Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23
Like Tree10Одобрявам

Нормална ли е този начин на работа на - Hitachi ras-s40y2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    115
    #1

    Нормална ли е този начин на работа на - Hitachi ras-s40y2

    Здравейте, подмених Mitsubishi GC35VA в това помещение с климатика от темата. Причината - когато е под минус 5-6 Mitsubishi-то почва да се задъхва. Помещението е около 37 квадрата, последен етаж от къща с вътрешна изолация. Разделено е на две от една голяма врата-арка, климатика е до нея за да може да топли и двете части на помещанието. Не е най-доброто място за климатика ама е там.
    Hitachi-то излеждаше добре и ми хареса, затова го взех. На външен вид и двете тела като нови, все пак разглобих вътрешното и измих. Монтирахме, обезвъждушихме. Климатика работи и топли, външното тяло направо не се чува ама се държи малко странно, според мен не като инвертор а като конвеционален. Например сега - вън е около нулата, задена 22 градуса от дистанционното. В двата края на стаята е около 20 градуса, над климатика имам поставен термометър който мери температурата на входящия и изходящия въздух. Пробвам на различни степени на вентилатора, с изключение на тихия нощен режим се получава 4-5 минути работа и 2-3 минути почивка на климатика.

    Автоматичен вентилатор - консумация 930W, изходящ въздух - 42.9 гр. На 22.1 гр. изключва, на 21.7 включва.
    Силен вентилатор - консумация 1020W, изходящ въздух - 42.1 гр. На 22.1 гр. изключва, на 21.7 включва.
    Среден вентилатор - консумация 930W, изходящ въздух - 42.5 гр. На 22.1 гр. изключва, на 21.7 включва.
    Слаб вентилатор - консумация 950W, изходящ въздух - 43.6 гр. На 22.1 гр. изключва, на 21.7 включва.
    Тих вентилатор - консумация между 660 и 320 вата , изходящ въздух - между 38 и 31.5 гр., не минава в он-офф
    Нормална ли е този начин на работа за климатиците на Hitach-и? Освен на тихия режим все едно е конвекционален. Митсубишито не правеше така - постепенно намаляше консумацията и като стигнеше 500 вата и чак тогава изключваше. А този тръгва, постепенно развърта /за около минута/ до посочените ватове, температурата на входящия въздух се покачва до 22.1 гр. и директно изключва. При изключване бъзрзо си намаля консумацията до 17 вата и остава да духа съвсем слабо.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #2

    Отговор: Нормална ли е този начин на работа на - Hitachi ras-s40y2

    Генади май имаше същия модел и по спомен не се държеше така, ако влиза във форума ще ти даде точна информация.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #3

    Отговор: Нормална ли е този начин на работа на - Hitachi ras-s40y2

    Сложи го на 23 градуса, автоматичен вентилатор, изчакай да темперира, без да пипаш нищо и тогава мери тока.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Alexi одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    115
    #4

    Отговор: Нормална ли е този начин на работа на - Hitachi ras-s40y2

    С Генади се чухме, каза че го карал на тиха степен, така и при мен си работи като инвертор. Само че моето помещение е 10-на метра дълго и не става със слаба струя.
    Днес цял следобяд е на 23 гр. на силен вентилатор. Сега го преместих на автоматичен - 940 вата, входящ въздух 23.8, изходящ - 43.1
    Интересно че Генади е писал че и при него е нещо такова -
    но ми прави впечатление че когато го оставя на най силната степен на вентилатор след като достигне заданието изключва,но ако го държа на първа степен на вент си бачка без да изключва по няколко часа.
    и го сложих на ауто без да му променям темпреатурата (23 градуса) и пуших една цигара на тересата,и има няма 3 мин и влезе в офф.
    Този пост е редактиран от milenjs; 14-12-21 в 21:32.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    115
    #5

    Отговор: Нормална ли е този начин на работа на - Hitachi ras-s40y2

    Вчера сутринта бях го оставил на 20 градуса. Вечерта като се прибрах го вдигнах на 26 градуса, вентилатора на силно. Веднага си вдигна консумацията на 2100 вата, почна да духа много силно. Изходящия въздух - 53 градуса. След 4-5 минути свали плавно то 1700 вата и намали малко силата на духане. Значи степените на вентилатора не са фиксирани а и те се променят. След още няколко минути пак започна плавно да намаля до 1400 вата. Стигам до извода че работи като инвертор но с много висок минимум, Защо така нямам обяснение. Вчера го видях и да се размразява. Чува се като кипене на вода. Митсубишитата не се чуват така. Това нормално ли е за марката?
    Александър ми каза че трябва да се сложи късата стена за да духа по дължина и тогава ще работи по друг начин. Само че няма как да пробвам това.
    Другото която се сещам е да преместя датчика за вътршната температура извън тялото. Дали ще има някакъв ефект тази операция?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    52
    #6

    Отговор: Нормална ли е този начин на работа на - Hitachi ras-s40y2

    Така работят Хитаците.Моя е точно така.Работи он/офф щом си направи градусите и зима и лято.Иначе ги цепи точно колкото му сложа.Един майстор ми каза,че се лекували като се премести външния датчик на външноторяло вътре и помпел повече и духал топло Ама още не съм се навил на тази манипулация.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    115
    #7

    Отговор: Нормална ли е този начин на работа на - Hitachi ras-s40y2

    Ще каже човек че този климатик работи по-добре в студа отколкото в топлото време. Тези дни сутрин е минус 11, през деня минус 5. При зададени 23 и среден вентилатор сутрин го виждам че си бачка на 880 вата. Ми то в топлото като че ли консумира повече. Другото която се убедих - минимумам зависи от степента на вентилатора. На силен под 900 не пада, на среден 750. Под 300 пада само на супертих ама той в моето 10 метрово помещение е неизползваем.

  10. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #8

    Отговор: Нормална ли е този начин на работа на - Hitachi ras-s40y2

    Цитат Първоначално публикувано от Стефчо 84 Виж публикацията
    Така работят Хитаците.Моя е точно така.Работи он/офф щом си направи градусите и зима и лято.Иначе ги цепи точно колкото му сложа.Един майстор ми каза,че се лекували като се премести външния датчик на външноторяло вътре и помпел повече и духал топло Ама още не съм се навил на тази манипулация.
    Съмнявам се имаш точно този модел,машината е предназначена за студен климат и може да работи с дни без да изключвам и да дефроства.Бъркаш европейските с японките.При мен двете европейки от подписа ми си дефростват по часовник,а япончето си бачка с дни без дори да заскрежи външния топлообменик.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от milenjs Виж публикацията
    Ще каже човек че този климатик работи по-добре в студа отколкото в топлото време. Тези дни сутрин е минус 11, през деня минус 5. При зададени 23 и среден вентилатор сутрин го виждам че си бачка на 880 вата. Ми то в топлото като че ли консумира повече. Другото която се убедих - минимумам зависи от степента на вентилатора. На силен под 900 не пада, на среден 750. Под 300 пада само на супертих ама той в моето 10 метрово помещение е неизползваем.
    Пробвай го на 2-ра степен няколко дни докато темперира помщението и ще видиш разликата в работата на машината/

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    52
    #9

    Отговор: Нормална ли е този начин на работа на - Hitachi ras-s40y2

    Ами на вътрешното тяло пишеRAK35- PPB.Размразява по часовник при 0°С и надолу.Държи на студ и работи.Но след достигане на задеданата t° започва работа онн/офф.При 320-330w духа хладна струя.Около 30-35°С може би.Работи в стая 17кв на 2.5м висока.Казаха ми че бил голям за нея.Всички други климатици вкъщи си надминават заданието поне с 2 градуса.Този ги прави точнооо много прецизна работа.Но хладния въздух е неприятен.В режим офф съм го наместил да му спира турбината да не вее студ.Казано ми бе,че така си работят.Зада напомпвал повече премествали външния датчик на външното тяло отвътре?Добра идея ли е?

  12. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #10

    Отговор: Нормална ли е този начин на работа на - Hitachi ras-s40y2

    Цитат Първоначално публикувано от Стефчо 84 Виж публикацията
    Ами на вътрешното тяло пишеRAK35- PPB.Размразява по часовник при 0°С и надолу.Държи на студ и работи.Но след достигане на задеданата t° започва работа онн/офф.При 320-330w духа хладна струя.Около 30-35°С може би.Работи в стая 17кв на 2.5м висока.Казаха ми че бил голям за нея.Всички други климатици вкъщи си надминават заданието поне с 2 градуса.Този ги прави точнооо много прецизна работа.Но хладния въздух е неприятен.В режим офф съм го наместил да му спира турбината да не вее студ.Казано ми бе,че така си работят.Зада напомпвал повече премествали външния датчик на външното тяло отвътре?Добра идея ли е?
    По темата за евро хитачитата е писано много,прочети малко форума.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    115
    #11

    Отговор: Нормална ли е този начин на работа на - Hitachi ras-s40y2

    За размразяването нямам забележки, по-добре е от Митсубишито. При него под 0-та е по часовник - 2 часа. Това хитачи го хващам по 1, макс 2 пъти на ден. Вчера сутринта го видях че вдигна клапите и излязах да погледна външното тяло. Съвсем малко скреж - равномерно по цялата пита. За топленето също нямам.
    Нещата които не ми харесват - шумния дефрост от вътрешното тяло. Все едно някой налива вода отвиско.
    Другото - колкото и дена да работи на макс вентилатор не може да падне под 900. На среден под 800. Нагоре вдига ватовете като има да догонва разлика в температурите но като ги поизравни зададена и достигната стига до тези ватове и минава в он-офф. Не знам дали нещо му има или така си работи модела. В студеното време не ме дрази защото тогава не влиза в он-офф, но над 0-та при мен минава в такъв режим. Като ефект на дефекта - не духа хладно, под 37-38 не пада изходящия въздух.
    Даже се чудя дали не е направен така да работи в режим на отопление, за комфорт, да не духа хладно. Ама пък в спецификациите го дават до 70 вата да слиза.
    zxc0 одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    115
    #12

    Отговор: Нормална ли е този начин на работа на - Hitachi ras-s40y2

    Така, човек като няма работа и почва да бъзика. Извадих сензора за температурата на въздуха. Оставих го на 1 метър от пода. Резултата - вече каквото задам като градуси от дистанционното такова е в помощението. Ама начина на работа не се промени, сега в топлото духне за минута - две на 800-900 вата, почине си 2-3 минути и така. За месец и половина е изгорил 500 киловата.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    52
    #13

    Отговор: Нормална ли е този начин на работа на - Hitachi ras-s40y2

    Той ще ти изгори живота бре....моя над 140kw за месец не съм го виждал в апартамента.Но като бяхме в къщата с него под 400kw не месец не слизаше.Абе под нулата ли е си харчат Хитаците.Мистубишито и Дайкина пеят тогава.Кибичат на 200-250w почти без да спират а Хитака си размразява нон стоп.И да работят он/офф щон си достигнат t°.Убеден съм в това,Дайкина застава на 150w и само покачва мощността,Митсубишито и той стой на 250w и бълва огън буквално,но спира защото е голям за 12кв. стая.Хитака(европейския) си е чист он/ оф климатик за мен само че с инверторен компресор.Демек да харчи по 1000w ами моя се засилва на 500w и намаля до 300-330w работи 5мин и гаси.След 3 мин.пак повтаря.Иначе колкото е на дистанционното толкова е в стаята на 1.5м от пода и на 2м в най-далечната точка.
    Alexi одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    115
    #14

    Отговор: Нормална ли е този начин на работа на - Hitachi ras-s40y2

    Помещението ми е голямо - 10 х 4 метра, 6 метра прозорци имам, 3 външни стени, последен етаж на къща. Като чета как работи твоето Хитачи си е същото като моя. Ей го сега - вън е 0 гр. развърта си плавно до номинал - 980 вата подуха малко и изключва. Почине 3-4 минути и пак същото упражнение. Общо взето рабти на номинал и прави 20 градуса разлика във температурите. Защо не си намаля консумацията като доближи зададената температура си остава загадка за мен. Не че не може - ако е на супертих режим пада и под 300, ама на другите степени ще каже човек че е задеден минимум 900, 800, 700 вата. Доближи ли ги - изключва. Иначе от към дефрости нямам оплакване - по често си мете вътршното тяло отколкото да дефроства. И като беше минус 10 като че ли топлеше повече, И не беше он-офф, държеше към 1100 вата консумация. На тези температури Митсубишито което беше на негово място изнемогваше - дърпаше 1500-1700 вата, не достигаше температурата и като екстра на 2 часа дефростваше.
    Та дали всички Хитачита работят като моя и на колегата Стефчо?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #15

    Re: Нормална ли е този начин на работа на - Hitachi ras-s40y2

    Неговия изключва на 300 и нещо вата което е нормално за Хитачитата, както е и при мен имам 2 броя, само че аз топля целия апартамент и не изключват изобщо а си работят около минимум а повечето време на 360 вата на скорост 3 от 4 възможни. При твоя японския модел явно е зададено минималните обороти да са много високи на фиксираните степени на вентилатора затова работи на такава консумация, което си е почти конвенционалка он офф.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Hitachi RAS-S40Y2
    От arenzo във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 40
    Последно: 23-02-19, 06:54
  2. MHI серия SRK_ZGX - начин на работа
    От deian във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 657
    Последно: 17-11-17, 14:45
  3. Начин на работа на MHI SRK25ZM-S/SRC25ZM-S II
    От milanov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 19
    Последно: 19-03-17, 22:33
  4. Начин на работа на MHI SRK25ZM-S/SRC25ZM-S
    От mschumacher във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 411
    Последно: 29-12-16, 15:50
  5. MHI -25ZJ-S Начин на работа!
    От sashomasho във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 14
    Последно: 22-02-12, 17:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе