Страница 32 от 38 ПърваПърва ... 223031323334 ... ПоследноПоследно
Резултати от 466 до 480 от общо 568

Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #466

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    При мен тръбният път е около 4,5 метра и дефростът пак е с всички екстри - кипене, бълбукане, преливане на фреон и т.н. но не ми прави особено впечатление, защото тръбите са зад стената. Между друтото, външната температура също има значение - забелязал съм, че колкото по-студено става отвън, толкова по-шумен става дефроста.
    А на старият ми климатик по едно време му беше изтекъл фреона и правеше изключително тихи и незабележими дефрости, но пък топленето му беше никакво...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    37
    #467

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    По отношение на 14-ката. Удължиха тръбният път с още 2м. Общо 4.5 м. Шумният дефрост остана, но "видимо" не толкова интензивен, то и времето в Сф вчера беше поомекнало, така че чакам по-ниски температури, за да го чуя.
    Това което ми направи впечатл., че в Бг за този модел пише работа в режим отопл. до -25 градуса, а в чуждите сайтове е -15.

    https://dox.abv.bg/download?id=b70a3...сваляне


    И още:
    Същото споменаха и при мен, има мн.фреон и затова е шумен. Това, което забелязах в характеристиката на 14-ката е, че без допълване на фреон макс.тръбен път е до 20 м и с до 10 м.разлика по вертикал. Нямам представа дали това е обичайна характеристика и за другите 14-ки.
    Този пост е редактиран от ognjano; 03-02-21 в 19:06.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    13
    #468
    Здравейте, някой знае ли с колко градуса може да се отклонява въздушният поток настрани? Например на MHI е 65 градуса, на Daikin е 45 градуса, на Fujitsu почти няма отклонение, а за Hitachi не намирам нищо. Харесал съм си модела, но проблема е, че на около два метра пред климатика има колона от 70см. и се чудя дали ще може да се настрои така, че потока да я заобикаля и да не прави топъл джоб около климатика. Ще съм благодарен ако някой собственик качи снимка или клип на клапите за хоризонталният въздушен поток.

  5. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #469

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Според мен е не повече от 45 градуса. Отклонението не е много голямо.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    13
    #470
    Благодаря the inquirer! По мои сметки 30-35 градуса отклонение ще са достатъчни за целта. Така или иначе, след доста четене прецених, че този модел е оптималният избор за мен като параметри и цена. Предвидил съм една 25-ца за спалня 16м2 и една 35-ца за хол 27м2 - апартамент на междинен етаж в Пловдив, северозападно изложение, с по една външна стена на стая, външна изолация, петкамерна PVC дограма и изолация на таваните с 3см фибран. За топлене и охлаждане съм сигурен, че ще се справят и остава отворен въпроса за комфорта, но като се има в предвид, че досега ползвам LMCE и съм доволен,та явно не съм толкова претенциозен. Поръчвам ги и в скоро време ще дам отзиви. Благодаря още веднъж и бъдете здрави!

  7. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #471

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Добър избор според мен. Машинките явно не са лоши.
    Ще чакаме отзиви.
    И все пак ако искаш да си купиш МХИ или Тошиба пусни едно запитване в раздела за избор на климатик.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    49
    #472

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от Dymm Виж публикацията
    Здравейте, някой знае ли с колко градуса може да се отклонява въздушният поток настрани? Например на MHI е 65 градуса, на Daikin е 45 градуса, на Fujitsu почти няма отклонение, а за Hitachi не намирам нищо. Харесал съм си модела, но проблема е, че на около два метра пред климатика има колона от 70см. и се чудя дали ще може да се настрои така, че потока да я заобикаля и да не прави топъл джоб около климатика. Ще съм благодарен ако някой собственик качи снимка или клип на клапите за хоризонталният въздушен поток.
    Колега, отклонението на клапите не е много голямо. Според мен е около 40 градуса. На какво разстояние е колоната от климатика при теб? Сега гледах моя и при максимално положение на клапите настрани, на разстояние от климатика около 2 метра, струята се измества с около 50-60 см. настрани спрямо центъра на климатика. Дано това те ориентира.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    13
    #473
    Благодаря за предложението mimojef! За нещастие или пък не, но строителите са облекчили "избора" ми - външните тела са предвидени да са на терасата в ниша със ширина 85-90см. Поради този факт, от актуалните модели се спрях на FTXC-B, KMTA и RPD. Та общо взето трябваше да избирам между тях и естествено RPD ме спечели най-много. Благодаря и на ohluva за подробното описание! Така погледнато на практика, май няма да е много достатъчно - колоната се намира на два метра срещу централната част наклиматика. Има възможност тялото да се монтира на около 30 см в ляво и май така ще направя, за да е гарантирано, че въздушният поток няма да прави топъл джоб около климатика. Между другото, май докато се чудя, RPD вече не е налично и ще трябва да поръчвам RPE. Няма отзиви за него, та мога само да се надявам, че ще е със същите параметри - цената е леко нагоре, но може да се преживее. Поздрави и хубава вечер!

  11. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #474

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    RPE , RPD все тая.
    Един познат си взе 35РПЕ по моя препоръка да си топли две преходни стаи. Много е доволен, но пък той никак не е претенциозен.
    Факт е обаче, че брат му ще сменя някакъв Дженерал с РПЕ щото по го кефела обстановката като му ходил на гости. (споменавал съм го вече)
    Дано да ти допадне и да не изтеглиш някоя хептен къса клечка.
    Имаше май при РПД един-два случая със шум във външното тяло. Този моя френд казва, че неговото външно е като пчеличка.
    Успех.
    Този пост е редактиран от mimojef; 14-02-21 в 20:06.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    117
    #475

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от Dymm Виж публикацията
    Здравейте, някой знае ли с колко градуса може да се отклонява въздушният поток настрани?
    Moят климатик е монтиран в ъгъла на стаята и точно срещу него на 110 см. има колона широка 65 см. За сметка на това от колоната продължава трегер по тавана /който тръгва от колоната - става дума за усвоена тераса/ висок около 25 - 30 см., като П образна преграда пред него. Въпреки това успявам с клапите да насочат въздушната струя към стаята, без да се получава "джоб" и температурата в стаята е равномерна. Надявам се ще добиеш представа от снимката /на нея е старият АС, но RPD то е на неговото място/



    пп: 1. понеже виждам, че става дума за дефрост на RPD, досега не съм забелязал/усетил моят да е правил!? Даже не знам как се държи при дефрост. Определено това ми харесва най-много, че не се размразява като старият японец през 1/2 час по за 5 - 10 мин., както и таймера. От както съм го настроил за вкл. в различен час с различна температура, съм забравил къде е дистанционното .
    2. относно шумовете от фреона съм забелязал, че когато е в режим отопление и изключи поради достигната температура, се чува леко съскане - почти недоловимо. За разлика от това, когато е в режим охлаждане и изключи поради достигната температура, нещата са страшни - пуфти и клокочи като парен локомотив. Първият път, когато се случи помислих, че се е прецакал. За радост, продължава да работи.
    3. Относно предишните ми проблеми, дискутирани по напред в темата, вътрешното тяло продължава да си пука при OFF на външното тяло при достигната температура и при охлаждане и при отопление, външното продължава да си предава вибрации по стената и да ми бучи, но явно стойки, тампони и т.н. са улегнали вече /или аз му свикнах / и нещата са доста по-добре.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от babatam; 25-02-21 в 18:01.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    282
    #476

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Моя RAK35RPD/WPD се издъни на 14.02.2021, по време на 12 часов непрекъснат снеговалеж, от 10 дена е на сервиз с диагноза reversing valve defective.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Хюстън
    Мнения
    448
    #477

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    А на мен ми се обясняваше,че външния ми топлообменник бил малък и за това дефроствал на 2-4 часа. Колега надявам се да ти е в гаранция машината и скоро да я оправят

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    282
    #478

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    днес ми монтираха ново външно тяло RAC35 WPE, но късно видях изненада под капака
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #479

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Каква е изненадата?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #480

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Май фазовият проводник е на един клик разстояние.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 32 от 38 ПърваПърва ... 223031323334 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 20-01-12, 11:56
  2. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 20:34
  3. Продавам : Моднат Buffalo MIMO Performance 125G Wireless
    От Alexybg във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 14-09-07, 01:50
  4. LOL - i925X & P4 560 (3.6 GHz) gaming performance
    От LordOfEvil във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 9
    Последно: 22-06-04, 23:35
  5. Barton 3000+ 2.1GHz/400fsb - Performance?!
    От XIIID във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 21-04-04, 18:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе