-03-18 в 12:58.
    rosswen и Genadi80 харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #614

    Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    До -5, обикновено влажността е по-висока и е нормално да дефростват по-често. При по-ниски температури, по-бавно се достига необходимата температура на топлообменника, затова и дефростите са по-дълги. Съвсем в реда на нещата, все така да ви радват машините.
    Genadi80 одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    106
    #615

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Изключителна машина, който купи няма да съжалява

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 41 от 78 ПърваПърва ... 31394041424351 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 04-09-18, 19:07
  2. Мнение за климатик HITACHI RAS/RAC-E10HB
    От nicci във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 20-11-16, 11:06
  3. мнение за Hitachi RAK50PEB/RAC50WEB ECONOMY
    От pastir във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 5
    Последно: 16-06-15, 14:07
  4. HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение
    От bblack във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 107
    Последно: 16-12-13, 12:50
  5. Hitachi RAS-5182 18-ка моля за мнение?
    От tigara_85 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 8
    Последно: 02-10-12, 11:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе