Резултати от 1 до 7 от общо 7

Midea MSV1-HRN1 error code E3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на asusboss
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    35
    #1

    Midea MSV1-HRN1 error code E3

    Имам въпросния модел климатик от 13 години.
    Миналата година пролетта се наложи демонтиране и монтиране на климатика.
    След монтажа (30 мин. след като си тръгна монтажната група) го пуснах на режим охлаждане с температура 24 градуса и след като поработи нормално около 30мин. спря и изписа на дисплея Е3 ! Дистанционното не реагираше на нищо и аз изключих климатика от контакта. Прочетох в нет-а за грешката Е3 и подразбрах, че става дума за проблем с мотора/вентилатора на вътрешното тяло.
    Звъннах на монтажната група, описах проблема и те казаха, че не е болка за умиране и че проблема най-вероятно е в някъв кондензатор или съпротивление 1-2микрофарада (незапоних и не разбирам) на платката, струвало малко и се сменявало лесно.
    След като отново включих в контакта климатика, каквато и команда да му задам то вентилатора неиска автоматично да завърти и всеки път излиза Е3 грешката!
    Принудих се да бъркам с ръка и ръчно да завъртя вентилатора и чудо...заработва!!!
    За лятото е ОК, защото едеин път завъртян с ръка вентилатора то той не спира.
    Но за режим отопление номера не минава така, защото все пак вентилатора спира я за размръзяване, я догонил зададена температура...и след като един път спре то аз всеки път трябва да съм наблизо за да изпреваря грешката Е3 като бъркам с ръка и въртя вентилатора. Получава ми се когато съм буден и близо до климатика, но заспиш ли покрай него зимата....
    Ето малко снимки и моля за съвет какво трябва да подменя или направя ?!

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #2

    Отговор: Midea MSV1-HRN1 error code E3

    Недей да бъркаш повече, защото с тази крехка 13 годишна пластмаса, ще разбалансираш турбината и ще потрошиш клапите.Няма ли как да ти го сменят този пусков кондензатор след като било толкова просто?

  4. Junior Member Аватара на asusboss
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    35
    #3

    Отговор: Midea MSV1-HRN1 error code E3

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    Недей да бъркаш повече, защото с тази крехка 13 годишна пластмаса, ще разбалансираш турбината и ще потрошиш клапите.Няма ли как да ти го сменят този пусков кондензатор след като било толкова просто?
    Нямаха време...
    А ти би ли оградил на някоя от снимките кое е "пусков кондензатор" щото искам да си го закупя и чак тогава да ги извикам да го подменят. Така след като всичко е свалено и е налице новата част ще "намерят време" да дойдат, защото доста от работата която ги чака ще съм им я отметнал!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #4

    Отговор: Midea MSV1-HRN1 error code E3

    Тия черните ги гледай, ама няма защо ти да се занимаваш, няма да ти излезе нито по евтино, нито с по малко разправии https://klimatik.bg/category/21/kond...v-startov.html

  6. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    501
    #5

    Отговор: Midea MSV1-HRN1 error code E3

    Screenshot_20231022_221935.jpg
    На снимката отбелязаното с оранжево трябва да е кондензатора. Вижте го каква стойност е написана на него и с уред да се замери, дали отговаря на записаната стойност. Не е нужно да чакате монтажната група. Смяната може да е направи и човек, който се занимава с електроника. Успех в разрешаването на проблема.

  7. Junior Member Аватара на asusboss
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    35
    #6

    Отговор: Midea MSV1-HRN1 error code E3

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    Тия черните ги гледай, ама няма защо ти да се занимаваш, няма да ти излезе нито по евтино, нито с по малко разправии https://klimatik.bg/category/21/kond...v-startov.html
    Благодаря. Целта не е за по-евтино. Просто и те и аз гоним време и все не намираме прозорец в който и аз и те да сме свободни за да оправят проблема те. Ако не бях разглобил климатика ще трябваше да чакам да намерят време за да дойдат и да разглобят, да ми покажат в кое е проблема след това да чакаме отново времеви прозорец за да дойдат отново...и т.н.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от frick Виж публикацията
    Screenshot_20231022_221935.jpg
    На снимката отбелязаното с оранжево трябва да е кондензатора. Вижте го каква стойност е написана на него и с уред да се замери, дали отговаря на записаната стойност. Не е нужно да чакате монтажната група. Смяната може да е направи и човек, който се занимава с електроника. Успех в разрешаването на проблема.
    Благодаря. Мисля да занеса платката при телевизионен техник. Предполагам, че няма да му е проблем да замери, разпои и запои новата част.

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на asusboss
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    35
    #7

    Отговор: Midea MSV1-HRN1 error code E3

    Всичко е точно! Оказа се наистина стартов кондензатор 1.5микрофарада. Благодаря за помоща!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Midea Multi split - Error CODE: E1
    От Xui40 във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 27-10-21, 00:46
  2. Fujitsu asy13psa-w code error
    От dimlubnik във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 0
    Последно: 04-12-20, 19:56
  3. samsung printer error code u1-2320
    От rosest962500 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 20-04-19, 12:22
  4. Epson Printer Error Code 0x9d
    От be259600 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 21-02-19, 13:11
  5. error code 0x80070002
    От ohdan във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 22-01-14, 08:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе