Резултати от 1 до 14 от общо 14

Въпрос относно Hitachi RAK25RXE/RAC25WXE AKEBONO, 9000 BTU

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    20
    #1

    Въпрос относно Hitachi RAK25RXE/RAC25WXE AKEBONO, 9000 BTU

    Здравейте ,имам следния въпрос към хората който са навътре в климатичната техника,та става въпрос за Hitachi RAK25RXE/RAC25WXE AKEBONO, 9000 BTU ,климатика се монтира преди няколко дни в помощение 10 кв,с две външни стени (без изолация)помощението е с хубава 5 камерна дограма в къща.Въпросите са ми следните, защо след като климатика е темперирал и без проблем достигнал зададената температура от 21-22 градуса работи на не по малко от 550 вата ,без значение дали ще намаля климатика до 18-19 градуса и ще го увелича23-25градуса,предполагам че някой ще кажат заради топлинните загуби само че ако го оставя под 22 градуса започва да работи on off което ми навява мисълта ще не е от топлозагубите имайки на в предвид, че навън температирите са над нулата.Вратата на стаята в която седи климатика също е отворена в посока друго 10кв помещение(иначе работи on off) към което от отворена врата влиза топъл въздух от друг климатик в съседната стая ,климатика работи добре ,безшумно и духа много приятна топла струя и на всякъде е много приятно топло просто не разбирам защо не може да падне под тези 550 вата при положение че му дават минимуми от около 250 вата само да спомена че в дръгата стая работи климатик panasonic CS-E12PKEW който редовно пада до 330-350вата без да е хиперинвертор сравнявайки го с хитачито което уж е такъв,благодаря предварително на всички отзовали се,забравих само да добавя ,че съм пробвал и с еко режим и с различни настроки на въздушния поток включително auto ,без резултат, консумацията я меря с електромерче за контакт

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #2

    Re: Въпрос относно Hitachi RAK25RXE/RAC25WXE AKEBONO, 9000 BTU

    Би трябвало да пада и по ниско, поне на 300 и нещо вата при отворена врата. Като хардуер е доста мощна машина за 10кв. Стая.Моите хитачита 2 броя по стари модели в момента топлят 4 стаи и коридор не изключват изобщо с консумация 360-400 вата на климатик, в спалнята още не съм пускал Панасоника като там е 23 градуса хитачита та са нагласени на 24 градуса. Задай му по високи градуси ако работи он офф и може да слезе на по ниска мощност.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #3

    Отговор: Въпрос относно Hitachi RAK25RXE/RAC25WXE AKEBONO, 9000 BTU

    Аз имам Hitachi 25RPE и когато го пусна в студена стая работи с минимум от 250 вата. Но след като влезе в ОН/ОФ режим минимума му е 370 вата.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #4

    Re: Въпрос относно Hitachi RAK25RXE/RAC25WXE AKEBONO, 9000 BTU

    Общо взето повечето марки си намалиха минимума като падат поне на 200 вата. Хитачи в това отношение нямат подобрение, от старите модели, но поне от към хардуер са запазили дори подобрили нещата.

  6. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #5

    Отговор: Въпрос относно Hitachi RAK25RXE/RAC25WXE AKEBONO, 9000 BTU

    ''Подобрение'' към минимум на отопление е приказката която не свършва в тези теми.Май стана заразно.Ако някой иска климатика да му духа студено....
    Хората дават COP и щом е с висок минимум още по-добре.Ако някой иска да оспорва данните за COPа да го прави,ама едва ли ще е успешно.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    20
    #6
    Смятам че от към хардуер добре съм го подбрал ,но така и не видях съвет за това какво мога да направя или на какво моде да се дължи това да държи висок минимиум от около 550 вата,може ли да има някакъв недъг при монтажа

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от GLARYS Виж публикацията
    Аз имам Hitachi 25RPE и когато го пусна в студена стая работи с минимум от 250 вата. Но след като влезе в ОН/ОФ режим минимума му е 370 вата.
    Точно това имам на в предвид не виждам логика след като лесно е стоплил и лесно потдържа температурата в стаята да не сваля под 550 вата

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #7

    Отговор: Въпрос относно Hitachi RAK25RXE/RAC25WXE AKEBONO, 9000 BTU

    Минимум при климатиците е мощността, под която не може да работи без да подминава заданието и изключва.
    Твоя ако работи продължително (повече от 10 минути) на 550W и температурата на помещението не се покачва с 2 градуса над зададената на дистанционното, значи помещението ти има нужда от съответните 550W, за да е отоплено до зададената температура.
    Вслучай, че климатикът работи 2-3 минути и изключва като най-ниската измерена мощност е 550W тогава може да твърдиш, че минимумът е 550W.

  10. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #8

    Отговор: Въпрос относно Hitachi RAK25RXE/RAC25WXE AKEBONO, 9000 BTU

    Цитат Първоначално публикувано от aleks1986 Виж публикацията
    Смятам че от към хардуер добре съм го подбрал ,но така и не видях съвет за това какво мога да направя или на какво моде да се дължи това да държи висок минимиум от около 550 вата,може ли да има някакъв недъг при монтажа

    - - - - - - - - - -


    Точно това имам на в предвид не виждам логика след като лесно е стоплил и лесно потдържа температурата в стаята да не сваля под 550 вата
    Щом работи он/офф и не пада под 550w, то ме навява на мисълта, че е на ниска скорост на вентилатора, което спомага за бързо претопляне и оттам идва и високият минимум. Този климатик ми се струва прекалено голям за 10м2 било и то с две външни стении.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    20
    #9
    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Минимум при климатиците е мощността, под която не може да работи без да подминава заданието и изключва.
    Твоя ако работи продължително (повече от 10 минути) на 550W и температурата на помещението не се покачва с 2 градуса над зададената на дистанционното, значи помещението ти има нужда от съответните 550W, за да е отоплено до зададената температура.
    Вслучай, че климатикът работи 2-3 минути и изключва като най-ниската измерена мощност е 550W тогава може да твърдиш, че минимумът е 550W.
    Ами като работи на 22 градуса няма он оф и е на 550 вата,като го намаля на 20-21 започва работа на он оф за това не мога да си го обесня логично с мойте познания който не са големи в климатичната техника

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #10

    Отговор: Въпрос относно Hitachi RAK25RXE/RAC25WXE AKEBONO, 9000 BTU

    В първото мнение пишеш

    Цитат Първоначално публикувано от aleks1986 Виж публикацията
    само че ако го оставя под 22 градуса започва да работи on off
    в последното, че при същото задание не влиза в on/off, кое е вярното?

    То в условията от последните няколко дни машините в изолирани помещения (с отворени врати) взеха да работят с по около 300W на час. Нормално е при теб без изолация да си поне 30% отгоре. Къде се вика - за 3 дена работа още не е темперирал как си трябва, предполагам си играеш непрекъснато с дистанционното.

    Задай му предпочитана темп и вентилатор на който ти е комфортно и го остави да си работи, той си знае работата. Събирай пари за изолация ако искаш да видиш ниски минимуми, или напролет като се постопли в преходния период е възможно да им се порадваш.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    20
    #11
    Цитат Първоначално публикувано от morfei1 Виж публикацията
    В първото мнение пишеш



    в последното, че при същото задание не влиза в on/off, кое е вярното?

    То в условията от последните няколко дни машините в изолирани помещения (с отворени врати) взеха да работят с по около 300W на час. Нормално е при теб без изолация да си поне 30% отгоре. Къде се вика - за 3 дена работа още не е темперирал как си трябва, предполагам си играеш непрекъснато с дистанционното.

    Задай му предпочитана темп и вентилатор на който ти е комфортно и го остави да си работи, той си знае работата. Събирай пари за изолация ако искаш да видиш ниски минимуми, или напролет като се постопли в преходния период е възможно да им се порадваш.
    И двете са верни тъй като днес е 2 градуса по топло за това има разлика в писанието ,така или иначе с разлика от 1 градус работи или он оф или на 550 вата не знам как по точно да го обесня и не не си играя по цял ден с дистанционното просто работя вкъщи и не ми пречи през някой друг час да хвърлям по е чдно око на измервателния уред

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #12

    Отговор: Въпрос относно Hitachi RAK25RXE/RAC25WXE AKEBONO, 9000 BTU

    Тази машина е за два пъти по-голяма стая, затова работи така. Ползвайте го само за охлаждане.

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #13

    Отговор: Въпрос относно Hitachi RAK25RXE/RAC25WXE AKEBONO, 9000 BTU

    От написано разбрах, че топли 20 квадрата!!!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #14

    Отговор: Въпрос относно Hitachi RAK25RXE/RAC25WXE AKEBONO, 9000 BTU

    Цитат Първоначално публикувано от aleks1986 Виж публикацията
    Ами като работи на 22 градуса няма он оф и е на 550 вата,като го намаля на 20-21 започва работа на он оф за това не мога да си го обесня логично с мойте познания който не са големи в климатичната техника
    Нормално е да работи он-офф като го намалиш. Преди това е работил на 22 градуса и е затоплил стени, мебели и докато изстине помещението ще работи он-офф. Остави го на 21 за 6 часа и виж дали изключва.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Hitachi RAK-35RXE/RAC-35WXE Akebono
    От Aleksandars във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 129
    Последно: 15-03-23, 13:40
  2. Отговори: 42
    Последно: 30-08-22, 23:29
  3. RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono
    От Rashidos във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 115
    Последно: 05-08-20, 21:52
  4. Въпроси относно HITACHI 32H8S02
    От rusnaka във форум Други телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 09-07-12, 20:59
  5. Продавам DFR 9000 / DVP 9000
    От trokadero във форум Продава
    Отговори: 5
    Последно: 26-02-11, 10:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе