Страница 37 от 38 ПърваПърва ... 2735363738 ПоследноПоследно
Резултати от 541 до 555 от общо 568

Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    286
    #541

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Обади се в Актон електроникс и ги попитай. Те ще ти съдействат.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,765
    #542

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Купува се цяло външно тяло, но от по новата серия 35WPE. Имаш си гаранция 3 години. Kомпресора ако се поръча като резервна част струва около 750-800лв, като се сложи труда цената ще подмине цената на ново външно тяло.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    14
    #543

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    36 месеца е с ежегодна профилактика, която за съжаление не правих.
    Да,писах им на Актон и чакам отговор.
    Иначе варианта на bobivg ми се струва най-безболезнен финансово,ако наистина има такава съвместимост между телата.
    За което му благодаря.
    Този пост е редактиран от penev; 21-02-23 в 14:11.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #544

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    На мен, ако ми се издъни компресор гаранционно и трябва да плащам 1000лв за ново външно, не бих повторил с тази марка. Колкото и "безболезнено" да е.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    14
    #545

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    От Актон потвърдиха, че са съвместими външните тела, но гаранцията си е същата-2г. и то при монтаж от оторизирана фирма.970лв.е тялото, монтажа 300лв...Май няма отново да рискувам с Hitachi. Да давам през 2г. по 1300лв. си е тъпотия.
    Връщам се към ниско бюджетно Daikin-че. В другата стая имам такова, осма година вече нямам никакви проблеми с него.
    Мерси за съветите.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    286
    #546

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Ако имаше някакъв производстен дефект всичките Хитачита от тая серия да бяха с издумкали компресори. Нормално е да има дефектни бройки, ама то си е при всяка марка.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #547

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    а какъв е компресора на тоя модел ?

  10. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,765
    #548

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от penev Виж публикацията
    От Актон потвърдиха, че са съвместими външните тела, но гаранцията си е същата-2г. и то при монтаж от оторизирана фирма.970лв.е тялото, монтажа 300лв...Май няма отново да рискувам с Hitachi. Да давам през 2г. по 1300лв. си е тъпотия.
    Връщам се към ниско бюджетно Daikin-че. В другата стая имам такова, осма година вече нямам никакви проблеми с него.
    Мерси за съветите.
    Кой ти е искал 300лв за монтаж? То има всичко тръби монтирано вътрешно тяло стойки. За какво точно ти искат 300лв като толкова струва стандартен монтаж със всички материали и труд. Монтажи. На всичко отгоре фирмата, която ще ти го монтира като го поръча тя ще има отстъпка от тези 970лв които са ти казали на теб. Коя фирма ти го е монтирала и те ли ти искат 300лв?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    14
    #549
    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Кой ти е искал 300лв за монтаж? То има всичко тръби монтирано вътрешно тяло стойки. За какво точно ти искат 300лв като толкова струва стандартен монтаж със всички материали и труд. Монтажи. На всичко отгоре фирмата, която ще ти го монтира като го поръча тя ще има отстъпка от тези 970лв които са ти казали на теб. Коя фирма ти го е монтирала и те ли ти искат 300лв?
    А има ли оторизирана фирма във Варна, която ще ми смени външното тяло безплатно? Написах 300лв. защото в няколко фирми, които разглеждах монтажа беше 280-300лв. и едва ли ще закачат ново тяло на старите тръби и да дадът гаранция.

    - - - - - - - - - -

    За последно по моята драма.
    Знам, че много хора търсят мнения и решения на проблеми по форумите.
    За мен :
    Не купувай климатик от "Зора" или други големи магазини за техника. Особено на промоция.
    Да не е произведено в Китай. Най-качествени са в Малайзия, а най-вече Тайван е най-добре.
    Не вярвайте на А++++++++
    Двуредов топлообменник.
    Лека вечер.
    Този пост е редактиран от penev; 21-02-23 в 22:40.

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #550

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    За големите си прав, за Китай не съвсем.Моя Н2 догодина на бал отива абитуриент ще да е. Не е мръднал средношколеца, само филтри хвърли, щото прегоряха.Не ври фреон, не чука, не хлопа.......верно, стар материал, но не е до държава на производство....

  13. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,765
    #551

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от penev Виж публикацията
    А има ли оторизирана фирма във Варна, която ще ми смени външното тяло безплатно? Написах 300лв. защото в няколко фирми, които разглеждах монтажа беше 280-300лв. и едва ли ще закачат ново тяло на старите тръби и да дадът гаранция.
    Е сигурно няма да е безплатно, но не вярвам и да е 300лв. Няма нужда да се сменят тръбите. Питай в Актон с кои фирми работят във Варна. Не случайно за цена на монтаж ти посочих сайта на термос. Една и съща фирма е.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    117
    #552

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Здравейте,
    Да раздвижа малко темата с един въпрос.
    Имам Хитачи 25RPD. Почнахме да го пускаме от време на време и особено нощем или когато е по-тихо се чува един неприятен жужащ звук, който се променя с промяна на оборотите на турбината. Доколкото разбрах от темата, втулката на турбината им е "слабо" място и се сменя с някаква "подобрена", ако правилно съм разбрал. Тука идва и въпросът: каква точно е втулката и от къде да си набавя такава.
    Поздрави
    Димитър

  16. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #553

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от babatam Виж публикацията
    Здравейте,
    Да раздвижа малко темата с един въпрос.
    Имам Хитачи 25RPD. Почнахме да го пускаме от време на време и особено нощем или когато е по-тихо се чува един неприятен жужащ звук, който се променя с промяна на оборотите на турбината. Доколкото разбрах от темата, втулката на турбината им е "слабо" място и се сменя с някаква "подобрена", ако правилно съм разбрал. Тука идва и въпросът: каква точно е втулката и от къде да си набавя такава.
    Поздрави
    Димитър
    Може би има нужда от малко смазка.Пробвай да и сложиш бързо оборотна грес.Аз на мойте 35RPC-та им слагам такава грес и няма проблеми.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #554

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Щом е жужажд звук и се увеличава с оборотите, може да е лагер на моторчето на турбината.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    117
    #555
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Щом е жужажд звук и се увеличава с оборотите, може да е лагер на моторчето на турбината.
    Определено се чува от ляво, където мисля е втулката.

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Може би има нужда от малко смазка.Пробвай да и сложиш бързо оборотна грес.Аз на мойте 35RPC-та им слагам такава грес и няма проблеми.
    Колко често се налага да го правиш? Няма ли по-трайно решение? Имам един Дайкин на 10 -11 години, няма да жужи, няма да трака...
    Някъде четох че се сменя втулка с подобрена. Никой ли не е сменял досега, да даде отзиви...а и модел, какво да търся

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 37 от 38 ПърваПърва ... 2735363738 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 20-01-12, 11:56
  2. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 20:34
  3. Продавам : Моднат Buffalo MIMO Performance 125G Wireless
    От Alexybg във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 14-09-07, 01:50
  4. LOL - i925X & P4 560 (3.6 GHz) gaming performance
    От LordOfEvil във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 9
    Последно: 22-06-04, 23:35
  5. Barton 3000+ 2.1GHz/400fsb - Performance?!
    От XIIID във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 21-04-04, 18:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе