Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 53

Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC - пука и трещи, не се спи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Русе
    Мнения
    25
    #1

    Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC - пука и трещи, не се спи

    Здравейте, от няколко дена ползвам климатик Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC. Доста четох и за него пише само хубави работи, ама моя ме съсипва. Непрекъснато пука, трещи, чука, трака, и не говоря за вентилатора, а пластмасата. Същите звуци ги възпроизвеждам като я пипам. Явно от нагряването/охлаждането се мести и все 1 че пирон забива, не говорим за леко пукане. Не мога да спа вече не знам коя нощ подред. При всички ли е така? Някой има ли го монтиран в спалня, или е само за офис/неспалня? Най-абсурдното е че има режим SILENT/ТИХ, и въобще навсякъде се пропагандира колко е тих, 25 dB и т.н... Моля дайте ми някакъв съвет че откачам.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    29
    #2

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC - пука и трещи, не се спи

    Цитат Първоначално публикувано от funfunfan Виж публикацията
    Здравейте, от няколко дена ползвам климатик Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC. Доста четох и за него пише само хубави работи, ама моя ме съсипва. Непрекъснато пука, трещи, чука, трака, и не говоря за вентилатора, а пластмасата. Същите звуци ги възпроизвеждам като я пипам. Явно от нагряването/охлаждането се мести и все 1 че пирон забива, не говорим за леко пукане. Не мога да спа вече не знам коя нощ подред. При всички ли е така? Някой има ли го монтиран в спалня, или е само за офис/неспалня? Най-абсурдното е че има режим SILENT/ТИХ, и въобще навсякъде се пропагандира колко е тих, 25 dB и т.н... Моля дайте ми някакъв съвет че откачам.
    Не, колега, не е нормално. Това се получава само при много силно нагряване, турбо режим, и то не в такава степен като при тебе. Извикай монтажниците, може нещо да не е наместено както трябва.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Русе
    Мнения
    25
    #3

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC - пука и трещи, не се спи

    Сигурен съм че нещо не е както трябва, просто питам дали някой има такъв същия климатик на който де не му трещи/пука пластмасата така ужасно и постоянно някви шумови сценарии да се въртят.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #4

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC - пука и трещи, не се спи

    Разглобяваш предния панел на вътрешното тяло, смазваш леко ръбовете на пластмасите, където се трият една в друга с подходяща смазка и си готов.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Монтана
    Мнения
    51
    #5

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC - пука и трещи, не се спи

    Имам същия монтиран в спалня ( от тази година вече с изолация ) до вчера работеше он/оф , само ако не работи телевизора и се заслушаш се чува .Има дествително припукване но е много тихо , вентилатора на 1 и 2 степен е много тих .Мога да ти направя клип ако имаш някакви съмнения.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #6

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC - пука и трещи, не се спи

    Ако е крива стената и е монтиран под напрежение на щипките също се получава такъв ефект.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Русе
    Мнения
    25
    #7

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC - пука и трещи, не се спи

    Да, аз като спа гася телевизора Иначе и аз докато гледам телевизор, работя и т.н., не му обръщам внимание на трещенето. Ама при тишина, не се трае. И не говоря за вентилатора, както съм казал и в запитването си. Вентилатора е нормален шум който не ми пречи да спа. Ама това е нещо ужасно, наистина все 1 пирони някой забива. Трещи. И то неравномерно, ако е равномерен шум, приспива, и чукане да е.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Ако е крива стената и е монтиран под напрежение на щипките също се получава такъв ефект.
    Ми не я знам ква е стената, на гипскартон е, и като пипам пластмасите, пак така трещи. Затова съм сигурен че е от сглобката нещо, и затова питам това нормално ли е за тоя модел. Преди съм имал Панасоник десетки години и чувах само духането, не и такива перкусионни изпълнения.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Разглобяваш предния панел на вътрешното тяло, смазваш леко ръбовете на пластмасите, където се трият една в друга с подходяща смазка и си готов.
    Нещо такова ми трябваше като отговор. Понеже явно не съм специалист, обаче, може ли да ми кажете по-конкретно за какво става въпрос? 1. Дали говорите за капака който се вдига за да се извади филтъра, или за по-сериозен демонтаж? 2. Каква смазка? Имам опит с бяла силиконова грес, спринцовки, с които си смазвах болтовете на сателитната чиния. Дали става?

  10. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #8

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC - пука и трещи, не се спи

    При мен е монтиран във хол 50-ка. Има припуквания, но рядко и то ми се струва когато има по големи температурни разлики, иначе това да ме буди от пукане не. Вчера спах в хола, понеже съм грипав(понеже имаме бебе) и климатика беше настроен на 24 градуса и макс вентилатор, и не съм се будил от пукане. Явно при вас монтажа не е както трябва. Обърнете се към фирмата за някакво решение.

  11. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #9

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC - пука и трещи, не се спи

    Цитат Първоначално публикувано от funfunfan Виж публикацията
    Сигурен съм че нещо не е както трябва, просто питам дали някой има такъв същия климатик на който де не му трещи/пука пластмасата така ужасно и постоянно някви шумови сценарии да се въртят.
    Аз съм с две машини от този модел и такива покукания няма при мен.Климатика е достатъчно безшумен дори и на втора степен на вентилатор.
    Между другото има тема за модела в който се пише от повече от година.
    Този пост е редактиран от Genadi80; 19-11-18 в 18:49.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Русе
    Мнения
    25
    #10

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC - пука и трещи, не се спи

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Аз съм с две машини от този модел и такива покукания няма при мен.Климатика е достатъчно безшумен дори и на втора степен на вентилатор.
    Между другото има тема за модела в който се пише от повече от година.
    Пак казвам, не ме притеснява вентилатора, а щракането/трещенето/пукането, предполагам от пластмасата. Вентилатора прави съвсем друг шум, който се трае. А това трещене не се трае. За темата знам, но там е за мнения за климатика, аз не търся мнения, а нещо конкретно - за това трещене на пластмасата, затова и пуснах отделна тема за това което ме интересува.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #11

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC - пука и трещи, не се спи

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    При мен е монтиран във хол 50-ка. Вчера спах в хола ...... климатика беше настроен на 24 градуса и макс вентилатор, ...
    При настроен макс. вентилатор и достигане/доближаване на зададенататемпература намаля ли скороста на турбината?
    Че иначе не знам как се спи под 50ка.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #12

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC - пука и трещи, не се спи

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    При настроен макс. вентилатор и достигане/доближаване на зададенататемпература намаля ли скороста на турбината?
    Че иначе не знам как се спи под 50ка.
    Ако намаля, то надали е по-ниско от трета степен. Колкото до спането имам тренинг с конвенционална мидея 12-ка в спалнята на макс вентилатор за близо 5 години. Най-важното е, че жената няма проблем с шума, който достига в спалнята. Както казва един колега, ако не можеш да заспиш, значи не ти се спи достатъчно

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Русе
    Мнения
    25
    #13

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC - пука и трещи, не се спи

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Ако намаля, то надали е по-ниско от трета степен. Колкото до спането имам тренинг с конвенционална мидея 12-ка в спалнята на макс вентилатор за близо 5 години. Най-важното е, че жената няма проблем с шума, който достига в спалнята. Както казва един колега, ако не можеш да заспиш, значи не ти се спи достатъчно
    Който го е казал това, явно не е спал под моя 35. Комшията отдолу в мазата дърва като цепи, не събужда така като пластмасата на моя. И пак казвам, не говоря за работата на климатика, шумна, нешумна, организма ми очаква такива звуци, свързани с движение на въздух, ама не отчетливи тракания, пукания, пращене, трещене, както ако удариш с чук, пирон, цепене, такива. И скачам. Стряскащо е, не е монотонно и равномерно като духането.

    - - - - - - - - - -

    Какво ще кажете да опитам да махна капака и евентуално после и панела, да видя, на 2 етапа, дали пак пука? Така смятам да разбера от къде пука. Има ли опасност за климатика ако работи така, открит?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #14

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC - пука и трещи, не се спи

    То може и само щипките от долу да откачиш, за да опиташ дали няма напрежение. После разглобявай като искаш.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    29
    #15

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC - пука и трещи, не се спи

    Мисля, че е безпредметно да пишем повече по тази тема.Това , което прави климатика не е нормално, особено за този модел. Ако климатика е гаранционен и монтиран от фирма - викаш ги да го оправят или сменят. По добре не пипай сам, че после може да не ти признаят гаранцията.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение
    От Zdrav40 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1165
    Последно: 11-11-21, 20:05
  2. Hitachi RAK-35RPC/RAC-35WPC не охлажда
    От stoenjo във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 15
    Последно: 02-08-18, 21:14
  3. Hitachi RAK-35RPC/RAC-35WPC Компресор - Писклив високочестотен звук
    От bran във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 1
    Последно: 14-02-18, 21:03
  4. Отговори: 61
    Последно: 27-08-16, 18:03
  5. Климатик Hitachi или LG ?
    От Mitko Georgiev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 21-10-13, 22:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе