Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 58 от общо 58
Like Tree52Одобрявам

Hitachi RAK50PSEW/RAC50WSE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    752
    #46

    Отговор: Hitachi RAK50PSEW/RAC50WSE

    Цитат Първоначално публикувано от geforce Виж публикацията
    Следващата седмица чакам и техниците на фирмата,.
    Има ли развитие, дойдоха ли от фирмата?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    36
    #47

    Отговор: Hitachi RAK50PSEW/RAC50WSE

    Да, идваха дава пъти да замерват и да гледат как се държи климатика, с две думи, като цяло всичко било ОК,

    Това на което са съгласни и виждат проблем:

    -установиха и това, което аз видях от 3-5гр. разлика в реалната температура в стаята и тази на дисплея на климатика - пример ( стая 22гр. - климатика показва 27гр.) опитаха се от сервизно меню да изравнят градусите, но и така не се оправи
    - един заводски изкриен капак на вътрешното тяло ( средната щипка не държи )

    Това на което НЕ са съгласни и НЕ виждат проблем:

    - тръбният път от 1.80м. - 2м. бил нормален
    - това че външното тяло дори при при -1 и -6гр. при зададени 25-26гр. няма един грам скреж по питата, не било проблем, според тях е топло
    - при зададени градуси над 24,25,26 и нагоре и когато киматика ги достигне на дисплей , замерен с ватметър продължава консумация на ток между 1350W - 1950W без да спада работата на компресора, когато са зададени под 22гр. си спадат и ватове и работата на компресора.

    Пуснал съм рекламация към компанията вносител и чакам становище, понеже още нямам такова и нищо не се променило съществено от последният път за това не съм писал , надявам се да оправят проблемите или да ми заменят климатика, за да имам вече по-реални впечатленяи от модела

    * за честите дефрости за съжаление си го пише и в инструкциите на климатика, че са на всеки час
    Този пост е редактиран от geforce; 04-02-22 в 10:00.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #48

    Отговор: Hitachi RAK50PSEW/RAC50WSE

    Цитат Първоначално публикувано от geforce Виж публикацията
    ... един заводски изкривен капак на вътрешното тяло ( средната щипка не държи )
    Масов проблем за съжаление, дори при смяна с нов няма промяна, пълен шит. Сложи топъл силикон в гнездото на щипката на основата. Така, че да държи пиновете стегнати, да нямат ход, поне застава нормално.
    Този пост е редактиран от Mega; 04-02-22 в 10:01.
    geforce одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #49

    Re: Hitachi RAK50PSEW/RAC50WSE

    Това е нормално да показва повече на дисплея, защото горе до него е доста по топло. Ако е сух въздуха също е нормално да не заскрежават изобщо нищо че е -6. Мериха ли какво налягане прави . Ти можеш да измериш с термометър на различни мощности с колко градуса духа вътрешното тяло.За тръбния път можело е и повече да пуснат, но не е фатално. При мен едното Хитачи 25wx8 има най тихия дефрост който съм чувал, почти незабележим а е с 2 метра тръбен път.Другото Хитачи макар че е с 4 метра е шумен и то доста и фреона се чува и изпувтява яко, така че е и до модел климатик.
    Този пост е редактиран от mystikalrs; 04-02-22 в 10:27.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    36
    #50

    Отговор: Re: Hitachi RAK50PSEW/RAC50WSE

    Температурата е замерена на нивото на самият климатик, а не долу - на всяка от страниците е залепен по един термометър и върху самото тяло също един, разликата е 3-5градуса. Тръбният път трябва да е минимум 3м. това е показано и на инструкцията за монтаж на производителя (прилагам и снимка). Относно замръзването - сравнявам с другите два климатика, които работиха паралелно с този, топлообменниците са им в скреж, а на Hitachi няма грам, в тавичката има 4 капки след 8 часа работа.


    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    Това е нормално да показва повече на дисплея, защото горе до него е доста по топло. Ако е сух въздуха също е нормално да не заскрежават изобщо нищо че е -6. Мериха ли какво налягане прави . Ти можеш да измериш с термометър на различни мощности с колко градуса духа вътрешното тяло.За тръбния път можело е и повече да пуснат, но не е фатално. При мен едното Хитачи 25wx8 има най тихия дефрост който съм чувал, почти незабележим а е с 2 метра тръбен път.Другото Хитачи макар че е с 4 метра е шумен и то доста и фреона се чува и изпувтява яко, така че е и до модел климатик.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    752
    #51

    Отговор: Hitachi RAK50PSEW/RAC50WSE

    geforce
    Митсубишито, на мястото на Хитачито какъв модел е било, на него мерил ли си консумация?Казваш, че до -7/-8 се е справяло, а сега Хитачито, уж двойно - роторен, а пък не може да стопли, при по-високи темп..Тази консумация, 1350W - 1950W при каква външна температура е?При тази консумация усеща ли се осезаемо гореща струя?Това, че датчика му не мери вярно, също може да оказва влияние на консумацията.Поискай да ти го заменят.
    Налягане на фреона мериха ли? Поискай от вносителя да ти изпрати някакви данни за условия за тестване на машината, ако от фирмата не разполагат и да направят тест.

    Нещо такова:

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    36
    #52

    Отговор: Hitachi RAK50PSEW/RAC50WSE

    -При всички положения датчика не мери вярно и предполагам част от проблемите идват и от това, независимо какви термометри нареждам на нивото на климатика включително и с уреда на сервизните техници температурата на дисплея е винаги с 3 до 5гр. повече от тази на термометрите.
    -1350W - 1950W харчеше при -5гр. външна температура и по-ниска или съм го виждал при режим pwerful при външна -1гр. ( при зададени 24-25гр. на дистанционното и на степен 3 или 4 на вентилатора)
    - при зададедни 25гр. и консумация от 1950W изходящата струя си е гореща бяха, техниците замериха около 55гр.
    - налягането го мериха на зададени 28гр. на дистанционното при външна температура 0 +2гр.варираше 28-32бара
    - Митсубишито беше 12ка. SRK35ZG-S capacity heating 4.2kW ( консимураше между 450W-800W, но не съм го засичал много често ) до към -7гр. външна на зададени 24гр. на дистанционното успяваше да държи в стаята 21гр. много рядко дефростваше, но комресора ставаше много шумен и се мъчеше в тази стая, за това взех Хитачито., което на зададени 24-25гр. при -5гр. външна успява да затопли до 19-20гр., когато имаше в София -14гр. климатика беше успял да затопли стаята до 17-18гр.
    * миналият сезон имахме съседи от към едната стена, евентуално това да му е помагало за да се справя

    Днес при външна температура +8гр. и зададени от дистанционното 25гр. 4степен на вентилатора успя да подържа 21-22гр., като консумацията варираше постоянно между 1150 - 1250W и нито за момент не слезе от тези стойности.

    така или иначе още чакам становище от фирмата, но такова все още не е дошло
    Този пост е редактиран от geforce; 05-02-22 в 18:00.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #53

    Re: Hitachi RAK50PSEW/RAC50WSE

    На мен ми се струва, че проблема не е от климатика, който си е доста сериозна машина, а от помещението имаш огромни топлозагуби. Замери на 1100 1200 вата с колко градуса духа, трябва да е над 45 на висока степен на вентилатора.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    36
    #54

    Отговор: Re: Hitachi RAK50PSEW/RAC50WSE

    В момента външната температура е 6гр. над нулата.
    Задал съм 25гр. на дистанционното , достигнати 25гр. поне така показва дисплея на климатика
    Консумация 1135W
    Температура на изходящ въздух 43.6гр. ( Наврял съм един дигиталн термометър вътре и го оставих 10минути за да се темперира )

    прилагам и снимки:

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    На мен ми се струва, че проблема не е от климатика, който си е доста сериозна машина, а от помещението имаш огромни топлозагуби. Замери на 1100 1200 вата с колко градуса духа, трябва да е над 45 на висока степен на вентилатора.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #55

    Отговор: Hitachi RAK50PSEW/RAC50WSE

    Вертикалните жалузите по какъв духат? Покажи една странична снимка. Ако е много високо разликата с температура в помещението се увеличава.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #56

    Отговор: Re: Hitachi RAK50PSEW/RAC50WSE

    Цитат Първоначално публикувано от geforce Виж публикацията
    В момента външната температура е 6гр. над нулата.
    Задал съм 25гр. на дистанционното , достигнати 25гр. поне така показва дисплея на климатика
    Консумация 1135W
    Температура на изходящ въздух 43.6гр. ( Наврял съм един дигиталн термометър вътре и го оставих 10минути за да се темперира )

    прилагам и снимки:
    От снимките се вижда, че клапите на вътрешното тяло са насочени да духат под климатика към пода. Но помещението е голямо и според мен ще е по добре клапите да се повдигнат нагоре под ъгъл от 45 градуса за да се насочва въздушната струя навътре в помещението. Пробвал съм на GREE 24 FAIRY на една и съща степен на турбината като му насоча клапите да духат под климатика към пода дебита на издухвания въздух от вътрешното тяло много намалява, след като повдигна клапите нагоре дебита на издухвания въздух се увеличава. Може и тук така да се е получило.
    Този пост е редактиран от GLARYS; 05-02-22 в 23:14.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    36
    #57

    Отговор: Hitachi RAK50PSEW/RAC50WSE

    Здравейте,
    относно клапитe съм ги снимал в тази позиция защото ми беше удобно за снимката. Пробвал съм всички позиции по вертикала и хоризонтала + swing комбинации. Резултатът е един и същ и няма съществена промяна.
    Този пост е редактиран от geforce; 06-02-22 в 08:38.

  16. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #58

    Отговор: Hitachi RAK50PSEW/RAC50WSE

    Ей сега като пукне пролетта, почвай вътрешната изолация.
    mystikalrs и rosswen харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 19:08
  2. Hitachi RAS-D14EX2 или Hitachi RAS-D14EX3
    От bebka във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-12, 21:07
  3. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 16:42
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 или Hitachi RAS/RAC-D10EX3
    От Svetlio70 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 13:23
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 19:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе