Страница 5 от 38 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 568
Like Tree325Одобрявам

Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #61

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Е какво и стана. Нали я имаш от скоро.
    Нищо и няма, но това не пречи да я разхвърлям. Освен това не е нужно да се изчаква да се заплеска, за да се направи профилактика. Независимо от филтрите, прах си има достатъчно.
    Този пост е редактиран от the inquirer; 21-07-19 в 14:07.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #62

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Стандартно идват с два филтъра от активен въглен. Вече имат добавен титаниев фотокаталитичен филтър и филтър със сребърни йони. За фотокаталитичния знам, че след като се измие и се изсуши на слънце може да се използва отново. Филтъра от активен въглен се сменява - той е за еднократна употреба. За този със сребърните йони не намерих информация.

  4. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #63

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Стандартно идват с два филтъра от активен въглен. Вече имат добавен титаниев фотокаталитичен филтър и филтър със сребърни йони. За фотокаталитичния знам, че след като се измие и се изсуши на слънце може да се използва отново. Филтъра от активен въглен се сменява - той е за еднократна употреба. За този със сребърните йони не намерих информация.
    От къде ги купи новите филтри?

  5. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #64

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    От къде ги купи новите филтри?
    Имаш л.с.

  6. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #65

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Един простичък тест показва, че ябълко-катехиновия филтър няма особен ефект, но пък фотокаталитичния има. Бях поставил един ябълко-катехинов филтър и един фотокаталитичен, половината турбина под фотокаталитичния филтър е чиста, а другата половина е брадясала.

    - - - - - - - - - -

    Така понеже бях писал за "проблема" с 25RPD за по-ниската температура на въздуха, която издухва в режим на охлаждане, след многото предположения относно причината за това, се оказа че нито едно не е вярно. Взех от 35RPD датчика за температурата в стаята и го сложих на 25RPD сега изходящата температура на въздуха варира между 11.5 и 13.5 градуса - в комбинация с по-ниския дебит въздуха се усеща приятно хладен. Иначе 35RPD си работи нормално с датчика от 25RPD. Получи се "ефекта на пеперудата". Ето защо е добре климатиците да са от една марка и от една серия, това разбира се, ако ни харесва марката и серията.
    Този пост е редактиран от the inquirer; 21-08-19 в 18:58.
    Kasap одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Хюстън
    Мнения
    448
    #66

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Интересуваме вертикалното реене на клапата. Представете си че е поставен над врата. Прави ли достатъчно широк ъгъл за да успява да духа в преходната стая? Все едно да успява да духа зад него...

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #67

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от HiDefinition Виж публикацията
    Интересуваме вертикалното реене на клапата. Представете си че е поставен над врата. Прави ли достатъчно широк ъгъл за да успява да духа в преходната стая? Все едно да успява да духа зад него...
    Mоже да духа под него, но зад него не се усеща.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от the inquirer; 05-10-19 в 15:19.
    HiDefinition одобрява това.

  10. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #68

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Днеска информативно реших да тествам на максимална мощност при еднакви условия 25RPD и 35RPD.

    35RPD POWERFUL, турбина на максимум 780 м3/h, развърта до 1660 вата, след 12 минути са отчетени следните стойности:

    Date
    Т изх вътрешно тяло
    Температура/Влажност
    18/11/19
    58.8°
    +11°/91%

    25RPD POWERFUL, турбина на максимум 570 м3/h, развърта до 1600 вата, след 10 минути са отчетени следните стойности:

    Date
    Т изх вътрешно тяло
    Температура/Влажност
    18/11/19
    60.8°
    +11°/91%

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #69

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Тези 60° ми отнесоха дайсейкая като бръмбар сламка. 52...53° макс при над 2киловата.

  12. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #70

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Тези 60° ми отнесоха дайсейкая като бръмбар сламка. 52...53° макс при над 2киловата.
    При каква външна температура и влажност са тези 52...53° макс?
    Ето стойности от тази сутрин при друга външна температура:

    35RPD POWERFUL, турбина на максимум 780 м3/h, развърта до 1700 плюс вата, след 12 минути са отчетени следните стойности:

    Date
    Т изх вътрешно тяло
    Температура/Влажност
    19/11/19
    57.8°
    +6°/92%


    25RPD POWERFUL, турбина на максимум 570 м3/h, развърта до 1600 плюс вата, след 8 минути са отчетени следните стойности:

    Date
    Т изх вътрешно тяло
    Температура/Влажност
    19/11/19
    59.0°
    +6°/92%

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #71

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    добре се развъртат тия хитаци .. ако циклят дефростчета под 0 - модче и се успиват

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #72

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    добре се развъртат тия хитаци .. ако циклят дефростчета под 0 - модче и се успиват
    Чакам да падне под нулата. В началото на Декември температурите щяли да са нормални за сезона, така казват

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    13
    #73

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    благодаря за подробната информация, много ми е полезна, защото това лято купих цели три HITACHI Performance 9 и съм ги рзхвърлял из цялата къща. Стените са двойна тухла (приблизително 40 см), едната стая е полубеч на 1 метър под земята и 1 метър отгоре, другата е вътрешна със западно изложение, и последната е с 3 външни стени +- изток, юг, запад. Стаите са по 12-14 м2, полубеча е 2.10м, другите стаи по 2.80. Нямам никакви изолации, само нова дограма.

    Трудността която срещам е, че не мога да реша в какъв режим да ползвам климатиците...

    1. В полубеча имам възрастен човек, който по цял ден си кибичи в стаята и там трябва да се поддържа постоянна нормална температура
    2. Във вътрешната стая имам студент, който излиза и се връща по всяко време, тоест непостоянен режим
    3. Външната стая я ползвам единствено когато се прибера от работа вечерно време, по цял ден ме няма

    Въпросът ми е - кои са най подходящите режими на работа на всеки климатик, какви програми мога да им задам поотделно на всеки? Предварително благодаря на всеки който ми отговори...

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #74

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    1ва цел - икономия :
    нагласяш по-ниски градуси от нормалните и не пипаш повече
    2ра цел - псевдоикономия :
    пускаш, спираш, играеш си с вентилатор, и т.н.
    може да си вземеш и ватметър за “доусъвършенстване”...
    3та цел - комфорт :
    избираш градуси, турбина на авто и прибираш дистанционите...
    estqwerty, Gyokov, edi1 и 3 други харесват това.

  18. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #75

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    1. В полубеча имам възрастен човек, който по цял ден си кибичи в стаята и там трябва да се поддържа постоянна нормална температура
    - ако под нормална температура визираш 24 градуса, настройваш на 24 градуса и 3 та степен на турбината.
    2. Във вътрешната стая имам студент, който излиза и се връща по всяко време, тоест непостоянен режим
    24 градуса и турбина на ауто
    3. Външната стая я ползвам единствено когато се прибера от работа вечерно време, по цял ден ме няма
    след като по цял ден те няма преди да тръгнеш настройваш на 21 градуса и турбина на 3-та степен, като се прибереш дигаш на 24 градуса, преди да си легнеш сваляш турбината на втора и си лягаш, ако я забравиш на 3-та пак не е проблем щом е 9-ката на серията се спи спокойно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 38 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 20-01-12, 10:56
  2. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 19:34
  3. Продавам : Моднат Buffalo MIMO Performance 125G Wireless
    От Alexybg във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 14-09-07, 00:50
  4. LOL - i925X & P4 560 (3.6 GHz) gaming performance
    От LordOfEvil във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 9
    Последно: 22-06-04, 22:35
  5. Barton 3000+ 2.1GHz/400fsb - Performance?!
    От XIIID във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 21-04-04, 17:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе