Страница 31 от 38 ПърваПърва ... 212930313233 ... ПоследноПоследно
Резултати от 451 до 465 от общо 568
Like Tree325Одобрявам

Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #451

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Като собственик на хитачи казвам, че хитачи правят шумен дефрост. Много шумен.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,572
    #452

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Добре, че влизат и други хора да дават мнение, че тъкмо се бях насочил към Хитачи за спалнята след проблемите с Edge.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,959
    #453

    Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Добре, че влизат и други хора да дават мнение, че тъкмо се бях насочил към Хитачи за спалнята след проблемите с Edge.
    Ако Ви е страх от новия Шорай-едж, погледнете стария Шорай. Той е със същата турбина/дебити, но с друг модел моторче на турбината. Там няма такива оплаквания, а вътрешното му тяло се ползва от много машини, включително по-ниския клас. Като поведение са подходящи за малки стаи/спални. Друг вариант е Дайкин FTXC-B или FTXF Сенсира-тихи са и са оправили дефроста. Малко стана темата "избор на климатизатор", но и на мен Хитачи не ми допадат като поведение за малки стаи. И аз бях залитнал по RPD по едно време, но добре че имах възможността да го пробвам наживо как работи.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,572
    #454

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Мерси за включването, колега. Ами така стана темата наистина, но е добре да се включват и други хора, че иначе човек остава с впечатлението - за Хитачи само добро или нищо...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,959
    #455

    Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Мерси за включването, колега. Ами така стана темата наистина, но е добре да се включват и други хора, че иначе човек остава с впечатлението - за Хитачи само добро или нищо...
    Ми аз по принцип не обичам да се включвам по теми за други климатици, освен моите, но съм имал допир и наблюдения над доста машини. Много често пишещите нямат наблюдения над други модели, за да дадат максимално обективна оценка. Аз самият съм на този път в момента, искам да сменям едната машина в спалнята и където видя познат с някоя подходяща, потенциална машина, му ходя на гости с ватметъра. Не казвам, че моите виждания са най-правилните, всеки си има различни предпочитания.
    Този пост е редактиран от rosswen; 28-01-21 в 10:51.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #456

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Мерси за включването, колега. Ами така стана темата наистина, но е добре да се включват и други хора, че иначе човек остава с впечатлението - за Хитачи само добро или нищо...
    Във форума всичко е изкривено. Като начало, пишат хора с проблеми. Тези без проблеми не знаят за форума, не им и дреме. Ако влезнеш във форум на някоя автомобилна марка, ще се хванеш за главата. Там здрава кола няма, всичко е брак. Второ, ако на един дефроста му е тих, трябва на всички да е тих. Ако не е, трябва да вика да му точат фреон, да му хвърлят боб и да търсят нокът от трол във външното, или поне да му сложат още 20 метра тръбен път. Всичко това, защото климатика не трябва да издава и звук? Има профи форум, където с колеги обсъждаме реалните проблеми на машините и марките.
    John, ivan74, gurcayy и 3 други харесват това.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #457

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Мерси за включването, колега. Ами така стана темата наистина, но е добре да се включват и други хора, че иначе човек остава с впечатлението - за Хитачи само добро или нищо...
    Дишай спокойно, нали RPD не се предлага вече.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Като собственик на хитачи казвам, че хитачи правят шумен дефрост. Много шумен.
    Тука се обсъжда конкретно дефрост на RPD.
    И продължавам да твърдя, че не е шумен.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    ...но и на мен Хитачи не ми допадат като поведение за малки стаи. И аз бях залитнал по RPD по едно време, но добре че имах възможността да го пробвам наживо как работи.
    Не ти допада за твоите изисквания. За моите си работи перфектно - все пак го взимах за детската стая.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Във форума всичко е изкривено. Има профи форум, където с колеги обсъждаме реалните проблеми на машините и марките.
    Ми да напускаме тоя форум, нали искаме да сме запознати с реалните проблеми на машините и марките..., а не проблеми породени от калпав монтаж.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #458

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Тука се обсъжда конкретно дефрост на RPD.
    И продължавам да твърдя, че не е шумен.


    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    С риск да стана досаден, не Хитачи не правят шумен дефрост.

    Правиш заключение обаче за цялата марка.
    Gyokov одобрява това.

  11. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #459

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Правиш заключение обаче за цялата марка.

    Питането е в тази тема за този модел логично е да става дума за ТОВА Хитачи.
    Заключението ти си го направи.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,136
    #460

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    на моето хитачи също е шумен дефроста ,не прави впечатление щото е в хола и е много нарядко ( след мода ) но за спалня не знам .. инак като дебити и топлене е без грешка ,мощна и ненатрапчива машина
    Jack Krauser одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,314
    #461

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Аз пък препоръчах на един колега 12RPE да си топли две стаи преходни едната от които е спалня. Казва, че е много доволен и дефроства рядко.
    Дори брат му сега щял да си сменя някакъв Дженерал и да слага Хитачи щото като му ходил на гости му се струвало по комфортно.
    За това колко е шумен дефроста не съм го и питал щото е малко глух.
    Той като цяло е непретенциозен човек и би бил доволен от всичко стига да топли.
    Такива като него най ги кльопат търговците.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    46
    #462

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    @ the inquirer, колега моля не се засягай така. Цитата може би да не ти е дошъл подходящ, народа е казал че сит на гладен не вярва.
    Радвам се че сте впечетлен от вашите RPD. Все пак сме наринали по хиляда и повече лева. Позволете и на други собственици да изкажат своите впечетления.
    bobivg и rosswen харесват това.

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #463

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    на моето хитачи също е шумен дефроста ,не прави впечатление щото е в хола и е много нарядко ( след мода ) но за спалня не знам .. инак като дебити и топлене е без грешка ,мощна и ненатрапчива машина
    На мощни, топлещи машини с много фреон е нормално да им е шумен дефроста - все пак се създава по-голямо налягане в системата.
    На слабовати, летни климатичета с малко фреон, е по-тих.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 29-01-21 в 18:35.

  17. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #464

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от tntcom Виж публикацията
    Радвам се че сте впечетлен от вашите RPD. Все пак сме наринали по хиляда и повече лева.
    Чак пък впечатлен...! И какво като съм дал 1000 и повече лева, ако не бях доволен нямаше да си купя второ Хитачи от същата серия - или според вас съм достатъчно глупав, за да дам отново 1000 и повече лева......?
    Не съм впечатлен, просто съм доволен от двете машини.
    Дето се вика за толкоз пари толкова.
    Впечатлен съм от тези дето дават +400 или +800 лева отгоре и имат проблеми.
    Не отричам, че има бройки с проблеми, ама повечето дефекти са от калпав монтаж. И то не само при Хитачи, а и при другите марки.
    Айде със здраве.

  18. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #465

    Отговор: Всичко за Hitachi RAK25RPD/WPD и RAK35RPD/WPD Performance

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    На мощни, топлещи машини с много фреон е нормално да им е шумен дефроста - все пак се създава по-голямо налягане в системата.
    На слабовати, летни климатичета с малко фреон, е по-тих.
    Моята 18 РПЦ е с близо 7 метра тръбен път, като 6 от тях са в хола, и мога да кажа, че дефроста е тих и не натрапчив. Трябва да се заслушаш за да чуеш движението му. Ако е пуснат телевизора изобщо не се разбира, както и ако си в спалнята. От спалнята го хващам по мигащата лампа. Та ако монтажа е добър и има достатъчно тръбен път, то определено не е дразнещ дефроста. Дразнещо беше, когато го правеше на 50 мин при чиста пита.
    Genadi80 и dimitrin6405 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 31 от 38 ПърваПърва ... 212930313233 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 20-01-12, 10:56
  2. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 19:34
  3. Продавам : Моднат Buffalo MIMO Performance 125G Wireless
    От Alexybg във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 14-09-07, 00:50
  4. LOL - i925X & P4 560 (3.6 GHz) gaming performance
    От LordOfEvil във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 9
    Последно: 22-06-04, 22:35
  5. Barton 3000+ 2.1GHz/400fsb - Performance?!
    От XIIID във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 21-04-04, 17:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе