Страница 15 от 38 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследноПоследно
Резултати от 211 до 225 от общо 568
Like Tree325Одобрявам

Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #211

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Темата ще бъде заключена временно.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #212

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Темата се отваря отново. Ще помоля да се въздържате от излишни писания, които не са свързани с моделите от заглавието.

  4. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #213

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    На мен ми е интересно, как старите на фреон R410a и новите на R32, 14-ки имат еднакво количество фреон (870гр.)

    Изпратено от моят MI 8 Lite с помощта на Tapatalk

  5. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #214

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    В RPD са заложили и на по-мощен компресор, определено хубава машина на много прилична цена.
    Без излишни дефрости. На мен ли така ми се струва или компресора е разработен за R32.
    Гледам някой машини ползват компресори за R410, а фреона е R32.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #215

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    ..... На мен ли така ми се струва или компресора е разработен за R32.
    Гледам някой машини ползват компресори за R410, а фреона е R32.
    В смисъл ? Пише ли я някъде тази информация ?

  7. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #216

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    В смисъл ? Пише ли я някъде тази информация ?
    Поне от техническото се вижда...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #217

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    И кои са тези някои машини?

  10. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #218

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    И кои са тези някои машини?
    Който иска да погледне сервизните по модел на компресорите и ще види кои са.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    117
    #219

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Да питам и тук. Cpaвнявaм cъc ceгaшния ĸлимaтиĸ, ĸoйтo пoлзвaм, a тoй имa 5 cтeпeни нa вeнтилaтopa + aвтoмaтичeн peжим. Koгaтo гo пycнa нaпpимep нa чeтвъpтa cтeпeн, тoй дyxa cилнo дoĸaтo дocтигнe няĸaĸвa тeмпepaтypa и cлeд тoвa caм ce нaмaлявa нa тpeтa, втopa, пъpвa cтeпeн, пocлe пaĸ ce ycилвa, пaĸ нaмaлявa...вce eднo e нa aвтoмaтичeн peжим, нo oгpaничeн дo мax 4 cтeпeн. 25 RPD, пo cъщия нaчин ли paбoти или нa ĸoятo cтeпeн гo нacтpoиш нa нeя cи дyxa пocтoяннo? И ĸoлĸo cтeпeни имa вeнтилaтopa нa 25RPD? Πитaм, зaщoтo дpyгият ми ĸлимaтиĸ имa 3 ceпeни + aвтoмaтичeн peжим, нo нa ĸoятo гo нacтpoя нa нeя cи дyxa, бeз дa ce нaмaлявa или ycилвa, дopи дa e дocтигнaл тeмпepaтypaтa. Относно клапите: голямата клапа за вертикално насочване, доколкото разбрах не си променя позицията, освен при "размразяване". А хоризонталните ръчни ли са или моторизирани? Питам, защото мястото на климатика е в ъгъла, срещу него има колона, която съм избегнал чрез завъртане на хоризонталните клапи, вертикалното положение е почти в най-горно положение, за да не духа надолу, тъй като спим почти под него...но срещу него пък има трегер, който трябва да избегна да не спира въздушния поток. И още: като настриш клапата да духа нагоре, има ли някакъв полъх надолу? Πoздpaви Димитъp
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #220

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    На Хитачито можеш да му нагласиш клапите както пожелаеш и може да избегнеш това да духа директно в колоната.Отностно степените на вентилатора,на каквато го настроиш на такава духа с изключение когато е на автоматичен вентилатор когато машината само преценява на коя скорост да духа.В режим отопление ако си му вдигнал вертикалната клапа малко по нагоре,не се усеща хладен полъх под него.
    Отностно хоризонталните мисля че при 25-цата нагласват ръчно,повече инфо може да даде the inquirer

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    46
    #221

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Подържа зададената скорост при избор на 1, 2, 3 или 4-та скорост. На автоматична си дава зор и бързо приближава желаната температура при което си сменя скоростите към по-ниска.
    Клапите са моторизирани както хоризонтално така и вертикално. Нямат позиции или сектори, но с бутон може да ги пуснете да се реят и съответно да ги спрете в точно избрана позиция.
    Подухва си и под клапата. Струята е топла на отопление, а охлаждащата е много студена. Ако сте много възрастни може и да настинете.
    П.С. колегата ме е изпреварил. На 25цата РПД/ВПД, на каквато съм притежател, потвърждавам че също като 35цата има моторизирани клапи във всички посоки. Това беше и едно от моите изисквания при избора ми.

    - - - - - - - - - -

    Пластмасите му пукат едвам доловимо за разлика от 35РПЦ/ВПЦ, но външното ми тяло е много шумно когато усети зор. Като че идва от компресора. При вас как е?
    Genadi80 одобрява това.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #222

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от tntcom Виж публикацията

    Пластмасите му пукат едвам доловимо за разлика от 35РПЦ/ВПЦ, но външното ми тяло е много шумно когато усети зор. Като че идва от компресора. При вас как е?
    Пластмасите пукат, когато е усукано вътрешното тяло. Външното тяло е шумно, когато не са нивелирани правилно стойките, имайте предвид че стойката която поема по-тежката част на климатика се слага една идея по-високо, за да може като се постави външното тяло да легне както трябва.
    И двата описани проблема са от калпави ръчички.

    - - - - - - - - - -

    Първо относно реенето на хоризонталните клапи, моторизирано е.
    Второ относно настройката на вертикалната клапа, като се настрой на най-висока позиция се усеща лек полъх отдолу.
    Климатика има 4 ри фиксирани степени и една ауто.
    Давам за пример как работят, ако настроиш 4 та степен докато темперира е на максималните обороти за 4 та степен, като темперира сваля оборотите, но не се припокрива с максималните обороти на 3-та степен. Т.е. има 4 ри фиксирани степени като всяка степен има сама за себе си минимални и максимални обороти.
    Хубавото е, че винаги ускорява турбината тогава, когато направи достатъчно топла струя.
    Genadi80 одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    117
    #223

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Избрах си този модел климатик: RAC 25 RPD /дано не съм сбъркал/. Тъй като утре ще го монтират на мястото на стария, искам да питам. Старият е National Eolia и външното му тяло е доста по-малко от "нормалните". Ще се ползват неговите стойки, тъй като са затиснати с изолация. Какви шини трябва да се сложат отгоре и ще могат ли да се ползват два реда тампони: наличните, които са на стойката между шината и между шината и новия климатик? ще има ли място, защото ми казват, че втулките били по-високи и ще опират в тялото на новия? И като цяло, има ли смисъл от това упражнение? Поздрави Димитър
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от babatam; 04-02-20 в 15:09.

  17. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #224

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от babatam Виж публикацията
    Избрах си този модел климатик: RAC 25 RPD /дано не съм сбъркал/. Тъй като утре ще го монтират на мястото на стария, искам да питам. Старият е National Eolia и външното му тяло е доста по-малко от "нормалните". Ще се ползват неговите стойки, тъй като са затиснати с изолация. Какви шини трябва да се сложат отгоре и ще могат ли да се ползват два реда тампони: наличните, които са на стойката между шината и между шината и новия климатик? ще има ли място, защото ми казват, че втулките били по-високи и ще опират в тялото на новия? И като цяло, има ли смисъл от това упражнение? Поздрави Димитър
    Здравей, ако има възможност да се изреже изолацията по-добре да се изреже и да се монтират нормално стойките, ако няма възможност и стойките са добре нивелирани само се поставят шините, няма нужда от тампони. Вътрешното тяло да се монтира правилно, както каза Велев, в комплекта има една изолационна подложка, която е добре да се постави. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО е минималният тръбен път да е описания в сервизното МИНИМУМ 3 метра, не ги слушай, ако започнат да ти обясняват как спада ефективността на климатика с дълъг тръбен път, ВСИЧКИ тестове са направени при 5 метра тръбен път. В монтажа са включени три метра тръбен път, ако питаш мен си доплати за още един метър медни тръби. Задължително е да не ти ги слагат в една обща изолация, а всяка медна тръба да е в отделна изолация. Препоръчително е да си сложиш черните филтри от активен въглен, аз съм ги комбинирал с фотокаталитични филтри, казват че не служат за нищо, ама от опит казвам, че тази комбинация има ефект.
    Ако има още нещо питай на лични, колега от форума може да потвърди, че калпавият монтаж може да похаби иначе хубавата машина.
    И после почва едно плюене по Хитачи, а то всъщност Хитачи предлагат много прилична машина на много прилична цена.
    Иначе става дума за ето такива шини, просто надупчена планка, снимката е предоставена от Jack, някъде по преди във форума:

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от the inquirer; 04-02-20 в 22:42.

  18. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #225

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от babatam Виж публикацията
    Избрах си този модел климатик: RAC 25 RPD /дано не съм сбъркал/
    Колега, сега в Плевен има идеални условия за тест на дефрост алгоритъма.
    В момента е около 0 та и 100 процента влажност. Сега е момента да разберем дали размразява на всеки час туй Хитачи.
    В Пазарджик е 2 градуса и 95 процента влажност - при мен няма дефрости, още е много топло и сухо.
    estqwerty и Jack Krauser харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 15 от 38 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 20-01-12, 10:56
  2. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 19:34
  3. Продавам : Моднат Buffalo MIMO Performance 125G Wireless
    От Alexybg във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 14-09-07, 00:50
  4. LOL - i925X & P4 560 (3.6 GHz) gaming performance
    От LordOfEvil във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 9
    Последно: 22-06-04, 22:35
  5. Barton 3000+ 2.1GHz/400fsb - Performance?!
    От XIIID във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 21-04-04, 17:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе