Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 23 от общо 23

Нормална ли е този начин на работа на - Hitachi ras-s40y2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    115
    #16

    Отговор: Нормална ли е този начин на работа на - Hitachi ras-s40y2

    Явно наистина е така, отговаря 1:1 на поведението на машината. Язък за хубавия хардуер, явно японеца който е писал софтуера е наблягал на сакето повече. Под 300 вата сваля само на супертих режим което ме навежда на мисълта да преработя ако може него - само да измисля как да развъртя вентилатора на желаната от мен сила на въздуха. Ясно че в софтуера няма как да се бръкне, остава хардуерно да модифицирам управлението така че да се врътка като на макс.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #17

    Отговор: Нормална ли е този начин на работа на - Hitachi ras-s40y2

    това не е нормално поведение на японски инвертор ,има нещо нечитаво

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #18

    Re: Нормална ли е този начин на работа на - Hitachi ras-s40y2

    Тих вентилатор - консумация между 660 и 320 вата , изходящ въздух - между 38 и 31.5 гр., не минава в он-офф

    Това също нее нормално. При мен на 370 вата духа с 38-39 градуса някъде но на 3 степен от 4. Може и модела да е така защото и при друг потребител от форума май е така.

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #19

    Отговор: Нормална ли е този начин на работа на - Hitachi ras-s40y2

    Що не го смениш, вместо да модифицираш?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    115
    #20

    Отговор: Нормална ли е този начин на работа на - Hitachi ras-s40y2

    Това най-лесно, и без това съм го сложил пробно - външното тяло е на терасата на земята, демонтажа ще ми е 5 мин. макс. Тези дни в топлото /10-на градуса отвън/ взе да слиза минимума на около 680 вата. Ама пак масово си е он-офф. Прочетах из форума за климатици Хитачи - еми май така си работят. За сега няма да го махам, оставям си го така, явно силата му е в студовете. Там оплакване нямам - не изключва и работи като инвертор при консумация 1000-1300 вата. При минус 10 Mitsubishi GC35-VA на неговото място бичеше на 1500 вата и пак не смогваше. А това хитачи не се замисли, вътре си беше топло, нямаше и безмислените дефрости на 2 часа на митсубишито.
    По нататък ще взема да пробвам и друга марка, Тошиба ми се ще да видя как бачка...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    115
    #21

    Отговор: Нормална ли е този начин на работа на - Hitachi ras-s40y2

    Ъпдейт - Тези дни е топло /10-12гр/ и на автоматичен вентилатор започна да слиза и под 500 вата. Видях го на 480 вата да работи 10-на минути преди да мине он-офф. Снощи го оставих на тих режим и сутринта си креташе на 340 вата, 37 гр. изходящ въздух, 23 входящ. Явно така си работи този модел - колкото по студено е отвън толкова по висок му е минимума. И на всяка степен на вентилатора е различен. Видях колегата с RAK-25RPE в темата си е пуснал графика на консумация. Като гледам неговия дига до 400 вата и изключва. Моя е с 50-60% по мощен така че долу-горе съответства работата. Смятам даже да му махна ватметъра и да не му обръщам внимание вече

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    115
    #22

    Отговор: Нормална ли е този начин на работа на - Hitachi ras-s40y2

    Работи си ветерана, интересното е че за повече от 2 месеца съм го чувал 3-4 да се размразява. Като се замисля този месец май не съм го чувал и виждал /външното тяло е хвърлено на терасата и ако нещо протече от него ще се види/. И при минус 8-9 си си работи около номинала и малко отгоре, около 1100 вата. Карам си го на най-високата степен на вентилатор че иначе не смогва да дойде топлото в краищата на моя хамбар. Вечер го намалям с една степен. За януари отново е изгорил около 500 квт.
    Сега ме трови друго - една вечер спря тока и установих че не тръгва след това климатика. Прибира си клапите и стои на стендбай. Митсубишитата ми не правят така - тръгват си на каквото са били оставени. При хитачи има ли нещо което трябва да се бутне за да се получи това тръгване след спиране на тока?

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #23

    Отговор: Нормална ли е този начин на работа на - Hitachi ras-s40y2

    В Япония, авторестарт на машините няма до 2016 година. След това на определени марки тази функция се активира допълнително от дистанционно управление.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Hitachi RAS-S40Y2
    От arenzo във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 40
    Последно: 23-02-19, 07:54
  2. MHI серия SRK_ZGX - начин на работа
    От deian във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 657
    Последно: 17-11-17, 15:45
  3. Начин на работа на MHI SRK25ZM-S/SRC25ZM-S II
    От milanov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 19
    Последно: 19-03-17, 23:33
  4. Начин на работа на MHI SRK25ZM-S/SRC25ZM-S
    От mschumacher във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 411
    Последно: 29-12-16, 16:50
  5. MHI -25ZJ-S Начин на работа!
    От sashomasho във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 14
    Последно: 22-02-12, 18:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе